Keresés

Részletes keresés

Greylupus Creative Commons License 2007.04.22 0 0 2919
Szia,

Bár gondolom kristof.balazs már megválaszolta neked, de szerintem nem lesz gond a pici és az őszi kelésű gekkókal.
Én csak a saját tapasztalatomat mesélem el - bár már szerintem olvashattátok:
Anno a teljesen felnőtt nőstényem (2 évig egyedül élt) mellé két picurkát hoztam, bár én is paráztam nagyon, hogy bántani fogja-e esetleg megeszi, de nem, hamar felismerte, hogy ez nem kaja, összesen egyszer fogott rá az egyik pici lábára, de a pici sivitására rögtön elengedte.
Egyedül a kajáltatással volt gond, mert a piciknek ugye pici tücsök kellett, a nagy gekkónak meg már nagyobb méretű. Eleinte mindig a nagyot etettem meg, hogy az ő hasa tele legyen és még véletlenül se együtt vadásszon a jóval kisebbekkel. A picik viszont meghazudtolták a méretűket és 3-4 nap után már ők is a nagy tücskökre vadásztak és nem kellett nekik a pici tücsök:)
Előzmény: s3girl (2917)
kristof.balazs Creative Commons License 2007.04.22 0 0 2918
Szia!

Nem értelek, miért kérdezel itt is. Felvettél partnernek messengeren és ott részletesen minden kérdésedre válaszolva elmagyaráztam ezt a témakört.
Az információ amit kaptál Tőlem 100%-osan bombabiztos, nem tudom mit vársz, más mást fog mondani? :( Az én általam adott válaszok olyan embertől vannak, aki mögött 15 éves gekkótenyésztői tapasztalat áll. Az én válaszaim sem lexikonból vannak, amit nem tudtam kérdeztem.
Ha olyat kérdezel, amit nem tudok, én meg fogom mondani Neked "bocs, nem értek hozzá, kérdezz meg mást". De ez a témakör nem ebbe a kategóriába tartozott, ezért kiveséztem Neked.
Szóval, nem értelek. Ennyi a lényeg.
Előzmény: s3girl (2917)
s3girl Creative Commons License 2007.04.22 0 0 2917

Sziasztok!

ligi83! Köszönöm a választ! A mendelit tanultam énis, de már nemnagyon emlékeztem rá!:) Az a helyzet, hogy vettem ma egy vszinü yellow nőstis és sima hímem van már rég(a beteg, meg egy picike). Ezért érdekelt, hogy lehet-e belőlük színváltozat vagy színhordozó. Viszont a yellow most tojásos.. mivel tudom 28-30C°on tartani majd a tojásokat? Egy 25W-os vagy 50W-os spot lámpa nem elég neki? Mert most a vásárlásba elment minden pénzem:

Még egy kérdés..van nekem egy még picike hím gekkóm(még csíkos, most kezdenek alakulni a foltjai) és vettem hozzá egy kb Szeptemberi-novemberi kelésű nőstény gekkót. Őket tarthatom együtt? Eddig a beteg hímemmel vannak együtt és mióta ittvan a pici nősti(Liza) semmi gond nincs, együtt alszanak!:)

 

alpha111 Creative Commons License 2007.04.22 0 0 2916

A picurkát megnyaggattuk ma egy kicsit és miután visszatettük védelmet keresett Garfieldnál. :-)

ligi83 Creative Commons License 2007.04.22 0 0 2915

Egy külföldi oldalon meg azt találtuk, hogy lehet domináns, ko-domináns, vagy recesszív.

Tehát lehet, hogy az egyes színváltozatok is másként öröklődnek....

 

Úgyhogy szerintem várd meg más tanácsát is, aki esetleg jobban otthon van a  témában.

Előzmény: ligi83 (2912)
kristof.balazs Creative Commons License 2007.04.22 0 0 2914
Csak fiú gekkóm van 2db!
Előzmény: Góómmmbba (2909)
ligi83 Creative Commons License 2007.04.22 0 0 2913

Ja és arra, hogy mi a helyzet sima fiú esetén:

Ha recesszíven öröklődik (akár nemhez kötött, akár nem), akkor abból bizony nem lesznek színváltozat utódok.

Egyéb öröklődések esetén mindenképp nagyobb az esély, ha színváltozatot veszel.

 

Előzmény: s3girl (2911)
ligi83 Creative Commons License 2007.04.22 0 0 2912

Szia!

 

Nekünk színhordozó leányzóink vannak, és akitől vettük, azt mondta, hogy ha színváltozat hímmel párosodnak, akkor színváltozat kicsik lesznek.

Ebből szerintem az következik, hogy a szín recesszíven vagy nemhez kötötten öröklődik. Dominánsan semmiképp nem öröklődhet, mert akkor nem beszélnénk színhordozókról.

Ha recesszíven öröklődik, akkor a genetika szerint:

1. színhordozó lány és színhordozó fiú utódainak negyede színváltozat lesz, negyede teljesen átlagos, fele színhordozó

2. színhordozó lány és színváltozat fiú (vagy fordítva) utódainak fele színváltozat, fele színhordozó lesz

3. ha a lány és a fiú is színváltozat, akkor mindegyik utód színváltozat lesz.

 

Ha nemhez kötötten öröklődik, akkor:

1. ha színhordozó a lány, csak színváltozat fiúval lesznek színváltozat utódok, akkor is csak fele

2. ha színváltozat a lány, szintén csak színváltozat fiúval lesznek színváltozat utódok, de akkor mind

 

Persze mivel tudtommal 2 tojást tojnak általában, így érdekes az utódok negyedéről beszélni :)

A másik, hogy itt szimpla mendeli öröklődésről volt szó, de aztán ki tudja, mi az igazság...

Előzmény: s3girl (2911)
s3girl Creative Commons License 2007.04.22 0 0 2911

Sziasztok!

 

Arra kellene nekem válasz ma délkörülig, hogy mi a valószínűbb: színhordozó nőstény+sima hím nászából lesz színváltozat avagy színváltozat nőstény+sima leo nászából? Esetleg egyiksem..? Csak kíváncsiság..:)

 

Góómmmbba Creative Commons License 2007.04.21 0 0 2910
pontosabban adnál :)
Előzmény: Góómmmbba (2909)
Góómmmbba Creative Commons License 2007.04.21 0 0 2909

Balázs

 

Mennyiért adnád el gekkót?(1fiú,1lány)

Pécsi vagyok

Acheta Creative Commons License 2007.04.21 0 0 2908

Idő hiányában most csak annyit, hogy úgy néz ki első kör szerencsésen sikerült. Elég jól bírták a tücskök amin nem lepődtem meg. Egy doboz volt amiben volt elhullás, ezt már becsomagolásánál sejtettem. Ebben 3O kifejlett barna és 2O kifejlett fekete volt, ez mér ránézésre és sújra is sok volt. A kifejlett tücskök kevésbé bírják a gyűrődést, nagyobb mennyiségben nem is szoktuk vállalni a szállítását. Kiválogatni a nőstényeket se kis munka. Ez a doboz egészen kis mennyiségű tücsök szállítására lett kitalálva. Nagyobb mennyiségek esetén van egy nagyobb levéldoboz, és van csomag is.  Ha valakit érdekel tudok adni telefonszámot.

Hétfőn jelentkezem. Akinek kell küldöm a tücsköt, és várom észrevételeiteket.

klood Creative Commons License 2007.04.21 0 0 2907

szia, nekunk tojasrakas elott is normalisan evett vegig.

pontosabban az utolso napokban mar nagyon nem torte magat, de ha csipesszel az orra ele tartottam a tucskot, bekebelezte azonnal.

Előzmény: ligi83 (2903)
s3girl Creative Commons License 2007.04.21 0 0 2906

klood:

Köszönöm szépen a drukkolást! Igyekszem mindent megtenni, hogy végre meggyógyuljon!

klood Creative Commons License 2007.04.21 0 0 2905
remélem teljesen helyrejön a gekkód, nagyon drukkolok nektek!
Előzmény: s3girl (2904)
s3girl Creative Commons License 2007.04.21 0 0 2904

Sziasztok!

 

Ha esetleg van valakinek eladó ivarérett nőstény Leopárdgekkója, nekem kellene 2..

Színváltozat is érdekel.

 

A beteg gekkómmal tegnap lett egy hatalmas előrelépés 3hét(Keukázusi kefír evés) után..Belevágtam egy lisztkukacba és kinyalogatta a gekkó a belsejét..meg az egyik felét le is nyelte egészben. U.ezt a módszert alkalmaztam egy légyméretű tücsöknél is, és abból is 1et hajlandó volt megenni..többet sajnos nem.(gyengén felfordult a gyomrom..de elértem a célom..) Azért írtam le, mert előfordulhat, hogy másnak sem eszik hetekig a gekkója és ez egy lehetséges megoldás lehet.

 

Márti

ligi83 Creative Commons License 2007.04.20 0 0 2903
A nőstény már jóval a tojások lerakása előtt kb 1-1,5 héttel már abszolút de nem eszik semmit.
Előzmény: alpha111 (2901)
alpha111 Creative Commons License 2007.04.20 0 0 2902

Engem egyenesen csopdálattal tölt el ez a doboz! Ez remek példája az emberi kreativitásnak és problémamegoldó képességének. Csak gratulálni tudok hozzá!

 

Előzmény: DonGal (2899)
alpha111 Creative Commons License 2007.04.20 0 0 2901

Lenne egy kérdésem: ha egy nőstény gekkó tojásos, akkor többet eszik, vagy kevesebbet? Mármint mielőtt lerakja a tojásokat (1-3 nappal).

alpha111 Creative Commons License 2007.04.20 0 0 2900

Garfield rákapott a NET-re:

 

 

DonGal Creative Commons License 2007.04.20 0 0 2899
Hello! Nekem is megjöttek a tücskök és mind él, illetve minden elismerésem. Nekem már szerdán megjött volna, de nem voltam itthon, így csak most tudtam átvenni a postán! Szélsőséges esetnek számíthat, hogy így minimum 3 napot dobozban töltöttek - és semmi bajuk! Rendszeres vásároló leszek én is ;) Köszike még1x!
Előzmény: s3girl (2893)
kristof.balazs Creative Commons License 2007.04.20 0 0 2898
Szívesen! Ha esetleg valakinek kell van még eladó 100gramm!
Előzmény: alpha111 (2897)
alpha111 Creative Commons License 2007.04.20 0 0 2897
Kristóf Balázsnak: Nagyon nagyon köszönöm a korvimint, ma megkaptuk.
kristof.balazs Creative Commons License 2007.04.20 0 0 2896
Te mit nem értesz????
Előzmény: Kamikazww (2894)
s3girl Creative Commons License 2007.04.20 0 0 2895
0Ft-ba!:))
Kamikazww Creative Commons License 2007.04.20 0 0 2894
mennyibe került ez neked?
Előzmény: s3girl (2893)
s3girl Creative Commons License 2007.04.20 0 0 2893

Sziasztok!!

 

Húúú, megjöttek ma a tücskök!! Ámulok és bámulok! Minden elismerésem a Tiétek! Mindegyik tücsök él! Rendszeres vásárolótok leszek! S ha van még ilyen tesztlehetőség, énis vállalkozok rá minden további nélkül!!:) Akár több adatlapot is kitöltök:)) Nagyon tetszik ez a kis doboz. Ügyesen megoldottátok!Nagyon szuper!:)

Üdv:

      Márti

s3girl Creative Commons License 2007.04.19 0 0 2892

Sziasztok!

 

Tud valaki Kiskunfélegyháza közelében viaszmolylárvát? Kellene a beteg gekkómnak.

Kamikazww Creative Commons License 2007.04.18 0 0 2891
akkor most nekem pontosan mennyibe is kerülne az "ingyentücsök"?
a postaköltséget is Te állod a teszt időszakban? vagy mi?
Előzmény: Acheta (2890)
Acheta Creative Commons License 2007.04.18 0 0 2890

Küldök egy adag tücsköt. Ha adsz mail cimet, akkor majd elküldöm az adatlapot is.

Mindenki annyit tölt ki az adatlapból amennyit akar.

Előzmény: Greylupus (2887)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!