Keresés

Részletes keresés

Horyzeli01 Creative Commons License 2016.05.06 0 0 856

A passzívház nálunk még inkább a megfizethetetlen kategória, az ember elkölt egy vagyont az extra szigetelésre, a termikus burokra, a háromrétegű ablakokra, aztán újabb nagy összeg a szellőztetésre, szerintem sohasem térül meg ez a beruházás vagy kb. 30 év múlva. Legyen egy jó hőszigetelés, onnantól kezdve tényleg nem a kazán hanem a ház eszik keveset és még szellőztető rendszer sem kell hozzá :-)

Németországban egy idősek otthonában is szellőztetőrendszer működött, de az ott lakók nem voltak hozzászokva hogy állandóan zárva vannak az ablakok, így a szokásukhoz híven rendszeresen szellőztettek... csak pár százalékkal volt több a fűtésköltség az ablaknyitogatóknál. Kontrét adatokat sajnos nem tudok, 5-6%-ra emlékszem

 

Előzmény: Zoltanuss (852)
Horyzeli01 Creative Commons License 2016.05.06 0 0 855

A 40.000 kWh durva lenne! Konkrét adataim vannak napi szinten a fűtési fogyasztásról, az elmúlt szezonban (2014-2015) 7870 kWh volt úgy, hogy a nappali program szerint 20,5 fokot tartott 6:00-23:00 között, az éjszakai program 19,5 fokra engedte lehülni. Szerencsére ez bőven elmarad a 40.000kWh-tól :-)

A mostani szezonban (2015-2016) kicsit többet pörgött a villanyóra, mivel 21 fokot állítottunk nappalra, 20 fokot éjszakára. A fogyasztás fűtésre 8670 kWh.

A havi villanyszámlánk 33.000Ft általányban, de ebben minden bennevan, fűtés, sütés-főzés, mosás, stb. Mi jól jártunk a rezsicsökkentéssel, mert 10800 Ft-tal lenne több a villanyszámlánk, valamiben lehet pozitívumot is találni :-)

 

Turbogaborhoz hasonlóan nekünk is javasoltak klímát, az tutira sokat segítene a fűtésszámlán, de ahhoz mindkét szobába kellene egy-egy beltéri, ráadásul érzékenyek vagyunk a légmozgásra (fülgyulladás, stb), ehhez hozzájön az allergia, mivel van kutya a lakásban, a klímát hosszas mérlegelés után végül elvetettük. A fürdőben épített zuhany van, ott is fontos hogy komfortos langyos legyen a padló. Tervezünk még egy szobával bővülni, szóval akkor oda is kellene még egy klíma. Egyszerűbb becsövezni és a meglévő rendszerhez csatlakoztatni :-)

 

Emiatt lesz levegő-vizes hőszivattyú, mert a padlófűtéssel nincs légáramlat és egyenletes meleg van mindenhol. Hűtésre fan coilt be lehet szerelni, amit végszükség esetén kapcsolunk be.

 

Turbogabornak teljesen igaza van, a kazánban egy okos kis elektronika működik, ami szabályozza az előremenő víz hőmérsékletét úgy, hogy ki-be kapcsolgatja a fűtőszálakat igény szerint. A 9kW amúgy egy 3kW és egy 6kW-os blokkból áll, lehet hallani ahogy kapcsolagatja magát :-)

Amit a korábbi bejegyzésben írtam, leszabályoztam az előremenőt, mivel nálam az volt a cél, hogy minél tovább működjön a keringetés, lassan fűtsön. A kazánon egyszerűen beállítható, hány fokos előremenőt készítsen. Jó példa a szabályozásra, hogy márciustól nálunk 30 fokos beállított értékkel dolgozik, de láttam párszor, hogy csak 28 vagy 26 fokos vizet küldött a rendszerbe és csak 3kW teljesítménnyel üzemelt.

 

Előzmény: Zoltanuss (849)
turbogabor13 Creative Commons License 2016.05.04 0 0 854

De 10-edszer is leszögezem és kijelentem tapasztalatból, hogy villanykazánnal (talán minden direkt elektromos fűtéssel) egyenesen öngyilkosság régi, nem megfelelően szigetelt házban, lakásban fűteni. Csodák nincsenek! Ezt én tudtam mikor döntöttem, úgyhogy semmi meglepetés nem ért, csodát nem vártam, de így is jobbat kaptam mint amire számítottam. Bár egy kolléga a napelemes fórumon megjegyezte, hogy nálam nem a kazán fogyaszt keveset, hanem a ház, és ezzel egyet kell értsek.

turbogabor13 Creative Commons License 2016.05.04 0 0 853

Maradjunk annyiban, hogy nem kicsit túlzás, szerintem sokan nincsenek tisztában azzal hogyan is működik ez a kazán. Nálam a névleges teljesítménye 9 kw, de 9 kw-on csak akkor megy, mikor elindul és elkezdi felfűteni a padló vizét mondjuk 16 fokról. 10-20 perc múlva elkezdi lefelé modulálni a teljesítményét, 2-3 óra után mikor már mindenhol megfordult a víz és közel azonos hőmérsékletű a visszatérő is (nem vagyok szaki nézzétek el ha nem jó a szóhasználat) már "csak" 4-5 kw pillanatnyi teljesítményen megy, de ha csak 28 fokos vizet keringtetek a padlóban (0 fokig bőven kifűti ez is nekem a házat) akkor csak 1-2 kw-on. Nálam átlag 1 felfűtés indulástól kikapcsolásig 3-5 óra. Amikor kész lett a ház mínusz fokok ide-oda a pára miatt napi 2 brutál szellőztetés kellett, így kétszer is bekapcsolt, de olyankor 18 fokig is le lett szellőztetve a ház.

Előzmény: vtmgq8 (850)
Zoltanuss Creative Commons License 2016.05.03 0 0 852

 Tény hogy nagyon eltúloztam. De ! 

 Magyarországon nagyon rosszak a házak/lakások hőtechnikaim paraméterei. Egyes 'szagértők' olyan 300 -350 kWó/nm/fűtésiszezonra  saccolják az átlagot. Ami azért nem igaz.

 Az átlag úgy 200 kWó/m2/fűtési szezon. E z is nagyon nagy érték. Vesd össze a passzívházak 15 kWóra/nm/szezon értékével. De hát passzív ház jó ha van 440 db. Jóindulatú túlzással.

 Nos azért vannak az átlagnál lényegesen rosszabb házak.

 Mit csináltak régen az ilyenek tulajdonosai ??

 

 1. nem fűtötték az egész házat csak, egy részét

 2. nem fűtöttek villannyal,

3. így is szenvedtek télen a hidegtől, azaz csak néha fűtötték fel a lakás bizonyos részeit 20 fok körülire, a nap nagy részében ennél alacsonyabb hőmérséklet volt. 

 

Előzmény: vtmgq8 (850)
Mezőföldi 2 Creative Commons License 2016.05.03 0 0 851

 Már hogy számolna 180 nappal.  Nálunk pl. még most is május elején megy a fűtés.

 A korábbi hivatalos fűtési szezon igaz okt. 15 -től ápr 15 -ig tartott, de a lakosság puhult. Fűtenek okt. 1 -től május 1 -ig.

Előzmény: vtmgq8 (850)
vtmgq8 Creative Commons License 2016.05.03 0 0 850

A 40000 kissé túlzás ha 180 nappal számolok és 24 órán át megy végig a kazán akkor is "csak" 38800 kwh fogy.  De ugye az nem reális hogy végig csutkán ment a fűtés, mert akkor ősszel megsultek télen megfagytak.

Előzmény: Zoltanuss (849)
Zoltanuss Creative Commons License 2016.05.03 0 0 849

 Nos ebből amit elárult a topiktárs   :

 

 "mi egy 60nm- es házat fütünk egy 9kw-os elektromos kazánnal. A ház höszigetelése rossz, D vagy a C alja kategória."

 

 

 Az éves fűtési fogyasztás lehet olyan 

 

 40 000 kWóra, aminek ellenértéke egy hatalmas összeg. Akár   1,5 millió is lehet. Az meg nyomorba dönt(he)ti a használót. Vagy nem fűtik az egész lakást vagy az adatközlés fals.

Előzmény: turbogabor13 (845)
Zoltanuss Creative Commons License 2016.05.03 0 0 848

 Bizony durva az a 110 kWórás fogyasztás, de nem lehetetlen.- Pl. egy lehűlt lakásnál simán lehet ennyi a fogyasztás. Van mondjuk   8 kW elektromos teljesítmény akkor 24 óra alatt simán elfogyhat  24 x 8  = 192 kWóra.

 De ritka az ilyen teljesítmény.

  Pl. 2 db 2 kW-os olajradiátor  + egy db 1,5 kW-os fali sugárzóval    / összteljesítmény  5,5 kW talán még bírja hálózat / 24 x 5,5  = 132 kWóra  a fogyasztás. És még az is előfordulhat, hogy nem lesz kellemesen meleg az   a  lakás.

Előzmény: turbogabor13 (845)
turbogabor13 Creative Commons License 2016.05.03 0 0 847

midea, a pontos típust fejből nem tudom, a fűtőteljesítménye 3,5 kw, 5 év garit adtak rá.

Előzmény: Horyzeli01 (846)
Horyzeli01 Creative Commons License 2016.05.02 0 0 846

Szerencsére ebből csak két nap volt :-) Az átlag 50-80 kW között mozgott. Milyen klímával fűtesz?

Előzmény: turbogabor13 (845)
turbogabor13 Creative Commons License 2016.05.02 0 0 845

Mondjuk az tényleg durva 110 kwh ha jól értem egy nap alatt. Bár ahogy én korábban írtam, jó szigetelés nélküli házba tényleg öngyilkosság a kazán. Én ahogy számoltam, ha kétszer is kell felfűtenie 1 nap akkor is max 50 kwh-t eszik meg nálunk, de jellemzően elég az egy felfűtés. De következő fűtési szezonra beteszek elé egy fogyasztás mérőt mert kíváncsi vagyok. Nekem a kazán bekötéssel nem volt gondom, pár hete volt kint a beüzemelő, megnézte, azt mondta rendben van (csak a termosztát volt fordítva bekötve így a kazán nem vette a jelet, de ezt már hetekkel ezelőtt orvosolta egy villanyszerelő) Pecsét, mondta, ha még két éveben kétszer kijön akkor + 2 év gari, de ezt még majd meglátom, a működése egyszerű mint a faék, hibalehetőség gyakorlatilag alig van, a beüzemelő is mondta, hogy mostanság kezd jobban elterjedni, gond még nem volt velük. Én elégedett vagyok vele. Persze ha ezzel kellene most is fűtenem eret vágnék magamon, de április eleje óta csak klímával fűtögetünk, bőven elég ilyenkor már az is, én villanykazánt majd a brutál hidegekre kapcsolom be.

Előzmény: Horyzeli01 (842)
Horyzeli01 Creative Commons License 2016.05.01 0 0 844

Majd meglátjuk, jelenleg a fűtéskorszerüsítés a legfőbb szempont, a kazán meg megy amikor kell

Előzmény: Calcitos (843)
Calcitos Creative Commons License 2016.05.01 0 0 843

"a kazán pedig megy a vaterára féláron.."

 

 

 ok. ha szerencséd van negyedáron elviszik !

Előzmény: Horyzeli01 (842)
Horyzeli01 Creative Commons License 2016.05.01 0 0 842

Sziasztok! Másik fórumban én is írtam már, mi egy 60nm- es házat fütünk egy 9kw-os elektromos kazánnal. A ház höszigetelése rossz, D vagy a C alja kategória. A szilveszteri -14 fokos éjszakát követöen 110kW volt a fogyasztásunk, korábban ez egy egész havi villanyfogyasztásnak felelt meg. Gázt kénytelenek voltunk kiköttetni, a ház 2014-es átalakításával sem a tervezés összege, se a kivitelezés és a folyamat idötartama (3-4 hónap) nem volt elfogadható számunkra. Sajnos csak elektromos kazánra telt, de legalább a ház höigényével tisztában vagyunk :-) idén tervezzük a ház bövitése (90 nm körülire) mellett a szigetelés és egy levegö-víz höszivattyú bszerzését. A kazán vizes padlófütésre dolgozik, én is néztem a Caleot annak idején, de végül amiatt döntöttem a becsövezés mellett, hogy erre bármilyen hötermelö(ke)t rá lehet kötni késöbb, a Caleo csak áramot használ slussz passz. Nem fejleszthetö tovább. A kazánt netröl rendeltem, erröl mindenkit lebeszélek, csak olyan cégtöl rendeljen, akik be is üzemelik. Nálunk a villanyszerelö kötötte be, a rajz szerint egyszerü. A hivatalos beüzemelö cég kijött, mondták hogy nem jól van bekötve, mert a termosztát a vészhelyzeti portra van bekötve, nem arra amelyikre kellene. Ennek az az eredménye, hogy a kazán a termosztát minden kikapcsolásánál teljesen leáll, mert azt a parancsot "érzékeli" hogy túlmelegedett a padlófütés elöremenö, és mindennek le kell állnia. A villanyszerelök kitartanak az igazuk mellett, nem kötik át, ezt igazolták is a garancialapon, a beüzemelö továbbra sem tartja ezt jó bekötésnek. megy az egymásra mutogatás. Kértem a beüzemelö céget, jöjjön ki és kösse be úgy ahogy kell, de valamilyen vezeték gondja volt amit a villanyszerelönek kell rendesen levezetni a kazánhoz hogy ö be tudja kötni. Valamilyen határoló termosztátról beszélt, amit a jelenlegi portra kell kötni a mostani bekötés helyett. Nekünk nincs ilyen termosztát bekötve, tehát csak a normális bekötés hiányzik. Február óta áll az ügy, azóta én játszom a külsö hömérö szerepét, szándékosan 1-2 fokkal levettem az elöremenö hömérsékletet, hogy alig kapcsoljon ki a kazán, ez így müködik, igaz lassabban lesz meleg délelött, amikor a halnali órákban a termosztát a nappali höfokra kapcsol át. Még egy szezont nem akarok ezzel szórakozva tölteni, jöjjön végre a höszivattyús rendszer, a kazán pedig megy a vaterára féláron.. Mindenkinek azt javaslom, üzemeltesse be a készülékét azokkal akiktöl vásárolja, lehetöleg megbízható legyen a cég, számlával, hivatalos garanciával, ne ezen spóroljon, mert késöbb csak a szívás van vele.

Normális bekötés esetén semmi gond nincs vele, egy külsö hömérséklet érzékelöt kell rákötni és automatikusan állítja az elöremenö hömérsékletet. A teljesítményt modulálja, a höigényre szabja a bekapcsolt fütöszálak számát.

Elnézést, karakter gondok miatt nem tudtam hosszú ö-t  és ü-t írni

turbogabor13 Creative Commons License 2016.04.29 0 0 841

Köszi, ezt a tanácsot biztosan megfogadom, egyébként két mozdulat.

Előzmény: szocske_ (840)
szocske_ Creative Commons License 2016.04.28 0 0 840

jaja, értem, csak azért írom, hogy ha nem lesz újabb glettelés, akkor is érdemes a szűrőt kikapni pár hetente és lezuhanyozni.

Előzmény: turbogabor13 (839)
turbogabor13 Creative Commons License 2016.04.28 0 0 839

Köszi Szöcske!

Mint a példa mutatja, megfizettem a tanulópénzt:) Bár ez sok mindennel így volt a februári beköltözés óta, de a következő teljes fűtési szezonra már sokkal okosabb leszek. Így egyébként bebizonyosodott, hogy full felesleges lenne még egy klíma hátra a gyerekszobákhoz, 1-2 fok különbséggel teljesen kifűti ez is a házat. Ha szeptemberben megszületik a második gyerek inkább veszek egy hősugárzót arra a pár hónapra míg neki a 22-23 foknál melegebbre lesz szüksége a kis 9 nm-es szobájában:)

Előzmény: szocske_ (838)
szocske_ Creative Commons License 2016.04.28 0 0 838

fűtésre használt klímának a szűrőjét illik 1-2 hetente kimosni.

ha a környéken fűtenek fával/szénnel brutál korom gyűlik össze rajta 1 hét alatt is :S

Előzmény: turbogabor13 (836)
Gold.kib Creative Commons License 2016.04.28 0 0 837

Szia!

 

Én 5 éve építettem egy új családi házat nettó 110nm-est. Annak idején én is sokat utána jártam és végül a DEVI fűtőkábel rendszere mellett döntöttem. Ez nekem nagyon be vált és megbízható! Az óta sem volt szükség karbantartásara.

A cég ahol beszereztem a fűtét futokabel.hu

A házam még csak A minősítésű és így a fűtés fedezéséhez egy napelem 4kW-os rendszer kell.

Ki indulva a saját tapasztalatomból a te esetedben olyan 100.000.-Ft/év lehet az éves fűtés költség nap elem rendszer nélkül!

 

Üdv: Gold.kib

Előzmény: vzsnyer (834)
turbogabor13 Creative Commons License 2016.04.28 0 0 836

Szia!

 

Nem akarok beleokoskodni, de igazából szinte mindenre azt írtad hogy nem kell. Talán a klíma fűtés maradt. Szinte minden egyes hőtermelő vége sugárző fűtés, vagy a vizes rendszer alapján radiátor (a mai világban:):) vagy padló és vagy felület/falfűtés lesz. Én pont egy éve voltam hasonló cipőben rohadt sokat agyaltam pro és kontra mindegyik rendszeren, most már be is költöztünk, és én eddig a saját rendszeremmel nagyon elégedett vagyok, korábbi hozzászólásaim között megtalálod. Tegnap rájöttem miért nem fűt a tőlem elvárt hatásfokkal a klíma, még a glettelés festés előtt be lett rakva, és valami irdatlan mennyiségű por volt a szűrőn, tegnap kitakarítottuk, most brutális teljesítmény növekedésről számolhatok be, tegnap este, és reggel is 1 óra alatt 1,5 fokot emelt a ház hőmérsékletén 1 nyamvadt 3,5 kw-os klíma:) Ez már így baráti:)

Előzmény: vzsnyer (834)
SolnesN Creative Commons License 2016.04.23 0 0 835

15 kW és még marad is köz javára !

Előzmény: vzsnyer (834)
vzsnyer Creative Commons License 2016.04.23 0 0 834

Sziasztok!
Házépítés előtt állunk, elektromos fűtésünk lesz meg napelem. Infrafűtés vagy más sugárzó fűtés, padlófűtés, radiátort nem szeretnénk. Mit tudtok ajánlani? Konkrét céggel vagy típussal van tapasztalat? Földszintes ház lesz, kb 110-130 nettó alapterületű, a+-os. Még csak tervezés fázisnál vagyunk, úgyhogy több konkrétumot nem tudok mondani. Mennyi napelem kellhet, hogy fedezze a fűtés fogyasztását? Köszi a válaszokat

szocske_ Creative Commons License 2016.04.04 0 0 833

köszi, ezek hasznos információk...
hát igen, ha a tervezett hőszigetelésre költök még extra 800ezret, abból kijön vagy +5 cm, akkor meg már a végén ott leszek, hogy egy klímával kifűtöm az egész házat, komfortosan...

Előzmény: kolbasz 11 (832)
kolbasz 11 Creative Commons License 2016.04.04 0 0 832

Bár nem engem kérdeztél, de, ha érdekel, megosztom veled az én tapasztalataimat szívesen.

Először padlófűtés volt a terv radiátorral, de a végére csak radiátoros fűtésem lesz kondenzációs kazánnal, ami olyan 1,2M HUF lesz.

 

-100nm-re volt egy caleo-s árajánlatom is, ami kb. 900ezer HUF volt.

- A padlófűtés része olyan 800.000HUF lett volna még a radiátoros rendszeren túl, tehát 2M, plusz 70.000HUf lett volna a kiviteli terv hozzá.

 

Én is agyaltam rajta, hogy legalább lerakatom a csöveket, utólag azt már nehéz lesz lerakni, de a 720m cső lett volna 320ezer+ ÁFA, a lerakása 150ezer+ÁFA, és még ehhez is legalább kellett volna még egy osztó-gyűjtő, meg pár szerelvény. A cső rehauból lett számolva, mert a szaki esküszik rá, de olcsóbb csőhöz is maradt volna ugyanaz a munkadíj, osztó-gyűjtő, meg a szerelvény árak, így ezt az ötletet(is) elvetettem.

 

Azt a 800.000 forintot inkább hőszigetelésre fogom költeni, meg arra, hogy túlméreteztem a radiátorokat.

Előzmény: szocske_ (825)
turbogabor13 Creative Commons License 2016.03.31 0 0 831

Egyébként egy dolog mindenképpen a fűtőszálas megoldás mellett szólhat, hogy ott külön tudsz vezérelni minden helyiséget (pl.: most nálunk van egy üres gyerekszoba bár már csak szeptemberig:) ellentéteben nálam, max az osztó-gyűjtőkön tudok nyitni zárni, de helyiségenként külön hőfokot nem tudok állítani. Mondjuk annyi eszem volt, hogy a termosztátot nem a klíma közelébe telepítettem, hanem hátra a gyerekszobák elé.

Előzmény: Törölt nick (828)
turbogabor13 Creative Commons License 2016.03.31 0 0 830

Igazad van. Ha megsértettelek elnézést kérek. Az osztó-gyűjtőt miegymást nem én vettem, én abból tudok kiindulni, hogy ha ezt kérem ennyit kell fizetnem, ha azt kérem annyit kell fizetnem. Lehet hogy a különbség több lett volna, ha mindent én veszek én fogadom fel a mestert stb. Volt két összegem és abból kiindulva mondtam azt, hogy sokkal nem jön ki többre a történet, ennyit meg nekem megért, mert ha később váltani kell akkor tudjak mire. Nincs ínyemre a gáz történet, de ha valami miatt egyszer muszáj, akkor így könnyen megoldható, csak a garázsban kell kicsit barkácsolni.

Előzmény: Törölt nick (828)
Törölt nick Creative Commons License 2016.03.31 0 0 829

Osztógyüjtők? Szelepek? Nyomáspróba? Szakmunka ára? Elvitte a nyuszi, mi? ;)

Előzmény: turbogabor13 (826)
Törölt nick Creative Commons License 2016.03.31 0 0 828

Miért a c aleoval hasonlítod össze? Az a legdrágább megoldás és nem is egyezik meg technikailag a vizes padlófűtéssel hiszen a felületen van...

 

Vizes padlófűtést a hasonlóan bebetonozott fűtőkábelles villamos megoldással kell összehasonlítani méterre olcsón vett kábellel  ;) Szerintem hagyjuk az olyan erős szavakat, mint: "vetíteni" meg "hülye"  és akkor én sem fogom kérdőre vonni a mondandódat, tételesen valós adatokkal ;)

Előzmény: turbogabor13 (824)
szocske_ Creative Commons License 2016.03.31 0 0 827

mondjuk a 220ezer villanykazánért elég sok, abból kiindulva, hogy kínai hőszivattyú már 700 ezerért is van, klímából barkácsolt meg kijöhet akár 3-500ból is...

Előzmény: turbogabor13 (826)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!