Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2010.12.08 0 0 3646
greenbio Creative Commons License 2010.12.08 0 0 3645

Sziasztok!

 

Bécsi adventre keresek olcsó szállást 2 fő részére 1 éjszakára dec 18. Ha valaki tud valamit, kérem szóljon.

Köszönöm

nettomazsola Creative Commons License 2010.12.08 0 0 3644

ezt most a FB-rol loptam. NEM en irtam! ( remelem jogdijat nem kell fizetni ...)

 

" Akkor a friss munkavállalási tapasztalatomat megosztom veletek! Nem bonyolult, sőt logikus. Elöször albérlet kell. A főbérlő bankszámlát kér, elsőnek azt nyiss, (ne a Postbanknál). 3 hónapig maradhatsz az országban, bejelentett állás nélkü...l. Álláskeresésnél csak 40 órást keress, mert annál kevesebbre, részidős foglalkozásra nem kapod meg a munkavállalási engedélyt. Tehát eddig úgy ment, hogy találsz magadnak munkáltatót, aki kitölti a papirokat, és az alapján állítják ki a munkavállalási engedélyt.(ez a része lesz valószínüleg egyszerűbb) Ha van munkahelyed, megkapod a letelepedési engedélyt, onnantól vehetsz telefonelőfizetést, kábeltévét, akármit, ami szerződéssel jár."

 

 

 


" (ne a Postbanknál)"   - ezt nem ertem!!

Előzmény: Csabooka (3625)
nettomazsola Creative Commons License 2010.12.08 0 0 3643

bankba nyughodtan bemehetsz. az nem rendörseg!

de vigyazz mit mondasz! gondolom arra kivancsiak miböl elsz, bar en ilyenröl itt meg a több, mint 20 ev alatt nem hallottam. gondolom aki osztrak azt beken hagyjak ( merthogy ismerek eleg osztrakot aki 10 - 20 eve nem dolgozik hivatalosan, de auto - nyaralas - nagy lakas ...)

nem tudom mi ez!

ügyes legy esetleg mondd azt, h Mo-rol van penzed.

Előzmény: tamikati (3641)
asx Creative Commons License 2010.12.07 0 0 3642
Előzmény: tamikati (3641)
tamikati Creative Commons License 2010.12.07 0 0 3641

Na most ez mi ? levelet kaptam a bankomtol és ez a szo is benne van

Zahlungsdienstegesetzes, ha szét szedem se értem !sämtliche Legitimationen

hivatalos papirokkal,na ja de az én helyzetemben ???

ha van idöm,bemenjek ??

Előzmény: nettomazsola (3639)
tamikati Creative Commons License 2010.12.07 0 0 3640

Helo !

persze igazad van,de csak annyit füznék hozzä, hogy az elözö munkahelyeimet,

meg a mostanit is a neten keresztül talältam,senki nem ällt jot értem,referencia,

protekcio nem volt !! LUTRI ! ez is,mint sok mäs helyzet,de én legaläbb probältam

és sikerült,nem nyafogtam senkinek !

Előzmény: nettomazsola (3614)
nettomazsola Creative Commons License 2010.12.07 0 0 3639

mar csak Londonban rosszabb. ott mar evek ota felszabaditottak a munkavallast. millio lengyel, magyar, stb ment oda. se lakas, se munka ... olyan emberek akik Mo-on sajat hazban laktak, most 3-an 18nm-es szobaban vegetalnak es remenyük sincs normalis munkara.

 

Előzmény: malenykij polgar (3628)
nettomazsola Creative Commons License 2010.12.07 0 0 3638

szivesen.

keresgeltem, de mast nem talaltam.

Előzmény: MaryMary85 (3637)
MaryMary85 Creative Commons License 2010.12.07 0 0 3637

Igazán köszönöm!

Szép napot!

Előzmény: nettomazsola (3633)
nettomazsola Creative Commons License 2010.12.06 0 0 3636

tudom, tudom, eg is a pofam erte ...

Előzmény: asx (3635)
asx Creative Commons License 2010.12.06 0 0 3635

Szemét egy dolog volt tőled, az biztos!

Ha már addig elintézted neki...

Meg lakhatott volna nálad is 2-3 hónapig amíg nem talál valami lakást. Nahát, így lehet rád számítani?

Most már legalább tudom ezt is.   :)))

Előzmény: nettomazsola (3634)
nettomazsola Creative Commons License 2010.12.06 0 0 3634

en egyszer vkinek interjuig inteztem az allasat, majd mikor szoltam, h holnap kene jönni akkor közölte, h de neki NINCS penze buszra!!

arrogans bunko vagyok tudom, de nem mentem erte sajat kocsival, sajat idömben BP-re ...

Előzmény: lada85 (3630)
nettomazsola Creative Commons License 2010.12.06 0 0 3633

meg soha eletemben nem adtam el semmit. en csak a Dorotheum - ot tudom. valoszinü van meg mas "PFANDHAUS" v hogy hivjak?

 

http://www.dorotheum.com/index.php?id=225

 

 

http://www.dorotheum.com/index.php?id=182

 

itt az összes cim;  http://www.dorotheum.com/index.php?id=189

 

van az elsö kerületben;  Palais Dorotheum   1010 Wien   Dorotheergasse 17

Előzmény: MaryMary85 (3631)
Törölt nick Creative Commons License 2010.12.06 0 0 3632

Én a helyedben gőzerővel németeznék és megpróbálnák lehetőleg valamilyen komoly szaktudást igénylő munkakört betölteni. Ehhez kell egy jó önéletrajz és bemutatkozó (motivációs) levél. Ha ez megvan akkor jelentkezni kell minél több munkahelyre, de azt bele kell kalkulálnod, ha behívnak személyes elbeszélésre akkor menni kell. Kifogást nem fogadnak el, akkor más jelentkező nyert. Én segédmunkákban nem gondolkodnék, legfeljebb csak átmenetileg.

Nagyon fontos egyébként a helyes helyszín kiválasztása. Ha vidéken éltél eddig, nem biztos hogy nagyváros a helyes döntés. Ha pedig mondjuk Pécsen ,akkor az isten háta mögött lenne neked esetleg nehezebb.

Előzmény: Audi80abk (3619)
MaryMary85 Creative Commons License 2010.12.06 0 0 3631

Sziasztok!

Valaki tudna nekem mondani pár címet Bécsben, ahol zálogház van?

Mondjuk a sétáló környékén.

Édesanyámnak kéne, hogy célirányosan menjen, ne csak ténferegjen kint.

Előre is köszi!

Szép napot mindenkinek!

lada85 Creative Commons License 2010.12.06 0 0 3630

Tisztelt állás keresők!

 

Nem vagyok egy minden napi vendég ezen az oldalon de mikor nem felejtem el akkor megnézem és sajna azt látom mindig hogy megtalálják ezt az oldalt azok akik munkát keresnek és nem teljesül azonnal a kívánságuk azok az emberek a hibásak akik kint dolgoznak!Tisztelt Állás keresők mint sokan irták Google meg hasonló oldalakon meg lehet próbálni!

Sajnálom de ausztriába még az adott szónak súlya van és sokszor még ismerősnek sem meri az ember ajánlani nem még egy vad idegennek!Sajnálom de az igazság ha tévedek javítsanak ki!

Annyi meló van a neten csak keresni kell és azonnal felhívni  jahhh vagy nem beszélsz németül akkor most erre mit mondjak????

www.kronenzeitung.at meg www.gigajob.at munka az lenne de meg is kell élni kint abból a pénzből én több mint 3 éve melózok németországba és 1 éve ausztriába de nyelv nélkül eélyed sincs még jó német nyelvvel is nehéz én kb 6 hónapot vártam a mostani melómra és tudom hogy jobb lesz de a téli időszak is itt rosz!De ha ugy gondoljátok itt kolbászból van kerítés hát hajráá indulj meg de ne hibáztasd az itt iró embereket!

Egy kérdés Te mit tennél azért ha valaki segítene??? megválaszolom első hónapba mindig megkösszönéd majd akkora lesz az egyén arca hogy elfelejti kinek köszönhet mindent!

 

Én segitettem egy illetőnek 2x is(Jó hülye voltam)majd mikor apámat is kivittem kifurta onnan és csak akkor hiv ha bajba van ezek után szerinted van még kedvem kedvünk segiteni!!

Ki kell hogy ábránditsalak hogy NEM!KI MIT VET ÚGY ARAT!Hátt vessetek hogy aratni tudjatok!

Törölt nick Creative Commons License 2010.12.06 0 0 3629

Választ mindenki érdemel, hisz ezért írt ide.

Ha nem neki tetszőt kap, akkor el kell gondolkozni, egy másik, talán jobb kérdésen :-)

Előzmény: Audi80abk (3618)
malenykij polgar Creative Commons License 2010.12.06 0 0 3628

> igazabol most itt az a baj, h az EU-nak "hala" rengeteg roman, magyar, lengyel jött ki szerencsetlenkedni es a kepesitetlen, nyelvtelen munkakra mar itt helyben is tizezeres tuljelentkezes van!

 

Itt a pont.

Eddig is túljelentkezés volt, mert Bécs senkinek sincs messze és a jóléti állam eddig is a hóna alá nyúlt azoknak, akik ilyen-olyan munkával vagy munkanélküliként tengették az életüket. Májustól viszont felszabadul a munkaeröpiac a 2004-ben csatlakozott államok polgárainak, tehát biztosan nem lesz egyszerübb.  

Előzmény: nettomazsola (3624)
nettomazsola Creative Commons License 2010.12.06 0 0 3627

egeszsegedre!

Előzmény: Csabooka (3625)
nettomazsola Creative Commons License 2010.12.06 0 0 3626

ja, es meg legy szives olvasd el ezt a hozzaszolast is;  2010.11.21 16:32:33 © (3568)

 

es csak ugy felületesen nezd at, h elötte hany hozzaszolasban, hany linket gyüjtögettem össze VADidegen embereknek ... szaradjon le a kezem, ha legközelebb!

 

ugy öszinten, TE keresel munkat, es  itt csak ebben a topikban hany hozzaszolast olvastal vissza? ugye nem gondolod komolyan, h te vagy az elsö aki infoert fordult ide??

Előzmény: Audi80abk (3608)
Csabooka Creative Commons License 2010.12.06 0 0 3625

Én visszaolvasgattam, de ez az utolsó három hozzászólás egyben olvasva akkor is brutál volt!!!

Mint két nap víz nélküli menetelés után a sivatagban, rátalálni egy rekesz jéghideg sörre!!!!!!!!!!!!!!!!! Mind  megittam, segített!

Előzmény: nettomazsola (3621)
nettomazsola Creative Commons License 2010.12.06 0 0 3624

en azt szoktam mondani, h ha ott nem sikerült megkapaszkodni ahol anyanyelv, iskola, baratok, kapcsolatok, ismerettsegek, akkor miert gondolja vki, h idenegenben, ismerösök, kontaktok nyelv nelkül!! sikerül?

de

en is ugy jöttem ki ( 3 kicsi gyerekkel), h nemetül csak ertettem es gimis angol, semmi mas ...  azok meg mas idök voltak, ( pl mi masfel evig "allami gondozasban" eltünk, ) de akkor se volt egyszerü ...

 

igazabol most itt az a baj, h az EU-nak "hala" rengeteg roman, magyar, lengyel jött ki szerencsetlenkedni es a kepesitetlen, nyelvtelen munkakra mar itt helyben is tizezeres tuljelentkezes van!

Előzmény: Törölt nick (3617)
nettomazsola Creative Commons License 2010.12.06 0 0 3623

na, en ezt most ide eleg rendesen leirtam. szerinted mikor jön az elsö olyan hozzaszolas akinek derogalt visszaolvasni es pont ez az info kene neki?

szerinted hanyszor kene nekem / nekünk ezt ide leirni?

elarulom,, nem elöször irtam mar le ide sem ...

miert arrogans az ha evek alatt elunja az ember es annyit ir, h " olvass vissza, keress magad!"?

Előzmény: nettomazsola (3621)
nettomazsola Creative Commons License 2010.12.06 0 0 3622

most konkretan neked;

az amit te csinalsz, amihez te ertesz abbol van pont jo par ezer ... ennek ellenere persze siman kikaphatsz egy nagyon jo helyet, csaladot es minden megy siman, de erre szerintem minimalis az esely.

ha van penzed akkor ki kell jönni, lakast kell berelni ( munka nelkül nem szivesen adnak persze ...) es itt keresgelni. masik orszagbol munkat talalni szinte lehetetlen. ha van vmi akkor arra azonnal!! reagalni kell, senki nem var par napot mire ide ersz.

mindenkeppen kell olyan szintü nyelvtudas, h  normalisan el tudd mondani, h mit tudsz, es megerted amit neked mondanak,

de

mondom; "ilyenböl" itt nekünk sajat termesünk van mar pont eleg!

 

lakas (Becs);

ugy szamold, h egy rendes lakas kb 8 - 10 euro / nm lakber + rezsi. en egy nagy 2 szobas lakasra, villany - gazt 150 eurot fizetek havonta ( gazzal fütök), + telefon + TV + mittudomen, legalabb havi 300 euro + biztositasok. ( ez a lakber felett!!) minimalis kajara kell napi 5 euro + közlekedes + haztartas, = kb napi 10 euro. abbol mar elvagy(-ok)

szoval, egy 40nm-es lakas az kb 400 lakber + mondjuk 150 rezsi + 300 megelhetes. ez azt jelenti, h ha 850 eurot keresel havonta akkor abbol vegetalsz. se hazajarkalas, se egy kocsma-sör, se mozi, se egy bugyi, h nyaralasrol ne is beszeljünk!

 

itt 8 oras normalis munkaert ( = nyelvtudassal persze) a nagyon alja fizetes 800-tol, de szerintem 1000 alatt nem nagyon keres senki.

tapasztalat alapjan szakkepzettseg nelkül, szerencse nelkül ennel többet nem is kap senki aki kezdö ...

NEEEE szamold at FT-ra! itt kell belöle elned, nem Mo-on! ( ezt felejti el altalaban mindenki)

 

ha esetleg kijössz akkor kerüld ki a magyarokat. nem azt mondom, h egyaltalan nem, de nem szabad rajuk szamitani es a nyelvtanulas miatt plane se magyar TV, se magyar videok ( ismerek olyat aki szazaval hozza otthonrol a filmeket, es csak magyar radiot hallgat 20 eve ...)

 

figya!

en a jeg hatan is ... es nagyon meredek dolgokat csinalok szinte folyamatosan, de az meg nekem is lehetetlennek tünik, h vki minimalis nyelvtudassal, NULLA ismerettseggel, MagyarorszagROL keressen ide munkat.

van akinek azert sikerült otthonrol feladott itteni ujsagba hirdetest es jelentkeztek ra.

 

 

Előzmény: nettomazsola (3621)
nettomazsola Creative Commons License 2010.12.06 0 0 3621
Előzmény: Audi80abk (3619)
nettomazsola Creative Commons License 2010.12.06 0 0 3620

havonta 1- 2 ilyen becsuszik ... en sem valaszolok mar ra, meg senki.

söt en mar megfogadtam, h semmire se valaszolok, de nem mindig sikerül betartani.

Előzmény: Audi80abk (3618)
Audi80abk Creative Commons License 2010.12.06 0 0 3619

Akkor ugorjunk neki még egyszer:

 

Én egy 30 éves, Baranya megyei férfi vagyok. 186 cm magas, átlagos testalkattal. Feleségem, gyermekem nincs, autóm, felújításra váró házam igen. Végzettségem szerint autószerelő, autóvillamosság szerelő ill. közlekedés-gépész technikus vagyok, jó pár év gyakorlattal, de inkább az autóvillamosság felé orientálódtam. Ezen kívül én sem vagyok egy elveszett gyerek, nagyon sok mindenhez értek (asztaloság: pl. ez a pult is az én ötletem, az én kezem munkája     http://ujvadrozsa.hu/magyar/html/galeria.html, villanyszerelés, kerti gépek és motorkerékpárok javítása, kissebb kőművesmunkák, számítástechnika, festés-mázolás, minden nemű ház körüli munka, hisz jómagam is családi házban élek, ....... és még ezer dolog). Szerencsére nem sok mindenért kellett még szakemberhez fordulnom.  Az, meg hogy miért is akarok kimenni? Hát nem elsősorban a pénz. Elváltam (illetve még nem teljesen, de ebbe most ne menjünk bele, bonyolult) és szeretnék új életet kezdeni, elfelejteni mindazt, ami rossz történt velem. Az csak egy utolsó lökés volt, hogy kb. 3 hónapja nem találok olyan állást, ahol be is jelentenének. :-( Nyelvtudásomról annyit, hogy annak idején 4 évig tanultam németet és 4-ig angolt, de mivel nem használtam, sokat felejtettem (de nem mindent!). Ha megkérdezik (persze németül), hogy hol lakom, mi a végzettségem, hány éves vagyok,.... vagy elmondják, mit kell csinálnom, vagy elmagyarázzák mi merre van, akkor nem esem hanyatt. Megértem és válaszolni is tudok rá. Magam is belátom, hogy ha találok is valamit kint, akkor az biztos valami kisegítő, betanított munka lenne. Azt sem bánom, legalább tanulnám a nyelvet. Még egyszer mondom, a pénz is fontos, de nem az elsődleges!

Attól függetlenül, hogy egyedül vagyok, nem egyedül mennék. Az egyik ismerősöm is szeretne jönni. Ő 24 éves, jó megjelenésű, kereskedelmi iskolát végzett technikus hölgy. Nyelvtudása az enyémhez hasonló, ő is tisztában van vele, hogy milyen munkára számíthat. Együtt a felmerülő költségeket is jobban el tudnánk viselni (gondolok itt a lakhatásra, rezsire...).

 

Előzmény: Törölt nick (3617)
Audi80abk Creative Commons License 2010.12.06 0 0 3618

Szóval én erre milyen értelmes választ adnák? " elegem van Mo-bol, Becsbe akarok menni. ki tud barmilyen munkat v lakast" Semmit!! Ez valóban nem túl jó nyitás felétek. Ha hülye a kérdés, inkább nem válaszolnák rá semmit. Ennyi.

 

 

Előzmény: nettomazsola (3613)
Törölt nick Creative Commons License 2010.12.05 0 0 3617

Egyet értek veled.

 

Én úgy vettem viszont észre, hogy aki otthon sem számított szorgalmas és megfontolt embernek, otthon sem tudott bánni a pénzzel, annak a Lajtán túl sem terem sok babér...

Az itteni magyar ismerőseim többsége, otthon sem volt elveszett ember, páran itt közülük kimondottan sokra is vitték!

Előzmény: nettomazsola (3616)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!