Keresés

Részletes keresés

beeex Creative Commons License 2010.06.13 0 0 45834
sziasztok

egy telket készülök megvenni, mely egy kis zsákutcában van, pontosan 53 m-re a főúttól, ahol a gáz megy. Van valakinek elképzelése mekkora körülbelüli összeg lehet bevinni az úttól a gázt a telekhatárig?

ha van ötleted kösz beeex
sogi79 Creative Commons License 2010.06.13 0 0 45833

hát, asszem sikerült. köszönöm a segítséget. a kis vacak szelepet láttam, vagyis azt hiszem, hogy azt láttam, de nem a hidrofor, sem pedig a bojler. vagyis a teljességhez hozzátartozik, a bojler kimenő ága vízköves volt, no meg még a csövek is, amik szépen le vannak vakolva. de a vízkőoldó csodákra képes, így egyszer 1 lietert átfolyattam, a következő pedig holnap esedékes

Köszönöm szépen a segítséget!

További kellemes hétvégét!

Előzmény: zordonC3 (45832)
zordonC3 Creative Commons License 2010.06.13 0 0 45832
tehát a tartály átellenes pontján vagy ott a szelep, vagy egy 10 centis műanyag kézzel letekerhető tányér mögött van a szelep.
Előzmény: zordonC3 (45830)
zordonC3 Creative Commons License 2010.06.13 0 0 45831
nekem a nyomáskapcsoló sokkal lazábbra van állítva, 1 bekapcs, 3bar kikapcs, így ugyan pulzál a víz de sokkal kevesebbet kapcsolgat ki-be a rendszer. a mosógépet, mosogatógépet meg nem zavarja.
Előzmény: sogi79 (45829)
zordonC3 Creative Commons License 2010.06.13 0 0 45830
simán ugyanolyan mint egy bringán vagy egy autógumin, kis réz menetes kiálló izé rúdszerű pici pöcökkel a közepén. A lábpumpa nálam is vicces volt (nekem is másfél méter magasan a falhoz támasztva és egyik kézzel tartva a pumpát a másik kezemmel kellett pumpálnom miközben a maradék víz a nyakamba fröcsögött, vicces dolog :))

A hidrofor tartály egyik felén van egy csavarokkal szorított fém lap, gondolom ebbe megy a szivattyúból cső, és valahol itt kell hogy legyen a nyomáskapcsoló is.

a MÁSIK, átellenes oldalon keresd, ott ahol vagy nincs ránézésre semmi vagy egy műanyag sapka alatt van az a vacak.

Mindegyiken ugyanoda teszik, a tartály tengelyszimmetria középpontjára.
Előzmény: sogi79 (45829)
sogi79 Creative Commons License 2010.06.13 0 0 45829

előre is köszönöm.

annyi még lenne, hogy a nyomáskapcsoló a hidrofornál 1,4-1,5 nél bekapcsol, majd pedig ha eléri a 1,8-at, akkor kikapcsol. tehát gondolom, akkor ez teljesen rendben van. A villanybojler lehet levegős, és/vagy az utána lévő csövekben?

visszatérve a hidrofor-ra. a láb-pumpát beszereztem, csak nem éppen tudom hova "csatlakoztatni". van valami kis rozsdás vacak, de nem merek hozzányúlni. hogy nézne ki az a "szelep"? talán ha leírod, ráismernék, s elkezdeném valahogy kitakarítani a rozsdából

köszönöm

Előzmény: zordonC3 (45827)
zordonC3 Creative Commons License 2010.06.13 0 0 45828
viszont a csordogáló melegvíz nem a hidrofor tartály levegőmennyiségétől függ. Ha nem ok a hidrofor tartály, másodpercenként kapcsol ki-be a szivattyú, azt észreveszed.
Előzmény: sogi79 (45826)
zordonC3 Creative Commons License 2010.06.13 0 0 45827
hidrofor - teljesen nyomásmentesíteni kell a rendszert, és utána a tartályon (hátul) van egy szelep, azon keresztül tudsz levegőt pumpálni bele pl. egy kocsipumpával, lehetőség szerint kb 2 bar, én így csináltam.

Lehet hogy letekerhető műanyag sapka / korong takarja. Az átellenes oldalán van mint ahol a szivattyú és nyomásérzékelő.

Arra készülj hogy ha eddig nem volt benne nyomás, a tartályban sok víz van, amit ha felpumpálsz akkor ki fog jönni akkor is ha már leeresztettél mindent előtte.

Az hogy kútból látod el a cuccost, eszméletlen vízkőkockázatot jelent, nem kellene a bojlert esetleg vízkőteleníteni?

Én ezeket javaslom.

1. hidrofor felpumpálása
2. bojler áramtalanítás, elektronikai ellenőrzés
3. vízkőtelenítés (na az koszos meló lesz).

Szintén itt olvastam hogy van vmi terelőlemez ami ha elmozdul / elkorrodál, ugyanez a tünete, zéró víznyomás a melegvíz oldalon.

A csap amit nyitogathattál valszeg a biztonsági szelepe a bojlernek.

Szimplán lehet légtelenítési probléma is, leereszteni és újratölteni a rendszert (bojlerrel együtt) nyitott csapoknál kell, ha nem, valahol bent marad levegő és nem jön víz

Nekem egyszerűbb dolgom van, mert a légtelenítési problémákat csutira kinyomott csapnál hálózati víznyomás ráeresztésével szoktam eltüntetni, akkor kipuffog a csap és utána visszakapcsolom a hidrofort.

Csordogáló víz nem játék ha melegvíz oldal.

De szerintem szimplán első blikkre légtelenítési probléma a melegvizes ágban vagy a csapnál vhol van légbuborék vagy a bojler nem 100.
Előzmény: sogi79 (45826)
sogi79 Creative Commons License 2010.06.13 0 0 45826

igazad van, bocsánat

szóval

nincs melegvíz

de kezdem a legelejéről

víz szivattyúval jön fel a hidrofor tartályba a kútból, majd innen pedig a villanybojlerba. hidroforból leengedtem a vizet, s szerettem volna levegőt pumpálni bele. ez lenne az egyik kérdés. hogyan?

következő: a v.bojler elött ugye, van egy kis szelep, vagy csap, vagy mit'tom micsoda, ott pedig meg van megfelelő nyomás. vagyis gondolom hogy megfelelő, mert süvít belőle a víz, ha megnyitom. viszont a csapoknál, mint például a mosdó vagy a kádnál, éppenhogy csak csepereg. miért van ez? jut eszembe. a v.bojler 150 l-es

szóval nagyvonalakban ennyi lenne

ha tudnál segíteni, nagyon megköszönném

Előzmény: zordonC3 (45824)
Mihály Épületgépészet Creative Commons License 2010.06.13 0 0 45825

Üdv!

Az iszap nem fogja eltömíteni, mert fordítva bekötve így majdnem ugyanaz ha megcseréled a (hideg-meleg bekötést) és akk. már eltömítette volna eddig is, a vízkő az mindig probléma, ha 60 fok alatt tartod akk. kevésbé intenzív a vizkőkiválás ami elsősorban a fűtőszálra rakodik ki és mosodsorban mindenhova, a biztonsági szelep így is fog műküdni, de ez egyben ürítő szelep is, tehát ha a tetején hagyod és az aljára nem csinálsz valamit, nem fogod tudni leereszteni, hőveszeteség nem változik attól mert megfordítod, a hő minden írányba terjed, ha rajtahagyod a gyári szigetelt tetőt vagy mással pótolod pl. kőzetgyapot mint ahogy említetted.

Előzmény: zordonC3 (45822)
zordonC3 Creative Commons License 2010.06.13 0 0 45824
Kérdés nélkül nem fog menni... :) Nekem van különben működő egész házat ellátó hidroforos rendszerem.
Előzmény: sogi79 (45823)
sogi79 Creative Commons License 2010.06.13 0 0 45823

sziasztok!

 

van itt valaki?

mert sajnos s.o.s. segítség kellene, hidrofor ügyben

 

előre is köszönöm

zordonC3 Creative Commons License 2010.06.12 0 0 45822
Sziasztok,

visszajöttem a villanybojleres témával.

125 centi függőleges falrész (térdfal) után 45 fokos ferde plafon (gipszkarton, tetőtér). 200L-es hajdú bojlert (124 cm magas!) kellene felszerelnem, még falra sem megy mert egy 15 cm-es km tégla közfalra nem merném feltenni, viszont padlófűtés van, a padló el kell hogy bírja.

Kérdés az, hogy gépészetileg __fejjel lefelé__ beszerelhető a 200L-es Z200-as bojler? (fűtőszálastól)?

Elsősorban napkollektorok meghajtás a cél, mert van egy másik 120-as a garázsban, ami "normálisan" vezérelt áramról megy, tehát ha nagyon gáz a fűtőszál esetleg elhagyható.

Jó fórumosként átnéztem itt mindent, volt már korábban szó róla.

1. megfordításnál a hideg és melegvíz csöveket fel kell cserélni, ez evidens, de állítólag az iszap, vízkő stb. az alsó részen kialakított részben rakódik le, ha megfordítom a bojlert, az iszap eltömheti a csövet?

2. Ha marad a fűtőszál, állítólag komoly hőveszteség van a tetején... Ez igaz?

3. a biztonsági szelepet hogyan kell ilyenkor bekötni?

Köszönöm ha vki rám szán pár percet. Illetve segíthetnétek még mindig állvány témába, egyáltalán kell? Nem elég ha 10 centi kőzetgyapotra ráteszem a cuccot és kész? (fejjel lefelé, eldőlni nem fog mert 60x60 centivel körbefalazom, ha felül a szerelés, akkor nem kell szerelőnyílás sem).

Mit gondoltok?
hor34 Creative Commons License 2010.06.10 0 0 45821
Köszönöm a segítséget. Megnéztem a honlapot amit ajánlottál és tényleg elég bő a választék. Ha mindenképpen faragni kell a csövet akkor inkább hosszabbat veszek akkor nem kell legalább hegeszteni ami nem olcsó mulatság. Mondjuk ha faragni kell a csövet akkor szakember lesz, mert nekem nincs menetvágóm úgyhogy akkor majd megoldja ő a dolgot.
Előzmény: Kobak 25 (45820)
Kobak 25 Creative Commons License 2010.06.10 0 0 45820
Ez teljesen változó. Vannak nagyon rövid, és vannak hosszabb szelepek is. Mondjuk ha sarok, abban talán kisebb az eltérés. Nálam sajnos egyenes van, és abban centis különbségek is vannak pluszba és minuszba is. Szóval meg kell mérni, és utánakérdezni.
Előzmény: hor34 (45818)
fegyenc1969 Creative Commons License 2010.06.10 0 0 45819

Szia gmkiev!

 

Köszi a tippet, holnap felhívom őket de pontosan kire hivatkozzak?

Azt mondjam, hogy a netről "gmkiev" ajánlotta a dolgot?

 

Várom válaszodat

köszönettel

 

Varga Feri

Előzmény: gmkiev (45801)
hor34 Creative Commons License 2010.06.10 0 0 45818
Neked is köszönöm a segítséget. Nagyok az eltérések a kötéstávolságban? Illetve tapasztalataid szerint toldani kell e majd a csövet vagy levágni belőle és új menetet vágni rá?
Előzmény: Kobak 25 (45817)
Kobak 25 Creative Commons License 2010.06.10 0 0 45817

Azért én lehet egy kicsit elkeserítelek. Mielőtt azt mondod, hogy nem kell hozzányúlni mérd meg a kötéstávolságát a mostaninak, telefonálj be egy boltba, és kérdezd meg van e ilyen. Én például hasonló gonddal kűzdök, régi vascsöves rendszer, aminek semmi baja nincs, viszont a szelepek eresztenek. Viszont olyan kötéstávolságú szelep már nincs, pedig vagy 4 gyártóét megnéztem. Ami biztos jó márka, Oventrop, Tour&Anderson, Heimeier, Herz. Lehet olaszt is venni, azt hiszem a Valsir is csinál ilyet. Cégnek én nagyon tudom ajánlani az LHB kft-t, A Zöldlomb utcában vannak, rendkívül jól felszerelt bolt, mi is rengeteget vásárolunk tőlük. www.lhbkft.hu

Ők biztos segítenek, ha bemész.

Előzmény: hor34 (45816)
hor34 Creative Commons License 2010.06.10 0 0 45816
Ez igen jó hír, hogy nem kell hozzá semmit átalakítani. Nekem egy sarok szelep kell, de lehet, hogy kicserélem az összeset ha már meg van bontva a rendszer, nehogy jövőre újra szét kelljen kapni. Esetleg meg tudod mondani hol vetted? Ha mondasz egy honlap címet nekem az is jó.
Előzmény: Wattocsak (45815)
Wattocsak Creative Commons License 2010.06.10 0 0 45815
Én a Honeywelltől vettem tavaj sarok és egyenes szelepeket 1' méretben. Emlékeim szerint 8 ezer körül voltak. És a mérete megegyezett a régiekkel. Nem kellett átalakítani a kötéseket.
Előzmény: hor34 (45813)
halaloszto Creative Commons License 2010.06.10 0 0 45814
neki is tok uj rendszer, 5retegu csovek, kazannal par meter rezcso, semmi vas sehol.

spirovent valami nekem is van a kazan elott, hogy spirotrap-e, azt nemtom. aljan kicsi leereszto, neha nyitogatom, legelejen jott belole fekete homok, azota csak tiszta viz.

vajk
Előzmény: Kobak 25 (45811)
hor34 Creative Commons License 2010.06.10 0 0 45813
Sziasztok!
Azt szeretném megkérdezni, hogy a régi fajta öntött vas radiátorokhoz lehet e kapni szabályzó szelepet (remélem jól fogalmaztam)? A régi sajnos megadta magát és igen intenzíven csöpög. A radiátorokhoz 1 colos vascsövek mennek. Ha lehet akkor hol lehet ilyet vásásrolni Budapesten és mennyibe kerül?
Kobak 25 Creative Commons License 2010.06.10 0 0 45812

Szia!

 

Én nem is azt javasoltam, hogy hagyd ki, de mondjuk megfontolandó, hogy olyan radiátort vegyél, amibe mondjuk adott esetben bele lehet tenni egy elekromos fűtőpatront. A radiátorok ilyen éppen csak langyosak lesznek, ha jól működik a külső hőmérséklet szabályzás, mert akkor csak külső -15°C-nál lesz 40°C-os a radiátor előremenője. Csak viszonyításként megnéztem egy 21K-s 600x600-as radiátor teljesítményét 80/60-ra 843 W, 40/30-ra 161 W. Ez azt jelenti, hogy szinte a világítással többet fűtesz, mint a radiátorral. Ne hallgass a "szerelőkre", ők ennyire nem értenek hozzá, nekem vérremenő vitám volt többel is, akik nem hitték el, hogy 20 éve rosszul csinálják.

Ha megadod milyen radiátort veszel, akkor megmondom a teljesítményét is.

Amúgy ajánlani tudom nagyon a Zehndernek az Ambra sorozatát, ami gyönyörű, nagyon minőségi, és árban nagyjából a Betatherm radiátoraival van egy árban, de annál minőségibb, és lehet beletenni fűtőpatront. Annak az ára kb 20.000 Ft körül van, ha eléri a hőmérsékletet, lekapcsol. De lehet 60-70 körül olyat is kapni, aminél te állítod be a hőmérsékletet, és időzíteni is lehet. :)  Volt már rá igény...

Előzmény: lacima79 (45810)
Kobak 25 Creative Commons License 2010.06.10 0 0 45811

Nem emlékszem most pontosan, de rémlik valami olyan, hogy ha van alu radiátor és mondjuk vascsővel volt szerelve, és ebbe még réz is kerül, akkor az elektrokorrózió elindul. Hogy ebben a kazánban milyen anyagú hőcserélő van, azt nem tudom, de valami ilyesmi lehet a magyarázat. De ennek jobban utána kellene néznem, de az szinte biztos, hogy alumínium vas és réz nem igazán férnek össze. Főleg akkor nem, ha mondjuk horganyzott vas cső is van benne, akkor tuti a korrózió.

Az 1 liter víz az semmi, az csak a nyomás miatt kell, ennyit levegősödik a rendszered, ami jó esetben távozik a légtelenítőkön. Emiatt nem kell aggódnod.

Kívnácsi lennék, nyomják e még azt a baromságot, hogy legyen átfolyós a kazán, és azzal sorba tegyünk tárolót. Ezen akkor is jót nevettem...

Ja, az adalékokról annyit, van aki előírja, hogy kell betenni feltöltéskor inhibítort, de szinte senki nem használja. Én sem hiszek ezekben annyira, mi is tiszta vízzel töltjük. Persze van olyan speciális rendszer, ahova lágyvizet kell tölteni, de az nem családi ház méretű.

Esetleg megpróbálhatná, hogy berak egy Spirovent Spirotrap-et, ez egy nagyon minőségi iszapfogó, mi szinte mindenhova betervezzük, mert védi a kazánt. De mondjuk az elektro korrózió ellen nem véd.

Előzmény: halaloszto (45809)
lacima79 Creative Commons License 2010.06.10 0 0 45810
Hali!

Törölközőszárítós radiátort teszünk csak egy pf körre. Az osztón ha kell leszabályozzuk és kész. Mivel alacsony hőmérsékletű víz kering a csövekben nem fogom kihagyni sehol sem, mert ha egyszer átrendezem a házat akkor meg szívunk, hogy ott nem fűt semmi. A konyhaszekrény úgy lesz kialakítva, hogy a lábazatban szellőzők lesznek bemarva, a fürdőkád alatt meg nem gáz ha melegíti valami :) Egyébként oda is tervezek szellőzést. A fürdőben és egyéb helyeken úgy oldjuk meg a vízmentesítést, hogy minden olyan oldalon ahol mosdó, zuhany akármi van folyékony fólia megy mindenhova a falra így nem lesz probléma.
Előzmény: Kobak 25 (45796)
halaloszto Creative Commons License 2010.06.10 0 0 45809
A kazanba evente toltok egy liter vizet, meg ki van takarittatva.

Viszont a kollegam, aki ugyanakkor vett ugyanolyat, evente cserel benne hocserelot. Most jart le a garija, izgul hogy kov telen lesz-e hocserelo lukadas.

Es persze evente masfajta adalekot tesz a vizbe, amit eppen akkor szupernek tartanak, nalam meg csapviz van benne es kesz. Szerintem az alu radiatorai a kulonbseg csak, de nem ertem az miert okoz ilyet.

vajk
Előzmény: Kobak 25 (45808)
Kobak 25 Creative Commons License 2010.06.10 0 0 45808

Ennek örülök, bíztam benne, hogy jó lesz.

Pont erre gondoltam, hogy pl  ha nincs a lábazat rendesen megcsinálva, abból lehet ilyen porbléma.

De pl nem nálad, hanem olyan helyen, ahol nincs annyira lábazat vagy nincs megemelve a ház, ott kritikus pont, ahol a földdel találkozik. Azt hőhíd mentessé tenni nem egyszerű és olcsó feladat. Nálad mondjuk adott volt a ház, így azon csak javítani lehet, soha nem lesz tökéletes. Nálam pl a zuhany mögötti fal nedvesedik állandóan, pedig már kipróbáltam vagy 5 féle sziloplasztot, 2 évente újra csinálom, és még mindig nem tökéletes, mert a csempe nem zár rá a zuhanytálcára, nem került be oda a zárás rendesen. Ezt majd egyszer javítom, ha szétverem a fürdőt.

 

A kazánod amúgy hogy működik? Hogy vált be végül?

 

Balázs

Előzmény: halaloszto (45806)
halaloszto Creative Commons License 2010.06.10 0 0 45807
azert egy konyhaban csak az ablakhoz kell tenni a butort...

vajk
Előzmény: Törölt nick (45804)
halaloszto Creative Commons License 2010.06.10 0 0 45806
hmm. en nem szedtem elo a rajzokat, akkor en emlekeztem rosszul.

nem a plusz bevitt hovel van a bajom, hanem az eloszlassal. abban bizok, hogy osszel a labazatra is felkerul a szigeteles, es az a szelenek a hulesen sokat segit.

a nappaliban a szelenel a surites meg lett csinalva ahogy a rajzon. altalaban a csovezes a rajz szerint lett csinalva, mukszik is ahogy kell :-)

vajk
Előzmény: Kobak 25 (45802)
B-road Creative Commons License 2010.06.10 0 0 45805
Es ha mégis oda kéne tenni valamit, akkor mi a megoldás?
Előzmény: Törölt nick (45804)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!