Keresés

Részletes keresés

ebredjfel.hu Creative Commons License 2015.05.04 0 0 18638

Sziasztok....szeretettel udvozlok mindenkit. Mar regota szeretnek par gondolatot megosztani veletek mert mar annyira forr bennem a duh hogy nem igaz. Eloszor is, en mar regota itt lakom Hollandiaban....teljes mertekben megvagyok elegedve az eletemmel. Holland allampolgar vagyok, jol keresek, sajat hazaim vannak...kocsijaim, motorok, hajok es uzleteim. Szerencsesnek tartom magam de sokat dolgoztam mindenemert. Amirol szeretnek irni az viszont nem rolam szol hanem azokrol a SZEMETLADAKROL akik minden aron kiakarjak hasznalni a mar kintlevo vagy idekeszulo MAGYAROKAT. Neha benezek ide a forumra es elkepedve olvasom a torteneteket....NAGYON ELKESERIT amit latok. Eloszoris--soha ne felejstetek el hogy mi Magyarok mi egy buszke nep vagyunk....nem vagyunk jobbak mint a tobbiek....de ROSSZABBAK SEM!! Milyen dolog az hogy vannak olyan emberek, MAGYAROK, akik kihasznaljak sajat honfitarsainkat idekint?? Hat nem szegyelik magukat?? Ahelyett hogy felemelnek honfitarsainkat es peldamutatoan jo iranybe terelnek, inkabb azon van nemelyik troger, hogy lehuzza, felrevezesse, es kizsakmanyolja mindenfelekepen azt a szerencsetlent aki CSAK egy jobb eletre vagyik. Egy jo nagy darab ficko vagyok de most konnyezik a szemem mert faj az amit neha latok. Idefigyeljetek, nem veszitek eszre hogy mi folyik??? MINDEN MAS NEMZET sokkal jobban osszetart es OSSZEFOG mint mi MAGYAROK idekint es mas orszagokban is. Ameddig nem lesz MAGYAR osszefogas addig ne csodalkozzon senki azon hogy mikent bannak a Magyarokkal. TUDOM, hogy nem konnyu segiteni masokon amikor jomagad is alig birsz egyrol a kettore jutni...DE, ha OSSZEFOGNA a MAGYARSAG idekint akkor NAGYON de NAGYON sokra vinnenk a celjainkat, almainkat es IGENIS tobbre vinne MINDENKI.....legyen az orvos, komuves, mukoromepito, oromlany, hentes vagy AKARKI!!! A masik dolog az, hogy vannak JOGAITOK. INNENTOL kezdve, ha ugy erzi valaki, hogy valaki KIHASZNALJA, LEHUZZA, BANTALMAZZA, SERTEGETI idekint.......AZT KEREM JELEZZE IDE......bigmeech629@gmail.com

Itt felszolitom az itt Hollandiaban regota elo Magyarokat is, hogy fogjunk ossze, tartsunk osszejoveteleket, megbeszeleseket ES segitsunk honfitarsainknak boldogulni. Elegem van a negativ tapasztalatokat olvasni...szeretnek vegre SIKERTORTENETEKET olvasni. HA van valakinek sikertortenete azt kerem ossza meg a forum olvasoival!!! 

Gyerunk fiuk, lanyok...HAJRA!!!

Szeretettel olellek titeket es kivanok MINDENKINEK sok erot, egeszseget es kitartast.

Varom e-mailjeiteket.

Azoknak a TROGEROKNAK akik azon vannak, hogy kizsakmanyoljak HONFITARSAIKAT, azoknak meg azt uzenem, hogy probaljatok meg pl. VELEM. Kivanom, hogy hasonlo joindulattal talalkozzatok eletetek utjan es kapjatok UGYANAZT amit ti adtok.

 

 

Diplodokusz Creative Commons License 2015.05.04 0 0 18637

Sziasztok!

 

Flex-Tempről írnék pár sort. Ez egy magyar munkaközvetítő. Hollandiában egy lengyel munkaközvetítőnek közvetítenek ki. Senkinek nem ajánlom. A lengyel munkaközvetítő előnyben részesíti a lengyeleket. A Flex-Temp érdeke, hogy minél több magyart kiküldjön. A lengyel munkaközvetítő érdeke, hogy minél több szállást megtöltsön. Persze nincs annyi munka, hogy a szálláson mindenkinek legyen heti 4-5 napja. Heti 4-5 nap munkát ígér a Flex-temp, amiből nem igaz semmi. Ha dolgozol egy héten 3 napot, akkor összeteheted a két kezed, mert, akkor legalább a levonások után marad egy kis pénzed kajára. Sajnos vannak magyarok, akik pénz nélkül mennek ki, mert elhiszik, hogy folyamatosan lesz munkájuk. Aztán éheznek, meg kéregetnek. De szerintem ezért nem éri meg kimenni. Ezt itthon is lehet csinálni. Röviden ennyi.

schlumberger Creative Commons License 2015.05.03 0 0 18636

;-)

Előzmény: segítökéz (18634)
jewel1979 Creative Commons License 2015.05.03 0 0 18635

szép vasárnapot nektek is! 

Előzmény: segítökéz (18634)
segítökéz Creative Commons License 2015.05.03 0 0 18634

Kedves Schlumberger!

 

Igen, valami hasonlóra céloztam én is a beírásomban.

Az itteni kis, de lelkes csapat ahol tud segít, utána gondolom nem csak én, de a többi segítökész kommentelö is várja a hatást, tudott-e hasznos információt adni, mert az számunkra is tanulságos lenne.

 

Ez, a már hirdetötáblának használt fórum annyit megérdemelne, hogy az illetö visszajelzéssel tudatná

mindannyiunkkal mennyire jutott a megkapott linkekkel, vagy ötletekkel.

 

Olvasom a máltai magyarok fórumát, ég és föld a különbség az ittenivel. Ott emberszámba veszik azt és meg is köszönik annak, aki bármiféle, még ha aprócska információval is segíti kérdezö honfitársát.

 

Erröl jut eszembe, a nagyszájú Marci, aki maximálisan akarta támogatni hazánk fiait, mint a kámfor eltünt.:) 

 

Kellemes vasárnapot minden kedves fórumlakónak!

Előzmény: schlumberger (18632)
segítökéz Creative Commons License 2015.05.03 0 0 18633

Kedves töled a megemlékezés, a magam részéröl köszönöm szépen, ám Hollandiában május második vasárnapján ünneplik az Anyák Napját.

A jókivánságokból és ölelésekböl viszont soha nem elég, jusson belöle egész évre! :)

Előzmény: bolond38 (18631)
schlumberger Creative Commons License 2015.05.03 0 0 18632

Hát igen... Ha máshogyan sikerült szerezni, annyival azért megtisztelhetné a fórumot, hogy beír annyit legalább, hogy megoldódott, kösz. De hát az ilyesmit még gyerekkorban kellett volna felszedni, von Haus aus ugye...

Előzmény: segítökéz (18630)
bolond38 Creative Commons License 2015.05.03 0 0 18631

Sziasztok! Üdvözlök mindenkit ezen a szép napon! De külön szeretném  üdvözölni az ÉDESANYÁKAT !!!Minden ANYÁNAK egy nagy ölelést küldök!Legyen szép napotok! Gelukkige Moederdag !

segítökéz Creative Commons License 2015.04.26 0 0 18630

Sürgös lenne..--irod.

 

Ahhoz képest nem igyekeztél belenézni a fórumba annak ellenére, hogy itt keresel segitséget.

Ugye nem gondoltad komolyan, hogy problémád megoldására a fórumlakók még majd a mobilodon fognak hivogatni?

 

Tulajdonképpen igazuk van azoknak a hollandiai magyaroknak, akik az ilyen felhivásokra és kérésekre már nem is reagálnak.

Én még belelépek ezekbe a csapdákba sajnos.

Előzmény: hsmline (18626)
schlumberger Creative Commons License 2015.04.24 0 0 18629

test only

Krisztian B. Creative Commons License 2015.04.23 0 0 18628

Sziasztok!

Május 12-16-ig Rotterdamban keresünk olcsó szobát barátnőmmel.Ha tudtok valami jó tippet a Maashaven környékén vagy valahol annak nagyon örülnénk és előre is köszönjük!

segítökéz Creative Commons License 2015.04.21 0 0 18627

Kedves hsmline!

 

Ha beütöd a Google-ba, hogy Huurwoningen in...(az in után a város nevét) könnyedén rátalász a kedvedre valóra.

 

Pl. nekem Schiedam-ban ezt dobta ki, ami kb. olyan, amilyen az elvárásod.

 

http://www.pararius.nl/huurwoning-te-huur/schiedam/PR0001205044/stadhouderslaan

 

Sok sikert!

Előzmény: hsmline (18626)
hsmline Creative Commons License 2015.04.21 0 0 18626

Sziasztok.

 

 

Szállást keresek Rotterdam környékén  /Schidamban dolgozunk/  6-an vagyunk magyar kollégák. Hosszabb távra is.Rendezett életvitellel stabil munkával családos emberek.6 vagy több szobás berendezett családi házat keresnénk max 25 km Schidam körül.Egy nagyobb ház az ideális de nem baj ha 2 egymás közelében....

 

Mindenkinek köszi ha segít.....Sürgős lenne.

 

Áki.

 

tel:+31682075006

Berry May Creative Commons License 2015.04.20 0 0 18625

Ha szeretnél egy péket ebbe a pékségedbe, akkor én ismerek egyet! :)

Előzmény: Allize (18624)
Allize Creative Commons License 2015.04.20 0 0 18624

Hello.Ha valaki tud infot arrol hogy mi kell ahhoz hogy Hollandiaban tudj nyitni mondjuk egy pekseget ha van vmi errol az email cimem: tiszgra7@gmail.com

 

Hanuta85 Creative Commons License 2015.04.20 0 0 18623

Nem voltak fer játékosok! nem ideiglenes munkát igértek...! egy koszos retkes putriért ami 52m2 volt és abban 5-en 320euró fejenként amihez nincs net? 1600eur egy felszereletlen lakáshoz..200emberre volt 2 mosógép...ez így valahogy kurvára nem olcsó...!!!!! volt ott olyan aki 3napja nem evett ..és megköszönte a páromnak h ott hagyta nála az ételt, a fél bagázs drogos volt.vágni lehetett a füstöt a szobában..de nem a cigi füstjét hanem a másikfajta .. ami rohadt büdös! az ember nem vár palotát meg gazdagságot na de ez? a másik.."miért nem mentél kocsival" mert külföldön max 6hónap  lehet magyar rendszámmal közlekedni aztán a kocsi honositására  regisztrációjára van szükség...ami kizárt mert hitel alatt van! a másik oka meg az hogy a cég vitte csak ki őket! egyedül ki autókázni hollandiába ugy hogy nem tudod mi vár rád, fizetés. munka stb...igen csak drága mulatság..mert ha esetleg ment volna vele még 3-4 ember akkor megérte volna neki kocsival kimennie :) És amit itt írnak hogy magyar munkaközvetítővel nem szabad foglalkozni..., igaz! követem példájukat!

Előzmény: jewel1979 (18582)
Hanuta85 Creative Commons License 2015.04.20 0 0 18622

Nem szabad velük foglalkozni!!! még akkor sem ha hivogatnak minden nap! a páromat is hivogatták minden nap egy héten keresztül hogy menjen..utána már nem is volt fontos az erkölcsi...csak menjen ki...sürgetik az embert ki hogy felvegyék utána a pénzüket de az hogy ott mi lesz kint az már öket nem izgatja...sőt! írni sem lehet nekik mert abban a szent percben tiltanak! :)

Előzmény: ciceró88 (18598)
Tipetupa Creative Commons License 2015.04.16 0 0 18621

Mi pár alkalommal vettünk kolbászt a hágai boltban, OK volt.

Előzmény: segítökéz (18617)
segítökéz Creative Commons License 2015.04.16 0 0 18620

Elnézést!  kedvelem!

Előzmény: segítökéz (18619)
segítökéz Creative Commons License 2015.04.16 0 0 18619

Quantumleap linkján találhatók a kolbászok:

 

https://sites.google.com/site/hagaimagyarbolt/magyar-termekek/hentes-aru

 

Én is azokat a kolbászokat kedvem.:)

Előzmény: jewel1979 (18618)
jewel1979 Creative Commons License 2015.04.16 0 0 18618

szerintem a kép lemaradt (vagy én nem látom). Én száraz-csípős kolbász párti vagyok. :) 

Előzmény: segítökéz (18617)
segítökéz Creative Commons License 2015.04.16 0 0 18617

Köszönöm mindkettötöknek a linket, alaposan át fogom nézni.

Az lenne a kérdésem, a képen látható kolbászok közül kipróbált-e már valaki azokból és milyen tapasztalatot szerzett?

 

A múlt hónapban voltam otthon, a testvérem által felfedezett és ajánlott Temesvári füstölt csípös kolbászt hoztam magammal. Nagyon finom, nem mócsingos, nincs benne csontszilánk, primán füszerezett.

Csupán egy a baj, az is, mint minden, egyszer elfogy.:)

Alkalom adtán kellene az utánpótlás.:)

Quantumleap Creative Commons License 2015.04.16 0 0 18616

https://sites.google.com/site/hagaimagyarbolt/elerhetoseg

Előzmény: segítökéz (18614)
jewel1979 Creative Commons License 2015.04.16 0 0 18615

Van egy szintén facebook-os magyar bolt, Holland Üvegtigris a neve. Bárhova szállítanak (személyesen, kisbusszal) Hollandián belül bármilyen magyar ételt, italt. Megrendeled, és az előre megbeszélt időpontban személyesen szállítanak. Ha nem vagy fent a facebookon, a telefonos és e-mailes elérhetőségük: uvegtigris.holland@facebook.com, 06 21195874

Előzmény: segítökéz (18614)
segítökéz Creative Commons License 2015.04.16 0 0 18614

Köszönöm az információt, nem vagyok "fészbukos" ezért a megadott linken sem tudom elolvasni, ami nem baj, mert tudattad azt, hogy már nem létezik.

 

A hágai üzlet honlapját meg tudnád adni?

Előzmény: Quantumleap (18612)
Quantumleap Creative Commons License 2015.04.16 0 0 18613

Ja, és hogy meg ne tévedj, az amszterdami magyar bolt, amiről írnak, azóta úgyszintén bezárt, idén év elején. :)

Előzmény: Quantumleap (18612)
Quantumleap Creative Commons License 2015.04.16 0 0 18612

Ez volt az a bolt, itt közlik a bezárást:

 

https://www.facebook.com/magyarbolthungaria.hilversum?fref=ts

 

Én csak a hágai és rotterdami magyar boltokat ismerem. Hágából online rendelni is lehet.

Előzmény: segítökéz (18611)
segítökéz Creative Commons License 2015.04.16 0 0 18611

Valóban? Pedig tervbe vettem, hogy elmegyek körbenézni.

Nem tudtam, a Google-ban sem jelzik a zárást.

 

Múlt héten hozta tudomásomra egy holland ismerös, nagyon megörültem, néha szükség lenne egy-két apróságra, amiért az otthoni élöket nem akarom "ugrasztani" és csomagfeladásra bíztatni.

 

Ha így van, akkor elnézést kérek, nem akartam senkit op het verkeerde been zetten.

 

Tud valaki esetleg egy Utrecht mellöl megközelithetö magyar üzletet?

Előzmény: Quantumleap (18610)
Quantumleap Creative Commons License 2015.04.16 0 0 18610

Ez a bolt 2013 augusztusában nyílt meg, és tavaly májusban be is zárt.

Előzmény: segítökéz (18609)
segítökéz Creative Commons License 2015.04.16 0 0 18609

Kedves fórumozók és honfitársak!

 

Minap kaptam az információt, amit szeretnék azokkal megosztani, akik az ország közepén élnek és magyar üzletben szeretnének vásárolni.

 

2014. augusztusában nyilt meg egy magyar bolt Hilversumban.

 

Itt adom meg a honlapjukat, hátha érdekel valakit.

 

 

 

 http://hungariahilversum.wix.com/magyarbolt#!restaurant/crrl

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!