Keresés

Részletes keresés

pjotrkolja Creative Commons License 2011.05.03 0 0 9048

Minnyá fellövöm!

Előzmény: ép-it-ész (9045)
cseik Creative Commons License 2011.05.03 0 0 9047

én komolyan mondtam, ha leírod lerajzolom.

 

egyébként a kéményseprők sokat nem tudnak kekeckedni, ha betartod, hogy:

legkisebb tégla a 3/4-es és megvan a legalább 1/4-es kötés.

Előzmény: ép-it-ész (9045)
ép-it-ész Creative Commons License 2011.05.03 0 0 9046

Igazad van.

Ha megnézed nincs minősített KM tégla jelenleg MO-n amiből kéményt lehetne építeni .

 

A kör ördögi

Előzmény: gmkiev (9042)
ép-it-ész Creative Commons License 2011.05.03 0 0 9045

Tyúúúúúúúú az áldóját, de neki rugaszkodtatok .

Nem probléma mert ki tudom számolni .

Csak képek kellettek volna az internetről és sehol sem találok.

 

probléma lényege : van egy csomó ( ( ) db olyan régi tipusú KM téglából készült kémény a belvárosban amit bontani és újraépíteni szükséges .

Csinálom a szakvéleményt és egy árva fia kép nem sok , nem látok sehol .

nem támasztja alá képileg senki , hogy hogyan lehet az új KM téglából tovább építeni a kéményfejet .

Mert pl. a kéményseprők leírják csak kép nincs hozzá mellékelve . Így az élő fába is bele tudnak kötni ..

Kapisí ??? Heeee?

Szóval kell egy kép és ne égessetek !4

Na csáh

Előzmény: nagy ivó (9041)
Zs:) Creative Commons License 2011.05.02 0 0 9044

Nem is azt kérdezte, hogy lehet-e építeni :)))

Előzmény: gmkiev (9042)
cseik Creative Commons License 2011.05.02 0 0 9043

nem a kürtőszám a lényeg, hanem a kürtőméret és falvastagság

Előzmény: ép-it-ész (9040)
gmkiev Creative Commons License 2011.05.02 0 0 9042

Ma MO.-on nem lehet ebből az anyagból kéményt építeni!

Azadat, csak történelmi könyvekben ezentúl!:)))

Előzmény: ép-it-ész (9040)
nagy ivó Creative Commons License 2011.05.02 0 0 9041

Egy ép-it-ész-nek ez nem lehet probléma.))

Előzmény: ép-it-ész (9040)
ép-it-ész Creative Commons License 2011.05.02 0 0 9040

 

Hali

 

Gondban vagyok , sűrgős segítségek kérek .

 

Km téglából készített falazott kémények kötéseire lenne szükségem 6 kűrtő járatig .

kell egy olyan oldal ahonnan ez kipuskázhatóü !

 

Tudtok segíteni ??

 

 

cs

ép-it-ész Creative Commons License 2011.05.02 0 0 9039

Részemről ez teljesen világos.

Nem lehet mindenhol barkácsolni.

Előzmény: bento1 (9037)
gmkiev Creative Commons License 2011.05.01 0 0 9038

Ilyen darab a Leilához nincs.

Ennek a típusnak a méret pontatlanság a nagy hibája. Évek óta ógykötjük, hogy egy dilettációs közdarabot magunk készítünk. Másképp bele sem megy a méretes cső.

Előzmény: bento1 (9037)
bento1 Creative Commons License 2011.05.01 0 0 9037

Azt még elfelejtettem leírni hogy a szabálytalan bekötés az azért volt szabálytalan mert a kályhacsövet beledugtük a kéménybekötőbe.Na ide kellet volna egy gyári diletációt biztosító bekötő baszdarab!!Boltba lehet kapni!!Csak megjegyzem hogy ezidáig még sehol nem láttam ilyet,most megnéztem egy szaküzletben.Mindenkinek mondom hogy a bekötés akkor lesz szabályos ha ilyennel csatlakoztatják be a kályhacsövet.

Előzmény: Émile (9034)
gmkiev Creative Commons License 2011.05.01 0 0 9036

Én ha éppen humoromnák vagyok, akkor azt mondom, a Leier, a Schiedel selejtje.

Előzmény: Émile (9034)
cseik Creative Commons License 2011.05.01 0 0 9035

ennél több nem valószínű.

 

a cég termékei nem úgy xarok, hogy eltörnek, hanem görbék, csavarodottak, méretpontatlanok és sorjásak. beépítéskor nehéz berakni és ha már benn vannak a helyükön akkor is el tudnak mozogni. ez okozhatja a repedést, puposodást.

Előzmény: Törölt nick (9017)
Émile Creative Commons License 2011.04.30 0 0 9034

 Tényleg ilyen kitűnő gyártmányok ezek a leier termékek ??

Előzmény: bento1 (9033)
bento1 Creative Commons License 2011.04.30 0 0 9033

Nekem nem veled van bajom!Lehet hogy néha kicsit indulatos vagyok!Nekem a bajom az hogy mikor épitkeztem téglakéményt akartam,nem engedték.Meglátam ezt a hiper kéményt és örültem hogy hú de jó,milyen egyszerű.Felépítette a kivitelező és kb 25 nap tüzelés után egy javítási munkánál vettük észre hogy el van repedve.Leier kihiv,már befele jövet mondták hogy kivitelezési hibák szoktak előfordulni.Keresgetett,fényképezgetett,majd felkiállt,KIVITELEZÉSI HIBA.Mint a múlkor is írtam többször leirtam neki,fényképeket küldtem (amit építkezés közben készitettünk) hogy amit mond nem fedi a valoságot.Kb  10. levelemre kiküldött egy levelet hogy kivitelezői hiba nem segithetnek.Ez az úriember a leiernél egy területi képviselő!Nem küld ki egy szakértőt,meg sem nézi valami szakember,csak kivitelezői hiba.Hát ez dühit.Mellesleg a kéményseprők meg azt monták hogy az a hiba amit írt a leier nem okozhatta a repedést.Nem ott repedt el a kémény ahol a leier hibát vélt felfedezni.A kéményesek szerint helytelen bekötés okozta a hibát.Ja és a legnagyobb baj,amiért buktam az ügyet, hogy a kéményesek nem vették át tűzelés elött a kéményt.

Előzmény: Zs:) (9026)
Émile Creative Commons License 2011.04.30 0 0 9032

 Sőt  !

 Bp-en a társasházi kémények döntő többsége már bélelt -legalább is a gázfűtéses házaknál.

 Ezek a béléscsövek pedig olyan tulajdonságúak, hogy a kémény a téglakörítés akár  szanaszét potyoghat, de a kémény mint kémény funkció biztonságos továbbta is.

 Igaz  az ilyen durva eseteknél  a tetőt, néha egy- egy autót megrongálhat a leeső tégla. Igazán 'gáz' akkor van ha valakinek a fejére esik és kinyiffan az ürge.

 Ezt nyilván meg kell előzni. Ez egy egyszerű karbantartó munka !

 Hogy mennyire szubjektiv a dolog, bizonyítja az esetem.

 6 éve ráuntam a béleletlen kéményem álladó erróziójára ( a kémény a tönkremeneteltől még nagyon messze volt, de jobb a békesség elvből kiindulva ) felfogadtam egy bélelőt - a főkétüsz reklámfüzetéből néztem a címet. Kijön az ürge, kapásból a furános megoldást   dobja be.

Sőt foghegyrő megjegyzi ,hogy ezt a kéményfejet át kell építeni. Na láttam, nem az emberem. Ilyenkor  mindig , majd vissztérünk rá szlogennel búcsúzunk. Még szerencse ajánlott egy konkurens céget.

 Ők is kijöttek és az oda csodálatosan megfelelő merev alú.csöves megoldásban állapodtunk meg. Sőt mivel szerintük a 130 -as és a110 -es ugyan annyi árban , hát a 130 -ast  rendeltem. Na itt a nem megfelelő felmérés miatt ráfaragtak. Az a 130 -as cső sehogy se akart lemenni. Volt egy enyhe szükület. Ezért az anyagot felpakolták és másnap a 110 -es csővel simán elvégezték a műveletet. Igaz  így már csak 12 kW -os készülékem lehet, vagy újra bélelni a 130 -assal . A megoldás :  a födémnél az egyik fert gerenda paucsából 3 cm et lepattintani - az kerámia - csak egy hosszú véső kell.

 De a lényeg nem ez.

 Mint írtam a megfellebezhetetlen kinyilatkoztatás - miszerint azt a kémény fejet át kell építeni - ezeknek a második bélelőknek márnem szúrt szemet  - pedig ? Hát eredetileg nekik kellet volna átvetetni - így állapodtunk meg  - csak  észrevételezték volna, ha tényleg olyan rossz.

 Na amikor elmentek  - az állást ott hagyván, másnap megvizsgáltam azt az 'átépítendő' kémény fejet. És mondom nem problém.

 Kellet 2-3 kg fehér cemet - serpenyő, köm.  kanál, spatlik és szépen kijavítgattam a sérüléseket. És hogy ne legyen feltünő, szépen befestettem pirosra, sőt a fugákat is ráügyködtem. Elment rá egy fél nap !!

 A kémény áll, nem errodál és még legalább 38 évig így is lesz.

 De ez nem társasház !!

Előzmény: ép-it-ész (9027)
Émile Creative Commons License 2011.04.30 0 0 9031

 Van egy érzésem  !

 Te a főkétüsz egy beépített embere vagy !

Előzmény: ép-it-ész (9027)
Émile Creative Commons License 2011.04.30 0 0 9030

 Bizony a kéményesek keze nagyon sokszor maguk felé hajlik. Ez persze így nem bizonyítható, de a felújítók - bélelők rokoni, haveri kapcsolatban állnak a szolgáltató cég munkatársaival - kivált a vezetőkével.

 

 Egy szemrevételezéssel történő ilyen- olyan megállapítások nagyon sokszor meglehetősen szubjektívek.

Előzmény: gmkiev (9029)
gmkiev Creative Commons License 2011.04.30 0 0 9029

Mi itt az örömöd tárgya. Lesz közgyűlés oszt jónapot. Ha a kéményes nem nyílvánította életveszélyesnek a kéményt akkor mi fog lenni a közgyülin?

Szerinted, "egyéni közgyűlési indítványt" terjeszt be a közgyűlésnek Juli néni, hogy most soron kívűl, és sürgősséggel költsenek a házra feleslegessé vált 2-5 millió forintot?

Ha szükségeltetik, akkor majd felújítatnak. De szerintem, egy társasháznak ma már megéri, egy független szakértő felkérése kémény ügyben. Ebben az esetben valószínűleg elhangzik a tuti és ez nem mindig fogja megerősíteni a kéményesek állásfoglalását.

Előzmény: ép-it-ész (9027)
Émile Creative Commons License 2011.04.30 0 0 9028

 Mi ez az ilyesztgetés ??

Előzmény: ép-it-ész (9027)
ép-it-ész Creative Commons License 2011.04.30 0 0 9027

Idefigyeljenek Emberek

 

 

Pánik hangulat hamarosan eluralkodik a város kéményei közelében .

Most vannak a Társasházi közgyűlések , hamar indulnak a felújjítási munkák .

Aki nem veszi figyelembe a decemberben változott szabályokat annak kisnyúl.

Kéményseprő vállalat alig vára az első átadás/átvátelt ,

Ők már röhögnek ...

 

 

cs

Zs:) Creative Commons License 2011.04.29 0 0 9026

Mivel Te vagy a "főkolompos" :), a "részemről lezárva" ellenére még neked válaszolok.

Nem pereskedtem és nem is akarok pereskedni. Nagyjából tisztában vagyok az esélyekkel, meg egyáltalán a hercehurcával.

Nem azt mondtam, hogy Te vagy a kivitelező szúrta el biztosan, hanem hogy akár kivitelezéskor is lehet hiba, de úgyanúgy lehet a Leier részéről is a hiba (magyarul, hogy szart se ér a kéményük). Nem akarok egyik fél oldalára sem állni, csak feldobtam az esetleges lehetőségeket, úgy látom volt is rámozdulás, igaz kicsit "majd én megaszondom" stílusban :).

Nem kell visszaolvasnom, mert folyamatosan olvasom ezt a topikot, és még másikakat is, ahol szintén felszólaltál., így ismerem az előzményeket.

Újra hangsúlyoznám! Nem jelentettem ki, hogy kivitelezői hiba, sem azt, hogy szar a kémény, csak lehetőségként mindkettő lehet. Én elhiszem, hogy mindent jól csináltatok, nincs is mi alapján ezt megkérdőjelezzem.

PONT

Előzmény: bento1 (9024)
ép-it-ész Creative Commons License 2011.04.29 0 0 9025

Hali

 

Újjaddal kopogtasd meg és ha kong akkor inkább te verg le minthogy valakinek a fejére essen .

Ha meg leesett akkor meg kell vizygálni , hogy vajon mitől .

Ha nem kong akkor nyugi . Esztétikai probléma . Nézd ahol szép !

Előzmény: Törölt nick (9016)
bento1 Creative Commons License 2011.04.29 0 0 9024

Pereskedtél már valaha ilyen multival?Tudod hogy hányszor kell a biroságra menníi?Nekik van ám saját üdvédjük aki ezzel foglalkozik.

Én többször elküldtem nekik a fényképeket és leirtam hogy amit irtak a kivitelezői hibáról nem igaz,LE SE SZA...K.Hivatalosan a véleményük az hogy kivitelezői hiba.Ha nem tetszik lehet pereskedni (évekig).Ügyvédi költség,benzin,stb.!És nem biztos hogy megnyerem a pert.Ezeket gondold végig mielött azt hiszed hogy valamelyik kivitelező vagy én elszurtunk valamit,és hogy sokan miért nem mennek biroságra.Én megkerestem egy ügyvédet,jogsegélyszolgálatos (DAS),nekem semmibe nem kerülne,ő se nagyon ajánlotta a pert.. Ha visszaolvastál volna láthattad volna azt is hogy volt akinél semmi kivitelezési hibát nem tudtak kitalálni mint nálam, fényképezgettek,majd utólag kapott egy levelet miszerint a kéményhez nem megfelelő tüzelőberendezést használt!Amég az anyosomnál laktunk egy kb 50 éves házban falazott kéménnyel tüzeltünk,semmi baja,most 25 nap után elrepedt,"kivitelezői hiba".Szerinted ?

Előzmény: Zs:) (9002)
bento1 Creative Commons License 2011.04.29 0 0 9023

Szerintem sokan meglepödnének ha belenéznének a kéménybe!!Én is úgy vettem észre a hibát hogy a kéménybekötésnél akartunk átalakitást végezni.Ha nem csináljuk azt az átalakitást nem is vettük volna észre!A kémény belül van elrepedve (a kerámia)na azt vegye észre valaki.

Előzmény: Zs:) (8998)
halaloszto Creative Commons License 2011.04.29 0 0 9022

vazze, en is betervezest irtam, nem megtervezest. a poen, hogy a tervet ugye penzert jova kell hagyatni a gazmuvekkel. penzt eltettek, pecsetet ratettek, hibat eszre nem vettek...

 

vajk

Előzmény: SolnesMM (9021)
SolnesMM Creative Commons License 2011.04.29 0 0 9021

  "pl nekem a gaztervezo betervezett egy gazoraszekrenyt, amibe nem fert be a gazora."

 

 

 Mi a fene  már gázóra szekrényt is tervezni kell ?

 

 Igen  ott ahol gyártják . 100 - 380 db. - ot, egy gáztervező szeritem csak kiírja - betervezi, de nem megtervezi.

 De ennyire mellé fogni ?

Előzmény: halaloszto (9018)
gmkiev Creative Commons License 2011.04.29 0 0 9020

A BT. csak akkor hozhat határozatot, ami kötelező bármelyik félre, ha eőtte un. alávetési nyilatkozatot tesznek.

Ezt egy szolgáltató soha nem teszi. Nem is teheti, mert az ügyekben nem szakemberek döntenek.

Tehát marad a Polgári peres eljárás. Az a tuti.

Ott eddig mindig nyertem.

Igaz nem a fogyasztói oldalt képviseltem.

halaloszto Creative Commons License 2011.04.28 0 0 9018

de azt ki a halal varja meg? nem azert epitek hazat hogy bekeltessek, hanem hogy lakjak benne, es hogy futsek. rosszul dontottem, kifizetem a buktat, es az elet megy tovabb.

 

pl nekem a gaztervezo betervezett egy gazoraszekrenyt, amibe nem fert be a gazora. a szekreny 60ezerbe kerult, es mar a helyen votl amikor a dolgo kiderult. alljak le vele baszakodni, hogy teritse meg a karom? fraszt. nyelek egyet, flexelek, toldok, hegesztek, egyezkedek a gazmuves emberrel, es csak belefert.

 

vajk

Előzmény: Zs:) (9015)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!