Keresés

Részletes keresés

oleandro Creative Commons License 2011.10.21 0 0 1085

Mondjuk én inkább lesétálnék Kabatasba a Taksimtól, a  Besiktas pálya melletti szép panomrámás úton le a dzsámi, ami szintén megtekintésre érdemes. 

(az asszony most pont Sztambulban van, én meg csak ácsingózok itt...)

Előzmény: koteczki (1082)
snyggast Creative Commons License 2011.10.21 0 0 1084

mi innen viszünk dollárt,azt váltjuk lírára..

ne hidd hogy a bankod majd nem fog lehúzni" a kártyás tranzakciód miatt..

visanal dollár alapon lírára vált, mastercardnál euroról lírára.. annyi hogy ezeket a díjakat majd itthon számolja fel a bank.

így igazából tökmindegy.. de ha líra kell; vki írt lejebb a keletinél talán egy pénzváltót ott van állítólag..

Előzmény: Lillacsibe (1076)
Gizella1 Creative Commons License 2011.10.20 0 0 1083

Nagyon szépen köszönöm a térképet megkaptam, és a részletes útbaigazítást. Üdv. Anita

Előzmény: koteczki (1082)
koteczki Creative Commons License 2011.10.20 0 0 1082

Nem menetrend, hanem térkép, de azt elküldtem.

De nem igazán értem, hogy mit is szeretnél kérdezni. Grand Ons Hotelből Ortaköybe ?

A szállodátotól északra van a T1 vonala az Aksaray vagy a Laleli-Universite megállónál fel tudtok szállni, el tudtok menni egészen Kabatasig, a végállomásig. Onnan busszal tovább, hogy hányas számú arra nem emlékszem, de kérdezősködni kell. Kabatas Lisesi Duragi megállónál kell leszállni, aztán jobbra haladni és ott is a negyed. Nem lehet eltéveszteni.

Taksim térre több varia van. Elindultok ugyanúgy a villamossal egészen a végállomásig, Kabatasig. És onnan földalattival fel a Taksim térre. Vagy a villamosról Karaköyben leszálltok és gyalog fel a Galata-toronyig és onnan gyalog végig az Istiklalon a térig. Egy napba is belefér a kirándulás szerintem. Pl úgy, hogy Karaköyben leszálltok, fel a Galata toronyba, onnan gyalog el Taksimig, onnan földalattival Kabatasig, ott még a Dolmabache palotát is megnézhetitek, aztán busszal tovább Ortaköybe és vissza.

 

 

 

 

Előzmény: Gizella1 (1080)
COOP Creative Commons License 2011.10.20 0 0 1081

Én is nagyon szeretném, köszönöm. A mélem publikus.

Nagyon várom a beszámolódat:)Jó utat!

Előzmény: koteczki (1071)
Gizella1 Creative Commons License 2011.10.20 0 0 1080

Szia!

 

November 4-töl 8-ig utazunk Isztambulba a lányommal, nagy segítség lenne számunka ha emailemre eltudnád küldeni az általad említett villamos menetrendet. Még azt szeretném megkérdezni, hogy a Ortaköy negyedbe és a Teksim térre a Mesih Pasa Mecsettől, mivel a szállásunk a Grand Ons Hotelben lesz, és ha a térképen jól látom az nagyon közel van hozzá.

 

Válaszodat előre is nagyon szépen köszönöm.

 

Várom válaszodat.

 

Üdv. Anita

Előzmény: koteczki (1071)
Gizella1 Creative Commons License 2011.10.20 0 0 1079

Szia!

 

November 4-töl 8-ig utazunk Isztambulba a lányommal, nagy segítség lenne számunka ha emailemre eltudnád küldeni az általad említett villamos menetrendet. Még azt szeretném megkérdezni, hogy a Ortaköy negyedbe és a Teksim térre a Mesih Pasa Mecsettől, mivel a szállásunk a Grand Ons Hotelben lesz, és ha a térképen jól látom az nagyon közel van hozzá.

 

Válaszodat előre is nagyon szépen köszönöm.

 

Várom válaszodat.

 

Üdv. Anita

Előzmény: koteczki (1071)
llaci10 Creative Commons License 2011.10.20 0 0 1078

Köszi, engem érdekel, /llaci10@freemail.hu/

Előzmény: koteczki (1071)
COOP Creative Commons License 2011.10.20 0 0 1077

És mit ajánlasz ide mivel menjünk? Hajóval? Eminönüből? Gondolom megmondják mikor indul és mikor jön viszza. viteldíj? Köszi

Előzmény: koteczki (1072)
Lillacsibe Creative Commons License 2011.10.20 0 0 1076

Sziasztok. Jövő szerdán már indulunk Isztambulba,. Viszont a pénzváltás kérdés számomra. Azt hogy szoktátok intézni? még itthon váltotok? Hol érdemes váltani, itt vagy kint?
Ha kint váltotok, akkor €-t visztek ki, és azt váltják át? Csak mert a mostani 300 Ft mellett maga lenne a bukás, ha váltanék először Ft-ot €-ra, majd azt lírára. Tudtok ebben tanácsot adni?
valamint arra gondoltam, hogy veszek ki pénzt egy ottani bankautomatából, aminek van egy egyszeri díja, de még mindig jobban járnék.

köszi

koteczki Creative Commons License 2011.10.19 0 0 1075

Bookingon általában nem kell előre fizetni, tudsz rajta módosítani vagy törölni is.

Én nagyon tudom ajánlani az Agan Hotelt. Az elhelyezkedése szerintem tökéletes, a reggeli nagyon jó, a személyzet is teljesen ok. Én márciusban is, meg most is 50 EUR-t fizetek egy kettő ágyas szobáért 2 főre reggelivel. ( igaz kicsit győzködtem őket :-)))

Különben meg kezdenek elszabadulni a szállás árak, ahogy figyelgetem.

 

Előzmény: kajlamacs (1074)
kajlamacs Creative Commons License 2011.10.19 0 0 1074

Köszönöm mindenkinek a kezdő információkat...ha kezd körvonalazódni konkrétabban a terv, még sokat fogok kérdezni...A vízum tudtam hogy simán megy, Antalyában is úgy ment, valamint ott se váltottunk lírát..Még ez a Bookingos foglalás foglalkoztat...ott fizetek/ vagy előre utalok vmennyit....itthon csak foglalok?! Nem fogalaltam még így, de egyszer bejön, soha többé máshogy..:-)

koteczki Creative Commons License 2011.10.19 0 0 1073

Szerintem gyalog, nem hiszem, hogy túl messze lenne és tuti úgy van kitalálva a hajó menetrendje, hogy kényelmesen beleférjen az időbe, de türelem, nemsokára lesz személyes tapasztalatom és megírom :-)))

A Fűszer bazár is zárva van vasárnap.

 

Előzmény: COOP (1051)
koteczki Creative Commons License 2011.10.19 0 0 1072

Ortaköy negyed maga a látnivaló. Kis szűk utcák, amolyan művész-negyed féleség, sok az ékszeres,krumplis pultok. Kiülősök, Boszporusz-híd, ilyesmi.

 

 

Előzmény: COOP (1053)
koteczki Creative Commons License 2011.10.19 0 0 1071

Van nekem egy nagyon jó villamosos és vonatos térképem, de nem tudom valami miatt ide bemásolni a linket, de emailben működik a dolog. Ha valakit érdekel szívesen elküldöm.

Bár ha jól emlékszem wikipedián találtam, talán Isztambul alatt.

 

partics Creative Commons License 2011.10.19 0 0 1070

Első volt, és sajnos csak pár nap :(

Jó lenne ismét, megnézni ami kimaradt (sok ilyen van), de nincs konkrét terv.

Előzmény: koteczki (1069)
koteczki Creative Commons License 2011.10.19 0 0 1069

Első volt ? Tervezel újabb utat ?

 

Előzmény: partics (1068)
partics Creative Commons License 2011.10.19 0 0 1068

Szeptemberben.

Előzmény: koteczki (1067)
koteczki Creative Commons License 2011.10.19 0 0 1067

Te mikor voltál ? ( ne haragudj, biztos írtad már de nem emlékszem )

Előzmény: partics (1066)
partics Creative Commons License 2011.10.19 0 0 1066

Jó tervek, irigyellek!

Előzmény: koteczki (1065)
koteczki Creative Commons License 2011.10.19 0 0 1065

A terv:

1.nap – megérkezés napja

Lecuccolás után ( Agan Hotel, Sirkeci környéke ) elsétálunk a Kék mecsethez, be is megyünk.  Aztán vacsi a Divan Yolu-n Baran2 Restaurantben.

Utána a  Nagy Bazáron keresztül „hátulról” a Galata híd és vissza a szállodába.

2.nap – modern Isztambul napja

Galata torony. Gyalog el a Taskim Squere-ig az Istiklal Caddesin, a bevásárló utcán. Siklóval le Kabatasig, Dolmabache Palota, onnan busszal  Ortaköybe,  és vissza a szállodához. Este vacsi Kumkapiban ( szállástól oda-vissza ingyenes transzfer )

3.nap – „öreg” Isztambul napja

Topkapi Palace,

Délután, Rüstem Pasa Dzsami,  Suleymaniye Hamam és mecset, gyalog vissza, vacsi  és pipázás.

4.nap– ázsiai Isztambul és pénzköltés napja

Reggel komppal el Kadiköybe. Ebéd után vissza és délután Nagy bazár meg Fűszer bazár, Yeni dzsami.  Hodjapasha CC –ben derwis est.

5.nap – Sultanahmet napja

Hagia Sophia, Ciszterna, ebéd és utazás haza.

 

B terv:

1. délután/este: Lecuccolás után átmegyünk a Galat-hídon és a bal parton a halpiacon eszünk halvacsit. ( szállásunk a Sirkecitől nem messze ) Aztán bolyongás Beyogluban.

2 nap: Egész délelőtt bazárok és a Hasircular Caddesi környékén szendvics ebéd, majd komppal fel Eyüpbe, estig ott, és komppal vissza, majd "elegáns" vacsi a Pasazade étterem tetőteraszán.

3 nap: Egész napos Boszporusz kirándulás Anadolu Kavagiig. Útközben Rumeli Hisarit is megnézzük. Vacsi Sultanahmetben a "szokásos" ( Baran2 Restaurant ) helyen, aztán teázás az Arasta-bazárnál.

4.nap: Vonattal le Kumkapiba, onnan gyalog vissza az Egyetemig, vízvezeték, aztán a Suleymanyie Hamam. Szendvicsebéd és Fatih-negyed, Chora templom, városfalak és az Aranyszarv mentén vissza, Yeni-dzsámi, Yeni park. 9-kor a Hodjapashában megnézzük a török estet és utána szívunk egy pipát.

5. nap: Reggel Sultanahmetbe megyek a Hippodromhoz és a Sokullu Mehmet pasa dzsámit nézem meg. Aztán ennyi, 1-kor jövünk vissza a repülőtérre.

 

Az A tervet márciusban "teljesítettük" a B terv most lesz 2 hét múlva.

Nem spórolós, de nem is pénzszórós költekezéssel az egész minden fejenként 350 EUR-ból hozható ki + a repjegy. Közelkedés nagyon egyszerű van busz, villamos, hajó zsetonnal működnek automatából lehet megvenni őket. Azt írják itt a többiek, hogy 2 ITL. Minden nevezetességnek van saját honlapja, meg kell nézni a belépőárakat, nyitvatartást és hogy melyik nap vannak zárva. Én szállást a bookingon böngészek, aztán a kiszemelet szállodával emailben felveszem a kapcsolatot és alkudozni kezdek velük :-))) Álatlában bejön. Ahogy partics is írta rengeteg az étkezési lehetőség, olcsó is meg drága is.

Remélem, hog ytudtam kicsit segyteni, bármi konkrét kérdés van szívesen válaszolok.

 

 

 

 

 

Előzmény: kajlamacs (1057)
partics Creative Commons License 2011.10.19 0 0 1064

Igen, szédületes élmény még nézni is :)

Hát még ott forogni! Nem is értem, hogy bírják.

 

Előzmény: koteczki (1061)
partics Creative Commons License 2011.10.19 0 0 1063

Igen, valami miatt az a link rákattintva nem jó, de bemásolva már működik.

Ankarába nem kellene menni, az nem túl jó hely :)

Előzmény: koteczki (1061)
partics Creative Commons License 2011.10.19 0 0 1062

Ha nem tudsz valami jó akciós csomag ajánlatot, akkor javaslom:

- repjegyet venni a neten. Nem csak a Malév megy, hanem a Turkish Airlines is, mi velük mentünk, kiváló! A reptéren először a vízumos ablakhoz kell menni vízumot venni!

- szállást foglalni a booking.com-on. Mi a Flower Palace Hotelben voltunk, szerintem teljesen jó. A Bazár környékén olcsóbbak a szállások és az is jól megközelíthető a villamossal, de tele vannak ukrán (és egyéb nemzetiségű) vásározókkal.

- transfert foglalni a reptér és a hotel között. Én itt foglaltam: http://www.ataturkairporttransfer.net/php/index.php?mid=98879234979923&dl=2 Két főtől szerintem megéri, főként bőröndöket cipelve. Én nem ajánlom a taxit. Hazafelé a reptérre legalább 2 órával előbb kell kimenni, mert sok az ellenőrzés és nagyon nagy terület maga a csarnok. A transzfer nekünk 35 perc volt, hétköznap reggel fél 8-kor, de ez a forgalomtól függ, nagy dugók szoktak lenni.

- tömegközlekedéshez Istanbulkart-ot venni. Ez egy előre fizetendő bérlet. Van egy depozit, pár líra, amit visszakapsz, ha visszaadod a végén a kártyát (de úgysem váltod vissza). Ezen kívül amennyi pénzt ráteszel, annyit utazhatsz. Minden felszállásnál oda kell tenni az érzékelőhöz (villamosnál a mgállóba lépésnél, mert zárt megállók vannak!), és levonja a szükséges pénzt, kiírja a maradékot. Több ember is használhat közösen egy kártyát, és átszállásnál kedvezőbb a tarifa. Ha nincs ilyen kártyád, akkor zsetont kell venni és bedobni. Kártyát venni a repülőtéren nem lehet (ez igen bosszantó dolog), de amúgy a legtöbb újságosnál, tarfikban stb, ott lehet feltölteni is, ahol az Akbil vagy az Istanbulkart felirat látható. Az Akbil hasonló volt a kártyához, de gyakorlatilag már nem kapható. A feltöltéshez csak odaadod az újságosnak a kártyát és a pénzt és ő rátölti. De amúgy a leghíresebb látnivalók Sultanahmetben vannak, gyalog is elérhetőek.

- pénz: szinte mindenhol elfogadják az eurót és a dollárt is, kivéve a nevezetességeknél, mert ott a belépődíjat csak lírában vagy bankkártyával lehet fizetni.

- látnivalók: elsősorban Hagia Sophia, Kék Mecset, Topkapi Palota, Ciszterna Bazilika, Dolmabache Palota. Aztán sok egyéb, amit már sokan leírtak korábban.

- kaja: a hotelben szokott lenni reggeli, a többit pedig utcai kis éttermekben. Rengeteg étterem, kifőzde, büfé stb van, jobbnál-jobbak. Oda célszerű beülni, ahol sok helyi lakos is eszik.

- vásárlás: mindenekelőtt a Nagy Bazár. Mi aranyat nem vettünk, viszont vettünk néhány "márkás" (persze nem eredeti) ruhát, pólót, pulóvert, táskát. Kiváló minőség, az eredetivel teljesen azonos, de persze töredék áron. Érdemes süteményeket és teát is venni, nagyon finomak. A bazárban alkudni kell! "Prada" táskát 150 USD-ról 30-ra, "márkás" galléros pólókat 50-70 USD-ről 20-ra alkudtunk le. Lehet, hogy valaki ügyesebb és lejjebb is tud menni, de nekünk ennyiért is megérte.

Előzmény: kajlamacs (1057)
koteczki Creative Commons License 2011.10.19 0 0 1061

Ankarába küldted :-))))

Ahogy leírtad, szerintem az totál jó, az utcán meg már úgyis tudnak segíteni az emberek.

Én a derwist láttam, de a végén már az egész sor becsukott szemmel ült, szédültem hányingerem is lett. Kicsit sok volt az nekem, előstör a zene, aztán meg hozzá a tánc is, túl hosszú volt. Most a másik műsort nézem.

 

Előzmény: partics (1060)
partics Creative Commons License 2011.10.19 0 0 1060

Úgy tűnik, hogy a link nem működik jól. Be kell másolni az egészet a címsorba.

Előzmény: partics (1059)
partics Creative Commons License 2011.10.19 0 0 1059
Előzmény: COOP (1056)
COOP Creative Commons License 2011.10.19 0 0 1058

Szia! Én mindig magam foglalok, most viszont mivel sürgős volt így kértem ajánlatot a Malév honlapján a Malév Air Tours-tól-van nekik akciós csomagajánlatuk: 65000 ft volt / fő 3 * szálloda 3 éjre reggelivel + repjeggyel + BBP+ EUB-vel. Ennyiért most nem tudtam volna kihozni, mert a repjegy lett volna csak 52-57 e ft / fő. A szállásoknak utána tudsz nézni amit ajánlanak és azt választod ami szimpatikusabb. Így lesz 1. fél délután/este + 2 egész +1 fél délelőtt. Nekünk most elég.

Előzmény: kajlamacs (1057)
kajlamacs Creative Commons License 2011.10.19 0 0 1057

Sziasztok! a közeljövőben készülünk a férjemmel 4-5 napra Isztambulba, ahol nem jártunk még...Úgy tervezem, veszek repjegyet meg az Ibusznál?! foglalok szállást, van térképem, és tervek....Minden segítséget, hasznos információt szívesen elfogadok, legyen szó közlekedésről, vagy arról, a város melyik része elkerülendő....Mivel célszerű közlekedni, milyen árban van a tömegközlekedés..ill.hol szoktatok szállást foglalni (Booking.com?) Tudom, hogy elég csekély értelmű medvebocsnak tűnök, de én eddig csak a török riviéráig jutottam....Előre köszönök mnden infót...

 

COOP Creative Commons License 2011.10.19 0 0 1056

Családom fele látott, fele nem:)

De hogy odatalálunk-e az még rejtély. Sultanahmet felől? Mert néztem a térképet, de nem tudom...

Előzmény: partics (1055)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!