Keresés

Részletes keresés

keepitretro Creative Commons License 2008.01.04 0 0 350
Amaranthus: nekem 0.6-os drót van a gépemben de csak azért mert lemezmunkát szoktam csinálni és ahhoz ez jobb. 0.8-cal, 1-gyel tuti tapasztalatom szerint.
CO drótot sokfele kapsz, utoljára kényszerből (vasárnap) a praktikerben vettem böhlert.
Előzmény: Amaranthus61 (349)
Amaranthus61 Creative Commons License 2008.01.04 0 0 349

Üdv a fórumozóknak!

Hozzáértés híján itt kérnék segítséget: mezei zártszelvény hegesztéshez (CO2-vel) milyen huzalt ajánlotok (esetleg beszerzési forrással Bp-n)

Előre is köszi :-)

pincebogar Creative Commons License 2007.12.12 0 0 348

Köszönöm nagyon korrekt válasz volt!

 

Mivel nem mindennapos használatnak lesz kitéve remélem sokáig hasznát veszem.

Ha javítani kéne garancián túl felkereslek benneteket.

 

Mégegyszer köszönöm

Üdv

uniweld Creative Commons License 2007.12.11 0 0 347

 

Szia!

Ha neked kell a 200A, akkor annyiért vedd meg, de azt tudod, hogy a 200A BI-je elég alacsony max. 25-35%, sajnos sok  gépnél azt az értéket 20 co-os őmérsékletre írják, pedig egy ilyen készülék esetében  40co-os érték lenne a mérvadó.

Vigyázz a végfok teljes terhelésen nagyon gyorsan túlmelegszik és a hővédelem nem tudja a hősokkot időben kezelni, ezért a javítás költséges lehet. Bár a benne alaklmazott FEt-ek nem annyira drágák, csak az a kérdés mennyit kell cserélni.

Sok sikert.

Üdv.,

uniweld

Előzmény: pincebogar (346)
pincebogar Creative Commons License 2007.12.08 0 0 346

Szia uniweld!

 

Azt sejtettem az ára alapján, hogy nem a legjobb gépek egyike, de szükségem van a 200 A teljesitményre,és a magasfrekis gyújtásra. Ez a gép még amit eddig találtam a legjobb ár értékarányú, 250 körül kapnám meg a gépet de ha te tudsz jobbat újonnan, szólj megfontolom, hogy ezt vegyem-e meg.

uniweld Creative Commons License 2007.12.07 0 0 345

Hali

Szerintem vannak jobb minőségű és nagyobb tudású inverterek is 160-170A körüli teljesítménnyel, impulzussal és HF-el 180-220e ft kürüli áron.

ha enél olcsóbban megkapod akkor vedd meg a EP system-et.

Egyébként normál használatra megfelelő.

Garancia utáni szervizelését vállalom az EP gépeknek, és egyéb invertereknek is.

üdv.

Előzmény: pincebogar (344)
pincebogar Creative Commons License 2007.12.02 0 0 344

Sziasztok!

 

Esetleg valakinek van tapasztalata az eps márkáju hegesztőkkel?

Konkrétabban eps toptig 220hf érdekelne.

 

 

Üdv

NeomatiK Creative Commons License 2007.11.30 0 0 343

Karosszériamunka 1-1,5-es lemezhez felejtős szerintem bevontelektródával. Fogyóelektródást használnak arra.

Nekem egy Einhell ISG1000 inverterem van, az elég türhető bár sokfélét nem hegesztettem még vele. De csak tényleg barkács célra ajánlott, kicsi az ún. bekapcsolási ideje. Szerintem ennél olcsóbb nem is létezik, 35ezerért kapni.

Előzmény: 371 (342)
371 Creative Commons License 2007.11.30 0 0 342
Üdvözletem mindenkinek! Szeretném megkérdezni tőlletek hogy melyik inverteres hegesztőt érdemes megvenni házkörüli munkákhoz és karosszéria munkákhoz. Kb 60,000Ft-körül gondolkodok.
uniweld Creative Commons License 2007.11.17 0 0 341

 

ha szélvédett helyen dolgozol akkor elegendő 3-6 liter közötti gázmennyiség, és természetesen rendszeresen tisztítod a gázterelő belsejét, valamint nem túl hosszú ívhosszal dolgozol, szükség esetén kivezethető a gépedből 24/48 V, mivel a vezérlést egy ilyen transzformátor táplálja, ott van legalább 2x24v amit sorosan kötve 48V üresjárati feszültséget kapsz, ez megfelelő lehet a reduktormelegítő táplálására, de szerintem nem lesz ilyenre szükséged.

Előzmény: sly1 (340)
sly1 Creative Commons License 2007.11.16 0 0 340
varstroj varmig 1405-ös (hobby kategoria).
Ezen nincsen cstlakozódugaj a trafó hátulján. Amúgy érdeklődtem hegesztő szaküzletben reduktor melegítő után és ott is azt mondták, hogy 48V-al működik. Akkor ezekszerint én nem is tehetnék erre a gépre reduktor melegítőt? Vagy van valami más lehetőség rá?220-as melegitő, vagy a burkolat alatt valahol van 48v ezen a gepben is vajon?
Amúgy a reduktorom csk 12L-ig van kalibrálva(ezért csodálkoztam is rajta,hogy ennyit kell beálítani a 0,6-os drótnak) felette már fojamatos pirs vonal van.
Ha nem kell 12L/perc, szerintem nem is lessz szükségem a melegítőre.
Előzmény: NeomatiK (339)
NeomatiK Creative Commons License 2007.11.16 0 0 339

Lefagyás ellen kell egy elektromos melegítőt szerelni a palack után de még a nyomásszabályozó elé a nyomásszabályozó hengeres részére. Ha van a hegesztőgépeden hátul egy dugalj, akkor az ahhoz van kialakítva. De nézd meg jól mindenesetre hogy hány Volt van ráírva a dugaljra és a melegítőre. A melegítő nem 230V-ról működik hanem 48V egyenfeszültségről, én legalábbis ilyennel találkoztam, ha nem csal az emlékezetem.

A nagykönyv valóban 12 l/perc gázt ír, de nekem a prof letekerte 3 l/perc körüli értékre. A varraton és a varrat melletti elszíneződésből is lehet következtetni, ha sok a gáz.

Amúgy milyen géped van?

 

Előzmény: sly1 (338)
sly1 Creative Commons License 2007.11.16 0 0 338
Köszönöm a válaszokat.
Azóta vettem 0,6-ost és 0,8-as huzalt is és csináltam vele próba hegesztéseket, ami a tiáltalatok leirtakat támasztja alá. Elég szépen lehet vele dolgozni. Csak nekem úgy túnik, hogy elég gyorsan fogy a CO2 a palackból. Először próbáltam ugy hegeszteni ahogy az ESAB oldalán a hegesztő huzalra vonatkozó CO2 mennyiséget állítottam be (0,6 os huzal / 12L/perc) de így lefagyott a reduktor már rövid hegesztés után.Utánna lejebb vettem a nyomást6L/percre. Igy már nem fagy le hosszabb használat után sem éshegeszteni is szépen lehet. Szerintetek mennyi CO2-t kell engedni a 0,6-os huzalhoz?
uniweld Creative Commons License 2007.11.12 0 0 337

 

Hali

NeomatiK jól leírta a válaszokat a kérdésedre

Arra azonban vigyázz, hogy szilikontartalmú pasztát és spray-t ne használj, már be is van tiltva, így elvileg nem is kapható, mert befolyásolja a hegesztési varrat mechanikai tulajdonságait.

Ez annyit jelent, hogy  pl. karosszéria esetében hamarabb elreped a varrat dinamikus igénybevétel hatására, azaz használat során fellépő rázkódás esetén.

A spray-t használhatod a hegesztés helyén is mint fröcskölésgátlót, ill. ha a hegesztés közelében festett részek vannak amit nem tudsz levédeni azt is lefújhatod vele, így a hegesztéskor keletkező fröcskölés lepereg a felületről.

A 0,6mm- es huzal a legmegfelelőbb karosszériamunkához, de az áramerrősséggel azért nem kell szűkösködni, mert ha nincs megfelelő beolvadás akkor un. hidegkötés jön létre a mi látszólag jó de hamar elszakad, lsd, bizonyos csővázas bútorok.

A réz bevonat nem hátrány ,főleg hosszabb tárolási idő esetén késlelteti a korróziót a huzalon, de általában a nagyobb gyártók ilyen huzalt gyártanak.

Komoly minőségi különbség ebben az  átmérőben nincs az egyes gyártók között, viszont árban már igen.  

 

Üdv.

Előzmény: sly1 (334)
NeomatiK Creative Commons License 2007.11.11 0 0 336
Én eddig acéllemez hegesztéséhez csak rézbevonatú elektródával találkoztam. Bár nincs sok összehasonlítási alapom. Szóval elképzelhető hogy létezik rézbevonat nélküli. De azért gyártják rézbevonattal, mert úgy jó! :)
Előzmény: sly1 (334)
NeomatiK Creative Commons License 2007.11.11 0 0 335

Ha arra a pasztára gondolok amire te, akkor a pasztába bele kell nyomni a védőgázas fogyóelektródás berendezésnél a hegesztő fejet úgy, hogy csak a gázterelő fúvóka nyúljon bele kb 1-2 cm-t. És már némi hegesztés után kell csinálni, amikor már forró a terelő fúvóka, hogy megolvassza a pasztát. Gyakorlatilag a gázterelő fúvóka palástjának belső oldalának kell ilyen pasztásnak lenni. Arra szolgál, hogy a fröcskölő ömledék nem tapad meg a fúvókán belül, így nem torzítja el a védőgáz fújási képét. Ugyanilyen célra szokták befújkálni is csak más anyaggal, valami szilikonszerű sprével.

 

A karosszériás részt nem tudom, engem is érdekelne. Inkább a 0,6-os elektródát választanám. 1mm-es elektródával próbáltam vékony (talán 1-1,5mm-es) lemezt hegeszteni. 1-esnél a leolvasztáshoz nagyobb áram kell, mint a 0,6-osnál, az meg több hőbevitellel jár, eldeformálódik a lemez, rosszabb esetben átégeti, kilukad.

Előzmény: sly1 (334)
sly1 Creative Commons License 2007.11.05 0 0 334
Sziasztok!
Láttam, hogy lehet kapni a heggesztögépekhez Hegesztő pasztát és Hegesztő-cseppoldót (binzel).
Ezek mire jók és hová kel őket kenni és fújni?
Másik kérdésem: Autó karosszéria heggesztéshez milyen fajta (tipus,márka) és milyen átmérőjü huzalt ajánlotok (0,6 vagy 0,8). Érdemes rézbevonatú drótot venni?

Üdv!
Tamás
NeomatiK Creative Commons License 2007.10.04 0 0 333
Köszi! Nagyjából ilyesmire számítottam.
Előzmény: uniweld (329)
keepitretro Creative Commons License 2007.09.30 0 0 332
Álltalában az ERGUS gépekről mi a vélemény?
uniweld Creative Commons License 2007.09.29 0 0 331

Al hegesztéséhez AWI esetében váltóáram szükséges, és ugyebár az inverterek nagy többsége csak egyenáramot szolgáltatat. Egy átlagos minőségű AWI AC/DC inverter min. 600-700e-Ft.

koppintós AWI-zásra tökéles a sima TP1500, a másik kettő változat már a többlettudáshoz képest irreálisan drága.komoly munkákhoz kellene a HF (nagyfrekvenciás) gyújtás ami hiányzik mundhárom típusból. Ha elfogadható áru Hf-es DC-s invertert keresel akkor abban tudok segíteni.

tulajdonságok:pisztolyról szabályozható áramerősség, 160A, gáz-elő-és utánáramlás állítás, 2-4 ütemű működés, alapáram, végkráteráram, impulzus 300Hz-ig, WI javítóhegesztő program stb. 190.000-Ft+AWI pisztoly?

Előzmény: macroeye (330)
macroeye Creative Commons License 2007.09.28 0 0 330
Most ebből is 3 féle van.A sima 1500,aztán az 1500 tig meg az 1500 rc.Ezeknél mennyire működőképes az awi?Aluminiumhoz kellene főleg.
Előzmény: uniweld (328)
uniweld Creative Commons License 2007.09.27 0 0 329
nem lehet hegeszteni csak úgy , hogy leég róla a bevonat, ill. nagyon drága magas CrNi tartalmú (saválló) hegesztőanyaggal, (pl. castolin 680S) esetleg forrasztani ipari ezüstel lehet.
Előzmény: NeomatiK (327)
uniweld Creative Commons License 2007.09.27 0 0 328

Szia,

én a Fronius Transpocket 1500-at javasolnám

saját tapasztalat, igen sokat eldatam és keveset szervizeltem belőle

ipari kategóriás készülék

a beszerzésében tudok segíteni

üdv.

Előzmény: macroeye (259)
NeomatiK Creative Commons License 2007.09.26 0 0 327
Krómozott vagy nikkelezett vagy kadmiumozott acéllemezt ugyanúgy lehet hegeszteni ugyanolyan elektródával mint a natúr acéllemezt?
Weldman Creative Commons License 2007.09.24 0 0 326

A honlapjukon nincsen, de azt írták rá, hogy hamarosan feltöltik...

Addig árak nélkül a kemppi.com, ott minden nyelven eligazítanak. (kivéve persze a magyart...)

 

 

Előzmény: NeomatiK (319)
intruder Creative Commons License 2007.09.18 0 0 325

Köszi. Beleolvasok.

Hét végén helyezem üzembe a cuccot. Ha benne leszek a TV-ben, akkor valamit elcsesztem.

 

Előzmény: NeomatiK (324)
NeomatiK Creative Commons License 2007.09.18 0 0 324

Helló! Nekem ez van:

 

Plósz Antal - Vincze István: Gázhegesztés

Nemzeti Tankönyvkiadó, ISBN 9639264180, TM-21003

 

Ebből tanulnak a szakmunkás tanulók, minden benne van részletesen.

Előzmény: intruder (289)
Sanzistift Creative Commons License 2007.09.18 0 0 323
Ott sem melóznék ilyen hajtásban.
Egyébként ismerek ilyen manust, aki képes erre a tempóra, majd 8 órán keresztül.
Műszak végén úgy kellett lelőni... :))
Imád hegeszteni, máshoz nem is ért, de semmi más nem is érdekli ezen kívül.
Érdekes figura, de nem irigylem.
Előzmény: macroeye (322)
macroeye Creative Commons License 2007.09.17 0 0 322
Külön mechanika mozgatta a sötét üveget a szeme előtt :)


Itt egy jó kis táblázat melyik elektróda mire való,még hosszabb leirások is vannak PDF fomátumban.Bőség zavara :S

http://esab.gedeon.hu/index.php?page=11
Pilács.hu Creative Commons License 2007.09.14 0 0 321
Lehet , hogy nem figyeltem eléggé , de nem láttam benne fejpajzsot ! :) Vagy a csukjára gondoltál? :)
Előzmény: macroeye (318)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!