Keresés

Részletes keresés

p.csaba66 Creative Commons License 2011.02.19 0 0 19201

Ott lehet a magyarázat lényege, hogy ágfáról van szó, átlag 8-12 cm vastag, van véknyabb és van vastagabb is benne, 1-1.2 méteres szálakban jön, és tavaly csak felfűrészeltem, de nem hasogattam a vastagabbját sem, a háncs viszont rajta van, és így szerintem nehezebben szárad ki. De igazából én sem értem, hogy az áprilisi felvágás óta nem érkezett kiszáradni. Most viszont hasogatok szorgalmasan.

Üdv.

Előzmény: vtechun (19149)
vtechun Creative Commons License 2011.02.19 0 0 19200
nekem 23 - 24 fok az idealis. az alatt faznak a fedetlen testreszeim, ha nem mozgok intenziven - arcom is.
Előzmény: inmi (19197)
inmi Creative Commons License 2011.02.19 0 0 19199

Egyes német nyelvterületeken nagyon meg lennél áldva:))) Bad-Ausseeban olyan helyen laktunk, ahol a hálószobában egyszerűen nem volt fűtés... a ház egyetlen hálószobájában sem...

Előzmény: joebazi (19198)
joebazi Creative Commons License 2011.02.19 0 0 19198

En szeretem, ha meleg van a lakasban. Ejjelre 19 fok. Hajnalban indul 20 fokig, aztan napkozben megint 19 fok. Este pedig 22 fokig lassan futom fel, 40-45 fokos vizzel.

Előzmény: inmi (19197)
inmi Creative Commons License 2011.02.19 0 0 19197

Én nem tudom, kinek mi baja van ezzel a 17 fokkal reggel. Mindenki kisgatyába kíván flangálni éjjel-nappal a házban? Mert akkor fizessenek a hőért. Eszem ágában sincs befűteni napközben, ha 17-18 fok van benn, csak késő délutánra, estére durrantok be fürdéshez, tévézéshez, helyben üldögéléshez. Reggel felöltözöm, zokni, bugyingo, hosszúnadrág, póló, egy hosszú ujjú pulóver és go. 17-18 foknál nem fázom. Éjszakára pedig 17 fokra van beállítva a gázkazán, ha az megy éppen...

 

Értem én, hogy ahol kisgyerek van, beteg ember van, öreg ember van, ott nincs mese, de máshol?

Előzmény: Kertesházas (19180)
t.zsolti Creative Commons License 2011.02.19 0 0 19196

elvág keresztbe beletold vagy 40cm és magasabb lessz ( könnyen mondom mi? )

Előzmény: Kertesházas (19194)
t.zsolti Creative Commons License 2011.02.19 0 0 19195

elősször is  a vegyesen csak az eggyik gojoscapot zárd el,a nyitott karját tedd el messzire!!! amig nem kell ujjraépíteni a házat .

ugye mivel zárt rendszerre lessz kötve kellene a kazánba biztonsági hőcserélő,rá egy sts20.

a padlófűtés az külön kör szivattyúval és egy keverőszeleppel hogy az előremenő ne menjen max 35-40fok felé tiltó termosztáttal ha mégis megszaladna a hőfok.

a kazánon HASZNÁLNI KELL a huzatszabályzót mert az is biztonsági elem  ne lehessel leakasztani a karról a láncot.

kellenek csőtermók a szivattyúk kapcsolgatásához.

Előzmény: bobek73 (19187)
Kertesházas Creative Commons License 2011.02.19 0 0 19194

Többször próbáltam, nem jött be. Az én kazánom tűztere nagyon kicsi.

Előzmény: t.zsolti (19193)
t.zsolti Creative Commons License 2011.02.19 0 0 19193

ha elég nagy a tűztered felsőbegyujtással is lehet próbálkozni lásd lignoterm kazán

Előzmény: Kertesházas (19174)
t.zsolti Creative Commons License 2011.02.19 0 0 19192

-kiszedted a samottbetétet!!!!!!!!! első hiba,nem erre tervezték. kell neki a visszasugárzott hő,

-a vizteres kandallókat tanulmányozd hogy van a levegőbevezetés megoldva,

-próbálj meg visszarakni a samottból valamennyit,

-a vizteres kandallók igazából kazánok mivel a leadott hő 80%-a a víztérbe köt ki és csak 20%-ot sugároz ki az ablakon.

-meg kell próbálni átalakítani kazánhoz hasonóra

Előzmény: egoka76 (19166)
Törölt nick Creative Commons License 2011.02.19 0 0 19191

Én is, de a ház, amiben most lakunk, akkor épült. Én 93-ban kerültem ide, és azóta is folyamatosan alakítgatom. Egy kis bővítés, egy kis modernizálás, majd megint bővítés, és sosincs vége :)

Pár haver már Petrocellinek hív, mert neki sem lett soha kész a háza :)

Pedig jópár évig ment a sorozat :))

Előzmény: Kertesházas (19190)
Kertesházas Creative Commons License 2011.02.19 0 0 19190

Értelek Az én házam kicsit később épült.

Én 77-ben még a csattogós lepkét tologattam a búcsúban:)

Előzmény: Törölt nick (19189)
Törölt nick Creative Commons License 2011.02.19 0 0 19189

A régi vegyeskazán idejében rakattam be a csapokat a kazán elé és mögé.

Mert már minden reggel úgy mentem le begyújtani, hogy csillog-e a víz a lépcső aljánál a szuterénban, megadta-e magát a 30 éves technika. De szerencsére nem volt szükség a kazán kiszakaszolására, mert még működőképes állapotban megérte a kazán a kiszedés napját, mikor is megérkezett a helyére az utódja.

De '77-ben készült rendszerben még a radiátorok visszatérőjében sem volt elzáró, egyszerű könyökhollandikkal volt szerelve alul minden radiátor. A gáz bevezetésekor, '93-ban lettek a radiátoroknál felülre új szelepek, és alulra torlók beépítve.

Akkoriban a vegyeskazán kizárása gázfűtés esetén a vegyes visszatérőjében levő keringtető előtti csappal történt.

Előzmény: Kertesházas (19186)
t.zsolti Creative Commons License 2011.02.19 0 0 19188

persze hogy ég kínjában,

ha utána olvasol az is oda lessz írva ,hogy a fa fűtőértéke 60% viztartalomnál ( majdnem frissen vágott ) 1.5 kw,

ha kiszárad 15%-ra kb 4 kw  NA VAN KÜLÖNBSÉG?

ja és kis huzattal is eltüzelhető.

Előzmény: sajtkereskedő (19156)
bobek73 Creative Commons License 2011.02.19 0 0 19187

A segítségeteket szeretném kérni.

Adott egy radiátoros fűtés 24Kw-os kombi gázkazánnal rézcsövekkel szerelve.Erre a rendszerre párhuzamosan rá van kötve egy zárt rendszerű 32kw totya kazán keringetőszivatyúval .A kazánok előre illetve visszatérőjén elhelyezett golyósszeleppek lehet a két fűtés között váltani.A vegyes kazánon van egy 15l-es tágulási plusz egy 2,5Bar-os biztonsági szelep,és a keringetőt egy csőtermosztát kapcsolja be 50C felett.Ez a rendszer eddig jól működött és működik most is .Igaz egyszer anyós majdnem felrobbantotta (elzárt szelepeknél eltüzelt két láda fát) a totya már kezdett púposodni de szerencsére nem történt nagyobb baj.A kazánba csak akkor gyújtunk be ha otthon vagyunk.

tavasszal tetőtérbeépítést csinálunk és szeretném átalakítani ezt a rendszert.Kiegészíteném padlófűtéssel és némi biztonsági ezközökkel.Mivel a kazán bent van a lakásba előszőr ki akartam cserélni egy vízteres kandallóra ,de úgy döntöttem hogy meghagyom a totyát,kőrbeépítem téglával és csinálok élé egy kovácsoltvas ajtót és máris kész a szép kandaló.A tűz látvány nem érdekel.

A hosszú bevezető után akkor a kérdéseim:

-Ti hogy oldanátok meg a kazánok összekötését

-Milyen biztonsági ezközöket alkalmaznátok

-A padlófűtést hogyan integrálnátok a rendszerbe,hogy a vegyesnél is használható legyen

Örülnék ,ha rajzokkal és tanácsokkal tudnátok segíteni.Automatikára nincs szükség,nekünk megfelel ez a kézi átválltásos módszer is .

Engem főleg a biztonság érdekel.

Ha lehet minnél egyszerűbb és gazdaságosan megépíthető rendszer érdekelne.

 

Segítségeteket előre is köszönöm

 

 

Kertesházas Creative Commons License 2011.02.19 0 0 19186

Az én szerelőm meg nem rakott semmit a vegyes előremenőjébe. Viszont rakott a rendszerbe automata visszacsapószelepeket, így a két kazán nem tudja egymást fűteni. Elzárni semmit nem tudok csak a radiátorokat.

Előzmény: Törölt nick (19185)
Törölt nick Creative Commons License 2011.02.19 0 0 19185

Mivel nálunk sem én egyedül járok a kazánházba, ezért szereltem le a kart.

Illetve a szerelő annak idején addig nem ment el a háztól, míg le nem szedtem az elzáró karját, és odakötötte a csőhöz, hogy majd egyszer meglegyen.

Előzmény: Kertesházas (19184)
Kertesházas Creative Commons License 2011.02.19 0 0 19184

Nem kell elzárni, de amit el lehet zárni, azt el is szokták Murphy törvénye szerint.

Előzmény: Törölt nick (19181)
sajtkereskedő Creative Commons License 2011.02.19 0 0 19183

Tulajdonképpen ezt tettem a vékonyra hasított fával.

Előzmény: jacsoj (19173)
Józsi73 Creative Commons License 2011.02.19 0 0 19182

Telerakod, elzársz szinte minden levegőt tőle, és sokáig "ég" benne a tűz. Amikor egyedül laktam, reggel fél 6-kor megraktam a kazánt, lezártam elől-hátul, majd este 6 körül hazaérve még volt benne tűz. A víz meg 45-55°C között volt.

Előzmény: vtechun (19172)
Törölt nick Creative Commons License 2011.02.19 0 0 19181

Miért kell elzárni az előremenőben a csapot?

Nekem is lett beépítve oda elzáró, de a karja le van szerelve. Majd akkor lesz az a csap elzárva, ha a kazánnal lesz valami gubanc, és ki kell zárjam teljesen a rendszerből.

A visszatérőben levő csap elzárásával máris megszűnik a cirkuláció, így a gázkazánnal történő fűtés esetén sem melegszik feleslegesen a vegyeskazán.

Még nem próbáltam úgy befűteni a vegyessel, hogy a visszatérőben el van zárva a csap, így nem tudom mi történne.

De jó eséllyel el tudna tágulni a nyitott előremenőben a tágulási felé a forró víz, vagy gőz.

Míg ha mindkét csap el van zárva, elég hamar gömbölyű lesz a kazán.

A beépített biztonsági nem rossz dolog, de még így sem zárnám el soha a vegyes előremenőjét....

Előzmény: Kertesházas (19179)
Kertesházas Creative Commons License 2011.02.19 0 0 19180

Éjjel aludni szoktam:) Ennek az az eredménye, hogy reggelre 17 fok van...

Viccet félretéve, egy puffer nélküli vegyeskazános rendszer erős kompromisszum komfort terén. Ez van.

Előzmény: vtechun (19176)
Kertesházas Creative Commons License 2011.02.19 0 0 19179

Láttam ma egy érdekes fűtésrendszert az egyik ismerősömnél. Hagyományos nyitott rendszerű fűtés, valami régi lemezkazánnal, kb 30 éve épült. Erre a gázkorszak kezdetén ráaplikáltak egy FF20-as gázkazánt. A vegyest csapokkal lehet kizárni a rendszerből, ahogy kell. A csap az előremenőben... És most jön a lényeg, a szerelő gondolt arra, mi lesz ha elzárja valaki a csapot a vegyes előremenőjében, vagy elfelejti kinyitni? Az előremenő vezetékbe, az elzárócsap elé berakott egy 2,5 baros biztonsági szelepet! Tudom, hogy így sem jó, de ahhoz képest milyen rendszerek vannak még ma is, legalább egy lépést tett a biztonság érdekében.

sajtkereskedő Creative Commons License 2011.02.19 0 0 19178

Most hallottam egy öreg szakitól,úgy fűt 4 szintet,hogy 2-szer megrakja nyár,- ill. fenyőfával,teljes levegővel ereszti,míg az előremenője 90 fok,aztán akác,azt már lehet órákig fojtva üzemeltetni. 

Előzmény: vtechun (19172)
vtechun Creative Commons License 2011.02.19 0 0 19177

Akác (Robinia Pseudoacacia L.) - 14.9 MJ/kg ez az érték milyen száraz tüzifára vonatkozhat? légszáraz? tehát kb 20% nedvességtartalomra?

vtechun Creative Commons License 2011.02.19 0 0 19176

ja, csak éjjel nehezen lehet óránként pakolni :)

Előzmény: Kertesházas (19174)
jacsoj Creative Commons License 2011.02.19 0 0 19175

Ha viccelődnék, akkor azt mondanám, hogy minél többet kell rátenni.

De, mivel a cél a helység fűtése, ezért először a vizet kell felmelegíteni, intenzíven fűteni, megforgatni a rendszerben, és mikor megfelelő meleg van a szobában, akkor órákra le lehet folytani a kazánt, hogy minimális kémény huzattal, és minimális primér levegővel éppen csak pótólni a hőveszteséget.

Előzmény: vtechun (19172)
Kertesházas Creative Commons License 2011.02.19 0 0 19174

Nincs trükk, próbálgatni kell. Mindegyik rendszernek saját lelkivilága van. Ami nekem beválik, nálad lehet, hogy katasztrófális kudarc lesz. Hagyományos vegyeskazánnál alapvetően igaz, hogy annál tovább ég, minél lassabban ég benne a tűz. Ezt viszont csak fojtott levegőadagolással tudod elérni. Minél jobban fojtod, annál tovább ég (persze ha teljesen lefojtod elalszik), viszont annál rosszabb lesz a hatásfok, és annál jobban kátrányosodik a kémény. Ha nem fojtod, a tűz jól ég, a kazán bömböl, az előremenővíz nálam 90 fokos, a kémény szép tiszta, viszont óránként pakolhatom. El kell dönteni melyiket szeretnéd. Én az utóbbit alkalmazom.

Előzmény: vtechun (19172)
jacsoj Creative Commons License 2011.02.19 0 0 19173

A kémény huzat nem megfelelően érvényesül, olyan nyílásokon, réseken szív, ahol nincs tűz.

Próbáld letakarni egy lemezzel, ideiglenesen, a rostély nyílást, úgy , hogy a huzat alulról a parázson át áramoljon. Azonnal észreveszed a változást. A többit rád bízom.

Előzmény: sajtkereskedő (19168)
vtechun Creative Commons License 2011.02.19 0 0 19172

amúgy mi a "trükkje" annak, hogy egy hagyományos vegyes kazán minél tovább égjen fával?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!