Keresés

Részletes keresés

vau1111 Creative Commons License 2017.12.09 0 0 31894

A mai gyanús szél Sóstón igen gyanúsan viselkedett... Dél körül, amikor megérkeztünk, lejjebbállt, és ott is maradt. A befújások jók voltak 4.8-ra, sőt, néha sok is, de egyébként meg az alapszél volt vagy 3 bft. Egynek azért elment :) Hárman voltunk szörffel, és előttünk jött ki egy kite-os, ő mondta, hogy korábban jobban fújt. Még jó, hogy az előrejelzések inkább délutánra rakták a szelet. Nem voltunk sokáig vizen, a pöffvadászat nem igazán téli sport.

A levegő meglepően meleg volt, a ruhában izzadtam, a kezem viszont fázott, kesztyűben is (mert belefolyik a víz), az meg eléggé hideg.

Előzmény: vau1111 (31892)
backloop Creative Commons License 2017.12.09 0 0 31893

Ez a deli korabban be fog jönni.Holnap Rakos lesz jo,de hetfön Füzfö v.Almadi,mert itt fen 100 körül lesz.Az öltözek megvalasztasa lesz majd nehez,nem a hideg hanem a meleg miatt.Azert dec.ben 2 ilyen DELI szeles napot megfogni sztem nem rossz.

Előzmény: Capacsali Reload (31891)
vau1111 Creative Commons License 2017.12.08 0 0 31892

Akár jó is lehet, de azért várjuk meg a hétfőt, addig még ötvenszer átvariálhatják. Ha, akkor én továbbra is Gárdonyt preferálom.

Viszont első közelítésnek ott a holnap, kicsit hűvös idővel és gyanús széllel, de lehet Sóstón vagy Fenyvesen valami belőle.

Előzmény: Capacsali Reload (31891)
Capacsali Reload Creative Commons License 2017.12.08 0 0 31891

Ez vajon jó lehet mondjuk Almádiban? 12-14 fokkal igerik. Gyanús az irány...

 

Roland MB Creative Commons License 2017.11.27 0 0 31890

Déltől Sóstó hibátlan volt. Még sötétedés után sem állt le sokáig a szél. Hasonló volt, mint 14-én: 40+/-5kmh alapszél, és 60 körüli befújások. Akkor 6.4-gyel hasítottam, most, elbúcsúzva a 2017-es szezontól, a kedvenc, 7.8-as vitorlámmal mentem. Nem kicsit voltam túlvitorlázva, de 2-3 kmh-val jobbat tudtam menni szinte minden mutatóban, mint akkor a 6.4-gyel. Mondjuk ma minden tagom sajog cserébe.

 

A 62-es JP Slalom (92 literes) már az első siklásokkor is tetszett ami az októberi speed versenyen volt, de végre mostanra sikerült a papucsokat is jól beállítanom, így már egészen más érzés. 

 

A bukó, mellény nálam már alap, sokszor mentett meg komolyabb sérüléstől, és a megfázás, kopaszodás, meg számos egyéb külső ártalom ellen is jól védenek.

Előzmény: vau1111 (31889)
vau1111 Creative Commons License 2017.11.27 0 0 31889

Vasárnap, Fenyves Secret spot (avagy Noszlopy utca). Az utcanévtáblát leszedték útépítés miatt, ezért egy kicsit kavarogtam. Sóstón is fújt tudtommal, de amikor még arra jártam, nem volt meggyőző. Megérkezve itt sem.

4.8, kicsit hektikus, néha kevés, néha sok. Meglepő, de a clawfinger kesztyű itt is működött, pedig ez a szél nem volt egyenletes. A víz simább mint Sóstón, de annyival azért nem, ill. a nádas árnyékában annyira pöffös a szél, hogy mindenképpen kijjebb kellett menni.

A bukó életet ment. Egy switch elugráskor visszaakadt a trapéz... fejjel landoltam az árbocon, bukó le is repült az ütközéstől (állszíj túl laza volt). Árboc látszólag nem sérült, vagyis a következő 1 órában nem csuklott össze.

Közvetlenül ezután szerintem vidrát láttam. Barna, szőrös a vízben, először a szokásos megfulladt vaddisznók jutottak eszembe. De ez mozgott, majd eltűnt.

Előzmény: Camberjack (31888)
Camberjack Creative Commons License 2017.11.26 0 0 31888

A Dunán szombaton 6,7m2+ 105 liter

Roland MB Creative Commons License 2017.11.14 0 0 31887

Hiányoztatok ma:)

 

12:30-ig teljesen használható szél volt, 11:53-kor a nap is kiragyogott.

 

A tegnapi cuccal mentem, persze kicsit másként trimmelve, így 60kmh-val most is sikerült menni. Inkább a törésen túl szörföztem, mert sokkal rendezettebbek voltak a hullámok, és inkább slalomra, mint speedre voltak jók a körülmények.

 

Kesztyű témában nekem sincs jó megoldásom, évente 1-2-t kipróbálok, de még nincs meg az igazi. Egyszer majd lehet, hogy leírom az erre vonatkozó tapasztalatokat.

 

A tegnapi egyenletes szelet megörökítettem:

Előzmény: vau1111 (31886)
vau1111 Creative Commons License 2017.11.13 0 0 31886

Megelőztél :)

 

Az egyik lelkes szörfös én voltam, a fekete vitorlával (4.2). A másik V.Peti, ő 3.8-al ment. Később Petinek el kellett mennie, akkor jött be még Eper. Aztán du. 3-kor kimentünk. Én mondjuk nem fáztam (sőt, egyikünk se), de az alkarom a kesztyűben azért már nem működött ideálisan, azaz pl. switchbeállás után sokszor már nem volt erőm a manőver elindításához.

A szél hihetetlenül egyenletes volt, ezt már az is mutatja, hogy 2 és fél órát bírtam kesztyűben. és ez egy ötujjas Ion clawfinger grip kesztyű, ami nekem csak egyenletes szélben működik elfogadhatóan. Kritika a gyártónak, bár ez már erősen régi darab, hogy a tenyérbevonat nemhogy tapadna, de inkább csúszik, és hosszanti a bevonat mintázata, pedig keresztirányú kéne. Pedig egyébként tökéletes lenne.

 

A holnapra én már nem mozdulok rá, bár valamit még írnak, és Fenyvesen akár egész nap lehet valami, de hidegebb is lesz.

Előzmény: Roland MB (31885)
Roland MB Creative Commons License 2017.11.13 0 0 31885

Aloha,

 

Ma végül a hóesés elmaradt, és 45-50 kmh alapszélbe 60-70+kmh lökések voltak Sóstón. Engem a 6 fok meg a délután többször eleredő eső sem nagyon zavart.

 

Az első 1-1,5 órát kicsit magányosan töltöttem, de aztán 2 lelkes kite-os és 2 szörfös is csatlakozott. RESPECT

 

20 perc után kicsit fáradtnak éreztem magam, de végül 3,5 óránál is többet voltam benn, egyre javuló eredménnyel.

 

NP Evo8 6.4-gyel és 92 literes JP slalom deszkával mentem, ami mint kiderült (harmadszor mentem vele) speedelni is ideális erősen choppy vizen (csak a felkrajcolás volt irtó fárasztó a hosszabb menetekhez).

 

Első körre 56kmh 10 másodpercest mentem, majd körről körre 0,2-1 kmh-t javítottam az eredményen. A végére a szél is kicsit erősödött, bár a hullámzás is durvább lett. Amikor elértem a 61,96-os 10 mp eredményt, akkor majdnem abba hagytam, de még utána mentem egy 63,09-et, (ekkor lett a legjobb 500m-es is 61,60) és akkor már bennmaradtam még egy órát:) A végére a legjobb 67,28-as max és 63,83-as 10 mp max lett. Írtó konzisztensen sikerült szeletelni, ezt jól mutatja, hogy az 5 legjobb 10 mp átlaga is 63,30 kmh. Szerintem ezzel megfutottam az idei Sóstó rekordot:)

 

Előzmény: vau1111 (31879)
Capacsali Reload Creative Commons License 2017.11.13 0 0 31884

Az lett volna, de melófronton sajnos másképp alakult a helyzet.

Talán holnap itthon 1 session belefér, de még ez sem biztos.

Mondjuk ahogy elnézem a mai napot, Fenyvesen sem unatkozik az, aki ott vizre szállt.

Előzmény: pityinger66 (31883)
pityinger66 Creative Commons License 2017.11.13 0 0 31883

Szia Cápa! Komoly a szándék? Józsi barátommal betársulnánk.

Előzmény: Capacsali Reload (31880)
pityinger66 Creative Commons License 2017.11.13 0 0 31882

 

pityinger66 Creative Commons License 2017.11.13 0 0 31881

Sziasztok! Kedd, szerda ígéretes Premantúrán viszonylag "nyári" körülmények között. 

Másodmagammal lehet nekivágunk.

Lelkes sporik csatlakozhatnak!

Capacsali Reload Creative Commons License 2017.11.07 0 0 31880

Mivel a hazai pályáról gyorsan szublimált a jövő hétre bereklámozott szellő, javaslom megfontolás tárgyává tenni ezt (Baska):

Előzmény: Roland MB (31878)
vau1111 Creative Commons License 2017.11.06 0 0 31879

Háát, a 2 fok és csapadék (hó?) erősen meg fogja rostálni a mezőnyt, ha bejön. Ilyen körülmények között hétköznap már nyuszi vagyok. Bár ha belevesszük, hogy pont aznap lesz a sóstói tervezett kikötő közmeghallgatás is...

Előzmény: Roland MB (31878)
Roland MB Creative Commons License 2017.11.06 0 0 31878

Nem tudom, hogy az extrémitást lehet-e még idénre fokozni, de ismét valami alakulóban van.

 

Előzmény: Kilmer Petty (31877)
Kilmer Petty Creative Commons License 2017.11.06 0 0 31877
Riki610 Creative Commons License 2017.11.04 0 0 31876

koszi en voltam, nem volt nehez dolgom, csodalotos korulmenyek voltak

Előzmény: backloop (31875)
backloop Creative Commons License 2017.11.02 0 0 31875

Nagyon jok !!!Föleg az elsö.

Ki fotozta ?

Előzmény: Riki610 (31874)
Riki610 Creative Commons License 2017.11.01 0 0 31874
Előzmény: Riki610 (31873)
Riki610 Creative Commons License 2017.10.31 0 0 31873

egy video a vasaranpi viharos szelrol Gutoron keszult.

https://www.youtube.com/watch?v=qcOppMBRCbE

rossziránybameni Creative Commons License 2017.10.31 0 0 31872

nono

 

vasárnap Sostó szerintem álomszerű volt, bár nem volt egyszerű a mutatvány, mivel nyugatias volt a szél illetve nem kicsit volt erős, így nagyon erős áramlás volt a maráson, illetve nagyon meredek embert meghaladó és  nagyon erős hullámok voltak a waveriding a hullámok pocketjában teljesen tenger érzetűek voltak.

 

Nekem Top3 ban az eddigi 25 évnyi balatoni szörfőzésemben.

 

 

Capacsali Reload Creative Commons License 2017.10.31 0 0 31871

Vasárnap a Tisza tó igen jó választásnak bizonyult, ugyanis itt voltak talán a legsurfözhetőbbek a körülmények.

11 körül értem le, akkor vigasztalan eső és 5-6 bft. DNY-i szél fogadott. Ha nem igérték volna be, 1 felé eláll az eső, a szél pedig átfordul nyugatiba és erősödni fog, talán be is mentem volna. Igy inkább vártam.

 

Fél 1 felé 5 perc alatt bekövetkezett az, amire számitani lehetett, az eső hirtelen nyomott egy pit stopot, a szél pedig befordult. 4.5-et raktam és ezzel olyan jó húzósan egészen fél 4-ig lehetett szeletelni, full napsütésben.

 

Ezután érkezett meg a dzsihad, mivel látszott, lassan ránk kapcsolják a villanyt, már nem mentem ki 3.7-ért. Az egyik kolléga megtette, de saját bevallása szerint az a kb. 20 perc, amig ezzel vizen volt, jobban elfárasztottam, mint a korábbi 2 óra.

 

Az egy hetes etap zárásaként tegnap legurultam Világosra, sajnos egy kicsit későn érkeztem (fél 11), 4.5-el csak egy keveset lehetett csúszni. Utána volt benne másfél óra 5.3, majd kimúlt.

 

RIP múlt hét, ezt még egy darabig emlegetni fogjuk!

vau1111 Creative Commons License 2017.10.30 0 0 31870

8/5 nap. Elég ütős statisztika itthon, főleg ősszel. Ráadásul végig 5 m2 alatt :)

Gárdony, 4.8. Lekéstem a 4.2-es időt. Bár azt is összeraktam, végül a nagyobbal mentem be. Kicsit Gárdonyos volt, és csak az Óvodában mentem, de élvezetes és sikeres nap volt megint.

 

Kicsit teszteltem a hideg vizes úszást. A víz 8 fok, kesztyű lukas tenyeres volt, és csak néha használtam. A vízben már érezhetően hűlt a kezem, ha kisütött a nap, az melegített a leghatékonyabban. Az egyik esés után kicsit elment a cucc, és ami nyáron 3 kényelmes tempó, az most szenvedősebb lett. Mert ilyen hideg vízben a légzést a szervezet már blokkolni kezdi, azaz gyorsúszásban légvételre forduláskor a levegő nem automatikusan jön be, hanem tudatosan szívni kell a levegőt. Sima elfordulással semmi sem történik. Ettől viszont a légzés nehézkes, kevés az elfordulási idő, a szám állandóan telement vízzel. Azaz lassabb tempózás, hosszabb siklás szükséges a megfelelő légzéshez (vagy extra fejkiemelés, de az fárasztóbb sokkal). A kezem ekkor érdekes módon nem fázott. Azaz ilyen hideg vízben lehetőleg nem érdemes kockáztatni hosszabb úszást, jobb partközelben, vagy alacsonyabb vízben maradni. A ruha fenntart, csak hiába, ha gyors a kihűlés. 14-15 fokos vízben még 1 órát simán lehet úszkálni, és akkor a légvétel sem vészes.

Camberjack Creative Commons License 2017.10.29 0 0 31869

..és a Duna vasárnap!

vau1111 Creative Commons License 2017.10.29 0 0 31868

A heti 5 nap nem lett meg, mert a tegnapi szél Gárdonyban finoman szólva is érdekes volt. Amikor leértem, valamikor du. 1 körül, azt mondták, hogy 8-as vitorlákkal kb. fél óra elfogadható volt. Aztán leállt a szél, majd egy-egy zivatarra rádurrantott, de épp csak annyit, hogy mire az autóig visszagyalogoltam, már nem volt érdemes a cuccot ki se szedni a kocsiból.

Őszintén szólva nagyon meglepődtem, hogy a tegnapi speed verseny 2. forduló sikeresnek lett nyilvánítva, mert bár este az elmondások szerint valami fújt, de egyenletesnek, vagy normális erejűnek nem nevezhető valami volt. Persze több hónap szélhiány, és nyári meleg esetén bementem volna, de így esélytelen volt, hamar el is jöttem.

 

A mai szél viszont kárpótolt. Megintcsak Gárdony, merthogy ide is igérték, de az indulás nem volt valami bíztató. Leérve rettenet, eső, Csöpi két vitorlása kinnt landolt a parton, aztán... elállt, szinte teljesen. Volt aki kisebb tanakodás után a Balaton felé vette az irányt. Mi vártunk, nem hiába.

Először csak kicsit kezdett fújni, 4.8-at azért felraktam, hátha. Mire bementem, már jó volt, egész kényelmesen lehetett ugrálni (eslider tökéletes verzióban megvolt).

Aztán a 4.8 sok lett. Nagyon. Ki, 3.7 fel. Be, és az is sok volt. Nagyon. Egy idő után rájöttem, hogy a Velencei tónál a wave deszkába bele tudom rakni a saját wave szkegjét (25 cm), így büntetlenül felrakható a kisdeszka. Így azzal be, és csodák csodája, sok volt, nagyon :)

 

1 hét alatt a 3. nap, hogy a 3.7 és wave deszka kombó rendesen ment, és ebből az egyik Gárdony Óvoda...

 

A képekért köszönet Totyónak. (telefon+MMS kombónak köszönhetően a felbontás nem atom, de a hangulat nekem tetszik)

 

A holnapi nap meg kérdéses. Annyira nem gondoltam rá, de igérik, és ha szabit ki tudok rá venni, és tényleg lesz is valami, akkor könnyen lehet hogy még rámozdulok.

 

Camberjack Creative Commons License 2017.10.29 0 0 31867

Szombat délután a Dunán

Előzmény: Riki610 (31866)
Riki610 Creative Commons License 2017.10.29 0 0 31866

Gutor-Duna, Johnny es Slajder a dron videon,

https://www.youtube.com/watch?v=ssYtGC9wS1g&feature=share

backloop Creative Commons License 2017.10.28 0 0 31865

Rakoson tartotta a szombatot,ha nem is sokat,de tudtunk Kilmerrel egyet szörfözni.(4.6al)

Holnap en a dny-ira keszülök Balatonra,sztem bejön.

Előzmény: vau1111 (31864)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!