Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2018.12.25 0 0 919

Nekem amikor két alkalommal begyulladt a proszti, mindig has falon keresztül vezettek ki a vizeletet, ennek jobban őrültem. Nem is akartam volna hugycsövön! Ha megműtenek jobban szeretném hasfalon keresztül!

Előzmény: OldPiet (918)
OldPiet Creative Commons License 2018.12.25 0 0 918

A TURP hugycsövön keresztül történik. Katéter az elmúlt több mint 10 évben általában húgycsövön keresztül vezették, kivéve nekem egyszer volt hasfalon , húgyhólyagból vezetve. Az sokkal kiméletesebb és fertőzésveszély is kisebb. (Viszont a mai napig látszik a helye a hasamon.)

Előzmény: Törölt nick (915)
atonvo Creative Commons License 2018.12.24 0 0 917

Köszönjük és viszont!

Előzmény: Törölt nick (916)
Törölt nick Creative Commons License 2018.12.24 0 0 916

Kedves Forumozok!

 

Ezuton kivanok mindenkinek tiszta szívvel nagyon kellemes Karácsonyt és sikerekben gazdag Boldög Ujevet es mindenkinek gyógyulást !!!!!

Törölt nick Creative Commons License 2018.12.24 0 0 915

Ezek szerint hugycsővön keresztül történt?! A katéter mennyi ideig volt, has falon vagy hugycsovon keresztül volt ki vezetve? 

Előzmény: OldPiet (914)
OldPiet Creative Commons License 2018.12.24 0 0 914

A műtét elötti napon kellett bemenni (még pár laborvizsgálat, altatós orvos) a műtét után 2-3 nap, ha minden rendben van.Otthont nem tudom még soha nem irattam ki magamat betegség miatt, mert saját kft-k van legtöbbször otthonról dolgozom. Gondolom összesen 1 hétnél nem több az egész.

 

Előzmény: Törölt nick (913)
Törölt nick Creative Commons License 2018.12.23 0 0 913

És hány napig voltál kórházban, és hány napot kelett otthon lenni? 

Előzmény: OldPiet (912)
OldPiet Creative Commons License 2018.12.23 0 0 912

A 902-es hozzászólásomban már leirtam.  Sima TB-re csinálták, minden alkalommal. Nem számit nehéz műtétnek (viszont egy radikális eltávolitás az komoly- annál is inkább, mert azt szinte csak akkor csinálják ha rákos a prosztata) de azért legyen némi gyakorlatra az orvosnak. Nálam ott rontotta el az előző orvos hogy nem faragti ki eléggé. Igaz nem is szabad túl sokat kifaragni, mert akkor meg nem zár rendesen.

Előzmény: Törölt nick (910)
OldPiet Creative Commons License 2018.12.23 0 0 911

Nálam a műtét elött semmilyen gyógyszer, tamsudil,növény kivonat nem segitett, olyan volt mint halottnak a csók. Viszont minden gyulladás esetén a felirt  antibiotikum használt (ez nem minden baktériumnál van igy)

 

Előzmény: Törölt nick (907)
Törölt nick Creative Commons License 2018.12.23 0 0 910

Szia!

Elmondod, hogy mi volt és hogy kezdődött a betegsteg? A műtétet hogy csinálták? Maszek alapon vagy TB alapon? Jo volt az orvos? Ha lehetne bővebben beszélgetni veled? Tudod tele vagyok bizonytalansaggal!!!

Elore is Koszi!!

Előzmény: OldPiet (909)
OldPiet Creative Commons License 2018.12.23 0 0 909

Én is csak azt tudom mondani amit emp. Pár nap múlva a műtét után minden (majdnem ) olyan volt mint régen. (ahogy emlitettem, nekem elöször elcseszték nem faragták ki eléggé, főként a belogó lebeny miatt)

Nem kell félni a TURP-tól nincs nagy rizikó, nagy megkönnyebbűlés túl lenni rajta. Nekem a Péterfyben csinálták, másodszorra sikerült egy jó orvost kifognom. Azért megjegyezném , hogy a prosztata (nálunk) hajlamos tovább nőlni, igy esélyes hogy (mondjuk 10 éven belül) megint gond lesz vele, leszükiti a húgycsövet.(nálam ez meg is történt már egyszer)

 

Előzmény: Törölt nick (907)
emp Creative Commons License 2018.12.23 0 0 908

csövön át történt :) érezni semmit nem lehetett belőle, érzéstelenítés a a gerincbe.

semmit nem szedtem, de még a műtét előtt bepróbálkoztak valami rendes orvossággal, és miután semmi eredménye nem volt, azonnal egyeztette is az orvosom a műtéti időpontot.

Előzmény: Törölt nick (907)
Törölt nick Creative Commons License 2018.12.23 0 0 907

Szia! Köszi a gyors reagálást! Had falon vagy húgycsövön keresztül történt a műtét? Szedtél valami gyógynövény, étrend-kiegészítőt, mondjuk Varga gombát? Vagy gyogyszert? Előre is kösz!

Előzmény: emp (906)
emp Creative Commons License 2018.12.23 0 0 906

szia!

 

sok évnyi szenvedés után, novemberben én is átestem a TURP-on. 19-én műtét, egy nap fekvés, aztán már kábé azt csináltam, amit akartam. most minden oké, nincs fájdalom, ha vizelni kell, akkor tudok is. semmi gyógyszer, csak óriási megkönnyebbülés :)

nekem néhány napig csípett kicsit, de az sem volt komoly.

 

a SOTÉN csinálta Szalontai dortor úr, akinek nagyon hálás vagyok az egész procedúráért, tehát a műtétet megelőző ambuláns szakaszért is.

 

nem érdemes halogatni.

 

üdv

Előzmény: Törölt nick (905)
Törölt nick Creative Commons License 2018.12.23 0 0 905

A műtét utan mennyi ideig tartott a felépülés? Minden siman ment?

Előzmény: OldPiet (904)
OldPiet Creative Commons License 2018.12.22 0 0 904

Nem szedek semmit, évente egyszer elmegyek vérvételre a PSA miatt, de rendben van.

Előzmény: Törölt nick (903)
Törölt nick Creative Commons License 2018.12.22 0 0 903

Ha jól értelmezem, akkor szerinted a “kisebb” műtét is elég?! Gyogyszert szedsz? Kontrollra jársz? Mit mond a doki?

Előzmény: OldPiet (902)
OldPiet Creative Commons License 2018.12.22 0 0 902

Valóban  ahogy irod mindenki más.  Eseted kisértetiesen hasonlit  az enyémre. 15 évvel ezelött (akkor 52 éves voltam) kezdődött a prosztatanagyobbodás. Kaptam egy fertőzést, begyulladt a prosztata, a húgycső elzárodott-katéter + antibiotikum és 1 hét múlva jobban lettem.  Ez többször előfordult, pár honaponként. Közbe alergiás reakcióim is voltak, különböző kajákra (pl joghurt). Elkezdtek gócot keresni: különbözö szervekben lehetnek ilyen gyulladások és azok gondot okozhatnak bárhol másutt is a szervezetben. (Nálunk a gyenge pont a prosztata). Kivették a mandulámat, gyanus fogamat rendbehozattam, kioperálták az epeholyagomat.  Közben TURP műtétem is volt (többször is, mert nem faragták ki eléggé ill. lebeny belógot a húgyholyag kijáratánál). Ezek után  megszüntek az alergiás jelenségek, és több góc se keletkezik bennem és már két éve semmi bajom nincs, nem kaptam gyulladást a prosztatámban sem.

Előzmény: Törölt nick (900)
Törölt nick Creative Commons License 2018.12.21 0 0 901

A műtéttel kapcsolatban addig nem tudok dönteni, amíg nem tudom a kockázatokat sem a nagy, sem a kis műtétnél. Egyszerűen minden orvos mást mond. A felépüléssel ugyanez a helyzet. Meddig tart, mit hogyan kell csinálni. Egyszerűen konkrétumot nem lehet megtudni. A NETEN sem találom. Csak hozzászólások a fórumokon, de semmi konkrétum. Tudom, hogy mindenki más, másképpen dolgozza fel, viseli a műtét hatásait. Legalább találnék olyat, ami általánosságban egyáltalán megmagyarázza. DE SAJNA ILYEN NINCS.

Törölt nick Creative Commons License 2018.12.21 0 0 900

Sziasztok!

 

58 éves múltam. Kb. 10 éve kezdődött a prosztatagyulladásom. Megjegyzem, hogy nekem prosztata megnagyobbodásom is van. Akkor sajnos katétert kaptam. akkor kb. egy hónapon belül meggyógyult. Azóta is gyógyszert szedek. A gyulladás után kb 5 évre megint begyulladt, de ez kisebb lefolyásúbb volt, "csak antibiotikumot kaptam"! Idén ősszel megint előjött, megint katéter következett. Mikor kijöttem a kórházból 5 hétig szedtem antibiotikumot. Ez sokkal rosszabb volt, mint az első.

 

Felvetődött hogy esetleg a sok tej vagy kakaó (napi egy liter) okozhatja, illetve hozzájárul. Szerintetek?

 

A kezelőorvos felvetette az esetleges enyhébb műtétet. Sokat gondolkoztam rajta, aztán arra a következtetésre jutottam, hogy nem szeretném ha többet begyulladna, lehet hogy a prosztatát ki kellene vetetni. Az a baj, hogy minden orvos mást mond. Az egyik azt, hogy elég a kisebb, a másik, hogy nem kell a harmadik azt mondta, hogy a nagyobb műtétet csak rák esetén csinálják.

 

Most már végkép nem tudom, hogy mi tévő legyek. Segítsetek dönteni. Ti mit csinálnátok? A válaszokat előre is köszönöm.

atonvo Creative Commons License 2018.12.02 0 0 899

Én is gondolkodom az orvos váltáson, mert ez nulla, hogy 3 havonta felírja a gyógyszert és kész.

Előzmény: Attis0314 (897)
Attis0314 Creative Commons License 2018.12.02 0 0 898

 Szia Ba-Ben!

Az a 4-5 eset elég intim,de leírom.

Fűrdés, akár zuhanyzás, akár kádban történő

Wczés uténi dolognál,

Több alkohol elfogyasztása után

Szexre  való gondoláskor.

Amúgy ezenkívül semmi 12-14 óra munka után sem.

 

Előzmény: Ba-Ben (893)
Attis0314 Creative Commons License 2018.12.02 0 0 897

Szia! 

Igazból pontosan nem tudom. Talán 40 lehettem amikor feltünt hogy nehezebben tudok vizelni. akkor az urulógus adott gyógyszert megvizsgált kontrolokra hívott vissza, és ennyi. 44 évesen váltottam orvost nála derült ki hogy beteg vagyok. Azt gondolná az ember hogy az idősebb tapasztalt orvos az tuti megbízható. én egy 40 év körüli doktornőt választottam. Baromi alapos volt. 

Nem Ő műtött ,hanem ugyanabban a kórházban dolgozó szintén 40-es  albán urulógus sebész, laporoszkóppal. De végig aszisztált a műtétnél.

Hát ennyi a rövid történet.

Előzmény: atonvo (892)
atonvo Creative Commons License 2018.11.30 0 1 896

Ezt olvastátok? 

 

http://www.origo.hu/tudomany/20181124-mestersegesen-szerkesztett-adenovirusokkal-veszik-fel-a-harcot-a-rak-ellen.html

 

 

"Forradalmi eszközzé válhat az új daganatgyógyászati megközelítés

A kutatók sikeresen tesztelték a terápiát friss emberi daganatmintákon, amelyek a kísérlethez beleegyezésüket adó daganatos betegektől származtak.

A minták egy része prosztata-daganatokból került eltávolításra,

így szerkezetében tükrözi a daganatok valódi szöveti komplexitását."

roby44 Creative Commons License 2018.11.30 0 0 895

Sziasztok! Csak érdeklődnék kinek van vagy volt hasonló tűnete mint nekem , szinte állandó ingerem van jobbik esettben elég jól tűrhető de most párhete elég intenzív és sűrűn járok pisilni ami max 3 dl ami kijön vagy kevesebb nem túl erös sugárban jön és folyamatosan gyengül csepegéssel áll el ! Voltam két urológusnál már a nyáron az egyik az szinte le se szart a másik írt fel tanyz erást azt szedem folyamatosan ez az orvos műtétett javasolt de én rettent félek tőle! Ha leírnátok akinek volt ilyen műtétje hogy mire számíthatok utána mert kissé megilyeztett azzal hogy azt mondta újra kell tanulni pisilni! 

 

Előre is köszönöm a válaszokat! 

 

Üdv: Robi!

Ba-Ben Creative Commons License 2018.11.26 0 1 894

János55! Köszönjük szépen, a legjobb úton járunk! 

Előzmény: János55 (807)
Ba-Ben Creative Commons License 2018.11.26 0 0 893

Üdvözlet a fórumtársaknak!

Attis, egészséges és kiegyensúlyozott szép jövőt kívánunk. Panasz mentes, sok jó évfordulót!

Szeretném megkérdezni, hogy mi az a konkrét helyzet amikor vizelet csepegés fordul elő, minek a hatására következik be?

Férjem fél éve van túl az eltávolításos műtéten. (6 év kivárás után) Eddig jól alakult a felépülés, most jön a második kontroll. A vizelettartás teljesen rendben van, 3-4 órahossz. Cseppenés viszont néha előfordul. Lehet, hogy az önével azonos esetről van szó? Nekünk sem okoz különösebb problémát, de úgy tűnik nem egyedi a dolog, írjunk róla.

Köszönöm!

Előzmény: Attis0314 (886)
atonvo Creative Commons License 2018.11.20 0 0 892

51, csak én 67.03.28-án születtem. Nálad mikor kezdődtek el a prosztata problémák és mik voltak a tünetei?
Én, ha jobban bele gondolok, akkor szerintem már vagy 10 évvel ezelőtt elkezdődött nálam, igaz hogy akkor még a vizeléssel nem volt probléma viszont, már akkor észre vettem, hogy néha mintha vékonyabb sugárban távozna a vizelet, de ennek még akkor nem tulajdonítottam túl nagy jelentőséget. Aztán vagy 5-6 évvel ezelőtt, az volt a furcsa, hogy sűrőn kellett kijárnom wc-re, de akkor még ezt sem vettem komolyan, mert én naponta megiszok vagy 4-5 liter vizet is és úgy voltam vele, hogy biztos, hogy ez miatt van. Aztán 1-2 éve elkezdett akadozni a vizeletem és akkor már biztos voltam benne, hogy a prosztatával van baj.

Az idén aztán az év elején elmentem urológushoz és azóta 3 havonta odajárok, felírja a gyógyszereket, de mást nem csinál. Gondolom úgy van vele, hogy majd kiderül, hogy mi lesz...

Előzmény: Attis0314 (891)
Attis0314 Creative Commons License 2018.11.20 0 0 891

Te milyen idős Vagy?

Előzmény: atonvo (890)
atonvo Creative Commons License 2018.11.20 0 0 890

Majdnem egy idősek vagyunk.

Előzmény: Attis0314 (889)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!