Keresés

Részletes keresés

diniboy Creative Commons License 2011.02.26 0 0 19374

Sziasztok!

 

Segítséget kérnék tőletek, mert úgy néz ki, hogy a füstgáz mérésnemnél használt műszerem nem működik. Érzékelőt is cseréltem rajta, de most is csak  a mellékelt képen látható vonalsort mutatja. Mindent bekötést sorban lebontottam róla újra bekapcsoltam, úgy h. a végén már csak a táp maradt, de akkor is hallom, h. kapcsol a relé egyet(ALARM1) lámpája világit aztán a számok emelkedése után (egyre nagyob értéket mutat és kiakad) kigyuladnak a "vonalak ". Ha bekapcsolom, vonalsor fent jelenik meg a PV sorban (a "nyolcasok" felső vizszintes része világit).

 A műszer RKC REX C-100 japán(kínai?) tipusú. Ha valaki ért hozzá segítsen vmi ötlettel. A "dobd ki" is jó, de azért az csak a végső legyen. o:))

 

Előre is köszönöm:diniboy

hegizoli 307 SW Creative Commons License 2011.02.26 0 0 19373

Hali!

"befűtöttem, de úgy istenesen, hogy mozogjon a kazán a helyén"

A jelek szerint sikerült :-)))

Még jó,hogy nem estetek pánikba.Ahogy irják itt,nekem is az elzáró karok felakasztva a csapok mellé,mert ahogy mondják"azért kell beszednem a piros bogyót,hogy elne felejtsem a kéket:-)))))))))))))))

 

A diesel moci meg szuper lett.

Előzmény: holicse (19357)
kicsizs Creative Commons License 2011.02.25 0 0 19372

Volt vélemény és le is írta neked...

Előzmény: fogltomi (19285)
nixon70 Creative Commons License 2011.02.25 0 0 19371

Szivattyú van írva.

Előzmény: t.zsolti (19370)
t.zsolti Creative Commons License 2011.02.25 0 0 19370

a padlókörön nincs külön szivattyú?

nem tudom elolvasni mi van a keverőszelep utén

Előzmény: Vmotoros (19355)
t.zsolti Creative Commons License 2011.02.25 0 0 19369

-én már leírtam az okokat ,

-tedd a visszatérőbe a visszacsapót és a szivattyút

-amit magamnak csináltam kazánházi csövezést az a leírtak szerint és annyit hozzátenék hogy áramszünet esetén hogy kering , nekem azért lett motoros szelep és akkor is van némi gravitációs keringés pedig hasonló a szintkülömbség

Előzmény: Vmotoros (19355)
Atus65 Creative Commons License 2011.02.25 0 0 19368

Halihó

 

Huh szerencséd volt hála az égnek......szerintem is menj el a templomba....

Nekem is van gömbcsap a kazán-puffer körben szakaszolónak jav.esetére, de még a foggantyút is leszedtem róla.

Előzmény: holicse (19357)
Les Grossman Creative Commons License 2011.02.25 0 0 19367

Nekem a visszatérő ágaid nem teljesen világosak. Például vigyázni kell a szivattyúk kapcsolására, mert ha nincs jól elválasztva akkor egymás ellen fognak dolgozni. Aztán ha a keverőszeleppel valami történik, ott könnyen baj lehet, mert a visszatérésben kulcs. 

 

Amit javasolhatok, szerintem egy teljes párhuzamos bekötést valósíts meg. A legegyszerűbben úgy tudod megcsinálni, hogy megcsinálod (gondolatban) a vegyes körét, úgy mintha nem lenne gázkazán, majd amikor kész ráépíted párhuzamosan a gázkazánt a megfelelő előremenő és visszatérő csőre. 

 

Nyitott rendszeben a tágulási tartályt a visszatérőbe szokás kötni, (vagy ha van puffer akkor annak a tetejébe.) az előremenőből egy biztonsági vezetéket célszerű a tágulási vízszintje fölé, bár a Te megoldásod is működhet: az a lényeg hogy a tágtartályban ne legyen áramlás.

 

Csatlakozó hollandi sztem is maradhat, viszont a szivattyút én is szivesebben látom a visszatérőben (szívott-nyomott oldal, hőmérséklet, stb.)

 

Úgy próbáld megcsinálni a rendszert, hogy vedd sorba a "mi van ha ez a cucc elromlik, szétesik, besz@rik, stb" kérdéseket minden egyes alkatrésznél. 

 

Aztán csak keményen a szerelővel, nem azért van, hogy barátkozzatok! :)

 

 

 

Előzmény: Vmotoros (19355)
nixon70 Creative Commons License 2011.02.25 0 0 19366

Visszatérőbe tedd a szivattyút,visszacsapót ne hagyd ki,az okokat már írták.

Előzmény: Vmotoros (19364)
nixon70 Creative Commons License 2011.02.25 0 0 19365

Létezik erre egy gyógyszer(húb@sszameg elfelejtettem a nevét)nekem is kiírta a doktor,csak mindig elfelejtem kiváltani!::)))))

Előzmény: holicse (19357)
Vmotoros Creative Commons License 2011.02.25 0 0 19364

Látom mindenki elfoglalt, nem adtatok tanácsot a rajzaimmal kapcsolatban.

Pedig nagyon rámférne, nem szeretném,ha  a rosszból rosszat csináljanak!!

Írjatok!!

Előzmény: Vmotoros (19355)
holicse Creative Commons License 2011.02.24 0 0 19363

:-)

Előzmény: kék1 (19360)
holicse Creative Commons License 2011.02.24 0 0 19362

Igen. Utólag magam is a biztonsági rendszer időszakos tesztjének tudom be. :-)

 

Csabitól azt kell kérdezzem (érteni fogja) esetleg egy gőzös motor?

Előzmény: Blue_Sky_007 (19359)
holicse Creative Commons License 2011.02.24 0 0 19361

"...csapot a kazán-HMV közti körben..."

 

Természetesen a kazán -puffer körben.

 

 

 

kék1 Creative Commons License 2011.02.24 0 0 19360

Csalánba nem üt a ménkü....

 

;-))

 

Vasárnap tegyél pénzt a Szent Antalnak.

Előzmény: holicse (19357)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2011.02.24 0 0 19359

Örülök, hogy nem történt nagyobb baleset.

A többi biztonsági elem azért működött, és ez bíztató.

 

Előzmény: holicse (19357)
Csaba110 Creative Commons License 2011.02.24 0 0 19358

szia!

 

Vald be nyugottan földkörüli utazásra készültél csak most nem jött össze.:)))

 

Üdv:csaba

Előzmény: holicse (19357)
holicse Creative Commons License 2011.02.24 0 0 19357

De rég jelentkeztem be ezzel a nickkel....

Na de oka van! Felgőzöltem pár liter vizet. És az okok egyértelműen Blue örökös és  nem véletlen figyelmeztetésén alapulnak. Az emberi tényező a legnagyobb veszélyforrás!!!

Az történt, hogy tegnap a HMV miatt egy szivattyú cserét hajtottam végre, aminek kapcsán elzártam egy csapot a kazán-HMV közti körben. (légtelenségi szükségesség) Erősen gondoltam is arra, csak el ne felejtsem kinyitni, hogy még aznap nyissam is ki, mert másnap befűtésnél már biztos nem lesz az eszembe.

Ennyit az emberi feledékenységről! Mindkét nap elfelejtettem. Ma befűtöttem, de úgy istenesen, hogy mozogjon a kazán a helyén a benne tomboló tűztől. Ráadásul a siekres begyújtással át is mentem szembeszomszédságba apámékhoz, ott kitöltve egy pohár bort. Amikor is hív az asszony: ő azt hitte még mindíg gőzborotvázok az udvaron. De ennyit nem mehet a gép egyfolytában, és nem ilyen hangosan.

 

Szóval rotyogott a víz, és a gőz ütemesen jött ki a lecsapón. Érdekes volt látni, hogy a nyomásmérő rángatózva, de nagyjából a lecsapó határa alatt uggrált, és ütemesen 10 másodpercenként jött gőz, majd elmaradt. A kazántest órája 124 fokot regisztrált....

 

Egy megfelelő pillanatban belépve a "gőzkabinba", kinyitva az elzárva felejtett csapot megváltozott a helyzet. Egy percig hallgathattuk ahogy a gőzbubik mennek a tartályba, és mély morgást, rotyogást generálnak.

 

 holicse még a régi........ :-)

Sandor Creative Commons License 2011.02.24 0 0 19356

ha mindkét szivattyú a kazánok visszatérőjében lenne és a visszacsapószelepek meg köztük és a kazánok közt az nem lenne jó?

ekkor ha megy a másik, a vizmozgás gátlódik az éppen nem használtnál. nyilván az együtthasználatot azt tiltani kell a gáz rovására.

de én nem vagyok szakértő, csak elgondolkodtam a problémán.

Előzmény: Vmotoros (19355)
Vmotoros Creative Commons License 2011.02.24 0 0 19355

Holnap jönnek javítani, az első képen a mostani van

A második az áthelyezett szivattyút jelöli visszacsapó szelep nélkül

A kérdés jó-e ez a verzió esetleg, valamint ha tennének hozzá visszacsapót, hová rakassam

 

 

A következő ahol a visszatérőbe van, és szintén nincs visszacsapó.

Hová legyen visszacsapó beiktatva, ha egyáltalán kell hozzá.

 

 

Ha van más ötelt az átépítéssel kapcsolatban kérlek benneteket gyorsan írjatok!!!

 

Köszönöm az eddigi segítségeket is!!!

 

 

Előzmény: gmkiev (19354)
gmkiev Creative Commons License 2011.02.24 0 0 19354

1, a keringető szivattyú nyugodtan lehet az előre menő ágban. Régen valóban a hűtés miatt csak a visszatérőbe rakták, de az a világ, akarom mondani fajta szivattyú elmúlt.

2, a csatlakozó hollandin, melyben hála istennek egyy golyós csap is van szintén a nyugodtan maradhat kategória!

3, a szivattyú teljesítménye ne legyen kissebb 25-60-tól.

4, előbb rajzoltasd le, mit szeretne a szaki, és írasd le vele mit fog produkálni.

Ha nem tezsi, eljött az ideje új mestert keresni.

Előzmény: Vmotoros (19353)
Vmotoros Creative Commons License 2011.02.24 0 0 19353

Nem beszélt rá senki, így szerelték, mondjuk kérdezni se kérdeztek ról. Állítólag azért tette bele, hogy a vegyes kazán ne fűtse a gázt és fordítva. Mondjuk nekem visszacsapó szelep nevet mondta rá. Dobassam ki belőle egyszerű csapokra és kész? A fokozatról meg csak annyit, hogy 2-3-as állásba kellett járatni, 1-en szinte nem is vitte. Akkor ez lehetett a baj.

Arra gondoltam, kicsia szivattyú teljesítménye, alul méretezte. De ezek szerint nem csak ez a probléma, hanám a szűkítés végett erölködik.

Holnap jön, ha odaér, és átrakatom vele a visszatérőbe a szivattyút, valamint nyilván kivetetem vele azokat az izéket. Jut eszembe, azért azt tette bele, ha jól emlékszem, mert így nem kell manuálisan tekergetni a csapokat, és ha mondjuk leég a vegyes, és hűlik a lakás autómatikusan indul a gáz és nem hideg lakásba megyek haza. De azt elfelejtette közölni, hogy ha nem a csapok vannak akkor ennek a variációnak mi a problémája.

Most ezt még megcsináltatom vele, de aztán keresek más valakit, aki ért is hozzá, nem csak csinálja.

Előzmény: t.zsolti (19342)
vtechun Creative Commons License 2011.02.24 0 0 19352

azt írtam, mert azt kérdezted :)

Előzmény: Cubaipeti_ (19351)
Cubaipeti_ Creative Commons License 2011.02.24 0 0 19351

Amit irtál az egy erdei méter, amiből ha kipréseled a levegőt lesz egy köbméter fád.

Előzmény: vtechun (19350)
vtechun Creative Commons License 2011.02.24 0 0 19350

hát biztos nem SI mértékegység :) 1m hossza fadarabok egy meter szelesen es 1,7 magasra pakolva

Előzmény: Cubaipeti_ (19347)
nixon70 Creative Commons License 2011.02.24 0 0 19349
Előzmény: Cubaipeti_ (19347)
gunfan Creative Commons License 2011.02.24 0 0 19348

themebuilder: szénnel kapcsolatban itt egy link (fűtőérték miegymás): http://www.carborobot.hu/HU/Szen.htm

Én orosz barna ep2-es daraszenet használok (~5-40 mm), eko-karbon kazánba.

Szenet is csak kipróbált megbízható forrásból vegyél, ahogy előttem is írták próbálni és próbálni, ha beválik megtartani!

Amúgy a szén porol, elég mocskos egy dolog tud lenni de ez van (én beépítettem egy elszívót + porálarc amig megrakom a kazánt).

Nagyságrendileg 1 t barnaszén kb 1 m3.

Előzmény: themebuilder (19345)
Cubaipeti_ Creative Commons License 2011.02.24 0 0 19347

Milyen mértékegység az erdei köbméter?

Előzmény: szesztai (19340)
Kertesházas Creative Commons License 2011.02.24 0 0 19346

Milyet vegyél szerintünk...

Hát...

 

Erre nem lehet válaszolni. Vegyél több féléből 50-100 kilogrammot, próbáld ki milyen, aztán számolj megéri-e, és dönts.

Előzmény: themebuilder (19345)
themebuilder Creative Commons License 2011.02.24 0 0 19345

Sziasztok!

 

Milyen fajta szenet érdemes venni szerintek vagy esetleg fabrikett? (5 tagos öntöttvas kazánhoz kellene)

Mennyi felel meg 10 eredei m3-nek? Mennyibe kerül annyi?

Cseh, lengyel diószén elvileg jó? Melyik a leggazdaságosabb szerintekek?

 

Tudom, hogy a fával jérnék a legjobban, csak az árusok félő, hogy átvágnának és vizes fát árulnak amitől kátrányosodik a kazán. Nem győzőm már tisztogatni a kéményt.

Hol érdemes venni vidéken?

 

A fa 2 óra alatt leég. A szén elvileg ég 3-4 órát. Így kevesebbszer kell rakni azért előnyösebb lehet. Magasabb hőt tu adni. Begyújtani valami grillgyújtó folyadékkal be lehetne.

 

Mennyi helyet foglalhat annyi? Mennyire porzik (elvileg a diószenet zsákokba adják a tüzépen és nem porzik)

 

Mik a tanácsaitok. Előre is köszönöm!

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!