Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2017.07.02 0 0 20552

"A hölgyek kedvezményes nyugdíjához szükséges 40 évi jogosultsági időbe beleszámít

 

 

- elsősorban a kereső tevékenységgel járó biztosítási, vagy azzal egy tekintet alá eső jogviszony révén szerzett szolgálati idő (erről később részletesen írok),

- a terhességi-gyermekágyi segélyben, csecsemőgondozási díjban, gyermekgondozási díjban, gyermekgondozást segítő ellátásban, gyermekgondozási segélyben (ideértve a méltányossági gyermekgondozási segélyt is), gyermeknevelési támogatásban és a súlyosan fogyatékos vér szerinti vagy örökbe fogadott gyermekére tekintettel megállapított ápolási díjban eltöltött idővel, vagy ezekkel egy tekintet alá eső, 1998. január 1-jét megelőzően szerzett szolgálati idő.

A gyermekgondozási segélyben eltöltött idővel egy tekintet alá esik a háromévesnél fiatalabb gyermek gondozásával fizetési nélküli szabadság 30 napot meghaladó tartama alatt szerzett szolgálati idő.

A súlyosan fogyatékos vér szerinti vagy örökbe fogadott gyermekre tekintettel megállapított ápolási díjban eltöltött idővel egy tekintet alá esik a tartósan beteg vagy súlyosan fogyatékos, tizenkét évesnél fiatalabb, vér szerinti vagy örökbe fogadott gyermek gondozásával  fizetési nélküli szabadság 30 napot meghaladó tartama alatt  szerzett szolgálati idő.

 

A szabályozás a fentiekben ismertetett szolgálati időn kategóriákon felül más szolgálati időt a kedvezményre való jogosultság szempontjából nem vesz figyelembe."

https://www.nyugdijguru.hu/nyugdij/oregsegi-nyugdij/nok-kedvezmenyes-nyugdija/a-nok-kedvezmenyes-nyugdija-2017-ben

 

..................................................................................

 

"Az ápolási díj folyósításának ideje beleszámít a nők 40-be?

Olyan kérdéssel fordulok Önökhöz, hogy már több, mint 20 éve itthon vagyok a bátyámmal ápolásin. Aki 100 százalékos rokkant. Ott kellett annak idején hagynom a munkahelyemet, hogy tudjam ápolni, mert nem akartam otthonba adni. Munkaviszonyom 20 évig tartott. Szeretném tudni, hogy ez a 20 évnyi ápolási, és a 20 évnyi munkaviszony beleszámít-e a 40 évbe, mert én nem a gyermekem ápolom,hanem a testvéremet."

 

"Sajnos nem számítható be a testvér ápolására tekintettel kapott ápolási díj folyósításának tartama a nők kedvezményes nyugdíjára jogosító időbe.

A korbetöltött öregségi nyugdíj szempontjából viszont szolgálati időnek számít."

 

hrportal.hu.-n  6 hónapja jelent meg

mi lesz velünk Creative Commons License 2017.07.02 0 0 20551

Elnézést a belekontárkodásért!

Ez az ápolási díj lenne?

Nem csak a gyermekét ápoló szülőnek számít bele a 40 évbe ?

Én úgy tudom,aki például a férjét ápolja ,annak nem számít bele.

Előzmény: tahisi (20550)
tahisi Creative Commons License 2017.07.02 0 0 20550

2017 januávár 1.től a 40 éves korkedvezményes nyugdíjba beszámít az ápolási segély is!!!

Előzmény: Törölt nick (20527)
Zsazsu65 Creative Commons License 2017.07.02 0 1 20549

Köszönöm! Majd jelentkezem! Minden jót kívánok!

Előzmény: Törölt nick (20504)
Zsazsu65 Creative Commons License 2017.07.02 0 1 20548

Igen én Rehabos vagyok és július végén telik le a 3 év. Nekem magamtól kell kérvényezni hogy ismét hívjanak . Köszi a jó kívánságot, viszont kívánok hasonlókat!

Majd ha tudok valamit jelzek :)

Előzmény: mi lesz velünk (20502)
Monika Schuller Kurunci Creative Commons License 2017.07.01 0 0 20547

köszönöm szerencsére nem nagy és be varrosodik csak ugye járkálok ez ujra elő hozza a volt munkahelyemnél is ez volt az akadály eügy  és most itt is az előzőnél

 

 

Előzmény: csikcsak (20546)
csikcsak Creative Commons License 2017.07.01 0 0 20546

Szia, sajnálom, hogy ilyen fiatalon ezt kell átélned! drukkolok, hogy minden jól alakuljon!!!!
A fekélyre viszont tudok egy megoldást. Nagymamám lábujját is amputálták, fekélye is volt a talpán...hosszu... de ha érdekel mi segitett neki akkor irj rám, mert itt nem szabad reklámozni. :)

Előzmény: Monika Schuller Kurunci (20539)
Törölt nick Creative Commons License 2017.06.30 0 0 20545

"A munkaképes korú magyar lakosság közel 10 százaléka, 358 ezer ember egészségkárosodással él. Az elmúlt években gyökeresen átalakult a megváltozott munkaképességűek ellátási rendszere Magyarországon, 2014-ben 23 ezer ember esetében állapítottak meg rokkantsági és 7500 főnek rehabilitációs ellátást.

 

2011-től teljesen átalakult a megváltozott munkaképességűeket segítő állami támogatás rendszere Magyarországon. A lépés elég sok embert érintett. A rendelkezésre álló legfrissebb, 2014-es statisztikák 358 ezer egészségkárosodással élő emberről tudnak Magyarországon. Ez a munkaképes korú lakosság nagyjából 10 százaléka. 2012 és 2014 között közel százezer főt vettek újonnan megváltozott munkaképességűként nyilvántartásba.

 

Az új szabályok alapján két csoportba sorolják az állami segítségre jogosult megváltozott munkaképességű embereket: a rehabilitációs ellátásban részesülőkre és a rokkantsági ellátásban részesülőkre.

2014-re 23 ezer főre esett vissza az állami rokkantsági támogatásban részesülő új bekerülők száma. 2012 és 2014 között 70 ezer főnek állapítottak meg új rehabilitációs vagy rokkantsági ellátást.

 

Attól azonban, hogy valaki jogosult állami ellátásra, anyagi gondjai nem oldódnak meg. A segítség ugyanis jóval kevesebb is lehet, mint az addigi jövedelem Az ellátás összegét az ellátásban részesülő átlagjövedelme alapján határozzák meg, de minden kategóriához van egy alsó és egy felső korlát is. Ezeket a korlátokat az úgynevezett alapösszegből számolják ki, amely 2017-ben 96010 forint.

 

Példaként vegyünk két végletes élethelyzetet. A „legenyhébb” esetben az egészségkárosodás nem tartós, a károsult hosszabb-rövidebb rehabilitáció után visszatérhet a munkaerőpiacra. Ezen idő alatt havi 28-38 ezer forint rehabilitációs ellátást kaphat. Ellenben, ha valaki jelentős egészségkárosodást szenved és önellátásra nem, vagy csak segítséggel képes, akkor a rokkantsági ellátás összege havi 52-144 ezer forint közé esik

„Az állami segítség sok esetben nem elegendő sem a felépülés költségeinek fedezésére, sem tartós egészségkárosodás esetében a megélhetésre. Holott éppen egy ilyen élethelyzetben lenne a leginkább szükség pénzre” 

 

Megjelent a piacesprofit.-hun 2017.ápr. 13-án 

Monika Schuller Kurunci Creative Commons License 2017.06.30 0 0 20544

igen bocsánat 1986 akart lenni azaz gyermekkori diabetes 1 tipusu.Sajnos a házi orvos itt se a legkedvesebb elég alpári bocsánat .de mikor azt mondja mit hivjak mentőt vagy hullaszállitót.A bizotságnál a doki csak a papirokat nézte mást nem

 

Előzmény: Monika Schuller Kurunci (20541)
Törölt nick Creative Commons License 2017.06.30 0 0 20543

A körzetinél  azt láttam, hogy neki ez egy teljesítendő feladat volt,  többlet adminisztrációt jelent -valószínűleg.

A szakorvosom az aktuális állapotom alapján sokkal magasabb százalékra számított, mit ami megállapításra került. Arra vigyáztak, hogy állapotromlás ellenére se legyen lényeges különbség az ellátásom összegében. 

 

Neked meg kitartást, reális értékelést! 

Előzmény: Monika Schuller Kurunci (20540)
Törölt nick Creative Commons License 2017.06.30 0 0 20542

Kedves Monika!

Az 1926-os évet,szerintem elírtad.

Előzmény: Monika Schuller Kurunci (20539)
Monika Schuller Kurunci Creative Commons License 2017.06.30 0 0 20541
Előzmény: Monika Schuller Kurunci (20540)
Monika Schuller Kurunci Creative Commons License 2017.06.30 0 0 20540

a beutalót a héten állitja ki a háziorvos ujra nagyon kiváncsi leszek mire számithatok 

 

Előzmény: Monika Schuller Kurunci (20539)
Monika Schuller Kurunci Creative Commons License 2017.06.30 0 1 20539

igen le írom én 1926 óta vagyok cukorbeteg31 éve 9évesen kaptam ezt a nyavaját  2002 nyarán a bal talpamon lett egy seb ami csonthártya gyulladáshoz vitt akkora bal nagy lábujjamat elkelett távolitani ,szerencsémre érszűkület nem alakult ki de a rethinopátia és 3 éve a neuropatia tombol.cukor betegen hála istennek 3 gyermekem szöletett.2003ban felöl vizsgálatra küldött a házi orvos a csonthártya gyulladás retinophatia és a diabetesz miatt a felülvizsgálaton a 67%megkaptam 2006ban ismét majd 2009 az 50 százalék rehabilitálhato szakvéleményt de mivel gyesen voltam igy kértem 2012ig ne folyositsák a rehabos ellátást ami 2ezer ftal lett volna több a gyesnél ezenfelöl a határozaton 2011 szeptember állt ujra felul vizsgálatra ,de akkor volt ez a variálás uj kormány stb.így nem hivtak be 2012 oktoberétöl ez év oktoberéig gyetet kapok.tavaly kértem a házi orvost inditsuk el a komplex felülvizsgálatot mivel a neuropátia is elkezdett dolgozni a cukor miatt.tavaly a c2 52% határozat jütt ki amiben az ellátás a biztositási idő hiánya miatt azaz a 3 év gyes miatt nem volt meg 1200 nap hiányzott .1996ota dolgoztam 2003 tol rokkant nyugdijas ként 4 orában és tavaly szeptember ota idén a mai napig azaz a főkefe felmondott mivel 3 honapja a talpfekélyem miatt itthon vagyok táppénzen ezért hivtam az ögyintézömet mit tehetek és a válasz az ujboli komplex felül vizsgálat mivel változott a torveny.A tavaji határozatomon az állt nem rehabilitálhato de a szociális szakember javaslata szerint igen igy tudtam a főkefénél elhelyezkedni

 

Előzmény: judit59 (20531)
Törölt nick Creative Commons License 2017.06.30 0 0 20538

http://www.efiportal.hu/penzbeli-es-termeszetbeni-ellatasok/jarasi-hivatali-tamogatasok-juttatasok/

Aktív korúak ellátásaMikor igényelhető aktív korúak ellátása?

Az aktív korúak ellátása a hátrányos munkaerő-piaci helyzetű aktív korú személyek és családjuk részére nyújtott ellátás. Az aktív korúak ellátására jogosultak pénzbeli ellátásának két típusa van:
– a foglalkoztatást helyettesítő támogatás biztosítható a munkavégzésre alkalmas személyek részére, valamint
– egészségkárosodási és gyermekfelügyeleti támogatás biztosítható a munkavégzésre valamilyen okból nem alkalmas személyek részére.
A járási hivatal az aktív korúak ellátására való jogosultság megállapítását követően dönt arról, hogy a jogosult részére melyik fenti ellátás típust lehet megállapítani.

 

Ki jogosult az egészségbiztosítási és munkaerő-piaci járulék megfizetése nélkül, ún. szolidaritási alapon az egészségügyi szolgáltatásra? (a felsorolás nem teljes!)

Az a személy, aki

 

  • az aktív korúak ellátására való jogosultság keretében megállapított pénzbeli ellátásban, időskorúak járadékában, ápolási díjban, gyermeknevelési támogatásban részesül, továbbámegváltozott munkaképességű, illetve
  • egészségkárosodást szenvedett és munkaképesség-változásának mértéke az 50 százalékot, illetve egészségkárosodásának mértéke a 40 százalékot eléri, vagy egészségi állapota 50 százalékos vagy ennél kisebb mértékű, és az illetékes hatóság erre vonatkozó igazolásával rendelkezik,

............

 

 

http://www.efiportal.hu/penzbeli-es-termeszetbeni-ellatasok/onkormanyzati-tamogatasok-juttatasok/

 

Milyen támogatást igényelhet fogyatékos emberként az önkormányzattól?

A települési önkormányzat képviselő-testület a törvényben és a települési önkormányzat rendeletében meghatározott feltételek szerint települési támogatást állapíthat meg.

 

Hol informálódhatok a  lakóhelyem szerinti önkormányzat  által nyújtható támogatások szabályairól?

Az önkormányzat által biztosított települési támogatásra vonatkozó szabályokat, a támogatás mértékét és az eljárás szabályait a lakhely szerinti önkormányzat rendelete tartalmazza. Ezek után a lakhelye szerinti önkormányzatnál tud érdeklődni.

 

http://www.efiportal.hu/penzbeli-es-termeszetbeni-ellatasok/sulyos-fogyatekossagra-tekintettel-folyositott-ellatasok/

 

Andi58 Creative Commons License 2017.06.30 0 0 20537

Köszönöm szépen Judit! 

Előzmény: judit59 (20536)
judit59 Creative Commons License 2017.06.30 0 2 20536
Törölt nick Creative Commons License 2017.06.30 0 1 20535

"2001 -ben SM miatt leszázalékoltak, 2007-ben rosszindulatú daganattal operáltak. Közben betöltöttem a 62. évemet és a rokkantnyugdíjat tovább úgy folyósítják mint öregségi nyugdíjt. Kiestem a közgyógyellátás lehetőségéből, mert 67%-os mértékű a leszázalékolásom, amit 2001-ben állapítottak meg. 2007-ben kértem a rákos betegség miatt a leszázalékolás mértékének újbóli megállapítását, amit elutasítottak. Még nem vagyok tolószékben, de állapotom rossz. Most 65.615.- Ft a nyugdíjam. Egyedülálló vagyok, segítségem nincs. Szeretném kérdezni, van-e valamilyen lehetőség, hogy rendszeres támogatást kapjak, mert ebből a nyugdíjból még egy egészséges ember sem tud megélni, nem hogy én betegen."

 

"Ami az Ön esetében esetlegesen szóba jöhet, az az úgynevezett fogyatékossági támogatás. A fogyatékossági támogatás célja, hogy - a súlyosan fogyatékos személy jövedelmétől függetlenül - anyagi segítséggel járuljon hozzá a súlyosan fogyatékos állapotból eredő társadalmi hátrányok mérsékléséhez.A jogosultság nincsen keresőképességhez kötve: jogosult lehet rá az a 18. életévét betöltött súlyosan fogyatékos személy, aki az ellátás igénylésének időpontjában Magyarországon él, magyar állampolgár, letelepedett, valamint bevándorolt jogállású, illetve hontalanként elismert. 

A súlyosan fogyatékos állapot megállapítását egy orvos szakértői szerv végzi. Ide tartozó kategória többek között a mozgásszervi fogyatékosság is, melynek során a mozgásrendszer károsodása, illetőleg funkciózavara miatt a mozgáshoz segédeszköz állandó és szükségszerű használatát igényli, vagy a mozgásszervi betegsége miatt állapota segédeszközzel eredményesen nem befolyásolható.

Nem jogosult fogyatékossági támogatásra az a súlyosan fogyatékos személy, aki vakok személyi járadékában, magasabb összegű családi pótlékban részesül, vagy aki után magasabb összegű családi pótlékot folyósítanak.

Hol és hogyan lehet igényelni a fogyatékossági támogatást?


A kérelmeket a járási hivataloknál, a kormányhivataloknál, a kormányablakoknál és a települési ügysegédeknél lehet benyújtani.
Az igénybejelentéshez mellékelni kell:

 

  • kérelem a fogyatékossági támogatás megállapítására, itt letölthető
  • háziorvos által kiállított 4 oldalas orvosi beutalót
  • a fogyatékosságot igazoló orvosi dokumentációt (pl. kórházi zárójelentés, ambuláns lap), másolatban
  • a személyi igazolvány és a lakcímkártya mindkét oldaláról készült másolatot kell beküldeni a kérelem mellékleteként.

https://www.hrportal.hu/download/fot.pdf

K é r e l e m f o g y a t é k o s s á g i t á m o g a t á s m e g á l l a p í t á s á r a

 

Megjelent a hrportal.hu.-n 3 hónapja

judit59 Creative Commons License 2017.06.30 0 1 20534

 Kedves évalyme! Utánanézek . rákérdezek ,  köszönöm , hogy megírtad... puszi

Előzmény: évalyme (20514)
judit59 Creative Commons License 2017.06.30 0 1 20533

 Kedves Andi 58! Jól írja  kollokvium....a passzív táppénz nem számít bele..  van egy táblázat ahol  évekre bontva  meglehet nézni hány évre mennyi nyugdíjat kaphatsz... azt hiszem a nyugdíjfolyósító honlapján  megtalálod.. ha megtalálom felteszem...üdv Judit

judit59 Creative Commons License 2017.06.30 0 1 20532

 Kedves kollokvium!

 Köszönöm a jó kívánságokat. próbálok magamon segíteni ....  mindenképp be számolok mit értem el az ügyemben...

 Én is kívánok Neked minden jót ! Üdv: JUdit

Előzmény: Törölt nick (20525)
judit59 Creative Commons License 2017.06.30 0 1 20531

 Kedves Monika!

 Hát akkor én már semmit nem értek..... le írnád részletesebben az eseted   ha nem okoz számodra kellemetlenséget.... 2011 ben keltett volna menned felülvizsgáltra,  nem hívtak? most mentél magadtól?

 nekem ez van írva  a határozatban:

"" megalapítás: a kérelem benyújtását megelőző 5 éven belül nem volt legalább 1095 napon át, 10 éven belül nem volt legalább 2555 napon át, 15 éven belül nem volt legalább, 3650 napon át a Tbj. 5, §-a szerint biztosított, és az iskolai tanulmányai megszűnését követően 180 napon belül nem vált biztosítottá, illetve biztosítottá vált , de  a kérelem benyújtását megelőzően bitósítási idejében 30 napnál hosszabb megszakítás van. / Mmtv.2.§ (2)bekezdés a( pont ezért megváltozott munkaképességű személyek ellátására nem jogosult ."  üdv: Judit

 

Előzmény: Monika Schuller Kurunci (20526)
Andi58 Creative Commons License 2017.06.30 0 1 20530

Régebben írtam, hogy rosszul számolták ki a rokkant ellátásom összegét, most próbálom megtudni, hogy esetleg nők 40 utáni nyugdíjához hátha meg vannak az éveim. Szerintem több lenne a nyugdíjam, mint az ellátásom összege.

Andi58 Creative Commons License 2017.06.30 0 1 20529

Köszönöm a választ, tudom én is sorstárs vagyok, csak gondoltam, hátha valaki járt ebben a cipőben.

 

Előzmény: Törölt nick (20528)
Törölt nick Creative Commons License 2017.06.30 0 1 20528

Ez nyugdíjszakértői kérdés, mi itt csak segítő Sorstársak vagyunk.  A Nyugdíjfolyósító majd megküldi a hivatalos kimutatást, vagy ha rendkívül sürgős a válasz, kérdezd a nyugdíjgurut.

Előzmény: Törölt nick (20527)
Törölt nick Creative Commons License 2017.06.30 0 1 20527

Andi58 kérdésére: beleszámít-e a táppénz a nők 40 éves kedvezm. ny.-ba?

 

Szerintem: amennyiben azt a munkaviszony mellett vetted igénybe, abban az esetben igen, beleszámít.


Amennyiben azonban a munkaviszony megszűnése utáni időszakban (ez az ún. passzív táppénz) kaptad az ellátást, abban az esetben nem számít bele.

 

Lásd:

https://www.nyugdijguru.hu/nyugdij/oregsegi-nyugdij/nok-kedvezmenyes-nyugdija/a-nok-kedvezmenyes-nyugdija-2017-ben

 

"Figyelembe NEM vehető szolgálati idő

 

(ezek az időtartamok NEM számítanak be a jogosultsági időbe)

 

– a passzív (a TB biztosítási jogviszony megszűnését követően folyósított) táppénzen töltött idő,"

 

Előzmény: Andi58 (20512)
Monika Schuller Kurunci Creative Commons License 2017.06.30 0 1 20526

szia nekem mondta az ügyintézőm hogy ujra lehet kérni a komplex felöl vizsgálatot és ha 15 even belül 180 nap biztositott idő meg van akkor kaphatom az ellátást.2011 engem se hivtak vissza tavaly nekem kelett kérni

 

Előzmény: judit59 (20513)
Törölt nick Creative Commons License 2017.06.29 0 2 20525

Kedves Judit59!

 

Én is visszaolvastam, így  ma már másként járnék el a saját ügyemben. Te is sokaknak segítettél. Írd majd meg, mit sikerül elérni, nem maradhatsz ellátás nélkül. Várjuk soraid!Jobbulást kívánok egészségi állapotodban és sok sikert, kitartást ügyeid intézésében.

Előzmény: judit59 (20522)
Törölt nick Creative Commons License 2017.06.29 0 2 20524

Körzeti orvos és a gyógyszerész felvilágosítást tud adni.

Előzmény: rokkantos (20519)
Törölt nick Creative Commons License 2017.06.29 0 1 20523

Akut betegségek: heveny lefolyású bántalmak melyek néhány nap, v. hét alatt érnek véget. 

Előzmény: bandolesa (20518)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!