Keresés

Részletes keresés

kürtök Creative Commons License 2015.05.18 0 0 46570

Most kiképző volt vagy nem? Castelben senkiből nem leszbelsőosztályú es hajlok ra hogy Felin sem Úgy zagyva az egész ahogy van.

Előzmény: drótgyári bolond (46569)
drótgyári bolond Creative Commons License 2015.05.18 0 0 46569

találtam valami blogot a neten:

"

108. - Kiképzőként az újoncokkal2015.03.29. 17:49 Balazs_

A maradék három hét is ugyanilyen eseménytelenül telt el a járőrözésből. Egyszer volt egy lövöldözés Marseille egyik északi elővárosában, a rendőrség meg is szállta a területet, de aztán kiderült, hogy csak a szokásos bandaharc. Toulonban viszont volt egy valódi támadás a slaborok ellen, megszúrtak két katonát, mire leteperték a támadót, de nem sérültek meg súlyosan.

 

Hazatérésünk után néhány légióst előléptettek 1. osztályúvá, így ki kellett inniuk a sisakot. Az oroszokat ez nagyon nem viselte meg, szerintem valameyik még örült is, hogy magába tölthet 3,5 liter sört, de a nepáli marha látványosan berúgott. Először összeesett, ekkor beraktuk a zuhany alá. Ekkor elkezdett a hátán körbeforogni, közben rugkapált és visított, mint a sakál. 1 órán keresztül csinálta a műsort, végül elfogyott az ereje és elaludt. Reggelre jól volt, de nem emlékezett semmire. A cseh caporal-chef fel is háborodott, hogy már ilyen selejteket is felvesznek a seregbe, akik inni sem bírnak.

A szakaszunk svájci dezertőrétől is jött egy telefon, melyből kiderült, hogy mégsem dezertált. Hazament hétvégére, és előállította a rendőrség. Ott még komolyan veszik, hogy tilos más állam hadseregében szolgálni, ráadásul ő ezért a svájci hadseregből lépett le. Most három év börtön vár rá.

A század fiataljai a BSM síkiképzéssel folytatták a programot, én meg a CP04 műszaki kiképzésre mentem kiképzőnek két hónapra. Az első 2 hét a Felin rendszerről szólt. Ez egy egyesített rádió és helymeghatározó rendszer egy átalakított Famasszal meg optikával. Első ránézésre futurisztikus és látványos, gyakorlatban viszont a fegyver és a felszerelés is jóval nehezebb lett, nagyon törékeny, és gyakran válik használhatatlanná a technikai hibák miatt. Az emberanyag legalább jó volt a képzéshez. Főként orosz ajkú újoncok voltak, sok volt közülük motivált és sportos. Meg kaptam egy kínait is, ez egy hónap gyengélkedőről érkezett a képzésre. Rögtön belopta magát a szívemben, mert el akarta sunnyogni a nálam kötelező kopaszra nyírást, a hétvégére még hajjal akart kimenni. Megvártam, amíg átcserélte a civil ruhát, majd megfekvőztettem, hozattam egy hajnyírót és saját kezűleg nyírtam egy csíkot a feje közepére. A többit már megoldotta magának."

 

 

 

viszont az utolsó 3-4 mondatára érdemes odafigyelni...:)

hisz pont az ilyenek miatt szar a légió is...:(

hát nem tudom de én kiniai helyében beverdesnék egy párat kint a városban ha találkoznék ezzel a "nálam kötelező a kopaszra nyírást"  favorizáló agyatlan blogszerzőnek

qru qrx Creative Commons License 2015.05.17 0 0 46568

egy màsik link ha az elobbi nem mukodik:

https://www.youtube.com/watch?t=1741&v=_yBk8ToitEE

qru qrx Creative Commons License 2015.05.17 0 0 46567

A SEEVAL hadmuvelet eleg reszletesen

 

https://mail.google.com/mail/?hl=fr&shva=1#inbox/14d5f05b9ce4837b?projector=1

Törölt nick Creative Commons License 2015.05.13 0 0 46566

Előzmény: Vuduman (46565)
Vuduman Creative Commons License 2015.05.13 0 0 46565

Le volontaire étranger de 1914

Le monde entier disait : la France est en danger
Les barbares demain, camperont dans ses plaines
Alors, cet homme que nous nommions "l'étranger"
Issus des monts latins ou des rives hellènes

Ou des bords d'outre-mers, s'étant pris à songer
Au sort qui menaçait les libertés humaines
Vint à nous, et s'offrant d'un cœur libre et léger
Dans nos rang s'élança sur les hordes germaines

Quatre ans, il a peiné, lutté, saigné, souffert!
Et puis un soir, il est tombé, dans cet enfer..
Qui sait si l'inconnu qui dort sous l'arche immense

Mêlant sa gloire épique aux orgueils du passé
N'est pas cet étranger devenu fils de France
Non par le sang reçu mais par le sang versé.

 

                                                                                        Pascal Bonetti

 

                                                              

Vuduman Creative Commons License 2015.05.12 0 0 46564
kürtök Creative Commons License 2015.05.11 0 0 46563

Ha arra gondolsz, hogy később használhatod-e az ott szerzett jogosítványt, igen, a rektifikáció lehetséges a jogosítványra is. Több ezer eurót tud jelenteni.

Előzmény: kiralyka1996 (46549)
drótgyári bolond Creative Commons License 2015.05.11 0 0 46556

"az Operation Starlite eredetileg Operation Satellite-nek indult, csak megdöglött a generátor, elment az áram, és a gyertyafénynél x órája nem alvó írnok elgépelte a darab címét,"

 

ez csak urbán legenda....ekkora gépelési hiba a világon nincs

Előzmény: Vuduman (46542)
Dobri Creative Commons License 2015.05.10 0 0 46550

Szerinted akkor a légió harckocsizó ezredébe, csak olyanok kerülhetnek, akiknek már jelentkezéskor megvolt a jogsijuk harckocsira? Ha megtanulhatsz ugrani az ejéknél, akkor miért ne tehethetnéd le a jogsit? 

Mikor Nimesben szolgáltam, akkor mindenkinek kötelező volt a B, C és VAB-ra a jogsit megcsinálnia. Szerintem a REP-nél is hasonló lehetett, mert hák ők is gépesített lövészek. A műszaki ezredekben vagy a harckocsizóknál van a legtöbb féle gépjármű, így ott elég sokra meg lehet szerezni, ha olyan helyre kerül az ember.

Előzmény: kiralyka1996 (46549)
kiralyka1996 Creative Commons License 2015.05.10 0 0 46549

A légióba jogsit le lehet tenni ? mármint gondolom oda is kell...

Vuduman Creative Commons License 2015.05.10 0 0 46542

Még egy kérdés, hogy kapta a nevét a művelet ?

Kidobta a gép, mint az amiknál szokás, vagy Erulin ezredes szerette a halat ?

 

Múltkor olvastam, hogy az egyik hires amerikai hadművelet, az Operation Starlite eredetileg Operation Satellite-nek indult, csak megdöglött a generátor, elment az áram, és a gyertyafénynél x órája nem alvó írnok elgépelte a darab címét, igy került kinyomtatásra, úgyhogy az idő szoritása miatt Walt tábornok átkeresztelte a dolgot.

Előzmény: Vuduman (46541)
Vuduman Creative Commons License 2015.05.10 0 0 46541

Üdv

 

Rapid kérdés.

(Nem akarok kirekesztőnek látszani, de elmebetegek kíméljenek)

 

Internetes források a FAMAS rendszeresitését a Légióban 1980-ra teszik.

A REP '78-ban, mint a Légió intervenciós ezrede, a Bonitó hadműveletben még a MAS karabélyokat, meg a MAT 49-eseket használta. (illetve FrF1-eket)

Viszont láttam egy képet, ami azután készült, hogy az ezred visszatelepült Calvira (tehát 1978-ban) amin már FAMAS van a katonáknál és a képaláírás szerint már elkezdték felszerelni őket az új karabéllyal.

 

Az lenne a kérdésem, hogy pontosan mikor kezdődött és mikor fejeződott be a REP-nél az átállás ?

A többi ezredhez képest előbb, vagy utóbb- mert a FELIN-t nem elsőként kapták meg, bár ennek lehetnek technikai okai, gondolom nem ártott kitalálni, hogy ugorjanak azzal a sok szarral.

Törölt nick Creative Commons License 2015.05.08 0 0 46540

Tiszteletem !

 

Kösz !

 

Üdv

Előzmény: Vuduman (46539)
Vuduman Creative Commons License 2015.05.08 0 0 46539

Törölt nick Creative Commons License 2015.05.08 0 0 46538

Tiszteletem !

 

Köszönöm  hogy feltetted, -láthattam.

 

Üdv

Előzmény: qru qrx (46537)
qru qrx Creative Commons License 2015.05.08 0 0 46537
Törölt nick Creative Commons License 2015.05.08 0 0 46536

Tiszteletem !

 

-De  ők betelepült elfogadott  franciák .  / is lehetnek,-nem  azok ? /

-Ez ismerős más  Területeken is, -/országokba. !/

-Más "országokba"-ez úgy van,  ahol tarka  a népesség,  egy -két  fajjal vagy csoporttal vagy nemzetiséggel- de  hát még   azt sem tudják  hogy  kicsodák   még magukról sem.                                                                                                                                                                                            -csak ha   basssz  a helyzet  hogy

ők oda tartoznak  az országhoz,-

KÉRDIK

-LÁÁKÁÁST   ÁZT ÚGY KELL VENNI ? Ha kapnak meg térdig járnak  a szarba .

-GYEREKET  AZT FEEL KELL NEVELNI ??? MÁJD Á SZOCIÁLLIS HÁLÓ ÁZ  Á

 

MONDJÁK -hogy

- nem   ákkártám én ölni,  csákk hát   rábolni ákártam

Ha  szólsz , a  másik " érzékeny"    / faj népcsoport nemzetiség-/ kurva  hangosan elkezd fröcsögni rasszistázni .. stb/ Ne hogy máááá rá is szóljanak, próbáljanak...

- vagyis vannak  gondok,    -de sajnos  ez egy " kiszorítós játék " is lehet. mert szaporák.

 

Még  ha  nagy a tömegük is, nem lehet  azért általánosítani, Tisztelet  a kivételnek.

 

Munkát nekik ,a másikakat meg ...megtanítani a becsületre tíszteletre.

 

Ui:. A FASZBA    MÁR MEGINT. !!!!   SZUMMA ODA KELL BASZNI ! KÉSZ :))=))

Előzmény: kürtök (46535)
kürtök Creative Commons License 2015.05.07 0 0 46535

Beszeltem azokkal,akikkel egyutt szolgaltam anno, es civilkent ott elnek tovabb. Hanyingeruk van az bugnule csurhetol, a felesegeik jo allasa miatt maradtak ott es kerestek munkat. Amit lattam, a varos(kep) sokat feljodott, kulonosen a tomegkozlekedes, de az arabok tobbszoros nepesedesi mutatoja es abelejuk genetikusan es vallason keresztul kodolt munkaundor a sopredek sajatos megelhetesi modszereinek koszonhetoen aki tehette lekoccolt, ok meg kuplerajt es zsivanytanyat csinaltak egy jo es jo helyen fekvo varosbol.

Előzmény: qru qrx (46533)
qru qrx Creative Commons License 2015.05.07 0 0 46534

aki nem ad eletjelt magàrol(mert azert meg van ennek a lehetosége) vagy azt a tanàcsot adtàk neki, vagy orokre szakitani akar  minden rokonnal, ismerossel.Most meg van erre is  a lehetosége.

qru qrx Creative Commons License 2015.05.07 0 0 46533

elég lebecsulos a  veleményed ugy a vàrosokrol mint a lakossàgrol!De mindenki nem fingott àm selyem lepedokbe a te idodben sem! konnyu a negativ kritika!

 

 

Előzmény: kürtök (46510)
Vuduman Creative Commons License 2015.05.07 0 0 46531

Az már a negyedik.

Persze, nem lehetetlen, gyerekkoromban nekem is eltörte a lábát  a képzelt barátom. :P

Előzmény: vasy78 (46530)
vasy78 Creative Commons License 2015.05.07 0 0 46530

amig bizik,addig hagyjuk azt :)

Előzmény: Vuduman (46529)
Vuduman Creative Commons License 2015.05.07 0 0 46529

Vagy a harmadik ?

Előzmény: vasy78 (46528)
vasy78 Creative Commons License 2015.05.07 0 0 46528

ha a legioban van,mar jo ideje jelezhette volna hogy elek es virulok, v nincs itt v nem akarja hogy tudjatok rola ..

Előzmény: kereső2015 (46517)
vasy78 Creative Commons License 2015.05.07 0 0 46527

aki akar jonni,az most jojjon :)

 

nyartol az eves kepzes 1000 rol 1700ra emelkedik :)

Törölt nick Creative Commons License 2015.05.07 0 0 46526

Tiszteletem !

 

Hát  én sem adnám fel úgy  , -hogy   ÁÁÁÁÁÁ.....!!!!! ott van -aaaa !! !    , hanem   ha tudnám vagy sejteném hogy ő az  , -katonatársam-  finoman  a tudomására hoznám   hogy  BAKKER  Téged  keresnek ám ,

 -vagy lehet hogy téged  keresnek nem.?   /a többit  majd eldönti  Ő  /

- De  a nagyvilágba   lehet hogy nem is  tudja ,

- Nem találkozott az infoval ,-mármint  hogy  keresi  egy rokona,/ -nem hiszem  hogy   gyerektar-

  tás ???- / ,

- Lehet hogy nem is ismeri a keresett  a  topikot.

- Stb.....

 

-a "drótgyári " / 46525 H.sz.-ban / Keménykedik  keménykedik sokszor,de itt   egy mondata

  azért elgondolkodtató,- Akár  civil humánusnak is nevezhetném,- írja   Neked :-

 

   - " csak tudod lehet egy  rettegő Anyuka akinek ez az utolsó szalmaszál amibe  kapaszkodik"-

 

/ Bármilyen kemények voltunk ,-nem semmi /     Tiszteletem

 

 

 

    

 

Előzmény: kürtök (46521)
drótgyári bolond Creative Commons License 2015.05.06 0 0 46525

így van...ezt én is így gondolom.....mert akár lehet ő egy gyerektartást behajtani vágyó hölgyike is

csak tudod lehet egy rettegő anyuka akinek ez az utolsó szalmaszál amiben kapaszkodik

 

annak idején volt egy ilyen anyuka aki nekem is a nyakamra járt mert hasonló infója volt az eltünt fiáról

aztán persze semmi pedig tényleg becsülettel kérdezősködtem utánna jó pár ezredben pedig akkor még nem sok

csehszlovák srác futott kint

aztán vagy 10 év mulva kiderült hogy leültették Kubába.... azért nem tudott évekig életjelet adni magáról...:)

 

Előzmény: kürtök (46521)
kereső2015 Creative Commons License 2015.05.06 0 0 46523

Köszönöm a választ, igazad van abba h nincs semmi biztosíték h ténylegesen a rokonom és meg értem a gyanakvást mindenki részéről. Ennyi év és sok keresés után ezt az egy esélyt láttam csak, és tudván azt h nagy vàgya volt oda bekerülni. Nem haza hozni szeretném csak megszeretnem tudni h ott van és jól van. Abban reménykedem h találok egy olyan személyt aki jártas ott a legioban és emlékszik rá, és választ tud adni nekem h ott van-e. A magyar katonák, csak emlékeznek magyar tarsaikra.

Előzmény: drótgyári bolond (46520)
kereső2015 Creative Commons License 2015.05.06 0 0 46522

Köszönöm szépen a megértést és a biztatást, soha nem adom fel a keresését, mert reménykedem benne h megtalálom épen és egészségesen. Ha a légióban van, nekem csak annyi a célom h tudjam meg h ott van és jól van és majd hazajön egyszer. Bár lenne ott, csak az a veszély h ha nem ott van. Mostmár mindenhol kerestük és az interneten is folyik a keresése. Gondoltam, hogy találok egy olyan magyar személyt aki jártas a legioban és ott találkozott vele, és megjegyezte őt, így meg tudná nekem mondani h jól van.

Előzmény: Törölt nick (46519)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!