Keresés

Részletes keresés

donci2 Creative Commons License 2012.01.17 0 0 48907

csak ne arra számíts, hogy bemész és egy kész kutyát kapsz vissza. a sétánál én jelenleg ott tartotk, hogy igyekszem póráz nélkül csinálni. de még nem bízom annyira a kutyában, hogy csak úgy elengedjem, ezért én egy hagyományos pórázt viszek magammal, amit felkötök a nyakörvére. az libeg-lobog utána. ha el akarna menni, vagy látom hogy nem figyel, akkor megfogom a pórázt, rálépek a pórázra satöbbi.

Előzmény: goldigazdi19 (48905)
donci2 Creative Commons License 2012.01.17 0 0 48906

A reti póráz lényege valóban ez. Ezek vadászkutyák. Elvileg a dolguk az, hogy bozótban, vízben mozogjanak. Ott pedig a nyakörv problémás lehet, mert bármibe beakadhat. Egyszerűen veszélyes lenne. Erre találták ezt ki a régiek alapvetően, legalábbis tudtommal.

Előzmény: Abrash (48897)
goldigazdi19 Creative Commons License 2012.01.16 0 0 48905

Bízom benne hogy úgy lesz ahogy írtad! :)  Igen, sajnos nincs hozzá szokva a kutyákhoz, amikor az utcába is először végogmentünk, majd elrántott miattuk és hiába szóltam rá...mostmár jól ismeri ott az össze kutyát, ha elengedem oda sem megy ha ugatnak. Én már nagyon várom a sulit, jót tesz majd neki :) biztos élvezni fogjuk! :) 

Előzmény: lustica (48903)
Döme-Ádám Creative Commons License 2012.01.16 0 0 48904

Szia Secperc!

 

A hétvégén nem jutottam hozzá a nethez, most meg nem győzöm visszaolvasni....

 

Nagyon boldog szülinapot kívánunk mi is Berrynek!!!

S hogy idén se maradjon torta nélkül, Döme elküldi az Ő meglepijének a képét:

 

 

Sok-sok simi a szülinaposnak!

Előzmény: secperc (48852)
lustica Creative Commons License 2012.01.16 0 0 48903

Szerintem az alapgond nálatok az, hogy nincs hozzászokva más kutyákhoz, így mikor kimentek és látja őket, csak velük foglalkozik, és nem hallgat rád. Erre tökéletes lesz a suli, megszokja, hogy vannak körülötte, nem újdonság, és akkor is csinálnia kell a feladatokat. Az első pár alkalom mindig nehéz, de hamar rá szoktak érezni! És utána ebből kiindulva már könnyebb lesz korrigálni a többi hibát is ;-)

Előzmény: goldigazdi19 (48879)
lustica Creative Commons License 2012.01.16 0 0 48902

Hát amikor Kirára ráteszem  pórázt (most 9.5 éves), akkor első 2-3 lépésnél mindig belefeszül ebbe is. Viszont abban a 2 lépésben tisztázom vele gyorsan, hogy ebben nem tanácsos azt csinálnia, mint anno és onnantól már normálisan közlekedik :-)

Whitynél és Maránál már 9-10 hetesen ezzel vittem őket, ahova póráz kellett. Nekik eszükbe nem jut megrántani, mikor rajtuk van, mert tudják mivel jár :-P Hihetetlen kis mozdulatokkal lehet őket korrigálni lábmuka közben, lényegében egy kisgyerek kezébe oda tudom adni őket.

Nálunk nagyon bevált. De ezt is helyesen kell használni.

 

Fém nekem mindig is túl durva volt, csörög össze vissza, nehéz levenni stb. Ezt meg egyszerűen lekapod, mikor küldöd ki őket dolgozni magad elé.

Normál póráz-nyakörv kombó nincs is itthon, csak ez, meg pluszban még pár nyakörv, ha valamelyik kutya "kapaszkodós", pl. buszon ha viszem, legyen mivel megfogni őket :-)

Előzmény: Abrash (48893)
Pisces72 Creative Commons License 2012.01.16 0 0 48901

sk - hajókötélből... :)

Előzmény: goldigazdi19 (48898)
Pisces72 Creative Commons License 2012.01.16 0 0 48900

Csak tudod, én pénzt és bizalmat adtam annak az embernek, aki elkövette -elkövettette- velem azt a bizonyos hibát. Ráadásul még oktatónak is nevezte magát, és szakképzett is volt. :(

De suliválasztásban legalább többet nem tévedünk. :)

Előzmény: lustica (48891)
Pisces72 Creative Commons License 2012.01.16 0 0 48899

Ja, odébbhúzod a külső stoppert, aztán mehet, de nem ez a lényege. :)

A fémmmel az a baj, h van súlya, és a szemek könnyen elcsúsznak egymáson, így egy  jól irányzott mozdulattal a kutya le tudja ereszteni a szügyére, ahol már nem nyakörvként, hanem majdhogynem szügyhámként üzemel. Márpedig a nyaka legtetején kellene maradnia ahhoz, h hatékony legyen.

Szépészeti versenyzők felvezető pórázként ismerik, ott az a lényege, h a fejét szépen magasan lehet vele tartani, és már más munkakutyásoktól is hallottam (roti-póráz :) ), h maguknak követelik a nevet. A rotiknál szintén az a lényege, h a kutya ezzel visszafogható, ha megugrana.

Előzmény: Abrash (48897)
goldigazdi19 Creative Commons License 2012.01.16 0 0 48898

akkor nekem is be kell szereznem egy retr. pórázt! 

Abrash Creative Commons License 2012.01.16 0 0 48897

és ezt egy vékony fémlánc nem tudja?

 

suliban azt hallottam, hogy a könnyen nyitható retipóráz léynege, hogy vadészaton hamar leakasztható

Előzmény: Pisces72 (48896)
Pisces72 Creative Commons License 2012.01.16 0 0 48896

A pórázban a nyakörv a lényeg, amit rögzíteni tudsz a nyaka legtetején -gége fölött, fülnél- olyan helyzetben, h ha nem húz, a póráz nem fojt, de ha húz, akkor ott szorul, amivel szemben a kutya nem tud érdemben erőt kifejteni. Mivel nem éri el a célját, ugyanakkor elég kellemetlen neki, nagyon hamar leszoknak a póráz rángatásáról.

Előzmény: Abrash (48893)
Pisces72 Creative Commons License 2012.01.16 0 0 48895

Jujj!!!!!

Előzmény: Pisces72 (48889)
goldigazdi19 Creative Commons License 2012.01.16 0 0 48894

Köszönjük!! :)

Abrash Creative Commons License 2012.01.16 0 0 48893

reti pórázan másképp viselkedik általában, vagy nem húz?

Előzmény: lustica (48891)
lustica Creative Commons License 2012.01.16 0 0 48892

Nagyon aranyos! :)

Előzmény: goldigazdi19 (48890)
lustica Creative Commons License 2012.01.16 0 0 48891

Na ez az :-( Mondjuk sajnos az első kutya sztem mindenkinek "tanulós", következő már kicsit egyszerűbben megy, 2x nem követed el ugyanazt a hibát, mindig lesznek újak :-D

 

Sajnos nekem Kira is ilyen nyakörves típus volt, feszült is benne rendesen... Aztán jött a retr.póráz. Ég és föld a különbség, de még mindig visszaütnek dolgok.

Előzmény: Pisces72 (48888)
goldigazdi19 Creative Commons License 2012.01.16 0 0 48890

Prince kutyum! 


Pisces72 Creative Commons License 2012.01.16 0 0 48889

... a fém folytót, aminek a hatástalanítását pontosan 5 perc megtanulnia egy retinek... :):):)

Előzmény: lustica (48886)
Pisces72 Creative Commons License 2012.01.16 0 0 48888

És mennyivel egyszerűbb nulláról jól csinálni, mint egy elrontott kutyát helyrehozni... Mi is így jártunk. Több, mint egy évbe tellett kijavítani a hibákat. És néha még ma is visszaköszön egyik-másik...

Előzmény: lustica (48886)
goldigazdi19 Creative Commons License 2012.01.16 0 0 48887

Megkérdezek mindent, a honlapon nem sokat írnak, de mindenképp felmérem a terepet!
Ha gondolod nézd meg: http://5mp.eu/web.php?a=kutyasuli&o=8FQTlGLORG

Előzmény: Pisces72 (48884)
lustica Creative Commons License 2012.01.16 0 0 48886

egyébként ezt sose tudtam megérteni... Miért kell valahol is kötelezővé tenni a folytót?!

Fiatal 4 hónapos kan kölykömet b@szták el így sikeresen Bp.-en, merthogy KÖTELEZŐ rátenni. Utána retrieveres kiképzőnek jóóó sok idejébe telt, mire úgy ahogy helyretette a kutyában a dolgokat, és lehetett vele valahogy is együttműködni :-S

Előzmény: Pisces72 (48884)
lustica Creative Commons License 2012.01.16 0 0 48885

Múltkor már akartam is kérdezni tőled, egy kis off:

ki a 3. jövevény? Honnan való? :-)

Előzmény: molera (48878)
Pisces72 Creative Commons License 2012.01.16 0 0 48884

Amit "vidéki" körülmények között lehet, mindent kipróbáltunk kutyasuli ügyben. A nagyon régi, németes munkakutyás kiképzéstől kezdve a modernebb, játékosabbon keresztül a legújabb "irányzatokig" mindenben szereztünk tapasztalatot, és az egészet kutyás versenysporttal, agilityvel koronáztuk meg -ill. jobbára csak a felkészüléssel, mert labaradorral ezt inkább csak élvezni lehet, mint megnyerni (Ananászt nem ide számítva :) ).  Kialakult pár viszonyítási pontunk, ami alapján szerintem érdemes szelektálni a sulik és az oktatók között.

Póráz: legjobb, ha a kutya póráz nélkül (!!!) dolgozik a foglalkozásokon. Ha pórázzal kell, és előírnak vmilyen fojtó nyakörvet, akkor legalább engedjék meg a retipóráz használatát. Ha ragaszkodnak a hagyományos fém fojtóhoz, akkor inkább kerüljétek el a sulit.

Játék: ha a szünetekben sem lehet a kutyákat elengedni, akkor ott vmi nagyon nincs rendben, persze, a nem szocializálódott ebekre ez nem vonatkozik.

Jutalom: ha az oktató semmit sem konyít a klikkerhez, vagy ellenzi a használatát, akkor kissé lemaradt a világtól. A jutalomfalat, ami biztosan kelleni fog legalább az elején, kicsi legyen és puha, pl. virsli, sajt, hasonlók, ne száraztáp. Ezt nem biztos, h el fogják mondani.

Feladatok: olyan oktatót válassz, már ha van lehetőséged választani, aki hajlandó foglalkozni az egyéni problémákkal is, legalább kérésre vagy különfoglalkozás keretében. És nem utolsó sorban tudd meg, h a vizsga, amivel zárul a képzés, melyik rendszer milyen szintű vizsgája lesz, nehogy az legyen a vége, h a tanfolyamdíjban beszedett vizsgadíjért cserébe csak egy "helyi" papírt kaptok. Mert van ilyen is...

 

Ha van rá lehetőséged, szerintem leghasznosabb lenne egy tükör-módszeres suliba elmenni.

 

Előzmény: goldigazdi19 (48881)
Pisces72 Creative Commons License 2012.01.16 0 0 48883

együttérzésem... :(

Előzmény: metalex (48871)
metalex Creative Commons License 2012.01.16 0 0 48882

Köszönöm mindenkinek.

Nagyon-nagyon nehéz volt meghozni a döntést, pedíg készültünk rá.

Hiába, az elmúlt tizennégy év, az nagyon hosszú idő volt, s talán még magam sem hiszem el ami történt.

Érdekes volt viszont ,hogy  a "Doki-bácsi"- akihez kölyökkora óta jártunk , megköszönte, hogy elhoztuk a kutyust és a lehető leg humanitáriusabb megoldást választottuk és nem hagytuk szenvedni. A végén még nála is előkerült a zsepi sarka a zsebéből.

 Valószínűleg sok ember nem ezt a megoldást választaja a végén....

Nem volt egy könnyű hétvégénk.

Egyenlőre nem tervezünk újat, van még egy Jack Russel-ünk, akit most még jobban kell pátyolgatni és "elrontani". Ők ketten együtt nőttek fel, ill. a labilány egy kicsivel idősebb volt.

Kívánok minden jót a gazdiknak és a kutyusoknak is egyaránt!!!!!

goldigazdi19 Creative Commons License 2012.01.16 0 0 48881

Akkor nem aggódom! :) majd a tavasszal akarjuk kezdeni, már folyamatban van :) Örülök hogy megosztottad a saját tapasztalataid, és azt is hogy neked mit jelentett, és a kutyának is a suli. Olyan jó ilyeneket olvasni, hogy ez által te is sokat tanultál, és kiköszöböltél hibákat amit addig nem tudtál. Sok gyakorlás, kitartás, türelem! Köszönöm! :)) 

Előzmény: molera (48880)
molera Creative Commons License 2012.01.16 0 0 48880

nem biztos, hogy én vagyok a legjobb tanácsadó, hiszen a kutyáim messze nem olyanok még, mint amire törekszem:-))

a suliban nálunk az alapnál pórázon volt minden gyakorlat, a szünetekben volt elengedés, amikor játszottak a kutyák, illetve behívás gyakorlásánál voltak még szabadon. attól nem kell szerintem tartanod, hogy el megy világgá, mert alapvetően nem tud, és ha nálunk is volt egy-két makacsabb, aki nem akart odamenni a gazdihoz, akkor segítettek az oktatók.

én is tanítgattam a kutyát, de amikor elkezdtem a sulit, mindent a suli ütemében tanultam vele, soha nem többet a kívántnál,tehát lépésről lépésre a legelejétől.

szerintem ilyenek miatt ne aggódj, pont az ilyen problémák megoldására is jó a suli:-)) én sem véletlenül vittem a legkisebbet legelőször suliba, a másik kettőhöz képest ő egy hiperaktív szélvész kb 10 kutya makacsságával:-)) a mai napig nem tökéletes a rendszer vele, de nagyon sokat változott már:-))

Előzmény: goldigazdi19 (48879)
goldigazdi19 Creative Commons License 2012.01.16 0 0 48879

Köszönöm a választ! :)
Nekem olyannal van gondom nála, hogyha meglátja a pórázt a kezembe, túlságosan izgatott lesz, alig tudom rátenni a nyakörvet...ha elengedem őt hogy szaladgáljon, és ha szólok neki hogy jöjjön ide, meg sem hallja, akkor jön amikor akar, ha idegen kutyákat lát, akkor elránt, de már ez nem mindig van így...ülni, tud, pacsit adni tud, de a figyelmével sok baj van..és nem tudom ha ezeket nem tudja akkor hogy fogunk a munkához majd a suliban? a legeslegelejéről szépen lépésben? ezektől az apróságoktól félek, ami nem is apróság...

molera Creative Commons License 2012.01.16 0 0 48878

szia!

nekem nagyjából friss élményem van, november elején tettük le az alapengedelmességi vizsgát a legifjabb kutyámmal. nagyon élveztük, bár Kekszi sokkal visszafogotabban viselkedett ott, mint amúgy, de a feladatokat élvezte,sok új dologgal találkozott és nagyon sok kérdésemre választ kaptam, amikkel nagyon sok mindent sikerült megoldani.

ez csak egy alapfokú engedelmesség, teljesen alap dolgokat sajátítottunk el, láb mellett követés, ültetés, fektetés, helyben maradás, menet közbeni ültetés és fektetés, tanultunk fárasztásos trükköket, volt iskola területén kivülni séta feladatokkal, élelem megtagadás, stb. ismerem, hogy milyen, amikro nincs elég idő a kutyára, de ebben a 6 hétben muszáj voltam odatenni magunkat, ha haladni akartunk a tananyaggal, és akárhogy is fogadkoztam, bizony a vizsga óta nem igen gyakoroltam vele, pedig a világot nem 6 hét alatt lehet megváltani, ez csak elindít a helyes úton. a másik két kutyát is tervezem elvinni idén, és gyanítom, hogy a két makacs,önfejű sharp után  Bella labi a maga 6 évével igazi felüdülés lesz, hiszen neki lételeme a megfelelni akarás.:-))

viszont ez a 6 hét annyira összekovácsolt a kutyával, hogy csak na. a gyakorlások alatt mindig csak kettesben voltunk és ez sokat számított. én is úgy vagyok vele, hogy 1 kutyánál is törekedek a jóra, de 3nál már luxus lenne, ha nem működnének jól.:-)) alapvetően tudnak jó pár dolgot, de azt szeretném, ha mindegyiknek lenne egy oklevele egy ilyen tanfolyamról:-))

persze találni kell egy jó sulit, egy olyat, amelynek az elveievel egyet ért a gazdi is, és akkor nagyon jó dolognak tartom. az idősebb sharpom oviba is járt, ő ott "vizsgázott" le kb 5 hónaposan, hát nagyon cuki volt:-)) azóta sajnálom, hogy vele akkor abba hagytam, de ami késik, majd jön:-)))

Előzmény: goldigazdi19 (48875)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!