Keresés

Részletes keresés

nagy ivó Creative Commons License 2011.05.03 0 0 9060

Feltalálták a gyorsvágót meg a hozzá való 230-as gyémánt tárcsát és minden méret megoldható

Előzmény: Zoltanuss (9059)
Zoltanuss Creative Commons License 2011.05.03 0 0 9059

 Hát megnéztem mind a 24 rajzot. Mostmár csak az a kérdés, hogy azt a nem járatos téglaméreteteket, hogyan állítják elő - ha nincs téglavagó gép ?

 Szerintem sehogy,

 mert ennyi méretet biztos nem gyártanak !!

 

 Pl. van a 28,5 x12 x6 és a 12 x12 x 6  stb.

Előzmény: pjotrkolja (9049)
Zoltanuss Creative Commons License 2011.05.03 0 0 9058

 Mond te mit akarsz számolni ??

 

 

  "Csinálom a szakvéleményt"

 

 és a szakvéleményt kinek csinálod ??

 Ha rossz a kémény (málik, instabil  stb.)  vissza kell bontani és megfelelően újjá építeni.

 Általában csak a kéményfejet kell, kivéve ha  a kátrányos rész már elérte a lakóteret, akkor azt is kell bontani.

 Újjá építeni sok féleképen lehet.

 gondolom a kémény csoportnál  lehet problémád ( amikr  több legalaább 3 vagy annál több van egymás mellet.

 igen ilyenkor  az átmenet problémás lehet, de meg lehet oldani.

 kitalálták már a téglavágó gépet , be lehet oda tenni vágott téglát is. De nem olyant amit az egyszeri kőmives csinál  - az ugyanis csak  kalapáccsal vágja a téglát. Komoly téglavágó kell.

Előzmény: ép-it-ész (9045)
Zoltanuss Creative Commons License 2011.05.03 0 0 9057

 Jellegzetes bürokrata szemlélet !!

Előzmény: cseik (9053)
Zoltanuss Creative Commons License 2011.05.03 0 0 9056

 Mondmár meg nekem , hogy egy bélet kéménynél milyen hatások érik a körítő falazatot  - a fagyon kivül ??

Előzmény: pjotrkolja (9052)
pjotrkolja Creative Commons License 2011.05.03 0 0 9055

Felújításról volt szó itten ... asszem! Arra meg lehet!

Előzmény: cseik (9053)
Zoltanuss Creative Commons License 2011.05.03 0 0 9054

 tehát valamikor - úgy legalább 90 - 120 éve még volt az un. nagy méretű tégla - igaz akkor csak falazó téglának hivták.

 Ennek mérete 29 x 14 x 6.5 cm. Majd jött az un. kisméretű falazó tégla , ennek méretei 25  x12 x 6 cm. Ez is már legalább 80 éves - az én házamat 32 -ben mán ebből építették - külváros, Pestszentlapos. Vagy Pestszentkalapos.

 A nagy méretűből meg a nagy emeletes bérházakat.

 A szokásos fal vastagságok :  nm. -nél  29 +1 hab.+14 = 44 cm, de vakolva olyan 46 -47 cm.

 Kismértűnél 25 + 1 hab. +12 = 38 ez a klasszikus 38 -a fal ami vakolva mán 40 cm.

 Ja ezek a téglák az un. tömör téglák.

 Igaz mióta a alkalmazzák a húsdarálós technológiát  - más néven extruder, a kisméretű téglákat lukacsosan is gyártják  - már vagy 60 éve biztos.

 Most az egyéb likacsos téglákról nem beszélek - nagyon sokféle van belőle - azok a modern téglák , de csak falazáshoz.

 Vissza a kéményre.

 Majd mindig  csak  a 14 x 14 -es kémény szelvényről beszélünk. Kivül 38 cm , vakolva 40

 Ezt lehet építeni a kisméretű - tömör -falazó téglából.

 

 Viszont a nagyméretű tömör téglából valamikor   építettek kéményeket is.

 ott a  szelvény 17 X17 volt a kémény fala 14 cm   az össz vastagság meg az a 46 -47 cm.

 és nem tudom mi a problémája az ép- ít - ész barátunknak . El kell bontani a nagyméretű téglaból épített kémény fejet , a téflák megtisztíthatók  és szépen vissza lehet építeni. A lényeg  - erősen cementes habarcsba.  Valamikor a habarcsok voltak a gyenge pontok  - nem alakamaztak  cementet és megfeleló homokot.   

 Az , hogy kátrányos a tégla ? kit zavar nem lakótérben lesz visszaépítve. 

 Ha viszont nincs elég nagy méretű tégla - folytani lehet kisméretűvel. A mai kémények már ugyis mind béleltek , az hogy nem kéménytégla - nincs jelentősége. Ilyenkor !!

 Ja , hogy a bürokrácia beleköthet - hát ki kell cselezni őket !!              

cseik Creative Commons License 2011.05.03 0 0 9053

ez igaz, viszont a 2010-ben életbe lépett szabvány szerint égéstermék elvezetőt csak rendszerben lehet építeni. vagyis hiába van meg a téglának "köpenyre" és a csőnek "bélésre" a megfelelőségie, együtt a kettőnek kell meglennie "kéményre", hogy kéményt lehessen csinálni belőlük.

Előzmény: pjotrkolja (9052)
pjotrkolja Creative Commons License 2011.05.03 0 0 9052

Építőanyag, szóval forgalomba hozatali engedéllyel kell rendelkeznie, ami ugye egyből meg is határozza, hogy mire lehet felhasználni. Amúgy bélelt kéményhez van is alkalmazástechnológiai megfelelősséggel bíró kmt. Asszem a Baranya-Tégla kft. gyártja.

Előzmény: Zoltanuss (9051)
Zoltanuss Creative Commons License 2011.05.03 0 0 9051

 És monjátok egy bélelt kéménynél mi a jelentősége, hogy az atégla minősített vagy sem ??

 

 Ez a szarnak való pofon !!

 De megyek és megmérem mindjárt az un régi tipusú tégla méreteit !

nagy ivó Creative Commons License 2011.05.03 0 0 9050

Ezt írtad, és egy-két dolgot máris elárultál magadról:

"" 

 

Hali

 

Gondban vagyok , sűrgős segítségek kérek .

 

Km téglából készített falazott kémények kötéseire lenne szükségem 6 kűrtő járatig .

kell egy olyan oldal ahonnan ez kipuskázhatóü !  """

 

 

Ez a szakiskola 1. osztályos tananyaga, és ha valaki szakvéleményt vállal egy adott területen, a minimum, hogy alapvető ismeretekkel tisztában legyen.

Így erre nehéz válaszolni mert nem tisztázott a kémény szélessége. kötés ügyileg nem mind 1, hogy 38 vagy 51-es

A kötés majdnem azonos a megegyező vastagságú km téglafallal

Szerintem Te égeted magad és nem a fórumozók

Előzmény: ép-it-ész (9045)
pjotrkolja Creative Commons License 2011.05.03 0 0 9049

No innen le lehet húzni pdf-ben!

Jó szórakozást hozzá ...

Előzmény: pjotrkolja (9048)
pjotrkolja Creative Commons License 2011.05.03 0 0 9048

Minnyá fellövöm!

Előzmény: ép-it-ész (9045)
cseik Creative Commons License 2011.05.03 0 0 9047

én komolyan mondtam, ha leírod lerajzolom.

 

egyébként a kéményseprők sokat nem tudnak kekeckedni, ha betartod, hogy:

legkisebb tégla a 3/4-es és megvan a legalább 1/4-es kötés.

Előzmény: ép-it-ész (9045)
ép-it-ész Creative Commons License 2011.05.03 0 0 9046

Igazad van.

Ha megnézed nincs minősített KM tégla jelenleg MO-n amiből kéményt lehetne építeni .

 

A kör ördögi

Előzmény: gmkiev (9042)
ép-it-ész Creative Commons License 2011.05.03 0 0 9045

Tyúúúúúúúú az áldóját, de neki rugaszkodtatok .

Nem probléma mert ki tudom számolni .

Csak képek kellettek volna az internetről és sehol sem találok.

 

probléma lényege : van egy csomó ( ( ) db olyan régi tipusú KM téglából készült kémény a belvárosban amit bontani és újraépíteni szükséges .

Csinálom a szakvéleményt és egy árva fia kép nem sok , nem látok sehol .

nem támasztja alá képileg senki , hogy hogyan lehet az új KM téglából tovább építeni a kéményfejet .

Mert pl. a kéményseprők leírják csak kép nincs hozzá mellékelve . Így az élő fába is bele tudnak kötni ..

Kapisí ??? Heeee?

Szóval kell egy kép és ne égessetek !4

Na csáh

Előzmény: nagy ivó (9041)
Zs:) Creative Commons License 2011.05.02 0 0 9044

Nem is azt kérdezte, hogy lehet-e építeni :)))

Előzmény: gmkiev (9042)
cseik Creative Commons License 2011.05.02 0 0 9043

nem a kürtőszám a lényeg, hanem a kürtőméret és falvastagság

Előzmény: ép-it-ész (9040)
gmkiev Creative Commons License 2011.05.02 0 0 9042

Ma MO.-on nem lehet ebből az anyagból kéményt építeni!

Azadat, csak történelmi könyvekben ezentúl!:)))

Előzmény: ép-it-ész (9040)
nagy ivó Creative Commons License 2011.05.02 0 0 9041

Egy ép-it-ész-nek ez nem lehet probléma.))

Előzmény: ép-it-ész (9040)
ép-it-ész Creative Commons License 2011.05.02 0 0 9040

 

Hali

 

Gondban vagyok , sűrgős segítségek kérek .

 

Km téglából készített falazott kémények kötéseire lenne szükségem 6 kűrtő járatig .

kell egy olyan oldal ahonnan ez kipuskázhatóü !

 

Tudtok segíteni ??

 

 

cs

ép-it-ész Creative Commons License 2011.05.02 0 0 9039

Részemről ez teljesen világos.

Nem lehet mindenhol barkácsolni.

Előzmény: bento1 (9037)
gmkiev Creative Commons License 2011.05.01 0 0 9038

Ilyen darab a Leilához nincs.

Ennek a típusnak a méret pontatlanság a nagy hibája. Évek óta ógykötjük, hogy egy dilettációs közdarabot magunk készítünk. Másképp bele sem megy a méretes cső.

Előzmény: bento1 (9037)
bento1 Creative Commons License 2011.05.01 0 0 9037

Azt még elfelejtettem leírni hogy a szabálytalan bekötés az azért volt szabálytalan mert a kályhacsövet beledugtük a kéménybekötőbe.Na ide kellet volna egy gyári diletációt biztosító bekötő baszdarab!!Boltba lehet kapni!!Csak megjegyzem hogy ezidáig még sehol nem láttam ilyet,most megnéztem egy szaküzletben.Mindenkinek mondom hogy a bekötés akkor lesz szabályos ha ilyennel csatlakoztatják be a kályhacsövet.

Előzmény: Émile (9034)
gmkiev Creative Commons License 2011.05.01 0 0 9036

Én ha éppen humoromnák vagyok, akkor azt mondom, a Leier, a Schiedel selejtje.

Előzmény: Émile (9034)
cseik Creative Commons License 2011.05.01 0 0 9035

ennél több nem valószínű.

 

a cég termékei nem úgy xarok, hogy eltörnek, hanem görbék, csavarodottak, méretpontatlanok és sorjásak. beépítéskor nehéz berakni és ha már benn vannak a helyükön akkor is el tudnak mozogni. ez okozhatja a repedést, puposodást.

Előzmény: Törölt nick (9017)
Émile Creative Commons License 2011.04.30 0 0 9034

 Tényleg ilyen kitűnő gyártmányok ezek a leier termékek ??

Előzmény: bento1 (9033)
bento1 Creative Commons License 2011.04.30 0 0 9033

Nekem nem veled van bajom!Lehet hogy néha kicsit indulatos vagyok!Nekem a bajom az hogy mikor épitkeztem téglakéményt akartam,nem engedték.Meglátam ezt a hiper kéményt és örültem hogy hú de jó,milyen egyszerű.Felépítette a kivitelező és kb 25 nap tüzelés után egy javítási munkánál vettük észre hogy el van repedve.Leier kihiv,már befele jövet mondták hogy kivitelezési hibák szoktak előfordulni.Keresgetett,fényképezgetett,majd felkiállt,KIVITELEZÉSI HIBA.Mint a múlkor is írtam többször leirtam neki,fényképeket küldtem (amit építkezés közben készitettünk) hogy amit mond nem fedi a valoságot.Kb  10. levelemre kiküldött egy levelet hogy kivitelezői hiba nem segithetnek.Ez az úriember a leiernél egy területi képviselő!Nem küld ki egy szakértőt,meg sem nézi valami szakember,csak kivitelezői hiba.Hát ez dühit.Mellesleg a kéményseprők meg azt monták hogy az a hiba amit írt a leier nem okozhatta a repedést.Nem ott repedt el a kémény ahol a leier hibát vélt felfedezni.A kéményesek szerint helytelen bekötés okozta a hibát.Ja és a legnagyobb baj,amiért buktam az ügyet, hogy a kéményesek nem vették át tűzelés elött a kéményt.

Előzmény: Zs:) (9026)
Émile Creative Commons License 2011.04.30 0 0 9032

 Sőt  !

 Bp-en a társasházi kémények döntő többsége már bélelt -legalább is a gázfűtéses házaknál.

 Ezek a béléscsövek pedig olyan tulajdonságúak, hogy a kémény a téglakörítés akár  szanaszét potyoghat, de a kémény mint kémény funkció biztonságos továbbta is.

 Igaz  az ilyen durva eseteknél  a tetőt, néha egy- egy autót megrongálhat a leeső tégla. Igazán 'gáz' akkor van ha valakinek a fejére esik és kinyiffan az ürge.

 Ezt nyilván meg kell előzni. Ez egy egyszerű karbantartó munka !

 Hogy mennyire szubjektiv a dolog, bizonyítja az esetem.

 6 éve ráuntam a béleletlen kéményem álladó erróziójára ( a kémény a tönkremeneteltől még nagyon messze volt, de jobb a békesség elvből kiindulva ) felfogadtam egy bélelőt - a főkétüsz reklámfüzetéből néztem a címet. Kijön az ürge, kapásból a furános megoldást   dobja be.

Sőt foghegyrő megjegyzi ,hogy ezt a kéményfejet át kell építeni. Na láttam, nem az emberem. Ilyenkor  mindig , majd vissztérünk rá szlogennel búcsúzunk. Még szerencse ajánlott egy konkurens céget.

 Ők is kijöttek és az oda csodálatosan megfelelő merev alú.csöves megoldásban állapodtunk meg. Sőt mivel szerintük a 130 -as és a110 -es ugyan annyi árban , hát a 130 -ast  rendeltem. Na itt a nem megfelelő felmérés miatt ráfaragtak. Az a 130 -as cső sehogy se akart lemenni. Volt egy enyhe szükület. Ezért az anyagot felpakolták és másnap a 110 -es csővel simán elvégezték a műveletet. Igaz  így már csak 12 kW -os készülékem lehet, vagy újra bélelni a 130 -assal . A megoldás :  a födémnél az egyik fert gerenda paucsából 3 cm et lepattintani - az kerámia - csak egy hosszú véső kell.

 De a lényeg nem ez.

 Mint írtam a megfellebezhetetlen kinyilatkoztatás - miszerint azt a kémény fejet át kell építeni - ezeknek a második bélelőknek márnem szúrt szemet  - pedig ? Hát eredetileg nekik kellet volna átvetetni - így állapodtunk meg  - csak  észrevételezték volna, ha tényleg olyan rossz.

 Na amikor elmentek  - az állást ott hagyván, másnap megvizsgáltam azt az 'átépítendő' kémény fejet. És mondom nem problém.

 Kellet 2-3 kg fehér cemet - serpenyő, köm.  kanál, spatlik és szépen kijavítgattam a sérüléseket. És hogy ne legyen feltünő, szépen befestettem pirosra, sőt a fugákat is ráügyködtem. Elment rá egy fél nap !!

 A kémény áll, nem errodál és még legalább 38 évig így is lesz.

 De ez nem társasház !!

Előzmény: ép-it-ész (9027)
Émile Creative Commons License 2011.04.30 0 0 9031

 Van egy érzésem  !

 Te a főkétüsz egy beépített embere vagy !

Előzmény: ép-it-ész (9027)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!