Keresés

Részletes keresés

enginer Creative Commons License 2010.05.30 0 0 45758
Na igen.
Ez még egy aránylag új szakág, így sok benne a csúsztatás, de majd (remélem) itt is minden a helyére kerül idővel. :D

Olyan, hogy 12,4 kW-os átfolyós, ami a begyújtás után 25 perccel lép csak életbe, az nem átfolyós, mert ott maga a kandalló test helyettesiti a "Bojler"t, ami nyáron nem a legszerencsésebb megoldás. :D
Előzmény: gmkiev (45757)
gmkiev Creative Commons License 2010.05.30 0 0 45757

Bizony ez csak megnevezés illetve az elhelyezés különbsége.

Én szervizesként a "mobilkandallót" nemes egyszerűséggel vízteres kályhának hívom. Míg a körülépíthető változatot vízteres kandalló betétnek.

Ez a mobil kandalló elnevezés valóban nem szerencsés. De ez sem rossz.

A HMV. Már 12,4 kW-os vizteres kis kályhára és építetünk gyári KIT-et, amely átfolyós rendszerben tud HMV-t készíteni. Ha a kályha vízhőmérője 55 celsius fölé kúszik, abban az esetben jól hasznosítható vízminőséget tudtunk vételezni.

Megjegyzem, a vízvételezést, már a begyújtás után 25 perccel meg lehetett kezdeni.

A vizteres szilárdfűtésű berendezéseket a legnagyobb egyszerűséggel lehet vegyes (radiátor, padló) fűtésre kötni.

Icipici elektronikával aut. kapcsolja le, illetve vissza a gázfűtő berendezéseket.

Megjegyzem, ezt a produkciót minden vízteres tudja, amely képes jó hatásfokkal melegíteni a hőcserélőjében lévő vizet.

Előzmény: enginer (45756)
enginer Creative Commons License 2010.05.30 0 0 45756
Nem igazán értem, hogy egy ilyen HMV, fűtés vizteres kandalló az mitől mobil? :D

Amúgy meg kérdésedre vissza térve, (Egy cirkó kazán tud működtetni egyszerre padlófűtést és radiátorokat? ) igen tud.

Előzmény: Catman (45755)
Catman Creative Commons License 2010.05.30 0 0 45755
Sziasztok,

Egy cirkó kazán tud működtetni egyszerre padlófűtést és radiátorokat? Nem eltérő ezeknek vízhőfok igénye?

És ha most épül egy ház ilyen cirkós rendszerrel, és később valamikor szeretnénk kibővíteni egy vízteres mobil kandallóval, akkor mire kell figyelni, miket kell előkészíteni? Érdemes egyáltalán betenni egy ilyen kandallót a rendszerbe?
fede94 Creative Commons License 2010.05.27 0 0 45754
vízlágyítóval kapcsolatban van kis próblémám: hideg víz ok, de a meleg nem.
jó helyen járok?
cms_ Creative Commons License 2010.05.27 0 0 45753
Koszi szepen a segitseget.
Sajnos olom volt es szetment teljesen. Jelenleg 1000km-rel odebb vagyok igy a sk. megoldas nem johet ossze. :(
Ugy erzem jol atvagtak, mint a bizonyost a palankon. 65 ezerert csereltek ki plusz meg 25 ezret elkertek a pvc lerakasert, mondvan a regi darabot nem lehet visszarakni szepen.
Es ez a pacak ugy hirdeti magat, hogy O becsuletes.
Akkor kb. 30-40 ezerbol meg kellett volna lennie az egesznek.
Esetleg tudtok ajanlani egy MEGBIZHATO, BECSULETES vizszerelot Pest kornyeken? Kovetkezoben, akkor Ot hivnam ha van valami nagyobb gond.
Koszi.
Előzmény: Törölt nick (45752)
cms_ Creative Commons License 2010.05.27 0 0 45751
Sziasztok!

Meg tudnatok mondani kb. mennyiert lehet szerelovel megcsinaltatni egy szetrozsdasodott padloosszefolyot? Azaz ki kellene cserelni az osszefolyot, es mivel ehhez meg kell bontani a pvc-t, igy ujra kellene rakni egy 5m2-es furdoszobaban.
Elore is koszonom a valaszokat.
ssrat Creative Commons License 2010.05.27 0 0 45750
Sziasztok. Problemam van. Van egy Junkers gazbojlerem, ami az utobbi idoben nem melegiti meg elegge a vizet. Langyos viz jon belole. Mi ez? Vizko? Mit lehet vele csinalni?
Elore is koszi.
halaloszto Creative Commons License 2010.05.27 0 0 45749
1. a hazamban az elozo tulaj villanybolylere ugy volt a pinceben elhelyezve, hogy ket darab 30x40 zartszelveny padlotol plafonig, alul felul talp hegesztve ra, dubelezve, es ezen nagy csavarral a boyler. a tartalyt en mar nem lattam rajta, de az allvany meg mindig ott van.

2. ha az elektromos futest nem hasznalod, akkor mehet fejjel lefele is, csak a hideg-meleg csonk felcserelodik.

vajk
Előzmény: zordonC3 (45748)
zordonC3 Creative Commons License 2010.05.27 0 0 45748
Ez egy hajdú 200L-es lesz (vagy kettő, mert azóta lehet hogy lesz egy 2. is), tehát a kezelőszervek az alján vannak a mélybúrában. Engedélyeddel beteszem ide az általad készített mórickaábrát, elgondolkodom rajta hogyan lehet kivitelezni, az ötlet nem rossz de szerintem ezt erős zártszelvényből lehetetlen lenne kivitelezni. Vagy mégis?

Előzmény: ha4nz (45746)
ha4nz Creative Commons License 2010.05.26 0 0 45747
Előzmény: ha4nz (45746)
ha4nz Creative Commons License 2010.05.26 0 0 45746
Valami ilyesmire gondoltam: Kék az állvány, fekete a bojler. Ugyanezt meg lehet játszani pl. négy lábbal is, akkor csak egy téglatestet kell elképzelni, meg azt megoldani hogy az alsó támasznak beljebb kell lennie mert különben a földön lenne a bojler. A kezelőszervek a bojler alján vannak egy kissebb műanyag házban, vagy teljesen beleépítve a bojlerbe?
Előzmény: zordonC3 (45744)
zordonC3 Creative Commons License 2010.05.25 0 0 45745
jav: house movers - házköltöztetők sorozat. bocsi az elírásért.
Előzmény: zordonC3 (45744)
zordonC3 Creative Commons License 2010.05.25 0 0 45744
Nincs esetleg vkinek ilyen lábakon álló megoldásról képe? Gugliban nem találtam...

Az az igazság hogy kicsit tartok attól hogy a pontszerű terhelés (lábak) betesz a betonnak, méginkább a járólapnak ami rajta van. Lehet hogy alá is kell tenni vmi terheléselosztást... Hmmm látom hogy nem lesz egyszerű, kellett nekem bojlercsere, már x napja nappali árammal fűtöm fel a 120-ast mert nincs 100-ra összerakva, amíg bárhol szivárog a bojler 2m-es környékén a víz (még csak ha néha lecsöppen is) akkor van csak áram alatt ha otthon vagyok, nem akkor amikor az ELMŰ gondolja...

A három lábú szék lehet hogy a legstabilabb de ezzel ellenkeznék. Nem a legstabilabb, hanem az igaz hogy ha billen akkor mindig egy síkban marad (házépítők sorozat a Discoveryn).

Próbáld csak meg a háromkerekű babakocsit feltolni frontálban egy útpadkára, simán kiborul a gyerkőc... :D

Én estem már jókat háromlábú székkel mikor lusta voltam előhozni a négy lábú létrát :) Persze ez azért nem cáfolja meg természetesen a fizikát.

Előzmény: ha4nz (45741)
Wattocsak Creative Commons License 2010.05.25 0 0 45743
Tudtommal az EU nem gyárt szivattyúkat:-)
Ha takarékosodni akarsz már most is van alacsony üresjárati fogyasztású készülék.
Előzmény: Prefetto (45739)
ha4nz Creative Commons License 2010.05.25 0 0 45742

Lehet hogy én nem láttam még ilyet, de 2 tekercsnyi egy menetes részre? Nem sok az egy kicsit? És hogyha egyszer megtekerted és beszorítottad akkor minek kellene visszatekerni akár egy foknyit is?

Ne vedd bántásnak ez csak a saját kiváncsiságom, nem sértő hangnemben.

Előzmény: zordonC3 (45732)
ha4nz Creative Commons License 2010.05.25 0 0 45741

Laci! Én kérek elnézést, ezt el is felejtettem.

 

A bojler lábakon témához: Tártszelvényből hegessz valami jót. Egy jótanács: A világ legstabilabb rendszere a 3 lábú (!) szék és társai. Ezen a vonalon indulj el, és fölé meg a bojlernek megfelelően építsd tovább.

Lacivill Creative Commons License 2010.05.25 0 0 45740
A nem trafós töltök nem fogyasztanak, napokban néztem végig a lakás fogyasztóit müszerrel.
Előzmény: Prefetto (45739)
Prefetto Creative Commons License 2010.05.25 0 0 45739
Nagyon durván üresjáratilag letakarékosítható szivattyúkat vezet be az EU tudtommal.
Gondolom emiatt még a kifutókat kiárulgatják....

De ugyanez másképp: egységesítik a mobiltöltőket, mert egy családban három szokott bedugva maradni, és EU-szinten ez is tetemes.
Előzmény: Teaway (45709)
Prefetto Creative Commons License 2010.05.25 0 0 45738
Köll telefonszám, aki vállalja? Bp és környéke?
Előzmény: freesleep (45653)
ZE Creative Commons License 2010.05.25 0 0 45737
Nem olyan vészes egy csomag GB 14+csavar...
Előzmény: *Steve (45736)
*Steve Creative Commons License 2010.05.25 0 0 45736
aha és többe kerülne mint maga a boyler
Előzmény: ZE (45735)
ZE Creative Commons License 2010.05.25 0 0 45735
Az Ytonghoz tervezett rögzítőelemeket/technológiát használva (és betartva a megadott terhelési értékeket, bizt. tényezőket) teljesen jó lehet.
Előzmény: *Steve (45734)
*Steve Creative Commons License 2010.05.25 0 0 45734

nekem a telken lábon áll 10x10 es zártszelvényből van a váz ami az egyik tartófalhoz van csavarozva átmenő menetes szárral

 

 a ytongot felejtsd el mint teherviselő 

Előzmény: zordonC3 (45733)
zordonC3 Creative Commons License 2010.05.25 0 0 45733
jav: "minden" = "minek."

Köszönöm a segítséget mindenkinek, így fogok eljárni ahogy tanácsoltátok.

Még 1 extra kérdés... Lehetséges lábon állóra alakítani a 200L-est? Sokat törtem a fejemet (csak közfalra tudnám tenni, vagy a beton -padlófűtés- padlóra, akkor már inkább az utóbbi.

Láttam ilyen bojler derekán abroncsként végigfutó izét, amire rá volt "akasztva" a bojler felülről saját tartójánál fogva, de szerintem az nem stabil.

Közben eszembe jutott az is hogy van rengeteg hulladék itongom, mi van ha a szó szoros értelmében "körbefalazom" a bojlert 3 oldalról (elöl nyitva marad - szerelés), és erre a három oldaló itong fajra teszek fel átmenő csavart?

Van erre vkinek vmi ötlete? A falra nem tudnám feltenni már csak a súlya szerint is, és egyedül vagyok mint a kisujjam ezzel, szomszédok idősek, a nőnek meg nem kéne emelnie ugye...
Előzmény: zordonC3 (45732)
zordonC3 Creative Commons License 2010.05.25 0 0 45732
igen, a probléma a bojlerből kijövő csonk után van a saját részemen, hála az égnek van vmi hollandi (így hívják) utána pár elemmel, úgyhogy csak pár dolgot kell csinálni.

Az ominózus kötésen 2 egész tekercs teflonszalag van :) Sajnos picit kb 10 fokot visszafelé elforgott és ugye ilyenkor a teflonszalag már átereszt.

Ami érdekes, ez a földelés dolog. A szomszéd most vett villanybojlert és volt alkalmam megnézni (szakival köttette be), a felszerelt bojleren sem volt földelve a hőkorlátozó... Ugyanolyan 200-as volt mint az enyém - de igazatok van, minden kockáztatni.

Előzmény: Lacivill (45731)
Lacivill Creative Commons License 2010.05.25 0 0 45731
3. pontnál szeretném megjegyezni, hogy a melegvizcső csonkja a bojler legtetejéből veszi ki a vizet, így ha elzárja valaki a hidegoldalt akkor kevés viz kijön, az elején ugyan. De cserélhető a melegoldali bekötés.
Előzmény: ha4nz (45730)
ha4nz Creative Commons License 2010.05.25 0 0 45730

1. A hőkorlátozón lévő pontot is kösd be, mert hiba esetén ennek hiányában pont ezzel végzed ki magadat vagy mást a kádban. Egy vezetéket saruzz meg, és a másik végét úgy rakd be a másik földvezetékkel eggyütt egy saruba. (az eredetit vágd le és ott is saruzz újra)

 

2. A feszültség alatti részektől szigetelni vagy burkolni kéne, de ha a vezeték szigetelt része ér oda akkor nincs gond. Szigetelésre inkább zsugorcső mint szigszalag!

 

3. Ha tömítési hibád van, akkor úgyis le kell eresztened a bojlert, de mire a benne lévő nyomást 0-ra redukálnád azzal gyakorlatilag a bojler leeresztését csinálnád! A teflonszalagon meg ne spórolj, mert nem éri meg. Lásd: saját példád.

Előzmény: zordonC3 (45720)
halaloszto Creative Commons License 2010.05.25 0 0 45729
elbizonytalanodtam. akkor kanadaban volt? nagyon szurrealis volt.

vajk
Előzmény: gmkiev (45727)
Wattocsak Creative Commons License 2010.05.25 0 0 45728
Rézcső nyomó, réz lefolyót bontottam egy erzyébet téri házban amikor felújították. Hát nem volt egyszerű a réz lefolyó összehozása PVC-vel. A nyomó hollandis kötésű volt azzal nem volt gond, de a régi lefolyó olyan volt mint a szita.
Előzmény: gmkiev (45727)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!