Keresés

Részletes keresés

szucsi1234 Creative Commons License 2011.01.19 0 0 49

Kérdésem lenne. Szeretnék hirdetni osztrák internetes oldalakon , bútorfestéssel foglalkozom...tudna vki segíteni, hol érdemes???Koszonom!

Törölt nick Creative Commons License 2011.01.19 0 0 48

Én tudok ilyent, de nem adom meg a számát. Fontos, hogy a jó kapcsolatunk megmaradjon:-)

Próbálj hirdetésekre jelentkezni :-)

Előzmény: bese42 (46)
inmi Creative Commons License 2011.01.19 0 0 47

Az ilyesmi nagy felelősség ám. Ismeretlenül nagyon nehéz elvárnod, hogy valaki jótálljon érted, napláne, munkahelyre beprotezsáljon. Ha magadba nézel, megértheted, te sem protezsálnál be engem valahova a két szép szememért, meg azért, mert én azt mondom, ott szeretnék dolgozni, szóljál már két szót az érdekemben.

Előzmény: bese42 (46)
bese42 Creative Commons License 2011.01.19 0 0 46

Szia !

 

 

Az elhelyezkedésben szeretnék segitséget kérni . Olyan  magyar  buszvezetö kollégát keresek ,aki  ausztriába dolgozik és

 

betudna protezsálni  egy ottani céghez. köszönöm.

Törölt nick Creative Commons License 2011.01.18 0 0 45
Előzmény: Törölt nick (44)
Törölt nick Creative Commons License 2011.01.18 0 0 44

Miben kell segíteni? A buszvezetésben?

Én csak mozdonyt tudok :-(

 

http://at.gigajob.com/job/Busfahrer_job.html

Előzmény: bese42 (43)
bese42 Creative Commons License 2011.01.18 0 0 43

Sziasztok !

 

 

Autóbuszvezető vagyok . Ausztrában szeretnék dolgozni. Aki  tud segiteni kérem jelentkezzen ! Köszönöm.

Email cim :  zil130@citromail.hu

Törölt nick Creative Commons License 2011.01.16 0 0 42

Biztos a mai világba, ami már egy hete megtörtént:-)

Én a jelenlegi munkahelyemre úgy váltottam, mert szintén nem bíztam benn, hogy előtte két héttel mondtam fel, mert ennyit ír elő a törvény. Így történt meg az, hogy vasárnap még a régin dolgoztam, hétfőn már az új munkahelyen. A régi főnököm nem adta ki az utolsó két hetemet szabadságban, hanem kifizette.

Kb két év alatt volt 3-4 hét szabadságom, de így legalább biztos volt!

 

És ez, határon túlról fokozattan igaz. A biztos munkahely az, amiből nyugdíjba mentél, nem az amit annak ígérnek :-)

Májustól még kevesebb lesz a munkahely Ausztriában, főleg a képesítést nem igénylő segédmunkákban.

A többinél meg a legjobbaknak van a legjobb esélyük.

Előzmény: AndreaSzh (41)
AndreaSzh Creative Commons License 2011.01.16 0 0 41

Sajnos Pflegehelferinnek is csak diplomás külföldieket vesznek fel, vagy osztrák állampolgárt.

Én egy biztos ausztriai ígéretért nem hosszabbítottam meg itthon a szerződésemet, a Berufszulassung-gal a kezemben. Korrekt, őszinte módon, időben búcsúztam az ápolási vezetőtől, hogy időben találhassanak embert a helyemre... Már látom, hogy nem erre a világra való ez a fajta elképzelés...

Jelen pillanatban papíron főállású anya vagyok és "főállású álláskereső", párom itthoni fizetéséből élünk. Ez nem panasz, csak másként terveztem/em a jövőnket.

 

Üdv:.      Andrea

Előzmény: Törölt nick (40)
Törölt nick Creative Commons License 2011.01.16 0 0 40

Azt én is észrevettem, hogy a diplomás hirdetések túlsúlyban vannak.

Ennek ellenére próbálkozz csak, addig pedig éld az eddigi életed.

Egy jó álláshoz kell szerencse is. A páromnak olyan állása van, ahova kb 5 évente kell egy ember. Ő jókor jelentkezett a jó helyre.

Ki kell várni.

Előzmény: AndreaSzh (39)
AndreaSzh Creative Commons License 2011.01.16 0 0 39

Ezt a választ is nagyon köszönöm!

 

"Kihasználva" az újabb biztatást, leírom gyorsan:

Éppen lementettem néhány állásajánlatot, amit holnap megpályázok, mert régóta hirdetik.

Megpályázom annak ellenére, hogy egyre inkább az a kép élesedik előttem, hogy diploma nélkül ebben a szakmában külföldiként reménytelen intézeti álláshoz jutni (szociális gondozó és ápoló vagyok, majd' egy éves idősotthoni gyakorlattal, erre adták meg a Berufszulassung-ot).

Most már olyan válaszokat is kapok, hogy megkérdezik az AMS-t, vehetnek-e fel külföldit, majd a válasz: csak meglévő munkavállalóival v. Befreiungsschein-nel. Persze, nagyon jól látják a pályázati anyagomból, hogy egyiket sem tudom teljesíteni.

Sajnos odaát is nagy a munkanélküliség, de az osztrák kormány egyre több Pflegehelferint képez, sőt képzetleneknek is ajánlanak idősotthonokban állást, képzési szerződéssel. Egy ismerősöm Mo-n él, de osztrák állampolgár. Semmi köze a szoc.szférához v. az egészségügyhöz, de neki is felkínálták a lehetőséget egy intézményben.

Ahol a próbanapot csináltam, csak magyar és szlovén diplomás ápolóval találkoztam, a Pflegehelferinek osztrákok voltak.

24 órás ápolással gyakran keresnek, de azt a gyerekek miatt nem vállalom, így továbbadom a felkínált lehetőségeket.

Legutóbb kapott ajánlatom egy cégtől: alzheimer kóros bácsi mellé 24 órában napi 32 euroért, de Haushaltshilfe-ként (háztartásvezetés (minden!) + éjszakai felügyelet). Ha Pflegehelferinként alkalmaznának, akkor napi 57 eurot fizetnének, de állítják, hogy a bácsi betegsége ellenére ez nem Ph.-állás...

Ennyit nyavalyogtam, elnézést.

 

Egyébként ma csodaszép idő volt itthon, mintha tavasz lenne!

 

Minden jót, és köszönöm!

 

Andrea

 

Előzmény: Törölt nick (38)
Törölt nick Creative Commons License 2011.01.15 0 0 38

Én nem vagyok szakmabeli, de azt tanácsolom, ne add fel. Jelentkezz újra és újra, finomítsd az önéletrajzod, bemutatkozó leveled, nyelvtudásod.

Jelentkezz minden számításba jöhető helyre, ha kell többször is.

Nejem éppen kórházban van és még ott is voltak külföldi ápolók, sőt még egy magyar orvos is. Persze nem minden nap keresnek embereket, de szerintem csak idő kérdése.

Előzmény: AndreaSzh (37)
AndreaSzh Creative Commons License 2011.01.15 0 0 37

Szép napot mindenkinek!

 

Ismét próbálkoznék egy kérdéssel, hátha akad egy egészségügyben  dolgozó az idelátogatók között:

 

valóban reménytelen Ausztriában elismertetett középfokú ápolói végzettséggel (Berufszulassung in der Pflegehilfe) állást kapni egy Pflegeheimben (Burgenland, Niederösterreich, Ost-Steiermark)?

Az eisenstadti Amt der Bgl. Landesregierung-nál azt mondják, hogy minden rendben a papírjaimmal, a végzettségemmel, a Pflegehelferin-pályázataimra mégis elutasító válaszokat kapok: nincs a végzettségemnek megfelelő helyük.

Fél év alatt rengeteg pályázat, sok-sok ígéret - behívnak a válogatásra - két helyre hívtak be, egy sikeres próbanap után felvettek szóbeli megállapodással, majd 6 hét után állítólag ők sem tudták megigényelni a Beschäftigungsbewilligung-ot, de nem mondhatnak többet.

 

 

Kérem, ha valaki szakmabeli, akinek tényleg van rálátása e területre, hozzászólna, vagy az e-mail címemre írna egy korrekt véleményt, nagy mértékben segítené a tisztánlátásomat...

Nagyon megköszönném.

 

Üdvözlettel

 

Andrea

Törölt nick Creative Commons License 2011.01.15 0 0 36

Fogorvosért nem kell fizetni, állja a betegbiztosítás. Csak a fogpótlás van horror áron ( az nem ingyenes)!

Előzmény: inmi (34)
Törölt nick Creative Commons License 2011.01.15 0 0 35

Kemény meló, rossz pénzért....

Én is szakácsként kezdtem Ausztriában.

10 napot végigmelóztam, majd négyre haza...még visszagondolni is rossz, hogy is bírtam:-(

Előzmény: inmi (34)
inmi Creative Commons License 2011.01.15 0 0 34

Szakács, Bécs melletti falvakban, kisebb városokban vállal munkát. Bécsben elvből nem dolgozik: szállás sosincs az álláshoz,  és sok az olcsó szlovák munkaerő. Kizárólag olyan állásokat vállal be, ahol jár szállás is ingyen, étkezése megoldott a konyhán (nyomatató lónak...). Így 1300-1500 eurós nettója van. Hazajövetel: heti egy alkalom, egy tank benzin.

 

Olyanokban szereztünk tapasztalatot, mennyi pénz kell legyen indulásnak, kinek hol érdemesebb munkát vállalnia, mennyi a szállás általában, kajára cirka ugyanannyi kell, mint itthon, szolgáltatás nagyon drága (fodrász, fogorvos pl.).

Előzmény: Dorien (33)
Dorien Creative Commons License 2011.01.15 0 0 33

Nagy vonalakban leírnád, hogy hol dolgozik, mit, mennyiért, szállást, étkezést, hazajövetelt hogy oldja meg?

Előre is köszi.

Előzmény: inmi (31)
Törölt nick Creative Commons License 2011.01.15 0 0 32

Jól tette.

A közvetítő cégek azért léteznek, hogy pénzt keressenek, nem jótékonysági szervezetek.

A pénzt pedig a kiközvetített dolgozók keresik meg nekik. Annyira jól azért nem lehet keresni, hogy még ilyen cégecskéknak is jusson!

Előzmény: inmi (31)
inmi Creative Commons License 2011.01.15 0 0 31

A férjem Ausztriában vállal munkát évek óta, sosem vettünk igénybe közvetítő céget. Akinek kérdése van, és tudok rá válaszolni, meg fogom tenni.

Törölt nick Creative Commons License 2011.01.14 0 0 30

Az elmúlt hónapokban csak olyan kérdéseket kaptunk, más topikokban, amire csak bunkón lehetett válaszolni.

Ha valaki értelmes kérdést tesz fel, értelmes választ is várhat.

Előzmény: Julish (29)
Julish Creative Commons License 2011.01.14 0 0 29

Rendben...Csak jöjjön valaki választ is adni:)

Előzmény: Törölt nick (28)
Törölt nick Creative Commons License 2011.01.14 0 0 28

Bár a toipiknyitó már rég eltünt, a kérdései aktuálisak, naponta zaklatnak minket más topikokban hasonló kérdésekkel, ezentúl ide irányítom őket :-)

Előzmény: Törölt nick (27)
Törölt nick Creative Commons License 2011.01.14 0 0 27

Szerintem sem. Májustól meg már nem kell, de akkor lessz kb 100 aki megcsinálja nálad is olcsóbban :-)

Előzmény: asx (16)
Törölt nick Creative Commons License 2011.01.14 0 0 26

"Milyen esélyem van erre?" 

"Egyáltalán van esélyem ismerősök és kapcsolatok nélkül?"


Attól függ, mjkilyen önéletrajzot írsz, mjilyen bemutatkozó levelet, mik a referenciáid, milyen a megjelenésed és milyen sok helyre jelentkezel...

 

 "Milyenek a kinti munkaviszonyok, a munkaadók milyenek a magyarokhoz képest, mennyire szeretik foglalkoztatni, a becsületes, dolgozni akaró és tudó magyar embert?"

 

Nem szeretik, de rá vannak utalva sok esetben. 

 

  "Mennyire lehet kijönni a fizetésből egy magyarnak, jobb vagy rosszabb szinvonalra számíthatok, ha itthon minimálbért kapok?"

 

Ha otthon csak minimálbért érsz, miért gondolod, hogy itt többet fogsz?

Az osztrák minimálbérből pedig nem lehet nagyon megélni....

Előzmény: adamn (8)
Julish Creative Commons License 2011.01.13 0 0 25

Csabef002 észre vetted,hogy az előtted levő hozzászólás kb. majdnem egy éve,azaz töb mint egy éve volt?...

Szóval ennyi idő alatt csak változik az a lista,nem?

Én is pont azon gondolkozom,hogy milyen verzióban tudnék kijutni valahova dolgozni,de tényleg annyi átverés van,vagy legalábbis annak tűnő dolog,hogy nem merek így akárkinek kifizetgetni x összegeket,de nem tudom miként kellene neki kezdeni!?

Megkérhetném azokat akik ezt olvassák és vannak valami javaslatai,vagy tapasztalatai azt megosztaná velem?

Köszönöm...

Csabef002 Creative Commons License 2011.01.11 0 0 24

Egyértelműen kamu az eujob, az ÁFSz honlapjáról letölthető egy pdf lista a hivatalos munkaerő kölcsönző cégekről, azok közt pedig van vagy 100, de nincs köztük a honlapon megadott West Herald Bt.. Amúgy is ha komoly lenne, nem kéne majd 15 ezret előre fizetni, sem pedig utánna, mert a munkaerő közvetítőket az embert kereső cég bízza meg és fizeti, nem a munkavállaló. Még az sem kizárt, hogy majd megjelennek, vagy már vannak is leírások fórumokon a cégről, hogy milyen jó választás stb., de azt írhatják a céges emberek is, elvégre ha arra sem sajnálják a fáradtságot, hogy még a legeldugottab vidéki újságban is hirdessenek nap mint nap, akkor ezt is megtehetik. Normális esetben miért kéne ilyen hirdetéseket feladni, mikor rengetegen kapaszkodnak a külföldi munkalehetőségekért, szóval jelentkezőből biztos nincs hiány. Inkább ismerősökön, vagy önállóan érdemes munkát keresni külföldön is, mert még a legális munkaerő közvetítők is meg szokták szivatni az embert itthon is, lásd trenkwalder stb.

Előzmény: sommarnatt (21)
veszpy Creative Commons License 2010.01.26 0 0 23
Hello!
Tud valaki valami információt a COSTA BRAVA KFT-ről???
Megbízható-e vagy sem???
köszönet érte
sommarnatt Creative Commons License 2008.04.20 0 0 21

Sziasztok

e topic műxik még?

 

most találtam az alábbi link-et. ez jó lehet?

 

hivatalos munka...

 

mindenesetre, 14 e ft-ot be kell küldeni a dokumentációért már eleve

http://www.eujobinfo.hu/szezonalis-munka.php

Előzmény: thomas78 (17)
thomas78 Creative Commons License 2007.08.16 0 0 20
A "dolgozni,élni AUSZTRIÁBAN" topikban leírtam,amit tapasztaltam..
Előzmény: asx (19)
asx Creative Commons License 2007.08.12 0 0 19

Ennek ellenére neked meg sikerült?

Vagy te vagy a kivétel?

 

Előzmény: peterpeter179 (18)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!