Keresés

Részletes keresés

halaloszto Creative Commons License 2010.05.24 0 0 45722
es vorosrez lefolyocso!

vajk
Előzmény: Wattocsak (45704)
zordonC3 Creative Commons License 2010.05.24 0 0 45720
200L <-> 120L bojler csere témában az eredmények:

megvolt a hétvégén a műtét. Kákabélű gyerekek (mint én) ne kezdjenek bele, még a 120-ast is egyedül feltenni a falra cirka másfél óra alatt rengetegszer odacsípett, falhol nyomott ujjak stb révén sikerült. Vettem bojlercsavarokat és dübelt, de a km téglába az istennek nem bírtam befúrni csak félig a dűbelt (mert csak 10-es fúróm volt SDS, azt is 15 percig kellett fúrni olyan a tégla).

Na mindegy, azóta feltöltöttem a rendszert, sőt működik is.

Viszont van egy pár gázos -életvédelemből is talán fontos- kérdésem. Amiket cseréltem: alaplap tömítés új, fűtőszál tömítés új, anódot hagytam a régi alaplapon mert 70%-os volt, hőkorlátozó és hőszabályozó átjött a 200L-esből, biztonsági szelepet is átszereltem, teljesen új kábelek (gyári szett).

1.

a hőkorlátozón (nem a hőszabályozón) van földelési bekötési pont (saruhely) de nincs bekötő vezetékem sem a gyári csomagban, és a 200L-esen sem emlékszem hogy be lett volna kötve. Földelve az alaplap van két helyen is, illetve a hőszabályozóra is van földelő vezeték, és a földbe be van kötve a két lemezke amik gondolom a külső burkolatot meg mittomén mit földelnek.

Ez érintésvédemi szempontból nem baj?

2.

Sajnos a 120L-es alaplapja 2 csöves (1 hosszú cső és egy rövid cső), a 200L-esnek viszont egy csöves volt az alaplapja (benéztem, még jó hogy nem vettem újat), és ebben az egy csőben volt a két érzékelő.

Jól tettem be, a rövid csőbe kell a 110'C-os korlátozó, a hosszúba a hőszabályozó? Az a baj hogy így együtt is túlságosan kilógnak a csonkok, akárhogy hajlítom a kapillárist, milliméterekre van a 220-at is tartalmazó vezetékektől.

Szabad egy csöves alaplapot két csövesre átépíteni?

3.

Sajnos a vízhálózatra kötéskor elcsesztem az elmenő melegvizes ágat (csöpörészik, nem a túlnyomás miatt). Ha elzárom a bojler hidegvizes betáp ágát + nullára csökkentem a nyomást (melegvizes csapok kinyitása), akkor áramtalanítás után szétszedhetem a melegvizes ágat úgy hogy ne kelljen leereszteni a bojlert?

Ha jól sejtem nem fog leürülni ugye?


Köszönöm szépen ha valaki tudna segíteni.
Capri V6 Creative Commons License 2010.05.24 0 0 45719
Sikerüüüüüüüüüüült feltölteni!!!!!!!!! Igy hátha könyebb lesz a leírásom a szagatot vonalat ne vegyétek figyelembe!!! Szerinted müködö képes lenne a dolog,mert szerintem jó vétel lenne főleg ha még tudnák alkudni is bellőle!!! 
Előzmény: gmkiev (45717)
Capri V6 Creative Commons License 2010.05.24 0 0 45718

 

 

na végre!!!

gmkiev Creative Commons License 2010.05.24 0 0 45717

7,5 kW?

Ez egy rendes nappali. De hogy ebbe a kandallónak látszó tárgyba hogyan fért egy 30 l.-es tartály?

Mi is gyártottuk (mármint a régi, azóta csődbe ment cég) Buda, Bergen, meg a tö.......m, tudja milyen neveken. 2 évente név, 10 évente tipus váltás! 

Előzmény: Capri V6 (45713)
Capri V6 Creative Commons License 2010.05.24 0 0 45716
majd most hátha
Capri V6 Creative Commons License 2010.05.24 0 0 45715
v.miért nem tudom feltőlteni a rajzot!!!sorry
Capri V6 Creative Commons License 2010.05.24 0 0 45714
erröl az ingatlanról lenne szó
Capri V6 Creative Commons License 2010.05.24 0 0 45713

Szevasztok véleményeteket szeretném kérni  az ingatlant egy részét szeretném kifűteni a két szobát,fürdőt és a nappalit úgy,hogy az X-el bejelőlt falak ki lesznek véve 2.5m-es bellmagasága van kb olyan 70m2,a fal 50cm-es vályog!! A haromszögnél lenne a kandalló!!!

Ezzel a készülékkel szeretném meg oldani ha lehet

http://ingatlan.vatera.hu/epitkezes/cserep_cserepkalyha_tegla/kamino_ontottvas_kandallo_vizteresse_alakitott_170169326.html

sjohn Creative Commons License 2010.05.24 0 0 45710
Humornak elég gyenge:-((
Már ha annak szántad.
Előzmény: Teaway (45709)
Teaway Creative Commons License 2010.05.24 0 0 45709
Vigyázz, nehogy tégla legyen a dobozban.
Előzmény: webhifi1 (45708)
Lacivill Creative Commons License 2010.05.24 0 0 45707
Ráadásul ott egy flexi wc bekötőcső csere, vagy hasonló pici munka is 100 Font körül van.
Előzmény: babarucu (45706)
babarucu Creative Commons License 2010.05.24 0 0 45706

Érdekes a németek meg az 5 rétegűt sztárolják és kicsit sokkal fejlettebbek mint az  angolok.Ők inkább maradiak, nem vették észre elhaladt mellettük a világ, és a technika.

Mint írtam annyira agyonfejlettek az angolok, hogy egy szöget se tudnak beverni a falba.

Sok ált osztálytársam van kint, hegesztőtől a programozóig, olyanokat nem tudnak megcsinálni, amit egy ügyesebb magyar gyerek megold.

Előzmény: Wattocsak (45704)
ja nyugi Creative Commons License 2010.05.24 0 0 45705
Köszönöm nagyon hasznos válaszodat, kérlek továbbra is támogass a problémám megoldásában.

Üdv.
józsi
Előzmény: gmkiev (45657)
Wattocsak Creative Commons License 2010.05.23 0 0 45704
Az agyonfejlettben lehet, hogy nem értünk egyet.
Ha vízvezetékről van szó akkor horganyzott acélcső, fűtés fekete acélcsővel hegesztve. A kollegámnak aki ötrétegűről beszélt kinevették, mondván a kotinensről jött. :-)
Előzmény: babarucu (45696)
freesleep Creative Commons License 2010.05.23 0 0 45703
semmi ilyen extra nincs, 3db 1.30-as, 1db olyan 2.60-as lemez lapradiátor....
Előzmény: Masgas (45687)
freesleep Creative Commons License 2010.05.23 0 0 45702
ezt majd megmutatom a férjemnek, kösz:) végül is ő fogja az effektív munkát végezni, ha úgy döntünk
Előzmény: ja nyugi (45686)
Wattocsak Creative Commons License 2010.05.23 0 0 45701
Elektromos padlófűtés ugyan olyan kellemes hatású, mint a vizes. Egy apróság van vele az üzemeltetési költség. A gázhoz képest a 4 szerese. :-)
Akkor már inkább egy levegős hőszivattyú. Ha fos COP-vel üzemel, még akor is jobban jársz vele, és támogatják.
Előzmény: fetya1 (45699)
joevagyok68 Creative Commons License 2010.05.23 0 0 45700

EZT KIKÉREM MAGAMNAK !

 

Én egyetlen 1 ic-t sem égettem le!!!

 

Főleg, hogy 1 percet nem dolgoztam a "szakmám"-ban. :-)

 

És nyári gyakorlaton is csak lődörögtünk, arra sem volt esélyünk, hogy selejtet gyártsunk. :-)

 

Igaz ez még az "átkosban" volt.

 

 

 

 

 

Előzmény: Wattocsak (45691)
fetya1 Creative Commons License 2010.05.23 0 0 45699
Sziasztok! Mi a véleményetek az elektromos padlófűtésről? http://www.futokabel.hu/modules.php?name=Content&pa=showpage&pid=2 ezen gondolkodom, h a 100 nm-es családi házamat ilynre terveztetném, mivela gáz bevezetés horribilis összeg lenne. Kandallóval kiegészítve mennyire olcsó, mennyire megbízható, és komfortos?
babarucu Creative Commons License 2010.05.23 0 0 45698

csak azé írtam, mert kb ennyit tudnak

 ők csak dolgoztatnak

Előzmény: KalásziM (45697)
KalásziM Creative Commons License 2010.05.23 0 0 45697

  Amúgy a villannyal semmi gond nem volt. Vittünk un. átalakító settet.

 

 

England- setcker/Commonwealth adapter, ső néhány szobában eleve ők is adtak.

 Azért a dugót levágni feleleges !

 

 Más minden ok. volt így turistaként szemlélve.

babarucu Creative Commons License 2010.05.23 0 0 45696

Érdekes, egy ilyen agyonfejlett országben nincs állandóan víz.

Tűzcsapok hogyan működnek? vannak magas épületek amíg nem érkezik ki a tűzoltóautó addíg vödröznek a szomszédok

ugye ők elég érzékenyek a tűzre

Előzmény: Wattocsak (45695)
Wattocsak Creative Commons License 2010.05.23 0 0 45695
A ház tetején a tartály egy puffer. Mivel a víz akkor van amikor van, így ha bespajzolod akkor neked mindig van. Nem egyedülálló a megoldás. Görögök is így üzemelnek. Nálunk a pufferelést a szolgáltató feladata, ott meg a fogyasztóé. Szokás kérdése. Hogyan nevelték a t fogyasztókat.
Előzmény: babarucu (45694)
babarucu Creative Commons License 2010.05.23 0 0 45694
vszínű a régi rendszer nem bírja a nyomást
Előzmény: halaloszto (45692)
babarucu Creative Commons License 2010.05.23 0 0 45693

Óriási szakemberhiány miatt kvadrága a szerelés, neki-k inkább megfelel így.

Egyik helyen sárkányrepülőre költ az angol, de a ház fűtésére vízére hitelért kuncsorog.

Másik helyen mások, mivel kint más a villanykonektor házilag megoldották az egész ház villanyát (nem értették a mi földelésünk hogyan működik)

vettek egy mosógépet, levágták a villásdugót, és rátették a kinti dugót

Előzmény: KalásziM (45690)
halaloszto Creative Commons License 2010.05.23 0 0 45692
valami elszabott furcsa vizrendszeruk van nehol meg ma is. hazak tetejen nagy fa! tartaly, abban nemtommitol felmegy a viz, a hazban csak annyi a nyomas, amilyen magasan van a tartaly.

vajk
Előzmény: KalásziM (45690)
Wattocsak Creative Commons License 2010.05.23 0 0 45691
Csak halkan történt meg az eset, de lett egy pont amikor hangossá vált az egész, de gondolom kitalálod mikor van ez a pont.
Az eset megtörtént. Kolléga kezében a svéd fogóval megfogja a szelepet és fél fordulat után leesik a szelep Ennyi menet volt rajta. Mindenható emlegetése és palacok felszállítása után menetvágás hegesztés.
Mint kiderült most, hogy rézcsővel van megszerelve. Itt is előfordulhat, hogy a menetes végről művészet lecsavarni a szelepet, de lehet roppantó gyűrűs is.
Arról meg ne is beszéljünk, hogy a cafni is beletörhet, a radiátorba, és egyéb balesetek is történhetnek.
Lehet, hogy mire négyet kicserél meg lesz a szakmai gyakorlata, de ha egy kis baleset éri meg lesz a magas vérnyomása is.:-)
Megjegyzem és is kontárkodtam és sikerült fordítva beköti a plc betápját. Csak az összes ic égett le, de neked magyarázzam?:-)
Előzmény: joevagyok68 (45676)
KalásziM Creative Commons License 2010.05.23 0 0 45690

  Más:  volt szerencsém Londomban meg más anglius helyen járni.

 A pozitivumokról most, ne soká kéne irogatni.

 

 Viszont épületgépészet :

 

 Hát megérkezünk a  szállóba. Nekünk kurva drága,  20eft /nap.  A szobában még jóhogy van modókagyló - olyan ókori. És sehol keverő csaptelep. Külön a  hidegvíz és külön a melegvíz jönki.  A meleg azután egy időután leégeti az ember kezét.

 Ezután figyeltem - más helyeken is csak külön -külön vízvétel van.

 Pl. a pubokban is - ahok amúgy nagyon jó sört mérnek.

 Vissza erre a csaposdira :nálam még az a maradi különgombos mofém van - tehát nem a kerámiás egykarú. Néha restelkedtem,  eddig.

 

 Amúgy kérdezték az utastársak ott is miért,  problémázok .

 Nagyon egyszerű :  a férfiak bizonyos  %-a hajlamos a mosdókagylóba belehúgyozni. Legyen minden 20 .  - köszönöm.

 Más ép. gépészet : a lefolyók bizonyos % át nagyon frappánsan oldják meg : egyszerűen a ház falán kivül vezetik - csatlakoztatva az eső csat. csövekhez - amik mind öntvény és szép feketék.

 

 

 tényleg , ez a külön kükön vizvétel tradició, vagy néha az angolok is meglepően hülyék  ??

KalásziM Creative Commons License 2010.05.23 0 0 45689

 Inkább bátorítás kéne. Csinálja csak. Nagy baj nem lehet, mint később mások is írták.

 Max egy kis víz kifolyik.

Előzmény: tucatnyi (45655)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!