Keresés

Részletes keresés

Peter atyuska Creative Commons License 2014.11.22 0 0 60303

Hát egy kicsivel több szerepel magán a fénycsővőn is mint gyártó és watt szám, szerepel ott a típus, a gyártási szám, a lux és színhőmérséklet.

Előzmény: ruzsa janos (60299)
Szirty__ Creative Commons License 2014.11.22 0 0 60302

Helló sajby25!

 

Nem ilyen. Úgy kell felszerelni hogy megfelelően álljon.

Előzmény: sajby25 (60283)
Lacivill Creative Commons License 2014.11.22 0 0 60301

50 oldalt nem tudok elküldeni, azon túlmenőleg, hogy nem is szabad.

Előzmény: ruzsa janos (60296)
Szirty__ Creative Commons License 2014.11.22 0 0 60300

Helló ötfelezős!

 

"Az bizony rettenetes nagy baj!"

 

Nem tudom ezt miért írod.

Tettél egy megállapítást, ami teljes mértékben igaz, de nem abban az esetben amiről szó volt.

Ott ugyanis nem igaz.

Ha ez szerinted rettenetes nagy baj, akkor az. Én nem tekintettem annak.

 

Akár baj, akár nem, szerintem az egyenáramú elektromágnes melegedését, veszteségét nem befolyásolja a légrés. Akár van benne vas akár egyáltalán nincs, a tekercs a rézveszteségével melegszik (mivel ekkor nincs jelentősége az induktivitásának).

 

Előzmény: ötfelezős (60281)
ruzsa janos Creative Commons License 2014.11.22 0 0 60299

szerinted komoly, normális cég a fénycsövekről annyit ír le, hogy OSRAM, 36W ?!?!?!? Ebből állapítja meg egy szakember, hogy a színvisszaadása 85%.

Azt hittem, felrobbanok, olyan dühös voltam. az anyagot helyben megnézhettem, de nem másolhattam le, mert "sértené az azt készítő cég szerzői jogait"

Előzmény: Mekk Elek ezermester (60298)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2014.11.22 0 0 60298

A mérési jegyzőkönyvből kérj egy példányt. Ha nem szerepel benne a feladat egyértelmű leírása (pl általános iskola munkaasztalok megvilágítási szintjének mérése) és a mérési módszer (mérések helye: osztályterem asztal felülete, stb), akkor parasztvakítástól bűzlik a dolog, mert bőven lehet olyan hely is egy iskolában, ahol elég a 150 lux megvilágítás, de az a hely valószínűleg NEM a gyerekek munkaasztalának felülete, hanem pl a folyosó/lépcsőház/ebédlő/tornaterem.

 

Egy ilyen hivatalos iskola-fénymérésnek valószínűleg tartalmaznia kell az alkalmazott fénycsövek típusát is, melyek gyári adataiból ki tudod olvasni, hogy szabadna-e olyat alkalmazni osztályteremben (színhőmérséklet, fényspektrum, stb - valószínűleg valahol van erre is hivatalos előírás).

Előzmény: ruzsa janos (60285)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2014.11.22 0 0 60297

A fórum olvasóit lehetőleg ne dolgoztasd (ne küldd el őket mindenféle helyekre az interneten)

és a kérdésedet fogalmazd meg teljesen egyértelműen.

Máskülönben lehet, hogy senki sem fog foglalkozni veled.

Előzmény: sajby25 (60283)
ruzsa janos Creative Commons License 2014.11.22 0 0 60296

köszönöm, ezt is tudom.

csak éppen az a kérdés, hogy hogyan értik azt a 300 luxot? mert én úgy, hogy az asztallap felületén (ahol  füzet van), mégpedig minden pontban legalább ennyinek kellene lennie, a mérést végző cég pedig úgy, hogy 1,2 méter magasságban ÁTLAGÉRTÉKKÉNT, tehát akkor is jónak minősítve, ha van hely, ahol 150 lux, és van, ahol 1000.

Ehhez jön még a mérés pontos leírása, ami a szabványban van.

A kérdés tehát továbbra is az: meg tudja-e nekem küldeni valaki a megviláításra és annak mérésére vonatkozó szabványokat.

Előzmény: Lacivill (60295)
Lacivill Creative Commons License 2014.11.22 0 0 60295

normál teremben 300 lux kell

Előzmény: ruzsa janos (60294)
ruzsa janos Creative Commons License 2014.11.22 0 0 60294

szia, köszönöm, nem a száma kell, mert azt meg tudom keresni, hanem a szövege, mert nem szeretnék érte 9000+áfát lecsengetni.

Előzmény: ötfelezős (60293)
ötfelezős Creative Commons License 2014.11.22 0 0 60293

MSZ EN 12464-1:2012

Előzmény: ruzsa janos (60285)
cosalf Creative Commons License 2014.11.21 0 0 60292

Jól írva:légy szíves

Előzmény: cosalf (60291)
cosalf Creative Commons License 2014.11.21 0 0 60291

Segítsél légyszíves, idézd be!

Előzmény: ötfelezős (60288)
pajaci Creative Commons License 2014.11.21 0 0 60290

És volt már valaha olyan kuncsaft aki másodszor is veled dolgoztatott?

Előzmény: Fázisceruza (60287)
Fázisceruza Creative Commons License 2014.11.21 0 0 60289

No hát ez igazán megtisztelő, hogy Te, aki idáig minden kérdést meg tudott, és meg is válaszolt ezen a fórumon, tőlem kérsz tanácsot. 

Fejtsd ki egy kicsit bővebben a kérdést, hátha lesz rá megoldás! :)

Előzmény: Mekk Elek ezermester (60279)
ötfelezős Creative Commons License 2014.11.21 0 0 60288

Sajnos, nincs igazad... Dreamenek viszont igaza van. Amint azt Dr. Nagy Lóránt neten fellelhető jegyzetében is írja.

Lehet bocsánatot kérni.

Előzmény: cosalf (60284)
Fázisceruza Creative Commons License 2014.11.21 0 0 60287

Mondjuk úgy, hogy megtehetem, hogy ilyen hülyeségekkel foglalkozzak a meló helyett.  

Amúgy annyi munka van, hogy nyugodtan válogathatok köztük, sőt, még az itt jelen lévők közül néhánynak próbálok is átadni melókat ha tudom, hogy a profiljukba vág a megrendelés. 

A bojlercseréket átadom a vizes havernak, abból is van egy kiló havonta kb, oszt a kisujjamat se mozdítom. 

A tűzhely javításokat meg a háztartásigép szerelő srác viszi, abból is leesik egy kis zseton.

Na szóval ennyire tré a helyzet.

 

Hát a jószaki az meg egy külön tanulmány. Na ezért van az, hogy abszolúte nem foglalkozom a netes hirdetésekkel, mert ilyen az internet nemzedék. Hát hiányzik ez a faxomnak! :DD  Ott csapódnak le az extra idióták, és mint láthatod, 10-20e ft-okon verik a nyálukat. 

Akik meg nem írkálnak oda, azok néha hatezer ft-os borravalóval köszönik meg a munkámat. 

 

Előzmény: nap50 (60280)
Fázisceruza Creative Commons License 2014.11.21 0 0 60286

Hát nagyon nem...  :D

Előzmény: liptak1 (60282)
ruzsa janos Creative Commons License 2014.11.21 0 0 60285

szabványok

Tisztelt uraim, támadt egy kis vitám a gyerekem iskolájának karbantartó intézményével a világítás miatt. Szubjektíven egyszerűen nagyon gyenge a világítás az osztálytermekben, a sját mérésem alapján (nyilván nem hitelesített műszerrel) a fiam asztalán 120 lux....

Az intézmény most egy igen elegáns módszert választott a leszerelésemre: megrendeltek egy hivatalos szakértői vizsgálatot, a végeredmény: minden a legnagyobb rendben. Csak vázlatosan írnám le, mi a problémám a mérésükkel: a mérést 120 cm magasságban végezték ezt a vizsgálatot végző cégtől tudom), nem az asztalfelületén, a világítótestek színvisszaadási paramétereit egyszerűen hasból írták be (mindenütt 85% lett, ami azért vicces, mer két végükön már megfeketedett, akár 640-es indexű fénycsövek is vannak), a terem a vizsgálat során értelemszerűen üres volt, valós helyzetben viszont a gyerekek konkrétan kitakarják a világítótesteket, mert az mögöttük/felettük van, a teremben teljesen változatos színhőmérsékletű, korú, típusú csövek vannak - ezt meg sem említi a vizsgálat. Ja igen , a legszebb: a kiszámított értékek átlagértékek, ami adott esetben 150 vagy 1000 lux átlagából jött ki - mondván, hogy tőlük csak az általános megvilágítás mérését kérték. Egy iskolában, ahol az idő felét a füzetbe hajolva töltik.

Namármost, törvény és szabvány szerint ez akár még rendben is lehet - de ettől még nem látnak jól a gyerekek.

Szükségem lenne viszont a vonatkozó magyar szabványokra, konkrétan a megvilágításra vonatkozó szabványra, ami elvileg a MSZ EN 12464-1:2003 szabvány, illetve arra, ami a megvilágítás mérésének módszerét rögzíti. Tudna valaki segíteni? A magán emailcímem publikus.

cosalf Creative Commons License 2014.11.21 0 0 60284

Ha én kettes alát kapok dr. Nagy Lóránttól, akkor Te megbux.

Előzmény: ötfelezős (60109)
sajby25 Creative Commons License 2014.11.21 0 0 60283

Sziasztok!

 

https://www.dropbox.com/s/ci0afkoecjtl2v3/Movie%20on%2021-11-14%20at%2020.00.export.mov?dl=0

 

Adott a videóban szereplő csillár kapcsoló."L" ponton fázis.

Ahogy látható.Akkor van felkapcsolva a lámpa,amikor a normális világban le van kapcsolva a kapcsoló.

KÉrdésem,hogy már mindegyik falon kivüli csillárkapcsoló ilyen?Tudom,hogy meglehet forditani a falon,de mondjuk azt,hogy nem kivitelezhető. :D

Illetve a régi kapcsoló,ami csere érett,az értelmesen müködött ilyen bekötéssel.FELkapcsoltad...LEoltottad.

 

liptak1 Creative Commons License 2014.11.21 0 0 60282

Aha akkor azért végül is nálad se fenékig tejfel az élet (:

Előzmény: Fázisceruza (60278)
ötfelezős Creative Commons License 2014.11.21 0 0 60281

Az bizony rettenetes nagy baj!

Előzmény: Szirty__ (60200)
nap50 Creative Commons License 2014.11.21 0 0 60280

Ennyire nem megy a meló, hogy gyerek csizmával foglalkozol, békéltető testülethez járkálsz?

 

Apropó múltkor szóba kerültél itt a jószaki oldalon megjelentek miatt, nem túl bizalomerősítő jellemzések voltak.

Előzmény: Fázisceruza (60278)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2014.11.21 0 0 60279

"Minimum 2, de van, amiből 30db is van az autóban.  Mikor ez is kevésnek bizonyult, akkor vettem salgo polcokat a garázsba, és milliós nagyságrendben töltöttem fel anyaggal,"

 

Ez egy mesterség esetén még megoldható, de mit tegyek én?

:)

Előzmény: Fázisceruza (60277)
Fázisceruza Creative Commons License 2014.11.21 0 0 60278

Hát, éppen most fordultam a békéltető testülethez a gyerek csizmája miatt, ugyanis olyan rövid a tépőzár rajta, hogy használat közben kinyílik.  Nem  is az ára miatt, de most végigviszem ezt az ügyet, inkább kíváncsiságból. 

Előzmény: liptak1 (60272)
Fázisceruza Creative Commons License 2014.11.21 0 0 60277

Ezt a problémát én úgy oldottam meg, hogy először is a személyautót lecseréltem kisteherautóra, majd azt feltöltöttem olyan alkatrészekkel, amik szükségesek a szakterületemhez. Minimum 2, de van, amiből 30db is van az autóban.  Mikor ez is kevésnek bizonyult, akkor vettem salgo polcokat a garázsba, és milliós nagyságrendben töltöttem fel anyaggal, hogy még a kiskereskedőktől se függjek. 

 

Egy biztos, hogy alkatrészhiány miatt munka nem hiúsulhat meg!

Előzmény: King_of_Giants (60266)
Lacivill Creative Commons License 2014.11.20 0 0 60276

50Nm kevés?

Szerintem átlag 230-as gépnek nincs ekkora

Előzmény: ha4nz (60275)
ha4nz Creative Commons License 2014.11.20 0 0 60275

Köszi az infókat! Én a nyomatékot éreztem szegénynek, de remélem azért bőven elég lehet. Nem akartam összehasonlítani egy házi nyomatékolással, mert más erőkarral dolgozni és más csak a gép tokmányát alapul venni.

Előzmény: Lacivill (60269)
liptak1 Creative Commons License 2014.11.20 0 0 60274

A napokban egy egész jó kis esetbe botlottam: tablet , egy hónap megdöglött, bolt-szerviz 60 nap, felhívják a tulajt ugyan fizessen már 4000 Ft xy számlára vagy nem javítják meg,  nem tud érdemben reagálni mert hát a telefon is király és épp nincs térerő tehát szét bont, hívná a szervizt de a kutya se reagál+30 nap jön a boltból egy telefon megjött a tablet. Ja csak továbbra is szar. A tulaj hazahozza, mondja hogy járt, mondom neki én nem hagynám,(jelzem a kifogást amivel visszaküldték : a bekapcsoló gomb a fene egye meg nem garanciális, mivel használat közben bedögölhet, a tablet meg azért nem tölt mert a töltő vezeték törött és hát a fene egye meg ez se garanciális) nézem a tyúkbelet pont jó a lányoméba. Belepróbálom tölt. Teszem a lányomét az övébe elindul majd lekapcsol: hibajelzés önvédelme érdekében a tablet megszakítja a töltést) . Ráveszem az ipsét ugyan menjünk már vissza. Bolt , ügyfélszolgálat mondom az előzményeket, válasz visszatudják küldeni a szervizbe , hát ennyiben mégse hagyom kérem írásban , hogy nem végezte el a szerviz a vállaltakat. Válasz várjak már egy kicsit hívja a főnökét, jön egy hölgy mondjuk mi a helyzet, megnézi miről van szó, megnézi a szerviz felé a jelzett adatokat, egy idő után megkérdezi , a dátum jó amivel rögzítve van a szervizbe küldés? Mondjuk igen , jön a meglepi azt mondja a hölgy hogy 30 nap után nem is javíthatják mivel azonnal cserélni kell a készüléket. A vége visszaadták a pénzt a tulajnak. Nos úgy tűnik ha nincs képben az ember a bolt tuti hülyére veszi.

Előzmény: Mekk Elek ezermester (60268)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!