Keresés

Részletes keresés

gambl-R Creative Commons License 2010.01.12 0 0 145

 ...magas (értsd 5-6%) látra szóló kamatú folyószámlán van a pénzem...

Melyik bank, ha nem titok ?

Előzmény: senator412 (142)
Catella Creative Commons License 2010.01.12 0 0 144
Tulajdonképpen nem utasították el. Egyszer elfogadták, aztán 2 nap múlva jött a telefon, hogy apehtől is hozzak jövedelem igazolást (saját cégemben vagyok alkalmazásban). Miután az apeh 1 hétre vállalta, nem volt időm se futkosni nyomtatvány után, meg úgyis érett már a bankváltás, így szla mellett döntöttem.
Előzmény: ronaldinhogaucho (139)
ronaldinhogaucho Creative Commons License 2010.01.12 0 0 143

Ez most off, de ezért leírom. Bogarat raktatok a fülembe és megnéztem, valóban 0 Ft-e még mindeni belföldi átutalás az OTP netbankjából NET számlacsomaggal. Hát nem, március 1-től 115 Ft/190 Ft lesz a bankon belüli/kívüli átutalás.

Lehet, hogy változtatok majd én is stratégiámon. Gondolom, neked is AXA számlád van, ott fialtatod a "wizzes hiteled".

Előzmény: senator412 (142)
senator412 Creative Commons License 2010.01.12 0 0 142

Értem, szóval biztonsági játékos vagy :)

Hát, 0,15% kamaton valóban nincs értelme tartogatni.

Én mindig az utolsó pillanatban fizetem vissza, addig magas (értsd 5-6%) látra szóló kamatú folyószámlán van a pénzem. Sokat nem nyerek ugyan rajta, de legalább a zárlati díj összege visszajön a kamatnyereséggel. Nekem meg ez fontos pszichológiaialag :)

Előzmény: ronaldinhogaucho (138)
...FGHKLÉJ Creative Commons License 2010.01.12 0 0 141
A 4900-ban ott is benne van az Union-os biztosítás. Mondjuk tényleg soknak tűnik, de ha valaki sokat utazik, akkor már a biztosítás miatt is megéri.
Persze el kell olvasni, pontosan mire is vonatkozik, de első blikkre egész korrektnek tűnik, úgy nézem pl. a síelést is lefedi.
Előzmény: ronaldinhogaucho (139)
...FGHKLÉJ Creative Commons License 2010.01.12 0 0 140
Citibank-Malév kártyánál is dettó, sőt még több is lehet, ált. 2-3 nappal számolok.
Előzmény: Pitta2 (129)
ronaldinhogaucho Creative Commons License 2010.01.12 0 0 139

Azért 4900 fT-os díjat elkérni egy debit kártyáért, az már szemétség! Még a wizz pontos kedvezményekkel együtt is!

Egyébként rögtön megmondták, hogy elutasítják a hitelkártyát vagy eleve debit kártyát akartál?

Előzmény: Catella (130)
ronaldinhogaucho Creative Commons License 2010.01.12 0 0 138

Én tudom, hogy mi a hitelkártya lényege, de a Wizz hitelkártyámat a hétköznapi bevásárlásokra, rezsiszámlák kifizetésére használnám, nem arra, hogy mondjuk gyorsan vegyek egy plazmatévét hitelből, amit a következő havi fizetésemimből nyögök vissza.

Ez egy pszichológiai kérdés, hogy rögtön visszafizetem az Erste-nek a hitelt, ha nem fizetném, akkor meg addig az OTP folyószámlámon "lebegne" 0,15% (!) kamaton, mert ugye nem költeném el, akkor már inkább visszadom az Erstenek, hálából a wizz pontokért.:-)

Szóval, ha az OTP-nél hagyom (ahol ugye 1 hónapon belül lekötni sem lehet, akkor meg a lótépé használja kvázi ingyen a kis pénzemet)

Persze biztos lesz majd olyan, hogy elcsábulok és lefelejtem az azonnali hitelszámla "lenullázást".

Előzmény: senator412 (137)
senator412 Creative Commons License 2010.01.12 0 0 137

az OTP-s számlámról át fogom utalni az összeget, hogy 0-n legyen mindig a hitelszámlám

Talán ingyenes neked otp-ből utalni? De ha az lenne, akkor is minek ezzel bajlódni? A wizz hitelkártyán min. 100 000 Ft a hitelkeret, azt úgysem fogod ripsz-ropsz elkölteni.

És a hitelkártya egyik lényege, hogy hetekig módodban áll ingyen használni a bank pénzét.

 

 

Előzmény: ronaldinhogaucho (135)
jet set Creative Commons License 2010.01.12 0 0 136

Igen, csak akkor lépheted túl a keretet, ha például elhasználtad a hitelkeretet és akkor vonják le az éves kártyadíjat vagy a havi zárlati díjat.

Szerintem hülyeség minden vásárlás után feltölteni. Kivéve, ha rendszeresen 150ezerért vásárolsz. :-)

Előzmény: ronaldinhogaucho (135)
ronaldinhogaucho Creative Commons License 2010.01.12 0 0 135
Én abszolút csak pontgyűjtésre akarom majd használni a wizz hitelkártyámat, ezért minden vásárlásom után azonnal (vagy másnap) az OTP-s számlámról át fogom utalni az összeget, hogy 0-n legyen mindig a hitelszámlám. Jól gondolom, ugye, hogy az adott hitelkeretem akkor mindig "visszatöltődik"? Mert van itt pl. a "kerettúllépési díj"=2000 Ft. Ebbe gondolom, csak akkor csúszhatsz bele, ha egyéb díjakkal rádterhelnek, mert vásárlást nem enged a rendszer a kereteden túl, ugye?
Előzmény: Pitta2 (129)
senator412 Creative Commons License 2010.01.12 0 0 134
Ha ez lenne az ára a még alacsonyabb jegyáraknak, egye fene :))
Előzmény: kobab (131)
senator412 Creative Commons License 2010.01.12 0 0 133

Á, értem. Azt lehet, persze.

Ugyanakkor létezik olyasmi is, amire én utaltam (hivatalosan azt hívják összekötésnek, linkelésnek), a lokoszt blogon is éppen erre kérdezett rá valaki nemrég. De nem sok értelme van.

Előzmény: ronaldinhogaucho (132)
ronaldinhogaucho Creative Commons License 2010.01.12 0 0 132
Nem, természetesen én is úgy értettem, hogy a wirecardot feltölthetem-e wizzel, mert az milyen jó, hogy amikor az FR jegyemet vásárlom, gyűjtöm a Wizz pontjaimat a Wizz repüléshez...
Előzmény: senator412 (123)
kobab Creative Commons License 2010.01.12 0 0 131
Erre nem gondoltam volna. Ez nekem olyan mintha pl. a W6-n Ryan-as kék szerkóban lennének a fentiek. Vagy fordítva.
Előzmény: senator412 (123)
Catella Creative Commons License 2010.01.12 0 0 130
Akkor, Te tényleg protekciós vagy:) Vagy a szla csomagod miatt más.
Előzmény: MAH224 (127)
Pitta2 Creative Commons License 2010.01.12 0 0 129
Annyira megzavarta a vasárnap az Erstét, hogy még mindig nem jött sms, sőt még a számlát se zárták le. Most néztem meg.

Még egy jó tanács. Az Ersténél minden hitelkártyás (így a Wizz Air hitelkártya) számlaművelet +1 nap. Ma reggel raktam egy kis pénzt a számlára az Erstés normál számlámról. Onnan levonták azonnal, de még most sem látszik a hitelkártya számlán. Ha GIRO-n kersztül utaltok az is egy nappal tovább tart. Kipróbáltam. Ami igazán érdekessé teszi a rendszert az az, hogy a tranzakciót értéknaposan írják jóvá, így a számlakivonaton majd azt fogom látni, hogy már ma a számlán volt a pénz, pedig ez nem igaz.

Egyszer megpróbáltam kinyomozni az okát. Az ügyintéző mesélt mindent, de azért sikerült kiszedni belőle, hogy a hitelkártyákat egy teljesen elkülönült rendszerben vezetik és ezért tart minden 1 nappal tovább.

Tehát a 25.-i határidőt nem érdemes kicentizni, inkább 1 nappal előbb. Bankon belül 24.-én, bankon kívülről legkésőbb 23.-án érdemes elindítani az utalást.
Előzmény: senator412 (113)
Pitta2 Creative Commons License 2010.01.11 0 0 128
Igen, már én is rájöttem, hogy "kicsit" elszámoltam magam. 120 eFt/fő/repülőjegynél lenne kb nullszaldós a Wizz Air kártyával Ryanair jegyet foglalni. Na olyat nem fogok tenni.
Előzmény: senator412 (118)
MAH224 Creative Commons License 2010.01.11 0 0 127
Nos, előre jelezem, hogy itt néhányan ki lesztek akadva...
Ma itt is járt a postás, hozott két borítékot. Itt vannak a kártyák és netbankon továbbra is nyomna nincs az említett -4.900Ft tételnek egyik számla esetében sem. Nulla forint és nulla tranzakció történt eddig a számlával.
Nem véletlenül emelte ki az ügyintéző, hogy díjmentesen rendeli meg nekünk a kártyákat...
Előzmény: BJani (88)
senator412 Creative Commons License 2010.01.11 0 0 126
Illetve 1 példát mégis tudok: Neophone kártyaegyenleget már töltöttem fel OTP atm-en keresztül wizz kártyával, és az vásárlásnak minősült.
Előzmény: senator412 (125)
senator412 Creative Commons License 2010.01.11 0 0 125
Én online módon már csináltam ezeket (pannononline ill. díjnet.hu) - ott vásárlásnak minősültek. ATM-en keresztül végezve nem tudom, de feltételezem, ott is.
Előzmény: Thetys (124)
Thetys Creative Commons License 2010.01.11 0 0 124

Nem tudjátok, hogy az OTP-s ATM-en keresztüli számlabefizetés is vásárlásnak minősül-e a WIZZ kártya esetében? (Pl:Díjbeszedő számlafizetés, Pannon számlafizetés, Főtáv számlafizetés, Tigáz számlafizetés stb.)

 

http://www.pannon.hu/egyeni/ugyfelszolgalat/szamlazas/szamla/atm_szamlabefizetes/

senator412 Creative Commons License 2010.01.11 0 0 123

Természetesen lehet tölteni a wirecard számlát wizz kártyával, sőt, érdemes is, mivel a töltés vásárlásnak minősül - tehát a kapott pontok egyben ellensúlyozzák a feltöltés 1 eurós költségét!

De szerintem a kérdés a linkelésre vonatkozott (vagyis, hogy lehet-e a wizz kártyával a wirecard számláról költeni, vagyis prepaid MC-ként használni), legalábbis, ha jól értettem.

Előzmény: kobab (122)
kobab Creative Commons License 2010.01.11 0 0 122
A wirecard-ot intéztük wizz-el ahogy írtam is. Erről töltöttük fel. A wizz-el pedig az van amit már nyáron vagy mikor írtam. Még az újságot is azon veszem.
Előzmény: ronaldinhogaucho (100)
lesaux Creative Commons License 2010.01.11 0 0 121
Köszönöm.
Előzmény: senator412 (119)
Catella Creative Commons License 2010.01.11 0 0 120
Wizz elsőre jól vizsgázott: péntek este vezettem át a pontokat, ma délben a számlámon volt:)
senator412 Creative Commons License 2010.01.11 0 0 119
Bocsánat a sok pofázásért - de nem gondoltam, hogy reggel óta ennyi bejegyzés vár majd, nem tudtam ellenállni :) Örülök, hogy pörög a topik! :))
senator412 Creative Commons License 2010.01.11 0 0 118

De ha belevesezm az ajándék pontokat és a pre paid kártya feltöltési költségét, akkor már nem is annyira rossz.

Ez azért egy kicsit túlzás... Konkrét példán: tegyük fel, hogy 10 ezer Ft értékben jegyet foglalsz a ryanairnél wizz kártyával, 2 fő részére, retúr útra.

Ez esetben (üdvözlő időszakon túl) kapsz 200 Ft wizz pontot.

Ellenben fizetsz 4x5 = 20  € kártyadijat (5400 Ft). Mérleg: -5200Ft

Prepaid kártyával mindennek költsége mindössze 1 € (ennyibe kerül 10 ezerért feltölteni pl. a wirecardot).

Előzmény: Pitta2 (103)
senator412 Creative Commons License 2010.01.11 0 0 117

Mindenhol lehet fizetni (interneten is) a wizzair kártyával, ahol dombornyomott MC kártyával - ezek elfogadottsága a legszéleskörűbb.

Más kérdés, hogy nem mindenhol éri meg, mert más légitársaságoknál a dombor MC nem költségmentes.

 

Hitelkártyát nem hiszem, hogy hozzá lehetne kapcsolni prepaid számlákhoz (a PayPal rendszerét nem ismerem, a wirecardnál pedig tuti nem láttam ilyen opciót).

De mindegy is: ha lehetne hozzákötni, annak sem lenne különösebb előnye (már ha hozzákötés alatt azt értjük, hogy a kártya segítségével költhetnénk a számláról). Ugyanis a prepaid számláknál feltöltése  pénzbe kerül, függetlenül attól, kapcsolódik-e hozzá egy valódi plasztiklap vagy sem. Virtuális MC pedig jár a számlához úgyis.

Előzmény: ronaldinhogaucho (100)
senator412 Creative Commons License 2010.01.11 0 0 116

Igen, a zárlati díj akkor is fizetendő, ha amúgy nem használtad a kártyát.

A netbank ingyenes.

És a végén jól kalkuláltál, a leírt esetben 20ezer Ft lesz a wizz számládon (és ami fontos: a számláról történő jegyfoglalás is költségmentes, ápr. 15 után is - kivéve, ha többe kerül a jegy, mint a wizz számlán van, mert akkor kiegészítő fizetőeszköz kell, amire már díjat számítanak.)

Előzmény: ronaldinhogaucho (99)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!