Keresés

Részletes keresés

anblock_italia Creative Commons License 2006.08.07 0 0 9477

Rágica virágai a legjobb reklám a Volldüngernek, de pl. ott az is számíthat, hogy kútvízzel locsolja őket, tudom, hogy amikor nekünk is volt egy évig minden sokkal szebb, sokkal zöldebb volt.

De ezt a próbát most úgy csinálom, hogy vannak tálcában magról neveltjeim, kb, egyforma nagyságban, készültségben, egyforma körülmények, egyforma víz stb., ezeken próbázok, de úgy tűnik nem három, hanem négyfélével, mert a Volldüngert is csak beveszem. Tavasszal aztán átültetem őket egyforma cserépben egyfolrma földbe és osmocotéval, majd továbbra is a már addig kezelt tápszerekkel kezelem, aztán nyárra meglátjuk, mi lesz belőlük. Uborkaszezonban jók az ilyen elfoglaltságok!

Előzmény: TTNora (9476)
TTNora Creative Commons License 2006.08.07 0 0 9476

Írtam! :-)

Láttam 1-2 volldünger kezelt leandert mostanában. Gyönyörűek voltak! Formásak, zöldek, egészségesek, tele virággal. Lehet, hogy ez a lötty került ki legalul az összehasonlításból, de nekem ez azt jelentette, hogy mindegy, mit adunk nekik, csak rendszeresen. Akár kétszer egy héten. És persze fontos egy csomó más körülmény...

Előzmény: anblock_italia (9475)
anblock_italia Creative Commons License 2006.08.07 0 0 9475

Hébe, hoba a hozzám hasonló felelőtlenek, de ennek vége, most már komolyan veszem a dolgot. Nem is a múlt összehasonlítása volt a fő cél, hanem a jövőre való felkészülés, én sokat tanultam ezekről a dolgokról, akinek volt türelme elolvasni, azok talán szintén jobban odafigyelnek eztán.

Írj egy emailt, hogy mikor tudnál jönni.

Előzmény: TTNora (9474)
TTNora Creative Commons License 2006.08.07 0 0 9474

nekem jól telt a szombat délelőttöm, voltam egy kertészetben, és két sötét színű virágról "leakasztottam" két szép hajtást. :-) már bocsánat.

Azzal a céllal mentem, hátha látok valami szép, nemes leandert, de csak sárga levelű felkopaszodott példányok voltak. Megvizsgáltam, úgy láttam nincs bajuk, csak gondozás hiányosak. most aggódva lesem, hogy kihajt-e.

OFF: ja, meg volt sétányrózsa is, azok nagyon szépek, de hatalmasak és drágák voltak. Viszont olyan színben, hogy lilás-rózsaszín-sárga... ha lett volna fiatal, biztos megveszem, így abból is kénytelen kelletlen téptem egy picikét.

 

Kémia: úgy emlékszem a hozzászólásokból, hogy mindenki használ valamit, de sokan írtátok, hogy hébe-hóba, ha nem felejtitek el. Így viszont megint nem jó az összehasonlítás...

anblock_italia Creative Commons License 2006.08.07 0 0 9473

De ha neked van valami szép fotód, valami örömteli eseményed, bizony jól jönne ebben az undok időben:-) Nekem már élvezet volt, hogy tegnap késő délutántól sötétig átültettem néhány cseréppel.

A kis Chopin kivirágzott, de semmi extrább, mint a másik, nagyjából ugyanolyan a színe, lehet, ha marad a forrüság, a sok napfény..., de nem maradt.

Előzmény: rágica (9469)
anblock_italia Creative Commons License 2006.08.07 0 0 9472
Csak sajnos ázó, fázó leandereinről nem sok érdekeset tudunk mondani, hát megpróbáljuk a jövőt egyengetni:-)
Előzmény: rágica (9469)
anblock_italia Creative Commons License 2006.08.07 0 0 9471
Jó helyen tetszik járni!
Előzmény: rágica (9469)
anblock_italia Creative Commons License 2006.08.07 0 0 9470
Köszi, tegnap kaptam én is a Bricóban, talán volt olyan leander is, amilyet Ikaszeg vett, de még csak bimbó sem volt rajta és a cédulájából sem lehetett következtetni. így szerencsére nem estünk kísértésbe.
Előzmény: TTNora (9468)
rágica Creative Commons License 2006.08.07 0 0 9469
Jó napot kívánok!
Ez most a vegyészek topicja? Azt hittem itt a leandereseket találom! Na majd jövök, ha Őket találom itt!
TTNora Creative Commons License 2006.08.07 0 0 9468
Vitaflora virágzásindítót én az auchanban vettem múlt héten.
Előzmény: anblock_italia (9360)
cserella Creative Commons License 2006.08.06 0 0 9467
persze,
de szerintem az ozmokót nem annyira jó a leveleknek,mint a virágoknak,
ha pl a füvet vesszük alapul,akkor a K kell a gyökérzet fejlődéséhez
N a levelek fejlődéséhez
tehát sok P van benne a N -hez képest.
Előzmény: anblock_italia (9466)
anblock_italia Creative Commons License 2006.08.06 0 0 9466
Dehát az osmocotét nem hagyhattad abba!
Előzmény: cserella (9464)
anblock_italia Creative Commons License 2006.08.06 0 0 9465
Értem. Persze a Substrállal még több virágzásra is ösztönözted, mert ennek a substrálnak ez a legfőbb dolga. Ha csak a leveleket akartad helyrehozni, akkor Volldünger lett volna talán alkalmasabb. Jól belelovaltam magam ebbe a számomra eddig nem nagyon figyelt világba, de most már mindent érteni szeretnék:-) Ebben a rossz időben is van legalább mivel foglalkoznom a virágok terén:-)
Előzmény: cserella (9464)
cserella Creative Commons License 2006.08.06 0 0 9464
nem többet,csak másmilyet tápoztam szerintem
Előzmény: cserella (9463)
cserella Creative Commons License 2006.08.06 0 0 9463
ha mondhatom így a virágzás csúcspontján kezdtek el sárgulni a levelek,
vsz attól ,hogy a növény annyira el volt foglalva a virágok növesztésével,
hogy a levelekről megfeledkezett(mert nem volt hozzá tápanyag,,,na akkor jött a másik)és a levélsárgulás megállt.
Előzmény: anblock_italia (9462)
anblock_italia Creative Commons License 2006.08.06 0 0 9462
Ezt nem értem, hol vettél észre eddig bármilyen hátrányt amiatt, hogy többet tápoztál volna a szülségesnél?
Előzmény: cserella (9461)
cserella Creative Commons License 2006.08.06 0 0 9461
dehogynem,
mindíg vagy a virágok,vagy a levelek rovására megy a dolog,
virágzáskor pár levél elkezdett sárgulni,ezért locsoltam be Tavászt leutánozva szubsztrált.
Előzmény: anblock_italia (9458)
anblock_italia Creative Commons License 2006.08.06 0 0 9460
Bizony az idén kicsit elegem lett a szép, zöld levelekből:-( Inkább szép színes virágokat láttam volna a kicsiken, mint félméteres száron rengeteg levelet.
Előzmény: cserella (9452)
anblock_italia Creative Commons License 2006.08.06 0 0 9459
Mármint tápszer mennyiség.
Előzmény: anblock_italia (9458)
anblock_italia Creative Commons License 2006.08.06 0 0 9458
Azt tudom, hogy Tavász és Cserella osmocotét és substrált használt és az ő virágaik már már súrolták a túlzás határait, de vajon nem üt e vissza valamikor ez a mennyiség?
Előzmény: oleandro (9456)
anblock_italia Creative Commons License 2006.08.06 0 0 9457
Pont ezt akartam mondani, még jó, hogy megelőztél. Valójában arról jutott eszembe a dolog, hogy a tavaszi virágokat előkészítendő adnék virágzásindítót, hogy fejlődjenek bimbók, de végülis abban maradtunk, hogy háromféle tápszerrel kezelem még augban néhány növendékemet, és majd meglátjuk, hogy lesz e valami eredmény, valami különbség. Talán azt is gondolhatnánk, hogy a virágzásindító + adalék, mert ezeknek a nyári növényeknek folyamatosan kellhet a virágzásindítás.
Előzmény: oleandro (9455)
oleandro Creative Commons License 2006.08.06 0 0 9456
Na, még egy utolsó okoskodás. Ami valóban fontos lehet, és amit igen nehéz ponzosan belőni a különféle katyvaszoknál, az az iptimális adagolás (mennyit, és milyen sűrűn kapjanak a növények). Az osmocote-féle granulátumoknak az egyéb tápszerekhez képest  az lehet az előnye, hogy ezzel nem kell bajlódni. nem  lehet se alul- se túltápozni a növényt, mert annyi hatóanyga bomlik le a bogyókról, amennyire épp szüksége van a növénynek: intenzívebb időszakban, amikor nagyobb a vízigény, akkor tápszerből is több kell, és több is jut a növénynek. Tehát ebből a szempontból megkönnyíti az ember dolgát, de ezt nyilván meg is kell fizetni.
oleandro Creative Commons License 2006.08.06 0 0 9455

Különben érdkes, hogy a virágzásindítóban a káluma sok, éls nem a foszfor, ami a virágzáshoz fontos. Vsz nem véletlenül hívják virágzásindítónak, és nem -fokozónak. nyilván, ez elsősorban arra jó, hogy minél hamarabb és több bimbó képződjön, és nem arra, hogy aztán a virágok szebbek legyenek, . Ez talán csak placebo-hatás, hiszen ez a foszforon múlik, az meg nincs több benne. de ez csak spekuláció.

 

 

oleandro Creative Commons License 2006.08.06 0 0 9454

Sziasztok, most látom, hogy a 7végén megint a kemikáliákról volt szó. csak abszolút dilettánsként annyit akarok nmondani, hogy az NPK mellett a nyomelemek is számítanak, de hogy miben miből mennyi van, azt nehéz összehasonlítani. Az N, P, és K relatív aránya a fontos, nem az abszolút száma, mert persze a különböző készítmáények sokszor nem is jelzik egyértelműen, hogy milyen mértékegységet haszálnak. Szóval mi is az, hogy a Substral-ban a P pld  20? Az, hogy a hasonló összetételű szerek közül melyik mennyire gazdaságos, az nem ezeken a számokon múlik, hanem az árán, és azon, hogy mennyire kell hígítani, és így ha jól emlékszem, a Substral jó drága, hiszen nyilván mindegyik féle tápszert  kb annyira kell hígítani, hogy a hatóanyag összmennyísége kb uannyi legyen.

Egyébként, AI,  nekem az a profi leandertermesztő nem a Vitaflora virágzásindítót mondta, hanem a vitaflora muskátli és balkonnövény tápszert, mert a leandereknek általában az a legjobb, ha mindhárom fő alkotórészből uannyi van a tápban. akkor lesz elég ellenálló, akkor nő arányosan és virágzik rendesen. És ezért hobbikertészeknek a fentebb említett a leggazdaságoabb ezek közül, és nem nagyon éri meg variálni,  hogy  a különböző időszakokban mást és mást adunk a növényeknek. Ez különben uolyan összetételű, minta virágzásindító, csak nincs benne annyi káliumdioxid.

Igaz, egy profi kertésznek lehetnek más céljai, mint egy hobbikertésznek. Ha vki pld nem akarja, hogy nőjenek a növényei, csak azt, hogy virágozzanak dúsan, az nyugodtan használhat olyan tápszert, amiben pld több a kálium az egyebekhez képest.

De gondolom, nyár végén ennek már nincs sok értelme, ilyenkor az a fő, hogy minél ellenállóbb legyen a növény, hisz  ha hűvősebb lesz és rövidülnek a nappalok, úgysem fognak attól jobban virágozni a növények.

Ja pesze, nem szabad megfeledkezni a placebo-effektusról sem. Nyilván az a legjobb tápszer, amitől a gazdi úgy érzi, hogy a legszebbek a növényei. Hisz végülis ez a lényeg.

cserella Creative Commons License 2006.08.06 0 0 9453
értelek, :)
én meg azért használok ozmokótot,mert nincs türelmem tápozni :(
Előzmény: anblock_italia (9449)
cserella Creative Commons License 2006.08.06 0 0 9452
Nem azt mondom,hogy kevés nálatok a virág,mert szépek a növényeitek. :)
Csak azt ,hogy a foszfor kevés a volldüngerben,viszont előnye,hogy szép sötétzöld leveleket produkál.Ezt az ozmokót nem tudja.
Oleandró írta egyszer,hogy virágzás előtt sok foszfor,azután meg sok XvalamiX tartalmú táp kell ,csak erre sajnos nem emlékszem,mi volt.
Multikban van 2 decis leandertápanyag 1300 Ft körül,az biztos jó,
de szerintem is kétféle kell ,más a virágok ,és más a levelek kifejlődéséhez.
Előzmény: anblock_italia (9450)
krampuszka1 Creative Commons License 2006.08.06 0 0 9451
Csak későn volt ............:)))
Előzmény: rágica (9439)
anblock_italia Creative Commons License 2006.08.06 0 0 9450
De azért sem Rágivánál, sem nálam nem lehetett panaszkodni, hogy kevés a virág, bár nálam valóban kevesebb volt az idén, de annak más oka lehetett, ráadásul abba is hagytam tavasszal a Volldüngert, sokáig semmit nem használtam.
Előzmény: cserella (9448)
anblock_italia Creative Commons License 2006.08.06 0 0 9449
Mármint azért használtam, mert nem akartam vizet venni, de nem törődtem az összetevőkkel. Most már tudom a P szerepét, bár azért elgondolkoztató, hogy a virágzásindítóban a legmagasabb, és jóval magasabb érték a K.
Előzmény: anblock_italia (9444)
cserella Creative Commons License 2006.08.06 0 0 9448
kevés P =kevesebb virág
Előzmény: anblock_italia (9444)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!