Keresés

Részletes keresés

GeriSoft07 Creative Commons License 2014.11.26 0 0 60453

egy 15W-os kompakt folyamatos BE üzemben évi 365 nap átlag napi 8 órát világítva alkonykapcsolóval bekerülési összeg 5.000Ft

fogyasztás: 1.971Ft/év

 

Ebből ered, hogy a 30.000Ft-os olcsó rendszer bekerülési díja 12 év alatt térül meg

 

A többit rád bízom, a kompakt ugyanannyit fog menni ha ki-be kapcsolgatod, mintha folyton megy, így kb évi 1db-al számolj még hozzá

Előzmény: liptak1 (60451)
Jahno Creative Commons License 2014.11.26 0 0 60452

Jobb boltok ilyet már nem is forgalmaznak. Ahol meg kicsit olcsóbb, ott szopolnak vele. Egy darabig.

 

Egyik helyen oldal aljára ki is volt rakva, hogy "tudjuk máshol ez még kapható, és occsó, de így néz ki az a típus, amit nem szabad megvenni, mi is beszüntettük a forgalmazását:" Ott fénykép, kész.

Előzmény: liptak1 (60451)
liptak1 Creative Commons License 2014.11.26 0 0 60451

Az általad említett ledes megvilágítás : ad egy : (jelzem használok és építek be ledeket mielőtt okoskodni kezdenél) tehát 2 Ft a ledes lámpa(ja mert ez szerinted olcsó) , ugye ehez is kell egy két dolog(mondjuk mozgásérzékelő, meg még valamivel meg is kéne táplálni) tehát ez is 2 forint, tegyük hozzá van 7w-os ledes reflektorom az udvarom megvilágítására, vettem 15000 -ért mert volt egy okoska aki rábeszélt.

2 hónapig adta le a rendes fényét kb 1500 luxot, ezután kezdett csökkenni mára ott tartok (5 hónap) hogy a lámpa gyakorlatilag 10 métert világít és ezt is csak néhány lux képp. Voltam ám a boltban mert az első még abban a hónapban megdöglött, kicserélték, mostanra én fáradtam bele a meddő církuszba, így mihelyst időm engedi leszedem kidobom a fenébe és kap rendes világítást, nem javaslok ledet olyan helyre ahol rengeteg üzemóra van , képtelenek az előirányzott üzemidőt normálisan tartani.

Drága . És kész. (jelzem a legtöbb ledes égőkre 10-15000 üzemóra van garantálva,

találkoztam már hibás ledszalaggal, ledes égőkkel de még fénycsövet is cseréltem 2 hónapos használat után, ja és még megjegyezném nincsennek oda a le fel kapcsolgatásért és van olyan is amit nem is lehet hagyományos alkonykapcsolóval kapcsolni.(egyébként energia takarékos égőben is találkoztam már olyannal amit nem lehetett működtetni alkonykapcsolóval)

Előzmény: Mekk Elek ezermester (60442)
liptak1 Creative Commons License 2014.11.26 0 0 60450

Nem akarok veled kötöszködni (megteszik ezt helyettem mások) de senki nem mondta hogy olcsó,

már az elején arról volt szó hogy kell egy típus és kész helyette te tovább és tovább vitted az ökletet keresvén a lehetőséget vagy épp az akadályokat a kivitelezésre(mint lásd most is) , ja és még annyit a részemről nem mindig az a drága ami annak látszik, Vegyük a lehetőségét kiépíted, mondjuk kell kábel, gagyi érzékelő , munka díj,  kiszállási díj caklira megvan mondjuk vagy15000 ből(bár kétlem), eltelik egy két nap napocska , kiderül nem jó mondjuk csak azért mert már említettünk eseteket amikor a gagyi megdöglött mondjuk csak azért mert gagyi, szól az ipse kéne ám , újabb vásárlás, újabb kiszállás újabb kiadás újabb fizetés. Ja végül is holnapra is kell a munka! Én a magam részéről nem azt mondtam ezt vegye meg egy irányt egy lehetőséget mutattam, ezen a területen van nálam okosabb is itt. Ha a fickónak van egy kis esze befejezi ezen a topikon a kérdezősködést és felveszi valamelyikükkel a kapcsolatot priviben. Az összes ez irányú vita csak meddő szócséplés. Nem segíteni akarsz csak az akadályokat tologatod az ember elé. Miért lepődsz meg azon , hogy néhány embernek tele lett a hócipője veled.

Előzmény: Mekk Elek ezermester (60439)
GeriSoft07 Creative Commons License 2014.11.26 0 0 60449

szerintem egyszerűbb beállítani a kisállatvédelmet (0-15-25kg ) és az impulzus érzékelést (1st on, 2nd on), és a belső panel dőlését az állítócsavarral, mint szigszalagozni a lencsét, de biztos ez az én hibám :)

 

Egy dologban van csak igazad, PONTOSAN SZEMBE egyik passzív infra se jó, a mikros meg kilát a kerítésen

 

én ezért a szembe kerülő érzékelőket mindig megtrükközöm, hogy ne szembe nézzen, és máris működik.

az előszobánkban is pont az ajtóval szembe nézve tették a kivezetést, mégis észrevesz az infra, még akkor is, ha egy helyben állok, csak kinyitom az ajtót (hirtelen megjelenik a testem ugye), azonnal riaszt.

Mi a trükk? nem szembe kell fordítani azt a szerencsétlen érzékelőt, hanem elfordítod 20 fokkal, innentől (mivel ugye átlag 110-120 fokos érzékelőkről beszélünk) a 90 fokos fal mellett is fog látni, ellenben az érzékelővel fizikailag szembe haladáskor optikailag a síkra 20 fokos szögben fogsz haladni, ami relatív gyors érzékelést tesz lehetővé

Előzmény: Mekk Elek ezermester (60447)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2014.11.26 0 0 60448

"Mivel beltéri így még valahogy ezt meg kell oldani, én beletenném egy ilyen dobozba:"

 

A mikrohullámú mozgásérzékelő doppler elven működik (mint a radaros traffipax), tehát miden tárgyat érzékel a látóterében, ami 1:mozog 2:visszaveri valamennyire a mikrohullámot, ez sajnos szinte minden mozgó objektumra vonatkozik.

Egy beltéri mikrós érzékelő számára alig van olyan objektum, ami mozog és mégsem ember, ezét viszonylag egyszerű a dolga. De kültéren tízezer falevél mozog, meg faágak, meg madár meg cserebogár, meg satöbbi, ezeket meg kell különböztetni az embertől, ami brutális technikai feladat. Ha nem kapcsolódik hozzá egy infra mozgásérzékelő is (hogy ellenőrizze a döntéseket), akkor még sokkal nagyobb az indokolatlan riasztások esélye,

ezért nem nagyon létezik olyan kültéri mozgásérzékelő, amely csakis mikrohullámú elven (tehát infrás kiegészítés nélkül) képes megbízhatóan dolgozni

és ezért lenne iszonyúan sok indokolatlan riasztás akkor, ha egy egyszerű/butuska beltéri mikrohullámú érzékelőt kitennénk a szélben csapkodó ezernyi falevél (denevér/cserebogár/satöbbi) elé.

Előzmény: bcslaci (60440)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2014.11.26 0 0 60447

"Viszont ha az utcáról elérhető az érzékelő"

 

Olyan helyre kell tenni, ahol nem elérhető az utcáról. Egy mozgásérzékelő nem csak fentről lefelé tud nézni, kitűnően működik az sokkal alacsonyabbról is,

sőt, ha pl kutya van a kertben, akkor nem is jó magasra szerelni: a lencséjén le kell takarni a lefelé néző zónákat és olyan alacsonyra tenni, hogy a megmaradó zónák egy olyan vízszintes "legyezőt" alkossanak, ami alatt a kutya lámpakapcsolgatás nélkül közlekedhet. 

De léteznek olyan kültéri mozgásérzékelők is, amiket maga a gyár is csak kis magasságba (1-10,2 m) javasol szerelni - többek között pont a kisállatvédelem miatt.

Előzmény: bcslaci (60443)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2014.11.26 0 0 60446

"ez az eszköz alkalmatlan arra a feladatra amire kitalálták."

 

Amire kitalálták, arra elég jó (habár kültérre mikrohullám nélküli mozgásérzékelőt én nem alkalmaznék).

Viszont nagy távolságból szembe irányú mozgásra ez is ugyanúgy érzéketlen, mint minden infra.

Előzmény: bcslaci (60444)
bcslaci Creative Commons License 2014.11.26 0 0 60445

Nekem ez jobban bejött kültérben, igaz drágább is:

http://www.ldsz.hu/termekek/reszletes/450

Előzmény: _kip_ (60441)
bcslaci Creative Commons License 2014.11.26 0 0 60444

Nem jó, tanult kollégánk mindjárt elmagyarázza, hogy ez az eszköz alkalmatlan arra a feladatra amire kitalálták.
És ehhez is kell külön táp, meg relé a kimenetre, ráadásul nem is radaros. :D

Előzmény: _kip_ (60441)
bcslaci Creative Commons License 2014.11.26 0 0 60443

Hol említette, hogy (igazi) kültéri vagyonvédelmet szeretne?

Ezt csak te képzelted bele - és kelted vele a hangulatot -  hiszen leírta, hogy egy olcsó Somogyis mozgásérzékelős lámpája van.

 

Viszont ha az utcáról elérhető az érzékelő és letakarják, letörik, elfordítják, lefestik ... , akkor nem kapcsol fel a lámpa és sérülhet a vagyonbiztonság, a rossz emberek a sötétben nagyobb biztonságban dolgoznak.

Előzmény: Mekk Elek ezermester (60397)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2014.11.26 0 0 60442

Csak érdekességképpen:

Egy, a kapubejárót az év 365 napján egész éjjel megvilágító mondjuk 3 wattos LED lámpa energiafogyasztása ÉVENTE kb 600 forint. Tehát egy csúcstechnológiás, 100 ezer forintba kerülő automatikus lámpa-lekapcsoló rendszer kb 166 év alatt már be is hozza a befektetés árát, attól kedve  nyereséges.

:)

Előzmény: Mekk Elek ezermester (60439)
_kip_ Creative Commons License 2014.11.26 0 0 60441

Paradox DG 85

Van hozzá csrélhető lencse, kisállat védett, kültéri kivitel, van rádiós is. Elég megbízható, cserébe nem olcsó. :-)

 

http://www.paradox.com/Products/default.asp?PID=103

 

 

bcslaci Creative Commons License 2014.11.26 0 0 60440

Ez is mikrohullámú és minden benne van ami a másikból hiányzik:
http://lampaszalon.hu/%2836%29518-087/egyedi-mozgaserzekelok/mikrohullamu-szenzor-p-8544.html

 

Minőségéről nem tudok nyilatkozni.
Mivel beltéri így még valahogy ezt meg kell oldani, én beletenném egy ilyen dobozba:
http://www.nemethelektronika.hu/node/7957

 

A mikrohullám simán "átmegy" a fedélen és az alkonykapcsoló is tud működni.

 

Bár a helyszín ismeretének hiányában elég nehéz dolog ez. Előfordulhatnak olyan helyi adottságok, amik meghiúsíthatják a helyes működést.
Mikrohullámú eszközök fő ellenségei a nagy kiterjedésű (vagy kicsi, de túl közel levő :D ) fémszerkezetek (Ugye, tisztelt ezermester? )

Előzmény: xtl (60430)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2014.11.26 0 0 60439

"PLANAR20P itt egy lehetőség"

 

http://www.webclienti.it/sito/upload/depcert/download/sicurezza/cias-manuali/planar.pdf

 

Ez valószínűleg nagy biztonsággal észreveszi a belépő embert, de valószínűleg lehetetlen lesz úgy beállítani, hogy ne érzékelje a kerítésen túli mozgásokat is (járda, sőt esetleg úttest). Ha a kerítés nem zárt és/vagy átengedi magán a mikrohullámot, akkor meg nem csak valószínűleg, minden arra járó gyalogosra (sőt, talán autóra is) fel fog kapcsolódni a villany.

 

És ne feledkezzünk meg, hogy csak ez az érzékelő 50 ezer forint és még kell venni mellé egy-két dolgot (alkonyatkapcsoló, időzítő), mire kész minden, ha szakember csinálja (munkadíjat is számolunk), akkor valószínűleg 100 ezer ft felett lesz a vége.

Előzmény: liptak1 (60427)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2014.11.26 0 0 60438

"Akkor már tudom miért nem boldogulok dolgokkal több mint 10 év után sem, amit a saját vagyonvédelmi vállalkozásomban töltöttem."

 

A szakmában eltöltött évek száma még nem jelenti automatikusan azt, hogy a szakember érti is, hogy hogyan/mitől működnek az általa alkalmazott berendezések :) persze attól még lehet valaki kiváló riasztószerelő, hogy nem kíváncsi a dolgok fizikájára, csak éppen néhány keserű tapasztalat után megtanulta, hogy pl egy bizonyos fajta érzékelő/megoldás nem igazán használható bizonyos feladatokra (annak ellenére, hogy sok esetben a gyártója ezt állítja róla), persze ehhez a tanuláshoz, előbb be kell gyűjteni azokat a keserű tapasztalatokat.

Eleinte még én is mindent elhittem, amit a marketingesek a termékek mellé írnak (pl kültéri infrasorompók hatóugara hehe), de már kigyógyultam ebből.

 

Jelen esetben a következő dolgokat kell figyelembe venni:

- az infra mozgásérzékelők szembe mozgáskor bizonyos távolságból már gyakorlatilag érzéketlenek. Nem csak az olcsók, hanem mindegyik, mert ilyen a működési elvük (ezért várom kíváncsian azokat a termékeket, amelyek megcáfolnák az én állításaimat, de valahogy ebben az irányban nem látszik aktivitás a fórumon, csak a "belekötünk, mert nincs rajta sapka", na az megy nagyon ;)

- egy mikrohullámú érzékelő jó lenne ilyen célra, csakhogy az meg egy rakás vakriasztást produkálna, (plusz talán kilátna az utcára is, ha olyan a kerítés anyaga/szerkezete)

Tehát ha azt szeretnénk, hogy a kapun éppen belépő ember gyakorlatilag bármit csinál, a lámpa egyből bekapcsolódjon, ahhoz az épen belépő embernek már az első mozdulatával vagy egy infrasorompót, vagy legalább 3-4 ifra mozgásérzékelő-zónát meg kell szakítania. Márpedig ezek közül egyiket sem lehetséges a szemben, több méterre lévő házra szerelt érzékelővel megvalósítani. Persze el tudok képzelni olyan speciális kültéri infra mozgásérzékelőt, ami sok zónával kis területre fókuszál (tehát pl 10 méter távolságban mondjuk 20 zóna figyel 1-2 négyzetméternyi területet), de ilyet tudtommal sehol sem gyártanak. Ha létezne ilyen, akkor (jómagasból lefelé nézve) a háztól is lehetne megbízhatóan fényt kapcsolni a kapun éppen belépőre.

 

"Van olyan topik ahol nem osztasz észt?"

 

Engem villámgyorsan ki lehet utálni egy topiból: ha úgy érzed, hogy rontom az üzletet, akkor rendszeresen bizonyítsd be, hogy hülyeségeket írkálok és szépen elcsendesedem. Sőt, még meg is fogom köszönni, hogy tanulhattam valamit. De a szakmai érveket / logikát nélkülöző kötözködéssel, csak rontasz a helyzeten ;)

Előzmény: bcslaci (60428)
bcslaci Creative Commons License 2014.11.26 0 0 60437

Gondolkodok, csak nem találom amit szeretnék :D

 

Pár éve csináltunk egy rendszert, ott a lámpákat kapcsoló érzékelő mozgásérzékelője rádiós volt (elemmel) a vevő pedig közvetlenül tudta a lámpát kapcsolni és hálózati feszről üzemelt, fázis, nulla, kapcsolt szál volt csak, az érzékelőt pedig el lehetett helyezni ideális helyre.

 

Keresem, csak nem lelem.

Előzmény: liptak1 (60436)
liptak1 Creative Commons License 2014.11.26 0 0 60436

Na ezért kell ide más szaki is(:

viszont akkor valamit ajánlhatnál a kollégának , gondolom van ez kültériben is

Előzmény: bcslaci (60435)
bcslaci Creative Commons License 2014.11.26 0 0 60435

Igen, ez vagyonvédelmi eszköz, kell még hozzá egy 12V-os tápegység és egy relé is a kimenetére, mert ami benne van az általában max. 35V kapcsolására alkalmas. Valamint szerintem ez beltéri a +5 +40 fokos hőmérséklet tartomány miatt.
És valóban minden napszakban működik, nem tudja mikor van sötét.

Előzmény: liptak1 (60433)
liptak1 Creative Commons License 2014.11.26 0 0 60434

"Nem én voltam az eredeti kérdező, én egy valóban jó eszközt keresek. A kertkapuval szemben van a mozgásérzékelőm, kb. 8 méterre, 3 méter magasan, máshová vinni"

 

gondolom ez a bejegyzés elkerülte a figyelmed, én mindenesetre elég konkrét méretnek veszem ezt a bejegyzést

Előzmény: Mekk Elek ezermester (60425)
liptak1 Creative Commons License 2014.11.26 0 0 60433

jelzem én ezekhez annyira nem értek de ha jól olvastam van itt olyan aki ezzel foglalkozik(ezt inkább riasztósok alkalmazzák) , de az adatlapja elég jónak tűnik, ha valaki vetne rá egy pillantást ás segítene neked előrébb jutnál. Nekem a legtöbb munkámnál elég a gagyi lámpákhoz készített mozgásérzékelős is. Még egy öklet nem tudom van-e benne alkonykapcsolós rész(szerintem nemigen) ha beteszel egyet akkor csak sötétedéskor fog működni.(spórolsz a villannyal)

Előzmény: xtl (60430)
liptak1 Creative Commons License 2014.11.26 0 0 60432

Nem kínai kapcsoló és már nem elég erős a rugója előbb utóbb be fog égni(már ha nem olvadt még meg a műanyag ház), én kezdenék a helyedben keresgélni hozzá egy kapcsolót

Előzmény: psg5 (60431)
psg5 Creative Commons License 2014.11.26 0 0 60431

Fürdőszobában tükörrel egybeépített kisszekrény trafó beépítve és így világít két kis izzó.

Utóbbi időben a kapcsolónál sercegő hangot hallani, ha nem erőteljesen kapcsoljuk fel. Vezetékek jól érintkeznek.

Lehetséges, hogy a trafóval van valami? De a sercegés a kapcsolótól jön.

xtl Creative Commons License 2014.11.25 0 0 60430

Köszönöm. Ez elég komoly darabnak látszik.

Előzmény: liptak1 (60427)
GeriSoft07 Creative Commons License 2014.11.25 0 0 60429

"Van olyan topik ahol nem osztasz észt?"

 

Nincs, az összes építős topikban ott van :D

Előzmény: bcslaci (60428)
bcslaci Creative Commons License 2014.11.25 0 0 60428

Húúúú, KÖSZÖNÖM!

 

Akkor már tudom miért nem boldogulok dolgokkal több mint 10 év után sem, amit a saját vagyonvédelmi vállalkozásomban töltöttem. De most végre megvilágosodtam.

 

Van olyan topik ahol nem osztasz észt?

Előzmény: Mekk Elek ezermester (60416)
liptak1 Creative Commons License 2014.11.25 0 0 60427

PLANAR20P itt egy lehetőség(ne önmaga működtesse amit kapcsolni akarsz tegyél közzé valamilyen relét)

Előzmény: xtl (60426)
xtl Creative Commons License 2014.11.25 0 0 60426

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=132588975&t=9007165

 

Én még mindig itt tartok. Minden további a te kérdéseidre adott válasz, illetve a rosszindulatú feltételezéseidre született reakció. Magam részéről nem folytatom, életmódtanácsadásra nincs szükségem.

Előzmény: Mekk Elek ezermester (60425)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2014.11.25 0 0 60425

"A feladat egy olyan mozgásérzékelő keresése, aminek nagyobb a hatótávolsága,"

 

A távolságot még el sem árultad eddig, tehát egész biztosan nem lényeges (max. 6-8 méter).

 

Eredetileg volt egy kérdésed, arra kaptál választ.

De ezután módosítottál, hogy sajnos nem lehet máshova tenni, mint a házra, de a máshova tevésre is lett néhány megoldás.

Ezután újabb módositás: az érzékelő nem lehet a kerítésnél, mert ez nem csak villanyt kapcsolna, de egyúttal a vagyonvédelmi rendszert is helyettesítenie kell.

Ezután megegyeztem, hogy kezd kicsit sok lenni az utólagos módosítgatás-terelgetés és el kéne végre árulni (fel kéne sorolni), hogy ténylegesen mit is szeretnél.

De ehelyett most a távolság bukkan fel valami homályos célzásban. Ez egy újabb meglepetés-feltétel?

És ha nagy nehezen megoldjuk a távolságot is, utána meg az lesz a baj, hogy nem piros színű a doboza? ;)

 

A menet közben folyton változtató ügyfélnek azt szoktam mondani, hogy:

1: Írja le egy papírra az ÖSSZES feltételt, amit elvár a dologtól.

2: Olyan megoldást fog kapni, amely az általa leírt összes feltételnek megfelel, de azon kívül szabad kezem van, tehát ennyire nagyon részletes legyen a leírása.

3: A papír átadásának pillanatától kezdve bármely újabb/további feltétel utólagos hozzáírása 100 ezer forintba kerül, úgy fogalmazzon.

Ugyanezt javasolnám most neked is.

Előzmény: xtl (60417)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2014.11.25 0 0 60424

"Attól hogy tudja hogyan működik az INFRA érzékelő, még létezik olyan érzékelő amit keres, legfeljebb más elven működik (nem passzív infra)."

 

Szóval az infrás írásom helyett szerinted jobb lett volna, ha azt írom, hogy ne csak a levegőbe beszéljen, hanem kezdje sorolni az állítólagos kültéren is megbízható szembe-mozgás érzékelőket?

Előzmény: Szirty__ (60419)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!