Keresés

Részletes keresés

neofrix baszmacs Creative Commons License 2018.03.15 0 0 3958

Sziasztok! Emlékszik valaki a rajzfilmsorozat címére, amiben cuki kis figurák haltak meg különféle borzalmas módokon?

V.Gy. Creative Commons License 2018.03.13 0 0 3957

Áá, meg kell néznem újra! Jó film nagyon, régen láttam már.

Előzmény: warr (3953)
warr Creative Commons License 2018.03.13 0 0 3956

Nincs mit, jó szórakozást :) 

Előzmény: Spring76 (3954)
díplómáss Creative Commons License 2018.03.13 0 0 3955

ez egy jó film! épp én is kerestem :)

Előzmény: Spring76 (3952)
Spring76 Creative Commons License 2018.03.13 0 0 3954

Köszi !! ..soha nem jutott volna eszembe.

Előzmény: warr (3953)
warr Creative Commons License 2018.03.12 0 0 3953

11:14 (2003-ból)

Előzmény: Spring76 (3952)
Spring76 Creative Commons License 2018.03.11 0 0 3952

A filmnet, aminek nem emlékszem a címére, visszafelé játszódó eseményekből kell összerakni, tehát csak a végén alakul ki mi miért történt. Azt hiszem a kezdőjelenet, h egy felüljáróról leeső illetőt autóval elüt az egyik főszereplő. Majd jönnek sorba az események ...amire még emlékszem, h egy furgonból az egyik tag kidugja az ablakon a kukiját és valami akadály lemetszi(szegényke...) ...és talán volt még benne egy bolti rablás is.A különálló események pedig a film végén állnak össze érthető egésszé. Ezt a filmet keresem, Köszi a segítséget!

Törölt nick Creative Commons License 2018.03.09 0 0 3951

Köszi! Igen erre a filmre gondoltam. Ha sikerül valamit találnom szólni fogok.

Előzmény: bb1970 (3950)
bb1970 Creative Commons License 2018.03.05 0 1 3950

Szia, én is évek óta keresem (70-e, 80-as évek beli) talán "Zöld csillag" volt a magyar címe (így nem találtam, angolul, külföldi oldalakon sem) Egy karrierista pasiról szól, aki Hitler módjára, az emberek csordaszellemét kihasználva manipulálja őket, és a radikális környezet és állatvédelem divatját kihasználva hatalomra jut. Betiltja a hús fogyasztását, mindenki kötelezően állatvédő és vega lesz. A spec.rendőrség is e-törvények mentén tevékenykedik és büntet. A végén az elszaporodott éhes kutyák falják föl, ha emlékeim nem csalnak... Sajnos gyártó országra és szereplőre sem emlékszem... Örülnék, ha valahogy meg tudnánk találni.

Előzmény: Törölt nick (3948)
AndrasHorvath Creative Commons License 2018.03.05 0 0 3949

Köszönöm! :) 

Megpróbálom!

Előzmény: VodkaTam (3944)
Törölt nick Creative Commons License 2018.03.03 0 1 3948

Sziasztok!

 

Egy általam régen látott filmet keresek. A lényege az volt, hogy egy fiúból diktátor lesz, valamint a végén meghal.

A részletek, amire emlékszem:

Úgy  kezdi meg a politikai karrierjét, hogy egy kóbor kutyát kidob egy autó elé, és odaugrik megmenti ezzel szerez hírnevet.

A film vége felé egy stadionban tart egy politikai rendezvényt, ahol mivel fáj a foga véletlenül azt mondja be a mikrofonba "átkozott fogorvos", és ettől kezdve a fogorvosokat üldözni kezdi a népe.

Az uralma alatt kötelező lesz a vegetarianizmus - ez lesz halála, mivel a film végén titokban egy húsos szendvicset akar megenni, de emiatt rátámad egy kutya és halára harapja.

 

Előre is köszi a segítséget.

 

paterbus Creative Commons License 2018.02.26 0 0 3947

 

Sziasztok!

 

 

A Battle truck című film szinkronos verzióját keresem.

Tud segíteni valaki?

Előre is köszi.

Norbi0528 Creative Commons License 2018.02.21 0 0 3946

Sziasztok!

 

Újra a segítségeteket kérem!

 

Ismét egy filmet keresnék. A címét nem tudom, remélem tudtok segíteni!

 

A történet egy bárban kezdődik mikor a mosdóban egy hullát találnak és nem tudnak hogy megszabadulni tőle egyikük nagymamaájának a kertjében temetik el. Innen indul a történet, hogy folyamatosan a hullákat a kertben temetik el. A végén pedig a rendőrök megjelennek és megtalálják a holttesteket. A tv olyan 98 körül adta le akkor láttam.

 

Előre is köszi a segítséget!

Törölt nick Creative Commons License 2018.02.13 0 0 3945

"Mindeközben..." Úgy rémlik, egy filmvígjáték óta népszerű ennek a szónak a használata. Mi a címe?

VodkaTam Creative Commons License 2018.02.12 0 0 3944
Előzmény: AndrasHorvath (3942)
bigliz Creative Commons License 2018.02.11 0 0 3943

 

 Üdvözlet mindenkinek!

 

 Már nagyon régóta keresem a Maigret sorozatot Bruno Cremer főszereplésével. Nem tud valaki segíteni, hogy hol találhatnám meg?

AndrasHorvath Creative Commons License 2018.02.10 -1 0 3942

Na jó. Te nem érted.. Annyira hülyének nézel engem? Azt hiszed nem próbálkoztam már azzal, amit írtál?  Már megkérdeztem a MOKÉP-PANNÓNIA zrt-t még mielőtt belekötnél, hogy a MOKÉP csak a forgalmazó volt, a Pannónia stúdió meg a szinkronstúdió. És nem tudnak szinkront kölcsönözni, mert a forgalmazási tevékenységük fel van függesztve, és elérhetőséget sem tudnak adni mert nincs hozzáférésük email címhez. Viszont azt leírták nekem, hogy  a szinkront és a filmeket  VISSZAKÜLDTÉK A BUENA VISTÁNAK, AZAZ A WALT DISNEY-NEK tehát ha azóta nem "dobták ki" még ott van. Nagyon jó ötlet lenne az e-mail, de sehol nem találok elérhetőséget és a levélben, amit küldtem megírtam az e-mailomat hogy vegyék fel velem a kapcsolatot, de nem vették fel. Viszont a magyar Walt Disneyt most megkérdeztem, hogy legalább arra tudnak e engedélyt adni, hogy az archívumban egyetlen egyszer megtekintsem.. MIndegy, tudom, hogy erre is lesz valami jó tanácsod, vagy sértésed a számomra. Köszi, de ebből nem kérek.

Előzmény: 0101011 (3941)
0101011 Creative Commons License 2018.02.09 0 0 3941

Édesem...

 

Levélre senki nem fog válaszolni neked, mert pénzbe kerül. Sokba. Emaillel lehet próbálkozni, vagy fércbukakén, vagy ilyenek.

A madzsar Disney-kirendeltségtől meg hiába kérnéd a szinkront, nyilván nem ők fogják odaadni. Ellenben HOZZÁJÁRULÁSUKAT ADHATJÁK, hogy a szinkronnal fizikailag rendelkező filmarchívum kiadja neked a szinkront. A Disney nyilvánvalóan nem rendelkezik a szinkronok hanganyagával, mert az a szinkronstúdió tulajdona. Ellenben joga van korlátozni a felhasználhatóságot. Értem? Tehát a filmarchívum nem tudja neked kiadni a szinkront bár nála van fizikailag, mert nem rendelkezik a kellő jogosultsággal. A Disney meg bár rendelkezik a kellő jogosultsággal, de nem rendelkezik magával a szinkronnal. Ezért kell MINDKETTŐVEL letárgyalni.

 

Mivel szinkronlistát senki nem tudott prezentálni akik a szinkront készítették, ezügyben a Disneyt sem érdemes zargatni, csakis a szinkron HOZZÁFÉRHETŐSÉGE érdekében. A kópián magán pedig ott kell legyen felsorolva kik voltak a szinkronhangok.

 

Bár továbbra sem értem mire föl a megszállottság.

Előzmény: AndrasHorvath (3940)
AndrasHorvath Creative Commons License 2018.02.09 0 0 3940

Köszönöm a tanácsot, lehet megpróbálkozom, bár úgy tudom, hogy még megnézni se engedélyezik, de ezt még nem érdeklődtem meg, majd most ! :D

 

A külföldi Walt Disney őrzi ezeket úgy tudom... És ahhoz meg e-mail cím sincs. Már írtam nekik levelet és elküldtem a címükre Kaliforniába, de nem tudtak válaszolni, ez egyértelmű... Gondolom annyian írnak nekik, hogy az én kis semmilyen kérdésem nem fontos.  A magyar nemzeti filmarchívum pedig már utánanézett, de nem találnak stáblistát, a MOKÉP is, akik forgalmazták, a Walt Disney meg nem reagál a levelemre... Egyébként a magyar Walt Disney kft egyik embere ezt írta : A filmeket az említett szinkronokkal legális úton biztos nem fogja tudni megszerezni...

Szóval ennyit a legális útról.

 

 

 

 

Előzmény: 0101011 (3938)
Törölt nick Creative Commons License 2018.02.09 -1 0 3939

Áruljam el, hogy valójában ki a kertész társának a valódi apja?

Előzmény: 0101011 (3937)
0101011 Creative Commons License 2018.02.08 0 1 3938

Az alábbi lehetőségeket látom számodra:

 

1) bemész szépen a nyilvános nézőházukba, és a helyszínen kéred megtekintésre az anyagot. Ki tudja, lehet hogy engedélyezik.

 

2) az biztos, hogy HA volt másik szinkron, akkor annak létéről biztosan tudnak információval szolgálni. Én a "zenebanditák" c. film szinkronját kerestem, és simán megmondták van, csak ahhoz a német jogtulajjal kéne beszélnem, ami a fene tudja létezik-e még egyáltalán.

A Walt Disney még biztos létezik (ráadásul tudjuk hogy ők a jogtulaj), tehát tudsz nekik írni emailt mondjuk, hogy ugyanmár, adjanak neked engedélyt a szinkronhozzáférésre. Akár csak egyszeri megtekintéshez.

Emellett pedig ha érdekel kik adták a mozivetítéskor a szinkront, a filmarchívumnál tessék ismét érdeklődni. Nem látom okát hogy ha és amennyiben a szinkron létezik, és nyilvánvalóan felmondták a stáblistát a filmen magán, akkor ne adnák ki az információt, esetleg némi díj ellenében, de akár ingyen is.

 

Amúgy nem értem hogy ha tök ismeretlen szinkronról van szó, amihez képest létezik a klasszikusnak tekintett szinkron is, mi a ráknak próbálsz rögtön törvénysértésre buzdítani (pláne mielőtt kimeríted az egyéb lehetőségeidet).

Előzmény: AndrasHorvath (3934)
0101011 Creative Commons License 2018.02.08 0 1 3937

Nehogy véletlenül segíts abban hogy segíthessünk!

Előzmény: Törölt nick (3936)
Törölt nick Creative Commons License 2018.02.08 0 0 3936

Köszönöm, de az üvegkabin, a ló neve, valamint a kisember fontos elemek. "Az én filmem" tényleg régen készült. Emlékszem a történet végére, de azt nem írom le, mert elrontanám az élményt.

Előzmény: karikaska (3935)
karikaska Creative Commons License 2018.02.08 0 0 3935

Én a Kvíz-show című filmre tippelnék. Igaz, hogy a 90-es években készült, de az említett korszakban játszódik.

Előzmény: Törölt nick (3931)
AndrasHorvath Creative Commons License 2018.02.08 0 0 3934

Sajnos tuti, hogy nem adták ki a Csipkerózsikát az eredeti szinkronnal. És ami a VHS-en van szinkron az már az új, hiszen 1995-ben készült. Biztos volt egy régebbi szinkron, csak senki sem tudja a szinkronstáblistát, hiszen csak egyszer vetítették le a mozikban, míg a Hófehérkét többször is.

Biztos forrásból tudom, hogy a Magyar Nemzeti Filmarchívumban megtalálható a Hófehérke 1962-es moziszalaga, sőt még be is digitalizálták DVD-re! (ha jól tudom minden egyes film egy szalag bekerült az archívumba) Így nem tartom kizártnak, hogy a Csipkerózsika is bent van, sőt lehet be is van digizve az is.

Egyértelmű, hogy nem adja ki senki ezeket, hiszen ahhoz engedélyt kellene szerezni a Walt Disney-től, mint jogtulajdonostól. Én megpróbáltam, de nem engedélyezik, hiszen a rajta lévő szinkront egy stratégiai döntés miatt kivonták. Így akinek egy közeli ismerőse dolgozik az Archívumban, vagy rokona az előnyben van ezen a téren... :D

Előzmény: 0101011 (3930)
roszgyorgy Creative Commons License 2018.02.07 0 0 3933

Sziasztok! 
A regula /The Rule/magyarul beszélő, amerikai dokumentumfilm,- et keresem! 
Dunán ment!
Kösz!

83 perc, 2014
https://port.hu/adatlap/film/tv/a-regula-the-rule/movie-176903#_=_

macready Creative Commons License 2018.02.07 0 1 3932

Sziasztok, melyik magyar animációs filmben, vagy sorozatban szerepelt ez a kismalac?

Törölt nick Creative Commons License 2018.02.06 0 0 3931

Jó filmes napot kívánok.

 

Az ötvenes évek végén, a hatvanasok elején készülhetett a film, amire kíváncsi vagyok:

A főhős egy tévés(?) vetélkedő esélyes játékosa egy -- a helyi közönség esetleges segítségét kizáró -- üvegkabinban kapja a kérdéseket. Egy bizonyos lóverseny négylábú győztesének a neve a kisember életének meghatározó tényezőjeként jelenik meg a végén...

0101011 Creative Commons License 2018.02.05 0 0 3930

Ha vmit nem adtak ki adathordozón, akkor azt LEHETETLEN fellelni. A nemzeti filmarchívum meg nem ad ki szinkronokat, hacsak fel nem kutatod a magyar és külföldi jogutódokat és sajátkezűleg szerzel hozzá engedélyt.

 

A Walt Disneys Csipkerózsikához egyetlen szinkron készült 1966-ban, és megmerem kockáztatni hogy a DVD-re is az került. Az iszdb legalábbis nem listáz más szinkront. Ha mégis, akkor simán lehet VHS-átiratot találni pl. a Videa-n.

Előzmény: AndrasHorvath (3928)
Fogonda Creative Commons License 2018.02.01 0 0 3929

Írtam az indexes címedre!

Előzmény: H_G (3927)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!