Keresés

Részletes keresés

RPeter76 Creative Commons License 2019.11.11 0 0 358

A Transferwise-t sajnos kipróbáltam, nem kellett volna.

November 6.-án küldtem pénzt Hollandiába, utolsó levelükben 8.-ára ígérték, hogy odaér. Ma 11.-e van, pénz sehol, akiknek kellett volna, azok bajban, újabb levél nincs, nyomonkövetés nem működik, belépni nem lehet, számlát deaktiválták, jelenleg úgy tűnik, több mint negyedmillió forint eltűnt az éterben. Csak az használja, akinek mindegy, hogy a pénze megérkezik-e vagy sem!

házfal Creative Commons License 2019.06.13 0 0 356

Szia,

 

Említetted a MÁK számlát. Itt direkt deviza folyószámlára kell gondolni, vagy ez ugyanaz mint az értékpapír elszámolási számla? 2 hete nyitottam ilyet mert szerettem volna vásárolni az új értékpapírból. Most kipróbáltam, bankkártyával tettem rá pár EUR-t, annak egy részéből vettem EUR alapú értékpapírt, a másik részét pedig próbaképpen megpróbálnám visszautalni TW számlára.

 

Működőképes ez így, elegendő az értékpapír számla vagy másfélét kell nyitni ha devizát akarok rajta tartani?

 

Köszönöm

Előzmény: nyman (346)
BHC352 Creative Commons License 2019.06.07 -1 0 355

150 000 Ft értékig ingyenes nemzetközi utalásért használjátok az alábbi linket, ezt meghaladó összeg esetén is alacsony költség (a linken keresztül az adatokat megadva pontosan kalkulált). 24 órára garantált árfolyam, gyors és megbízható!

solyom12 Creative Commons License 2019.06.06 -3 0 354

Ezzel külföldre is lehet utalni. Jelentkezz be a hivatkozásommal, és ingyenes Revolut-kártyát kapsz, amellyel kitűnő átváltási árfolyamokat használhatsz külföldön. https://revolut.com/r/zsoltfwp9v

 

 

 

VERSZERKER Creative Commons License 2019.02.15 0 0 353

Úgy tudom Ukrajnában OTP fiókok is nyíltak.

Akkor OTP-n keresztül is lehetne utalni Ukrán számlaszámra forintot ?

Csak azt nem tudom százezer forintnak menyi lehet az utalási költsége ?

Vagy a Rajfhajzenben olcsóbban utalnak?

 

Előzmény: oil120 (352)
oil120 Creative Commons License 2019.02.14 -1 0 352

Vedd fel a kapcsolatot a Transferwise-zal, lehet, hogy be tudod fizetni egy Raiffeisen bankba és így át tudod küldeni Ukrajnába.

Előzmény: VERSZERKER (351)
VERSZERKER Creative Commons License 2019.02.14 0 0 351

Nincsen bankkártyám  ,sem számlaszámom ,egyetlen banknál sem.

Készpénzt 100 ezer forintot szeretnék Ukrajnába utalni ,egy kapott bankszámla számra.

Vásárlás ellenértéke céljából.

 

Kérdésem :

Hol ? melyik banknál ,vagyis hogyan csináljam ,hogy a leg költségtakarékosabb legyen ?

 

Budapestről

 

oil120 Creative Commons License 2019.02.11 0 1 350

Szia,

A 340-es és 342-es hozzászólásomban írtam róla, hogy csak fél milliós utalásom volt TW-vel.

Előzmény: Midland103 (347)
nyman Creative Commons License 2019.02.10 0 0 349

Ja hogy te forintot vinnel? Arra jo.

 

A TW-nel egy magyar bankszamlara utalsz, tehat annyi a dija, amennyibe egyebkent is egy belfoldi utalasod kerul.

 

A TW-n az atvaltasnak, utalasnak vannak koltsegei, de toredeke, mint amit a legtobb mo-i bank felszamol.

Előzmény: Midland103 (347)
nyman Creative Commons License 2019.02.10 0 0 348

A TW-vel szerintem draga. 

 

Pont a hozzaszolasod elott irtam, hogy lehet fillerekbol megoldani az utalast. Tortenetesen pont ir szamlara kellett attennem osszeget egy ingatlan eladas utan. De a SEPAn belul tok mindegy melyik orszag.

Előzmény: Midland103 (347)
Midland103 Creative Commons License 2019.02.10 0 0 347

Sziasztok,

 

Egy nagyobb összeget kellene egy magyar bankszámláról egy ír bankszámlára utalnom. A normál SEPA utalásnak elég magas költsége van, emiatt kezdtem szemezni a Transferwise-zal. Az világos, hogy deviza középárfolyammal dolgoznak és csak 0,5 százalék a kezelési költség. De arról semmilyen információt nem találtam, hogy a magyar bankszámláról a TW számlára történő utalásnak is vannak költségei, ami ugye plusz költség a 0,5 százalékon felül. Van-e olyan itt a fórumon, aki utalt már magyar számláról milliós összeget eurós számlára TW-n keresztül? A tapasztalatára lennék kíváncsi, hogy a minden tranzakciós illetéket figyelembevéve megérte-e a TW-t használni?

 

Előre is köszönöm!

nyman Creative Commons License 2019.02.09 0 0 346

Ha Erstes vagy, akkor lehet, hogy ingyen meg tudod csinalni. Ket variacio. Van tobb is, de hasonloan mukodnek.

 

Van masik szamlad es ahhoz bankkartya? Lehet allitani a netbankban a bankkartya mogotti szamlat. Bar nem tudom, hogy ez csak azokra igaz, akik egykor Citibankosak voltak, vagy mindenkire. Ekkor gyakorlatilag az Euroban tortent bankkartyas fizetes 1:1-ben szamolja.

 

Tavaly nyaron az alabbit csinaltam, igaz az OTP-nel. 

1. Kertem egy bankkartyat. Igen, ott van dija, evi 20-25 euro, attol is fugg mikori a szamlad. 

2. Miutan megjott a kartya, azzal befizettem a penzt a Revolut szamlamra. Ingyen volt.

3. A Revolut szamlarol elutaltam egy ir szamlara. Ingyen volt.

4. Visszaadtam a kartyat es a kartyadijat idoaranyosan jovairtak. Az egesz muvelet 2 euro alatt volt, mert csak harom hetre kellett a kartya. Ha elutalom direkt, akkor az osszeg nagysaga miatt valami 30-40 ezer forint koruli osszeggel nyult le volna az OTP

 

A Revolut regisztracio par perc. https://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9238220. Nem kell kartyat sem kertned ehez.

 

Masik megoldas. Ha az osztrak szamla a te neveden van, szinten ingyenes, de szinten kell bankkartya.

1. Ha nincs az allamkincstartnal szamlad nyitsz egyet

2. Bankkartyaval befizetsz Eurot. Itt varni kell 5 munkanapot, mire megjelenik.

3. Kiutalod a sajat szamladra tranzakcios ado mentesen. Ha mase a szamla, akkor harom ezrelex max 6000 Ft.

 

(nem akarlak rabeszelni, hogy itthon tartsd a penzed, de az allamkincstarnal az Eurod 2,9% kamatozna)

Előzmény: Amadeus82 (344)
Greg08 Creative Commons License 2019.02.09 -1 0 345

Szia!

Szerintem mindenképp próbáld meg a TransferWiset, engem is ez a fórum győzött meg, ráadásul a bankkártyámról egyből tudtam utalni, most éjfél után, és már meg is érkezett Hollandiába a pénz. Ahogy néztem, euró utalásával sem lenne gond. A gyors utalás opcióval ment át egyből a pénz, ami alapból kicsit drágább lenne, de ha ezen a linken regisztrálsz: https://transferwise.com/u/katalint95, 150.000 Ft-ig ingyenes az első utalás :)

Előzmény: Amadeus82 (344)
Amadeus82 Creative Commons License 2019.01.29 0 0 344

Sziasztok!

Ha magyar Euros bankszámláról(Erste-nincs bankkártya) szeretném az Eurot átutalni egy osztrák számlára,mi a legolcsóbb megoldás?

Transferweisot használnám,de az azonos valutákat nem küld úgy tudom,meg akkor még mindig ott van a bankom horribilis utalási költsége. Ezt valamilyen úton-módon szeretném elkerülni,mert múltkor egy 222Euros utalásra levett 12,7Eurot. A számlámon ami van pénz át akarom menteni és a magyar bankokkal befejezni.

Minden megoldás érdekel,mert én már nem tudok kitalálni ésszerű költségek mellett semmit.

Köszönöm a segítséget.

Siskiri Creative Commons License 2018.12.09 0 0 343

Köszönöm szépen a választ! 

Előzmény: oil120 (340)
oil120 Creative Commons License 2018.12.08 0 0 342

Pontosan, az OTP egy bankon kívüli utalás költségét számítja fel.

Magyarországi Raiffeisen TransferWise számlára utalsz, az azonosítód megadásával.

Előzmény: kicsicsillag6868 (341)
kicsicsillag6868 Creative Commons License 2018.12.04 0 0 341

Sziasztok!

Bocs, hogy szőke vagyok :) 
OTP HUF számláról hogy és mennyiért tudok TW számlára forintot tenni? (Most regisztráltam, és nem akarok hibázni, ezzel extra banki költséget.)

Jól gondolom, hogy az OTP HUF számlámról annyiért utalok a TW számlámra forintot, mintha más, magyarországi bankszámlára küldeném?
Köszönöm a segítséget!

oil120 Creative Commons License 2018.12.03 0 0 340

Lehet már kései a válasz, de leírom.

Ugyan én "csak" fél millió körüli összeget küldtem Németországba, de teljesen korrekt volt és a legolcsóbb megoldás.

Előzmény: Siskiri (338)
janostakacs Creative Commons License 2018.11.30 0 0 339
Valaki tudja hogy mennyibe kerül egy utalás Ausztriából Magyarországra? Volksbank.

Üdv
János
janostakacs@gmail.hu
Siskiri Creative Commons License 2018.11.12 0 0 338

Sziasztok! Lehet már volt ilyen téma, de nem tudok vissza olvasni mindent. Olyan lépés előtt állok, hogy forint alapú Otp-s számláról szeretnék utalni svájci bankszámlára. A transferwise-t néztem ki. Semmi tapasztalatom, rokonoknak sem. Tisztának és érthetőnek tűnik az oldal. 2.000.000 Ft-ról lenne szó, ezért aggódom nagyon. Tudnátok véleményeket mondani? Tényleg valójában annyi érkezik meg a másik fél számára, amennyit a honlap kiszámol vagy vannak rejtett átváltási költségek? 

Válaszokat előre is köszönöm! 

 

Üdv. Orsi

nyman Creative Commons License 2018.10.10 0 0 337

Nekem most adtak 3000 fontnyi koltsegmentes atutalast vigaszdijul a Transferwise-nal.

 

Felfuggesztettek a hetvegen a szamlamat, mert furcsa volt egy tranzakcio. Mondjuk az nem tudom melyik es mi volt furcsa a kis osszegu utalasokban, kp felvetben es kartyahasznalatba. Vegul is mindegy. 

Előzmény: BHC352 (336)
BHC352 Creative Commons License 2018.10.10 0 0 336

150 000 Ft értékig ingyenes utalásért használjátok az alábbi linket, megéri. 24 órára garantált árfolyam, gyors és megbízható!

Törölt nick Creative Commons License 2018.08.14 0 0 335

Igen fogják látni, hogy te utaltad.

Ha EUR számlára gyorsan utalnál, akkor érdemes előző nap késő este bankkártyával befizetni az utalandó összeget. Ekkor eddig többnyire másnap hajnalban (feltéve, hogy az nem bankszünnap az EU országaiban) elindítják a SEPA utalást valamelyik banki partnerüktől vagy Észtországból vagy Németországból és a korai SEPA utalások már aznap meg szoktak jelenni a címzett bankszámláján. Ha későn utalod - talán délelőtt 10 után, akkor még egy nappal meghosszabbodhat a pénz útja, ami az ilyenkor indított SEPA utalások jellemzője.

Előzmény: seesell_ (331)
gabkagabka Creative Commons License 2018.07.31 0 0 334

Lehet-e valamelyik bankból eurót utalni egy németországi bankszámlaszámra úgy, hogy nincs bankszámlaszámom egyik bankban sem?

 

Tehát viszem magammal az összeget forintban ők meg átutalják azt euróra váltva?

 

Postánál próbáltam a nemzetközi postautalványt, de azt mondták, csak a deutche post-os bankszámlaszámra lehet vele, így az kiesett.

 

Tudom, hogy létező bankszámlaszámról lenne a legegyszerűbb átutalni, de ez ebben a pillanatban nem lehetséges. Van-e rá más megoldás ami működhet?

Aydora Creative Commons License 2018.07.31 0 0 333

Szia! Igen, kitöltöd a közlemény rovatot és látni fogják, hogy te vagy a feladó. Pontos összeget tudsz utalni, 24 órára garantált az árfolyam, tehát ennyi idő alatt kell beérkeznie a befizetésednek. Erről a linkről indítva az utalást kedvezményt is kapsz, sőt kb. 590 EUR-ig ingyenes lesz. Üdv.

Előzmény: seesell_ (331)
oil120 Creative Commons License 2018.07.22 0 0 332

Van valamilyen haszna hazai és az évi 1-2 külföldi nyaralás során használni a Transferwise kártyát?

seesell_ Creative Commons License 2018.03.19 0 0 331

Sziasztok!

 

Szemezek a Transferwise utalással.

Aki használta, tudna nekem segíteni?

Tehát van egy forint alapú bankszámlám, egy külföldi cégnek szeretnék utalni euróban az eurós bankszámlaszámukra egy számla alapján, tehát pontos összeget kell utalnom.

 

Azt már láttam hogy bankszámlára lehet utalni, tehát ha jól gondolom, azt fogják látni, hogy én utaltam a pénzt. Igaz? :)

 

Ha megadom, hogy pl. 31x forintot akarok utalni, mert pontosan 1 euró a számla, akkor biztos hogy annyit is fognak utalni?

Mert itt az átváltások miatt gondolom lehetnek ingadozások. Vagy amennyit kiír, az biztos annyi.

Nem mindegy hogy utána még x forintot kell utalgatnom, mert nem érte el mégse az eurós számla összegét.

 

Előre is köszi!

 

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2018.01.31 0 0 330

A helyedben inkább gyanakodnék.

Ennyi ideig nem hallottam, hogy nemzetközi utalás tartott volna (igaz ritkán utalok  külföldre úgyhogy véleményem nem mérvadó)

Előzmény: stefano33 (329)
stefano33 Creative Commons License 2018.01.22 0 0 329

Sziasztok!

Tudom, ez a forum a külföldRE utalásról szól, de talán aki ebben otthon van, az tud segíteni, ha az ember külföldRŐL vár pénzt:

Szóval az van, hogy én november vége óta várok egy kisebb összeget a Dominikai köztársaságból. A számla, amire várom, egy OTP-s deviza számla. Elvileg minden adat (swift, iban stb.) stimmel. Létezik az, hogy 2 hónapig tart, amíg ideér a pénz, vagy kezdjek el gyanakodni?

Előre is köszönöm, ha valaki válaszol, és bocs, ha nem jó fórumon kérdeztem.

Törölt nick Creative Commons License 2017.12.29 0 0 328

Sziasztok
A Western Union-nal lehet külföldi bankszámlára  utalni online? Mert ha igen, én még nem jöttem rá, hogyan.
Köszönöm

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!