Keresés

Részletes keresés

gamate Creative Commons License 2015.03.31 0 0 23367

Csatornacső a csatornához (KG)

Kútcső a kúthoz.

 

Célszerű mindent arra használni, amire gyártották.

 

Ha a gyártó szerint jó lenne kútcsőnek a KG, akkor ő volna az első aki nagybetűvel ráírná, hogy KÚTBÉLÉSCSŐ.

De nincs rajta...

Előzmény: kozso1 (23365)
kútmester Creative Commons License 2015.03.31 0 0 23366

kútbéléscső kell

Előzmény: kozso1 (23365)
kozso1 Creative Commons License 2015.03.31 0 0 23365

Mi a véleményetek jó a habosított vagy tömör falu kg kell fúrt kúthoz?

vankutam Creative Commons License 2015.03.31 0 0 23364

 

Nem víztelenítettem semmit, mert minden fagymentes helyen van. Vizet sem kellett tölteni,
sehová mert a rendszer tökéletesen tömör, egy csepp sem hiányzott belőle. Az igaz, hogy
a tengelyt a ventillátornál fogva is megforgathattam volna, de a mozgatáshoz olyan nagy
erő kellett, hogy szerintem a lapátok elgörbültek volna. Már nekem is simán indul.

Előzmény: oljeg12 (23363)
oljeg12 Creative Commons License 2015.03.31 0 0 23363

Nem tudom, hogy Te hogy kezdtél hozzá a szivattyú üzembe helyezéséhez. Én azzal kezdtem, hogy a szivattyút megtöltöttem vízzel (mivel az ősszel teljesen víztelenítettem) és kis várakozás után kézzel megfogattam a motor ventilátorja felől. Utána már indult is simán.

Előzmény: vankutam (23362)
vankutam Creative Commons License 2015.03.31 0 0 23362


Hosszú szünet után nem indult be a szivattyúm, csak halkan morgott. Levettem a motorról
a szivattyú házat így hozzáférhetővé vált a járókerék. Megpróbáltam kézzel forgatni. nem
ment, pontosabban szólva egy érdekes jelenséget tapasztaltam: jobbra is, balra is el lehetett
forgatni egy kicsit, de mindig visszaugrott eredeti helyzetébe. Csak arra tudok gondolni, hogy
a két darabból (kerámia és elasztomer gyűrűből) álló tömítés rugalmas része ráragadt a
tengelyre. Óvatosan mozgatva kiszabadítottam a forgórészt a rabságából, azóta működik a
szivattyú. Vajon meddig?! A tárgyak rosszindulatát ismerve a legrosszabbkor fog elromlani.
Ezért legyetek szívesek adjátok meg nekem annak a megbízható szakinak az elérhetőségét,
aki szakszerűen, javít Pedrollo PK szivattyúkat. különösen örülnék, ha Zuglóhoz közel lenne.

Kívánok mindenkinek nyusziban gazdag, szeretettel megáldott ünnepeket, a közelgő locsoláshoz
megfelelő ( például szóda-) vizet, a nyári locsoláshoz meg sok-sok kútvizet.

Üdvözlettel:  vankutam

dejódió Creative Commons License 2015.03.31 0 0 23361

off: írj egy mailt 200 alatt nagyon sok japán klíma van 3,5 kw-os

 

on:  hidrológiai térképekhez hozzá tudsz férni azokon érdemes megnézni  mi a helyzet feléd.

Előzmény: Topacsenkó (23357)
ati1980 Creative Commons License 2015.03.31 0 0 23360

Sziasztok!

 

 

Lehet, hogy rossz helyre írom, de nem találtam jobb topicot!

Van egy fúrott kút a kertünkben,  egy 10 cm átmérőjű cső van benne, a tulaj szerint kb 17 méter mély. A csőtől lefelé 3 méteren van a vízszint.

Abszolút nem értünk az egészhez, locsolásra és max kocsimosásra használnánk a vizét, a kert 1000m2

Ilyen szivattyút néztem hozzá, ismeri valaki, hogy mennyire megbízható, szervízelés milyen pl:

Pentax cam 100/00 230v 

 

Szívesen fogadok bármilyen ajánlatot más tipusra is, mert tényleg lövésem nincs a szivattyúkról

Törölt nick Creative Commons License 2015.03.29 0 0 23359

Beleuntam, hogy 50cm átmérőben szedem a kavicsot a gödrömből. Meg persze igazatok is van ha eddig nem dőlt be majd most a víz bemossa.

Mi a véleményetek mikor járok jobban ha 200as csövet használok védőcsőnek és 100ast vagy 160ast teszek és a kettő közt kavicsolok. Vagy 200assal lefúrok és ezt bent is hagyom kavicsololás nélkül?

 

Kavics amúgy 1-2 mm-es kéne szűrőkavicsnak 0,3mas résekhez ?

 

 

 

 


 

 

 

Kapocska Creative Commons License 2015.03.28 0 0 23358

„A herceghalmi víz hasznosítása akár keverik, akár tisztítják azt, kb.

80-90 milliós beruházással járna, komoly technológiák telepítését, és az azt felügyelő három

fô foglalkoztatását igényelné.”

 

Ha megoldották, akkor jó. Addig is volt/van szerződés az ellátásra.

 

Az érdi vízműrendszer mélyfúrású kutakból és a Csepel-szigetről érkező vízből Érden,

Törökbálinton, Diósdon, Tárnokon, Sóskúton és Pusztazámoron, míg a Zsámbéki-medence

víznyerő területéről Herceghalom lakosait és intézményeit látja el egészséges ivóvízzel. Szolgáltató

a vizet a bicskei regionális vízműtől vásárolja. Az Érd és Térsége Víziközmű Kft. feladata továbbá

Remeteszőlős község vízművének üzemeltetése is.

Kelt.: Érd, 2013. április 30.

 

De ha a mélységi rétegeket céloztad meg akkor több infóra lesz szükséged.:-)

Előzmény: Topacsenkó (23357)
Topacsenkó Creative Commons License 2015.03.27 0 0 23357

Ha jol emlekszem herceghalom honlapjan azt irjak,hogy az ivovizellatas 2 sajat termalkutrol tortenik, smik napi 600m3 vizhozammal rendelkeznek.

Topacsenkó Creative Commons License 2015.03.27 0 0 23356

Koszonom. A jokai u. magasabban fekvo resze. Szerintem a vizet nem tatabanyarol, hanem szuz lanyok könyeinek lepárlásából nyerik, az ára alapján legalabbis erre kovetkeztetek.

Freddy4 Creative Commons License 2015.03.27 0 0 23355

Üdv. Topacsenkó !                          A Herceghalom -i  M -1 -es autópálya lehajtó mellett van egy 

karsztvizszint megfigyelőkút. Ez a tengerszint felett:  Bf. 141,1 m. magasságban van.  Ezen kút 

mélysége:  -201,5 m.  A nyugalmi vizszint a kútban:  -60,5 m.   Vizhozam: 640 liter/p.   12 C fok.

Előzmény: Topacsenkó (23351)
vízkútfúró Creative Commons License 2015.03.27 0 0 23354

Üdv!

Ha, az új részen van, akkor biztosan van víz. Ördöglovas lejtő és környéke, már többet fúrtam ott.

http://vizkutfuro.hu/

Előzmény: Topacsenkó (23351)
Kapocska Creative Commons License 2015.03.27 0 0 23353

Üdv Topacsenkó!

 

Nem tapasztalat csak adat.

Vízhiányos terület (talán még mindig Tatabányáról jön az ivóvíz).

Talajvíz a település északi 10 % -ban -10m-en a többi helyen kb.-5m-en, de nem jelentős.

Előzmény: Topacsenkó (23351)
Kútfúrás engedéllyel Creative Commons License 2015.03.27 0 0 23352

Szomszédoknál kéne rákérdezni, esetleg pontosabb helyszin... Ha szerencséd van, akár 10-20m is müködhet. 

 

jó szerencsét: Balog Gyuri www.primakut.hu 

Előzmény: Topacsenkó (23351)
Topacsenkó Creative Commons License 2015.03.27 0 0 23351

Üdv!

Herceghalmon van valakinek kútfúrási tapasztalata?  Az egyes főúttól kb 100m-re felfelé (Észak) lenne.

Előre is köszönöm

Giovanny75 Creative Commons License 2015.03.27 0 0 23350
Az erős eret el lehet felejteti....
Ha nagy szemű a kavics akkor a vert kút jól fog működni!
Próbáld meg!
Ha nem megy még mindig kitermelheted a kavicsot a kert alól. :)
Viszont ha ezt folytatod feltétlenül vegyél tófóliát,
mert ha beszakad az üreg a fóliát leterítve a kavicsot rászórva remek kerti tó lesz belőle. :)
Előzmény: Törölt nick (23346)
Törölt nick Creative Commons License 2015.03.27 0 0 23349

"Meg így már van 2 köbméter kavicsom ami jól fog jönni. :)"

Ezzel csak az a baj hogy idővel beszakadhat az üreg amit kitermeltél és lesz belőle egy kráter ami valószínűleg nem fog jól jönni.

Előzmény: Törölt nick (23346)
Kútfúrás engedéllyel Creative Commons License 2015.03.27 0 0 23348

Hali VTZS,

 

a 200-as csövet kéne 1ben védőcsőnek is használnod, azon belül kell iszapolni. Kell iszapoló, meg csőfogó, meg 3láb. Kavicsolni nem fogsz tudni, max a kitermelt kavicsot tudod visszadobálni. Ha 4 méter környékén megjött a víz, akkor úgy 6-ig 7-ig le kéne menned. A legjobb lenne a vízadó feküjét előkeríteni, és még abba is kicsit bele fúrni.

 

jó szerencsét: Balog Gyuri www.primakut.hu 

Előzmény: Törölt nick (23346)
Kútfúrás engedéllyel Creative Commons License 2015.03.27 0 0 23347

Hali Lalibátyó,

 

asszem igazad van, pénz számolva, asszony kút verve jó, legalább is jóval 1szerűbb.

 

jó szerencsét: Balog Gyuri www.primakut.hu 

Előzmény: Törölt nick (23345)
Törölt nick Creative Commons License 2015.03.27 0 0 23346

Kútfúrás engedéllyel

 

200as béléscső a tervem egyenlőre, mivel még a szivattyut se tudom, hogy milyen lesz, illetve a lyuk száját leszámítva olyan 50centi körüli a furat átmérője, így bőven lefér, meg talán valamivel több lenne a tartalék vízmennyiség is.

Aztán lassan kezdem én is belátni, hogy valamiféle védőcső szerüséget jó lenne tényleg használnom, mert akkor kevesebb kavicsot kéne felhuzogatnom,   már így is olyan érzés van a karaimban mintha egy ménest itattam volna gémeskúttal   :), illetve, mert talán hosszabbéletü lenne a kutam ha körbe tudnám finom kaviccsal szórni a béléscsövet.

 

lalibatyo

 

Kútverés? Nem tudom, ahhoz szerintem valami erős eret kellene eltalálni, hogy egy vékony csövön jöjjön a víz folyamatosan. Meg így már van 2 köbméter kavicsom ami jól fog jönni. :)

Törölt nick Creative Commons License 2015.03.26 0 0 23345

Hello Prímakut !

 

És aki először fúrt kutat az kútfúró volt :) ?  Persze a kihívás teljesítése és a "majd én megmutatom" az ember feletti energiákra is képessé tesz. Viszont egy laza omlós kavicsba beleküzdeni pár méter csövet víz alatt a semmivel az eléggé körülményes tud lenni. Acélcsövet venni és felmenetelni pedig baromi drága. Az iszapos történetbe ne is kezdjünk bele! Aztán meg majd vissza is kéne azt húzni valahogy :) Nem azt mondom hogy egy kalap szerencsével és kellő helyzet felismeréssel, probléma megoldó képességgel nem lehet megcsinálni. Csak ha már egyszer pár méteren van víz és laza a kavics akkor miért nem kútveréssel próbálkozik ? Fél hogy sikerülne vagy úgy túl egyszerű :) ?

Előzmény: Kútfúrás engedéllyel (23344)
Kútfúrás engedéllyel Creative Commons License 2015.03.26 0 0 23344

Hali Lalibátyó, van abban igazság amit mondasz, de aki először sütött kenyeret még biztos nem volt pék, és a kútfúrás akár egy jó móka is lehet, bár persze nem biztos, hogy olcsóbb, mint egy profival megfúratni. Ha viszont sikerül, tényleg büszke lehet rá a tulajdonos. :-)

Előzmény: Törölt nick (23340)
Kútfúrás engedéllyel Creative Commons License 2015.03.26 0 0 23343

Szia Feri bátyám, köszönöm, és én is örülök neked.

Előzmény: Freddy4 (23341)
Kútfúrás engedéllyel Creative Commons License 2015.03.26 0 0 23342

Szia V.T.ZS A kútbéléscső átmérője nem igazán lényeges, erről cikket a http://primakut.hu/kutfuras-lexikon/kutbelescso bejegyzésünknél találsz, így látatlanban azt mondanám, esetleg lesüllyeszthetsz egy 160-as csövet, de gondolj arra, hogy szükséged lesz szerszámra, amivel a csövön kívül belül akciózni tudsz. Ha beleteszel egy 5 m-eteres csövet, és aztmondjuk 6-7 méterig leküzdőd, akár egy jól működő kutad lehet. Ne feledd el a csövet szűrőzni, ehhez 0.3mm-es fűrésztárcsát érdemes használni, amely mérsékeli a homokolást. Kavicsolni így nem fogsz tudni.

 

Mindenesetre jó szerencsét: Balog Gyuri www.primakut.hu 

Előzmény: Törölt nick (23339)
Freddy4 Creative Commons License 2015.03.26 0 0 23341

Szia Gyuri !                               Nagyon örülök, hogy itt vagy a kutas fórumozók  "Csapatában" !

 

Biztos vagyok benne, hogy szakmai tudásod és Emberi segitő készséged  " új szint " fog hozni ebben a topikba is.  Nem beszélve azokról a tényekről, hogy sok fúráshoz szükséges szerszá - 

mokat és eszközöket is forgalmazól nagyon kedvező árakon. Csak igy tovább!  Jószerencsét :-)

Előzmény: Kútfúrás engedéllyel (23318)
Törölt nick Creative Commons License 2015.03.26 0 0 23340

Írhattam volna azt is hogy csak az idődet fecséreled. A kavicsfúrás felszerelés nélkül olyan mint a kenyérsütés kemence nélkül. Egyébként is az elszánt amatőrök bicskája akkor szokott beletörni mikor elérik a vizet, addig még csak csak leküzdik magukat. De majd rájössz idővel.  Én csak a felesleges köröket akarom megspórolni neked.

Előzmény: Törölt nick (23339)
Törölt nick Creative Commons License 2015.03.26 0 0 23339

lalibatyo

 

Biztos igazad van, mivel tapasztalatból mondod, én csak szeretnék életemben először egy locsoló max kocsimosó kutat minél kevesebb pénzből kihozni.

 

Kútfúrás engedéllyel

 

Köszönöm a felajánlást.

 

Mi a véleményetek a kútba leteendő cső átmérője mennyire számít a vízhozamnál? Cső köré szokás szórni apró kavicsot szűrőnek?

300as fúróvan fúrtam, de akár 200asnál nagyobb csövet is le tudnék tenni, mivel pizlett körbe a kavics.

 

Hozok pár képet is a munkámról. Ma 380centin megjelent a víz.

 

https://picasaweb.google.com/108451889274015621828/2015Marcius26?authkey=Gv1sRgCL7Gn7SE2b3tNw

 

Hangus Creative Commons License 2015.03.26 0 0 23338

Profi szakembert keresek XVIII. kerület Szarvas Csárda tér közelébe eső telken való kútfúráshoz. kérem privátba küldjön elérhetőséget. n.h.b@digikabel.hu

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!