Keresés

Részletes keresés

sancibácsi Creative Commons License 2010.10.26 0 0 1527
Én érteni értem, csak felfogni nem tudom:-))
Szerintem az alsó lenne a tiéd, a felsők pedig az álltalad kremat.-nak nevezettek:-((
Bocsáss meg ha azt mondom te félreértettél valamit.
Egyrészt az esztétikum=>a külső anyagválasztás.
Sokan azért választanak téglát, mert az olcsóbb. Nemrég hallottam egy saját kályhámmal azonos méretű/fűtőfelületű cserépkályhának csak a külső csempéje került 2-2,5-szer annyiba, mint az enyém össz anyaga. De akinek a pénz nem számít, és stílusban nem illeszkedik a lakásba a nyers tégla: rengeteg és sokféle példát találhatunk külső burkolásra (akár itt a topikon is); még kályhacsempéből is! Próbálom a képet csatolni:
A másik félreértett témakör pedig pont ezen kályhák építőjétől citált: PROBLÉMÁK köre.
Szerintem Ti (M M-vel, ....) nem figyelmesen olvastátok végig. Az idézett cikk pontosan arról szól, hogy a tömegkályhák speciális kialakításából származó problémákat, hogyan, miként LEHET ORVOSOLNI!
Csak pár napja ismételgetett gondolatom tudom újra leírni: A tömegkályhát is mint egy házat: tervezni KELL az adott helyre! Milyen hőigény van, milyen a helyiség(ek) kialakítása, mekkora a kémény, levegő ellátás, a lakók életmódja, tüzelési szokásai, és a többi...
Előzmény: sanyooo (1524)
HegyenVolgyon Creative Commons License 2010.10.26 0 0 1526
A második nekem sem tetszik annyira, de az első kifejezetten szép.
És tényleg, a harmadik lenne az ellenpélda? Azért mert az csempekályha?
Előzmény: sanyooo (1524)
vackor11 Creative Commons License 2010.10.26 0 0 1525
Mindenképpen.
Javíts ki, ha tévedek, de ezek a krematóriumok.
Habár az utolsó kép maximum kisállat krematórium.
Vagy az már nem a rondák közé értendő?
Már csak ez nem egyértelmű.
Előzmény: sanyooo (1524)
sanyooo Creative Commons License 2010.10.25 0 0 1524

Remélem tanulságos!
Előzmény: vackor11 (1523)
vackor11 Creative Commons License 2010.10.25 0 0 1523
Kedves sanyooo!

Tudnál feltenni néhány képet az általad rondának talált kályhákról, és arról, hogy Neked milyen kályha tetszik? Mindenkinek tanulságos lehetne.


üdv,
v11
Előzmény: sanyooo (1522)
sanyooo Creative Commons License 2010.10.25 0 0 1522
Én nem azért "mondtam le" a tömegkályháról mert lebeszéltek, hanem azért mert nem felel meg nekem és mert nagyon ronda! Nem szeretnék egy "krematóriumot" nézegetni a nappalimban! :(
Előzmény: sancibácsi (1520)
sancibácsi Creative Commons License 2010.10.25 0 0 1521
Na mizu? Mégsem érdekel?
Előzmény: sancibácsi (1500)
sancibácsi Creative Commons License 2010.10.25 0 0 1520
Szeretnék elosztani egy félreértést.
Kályhát nem lehet egy ilyen rajzból felépíteni, ELŐZETES ISMERETEK FELKÉSZÜLTSÉG NÉLKÜL!
Kedves Mest. Mest-e! Te 25 éve dolgozol az építőiparban, és innen-onnan összegyűlt neked sok infó kőműves, szerkezeti, kályhás, kandallós téren is, és lehet hogy Te ki tudod egészíteni a rajzokat, net-es infókat, mellé tudod tenni a szükséges plusszt! Én is így építettem az első kályhám, elismerem. De pont a hozzászólásod cáfol téged.
Ajánlod az érdeklődőnek az oik1. és oik 2-t. Ha megnézed a tűztér nincs samottal bélelve, csak piros téglából épültek. Én is láttam ezeket a rajzokat, de itt M.o-n nem ajánlanám senkinek! Lehet Orosz O-ban van olyan piros, nem samott tégla, ami kibír a tűztérben 20-30 évet, de nálunk biztos nincs! Tehát NEM TARTALMAZ MINDENT az oldal, a rajz! Vagy hozzá kéne tenned az érdeklődőnek, hogy 5-8 év után szétég a tűztér, a kályhát mint egy cserépkályhát (vagy még előbb?) le kell bontani, és újra kell rakni. Ha a járatokat-tűzteret bélelni akarja, akkor azok leszűkűlnek, nem fog működni, füstölő lesz belőle!
Aki pedig tömegkályhát akar nem ilyen elvárásai vannak! 20-30-40 évre építtet/épít!
Tehát pont a példád bizonyítja, hogy egy rajz KEVÉS! Félre lehet érteni, csalódás lehet belőle, ....
Egyszer régebben egy Mester, (nem kályhás:-), azt mondta, hogy "gyümölcseikről ismeritek meg a fákat". Nos az érdeklődő is lemondott a tömegkályháról, és mást választ. Pedig szerintem a tömegkályha űbereli a járatos cserépkályhát, és a kandallót is!
Ez pontosan az apróságokon múlik! Ezek miatt a részletek miatt összetett egy tömegkályha, és egy A4-es rajzzal szerintem a kedves érdeklődő ne álljon neki barkácsolni, mert csalódik. Inkább vegyen egy kandalló betétet, azt be lehet kötni SK, vagy vegyen részt egy tanfolyamon, és lássa, csinálja...
Mindenkinek sok örömöt kívánok a tömegkályhához:-)))))
sancibácsi Creative Commons License 2010.10.25 0 0 1519
Kedves mester kolléga! Nekem már hányingerem van az itteni fórumon a sárdobálástól.
Mivel személyesen nekem címezted a HSZ-t ezért írok, de én sem most, sem később nem válaszolok az ilyen rágalmakra, igaztalannak tartom.

Előzmény: Törölt nick (1513)
sanyooo Creative Commons License 2010.10.24 0 0 1518
Már megkaptam a választ! :)
Előzmény: ganzos (1517)
ganzos Creative Commons License 2010.10.24 0 0 1517

 

 Ha elolvasod a 1514 es hsz. "problémák"c. hosszab összefoglalót, választ kapsz a kérdéseid nagy részére.

Előzmény: sanyooo (1516)
sanyooo Creative Commons License 2010.10.24 0 0 1516
Szerintem jó, hogy feltette ezt a cikket, én többek között ezért nem akarok tömegkályhát, csak nem fogalmaztam meg ilyen szabatosan! :)
Előzmény: vackor11 (1515)
vackor11 Creative Commons License 2010.10.23 0 0 1515
Kedves M&M,

Engedd meg, hogy az őszinteség jegyében figyelmedbe ajánljam 1366sz hozzászólásomat az általad linkelt "Problémák"-kal kapcsolatban.
Nem szeretnék veled (sem) vitatkozni, de azért megengedem magamnak, hogy egy 2 éves tömegkályhaépítési tapasztalatokkal felvértezett szakértő honlapját ne tekintsem mindenben referenciának egy 20 éve praktizáló mester tudásával szemben.
Ami a részletes leírásokat, méretezési útmutatókat illeti, a probléma szerencsésen megoldódott: mint írtad, az általad megadott oldalon minden megtalálható.
Én ugyan nem dolgozom az az építőiparban, de nem becsülnék alá egyetlen mesterséget sem. Egy villanyszerelést ugyanolyan sima ügy összehozni, mint egy tömegkályhát. Mindkettő akkor válik komplikáltabbá, amikor szakszerűen, a lehető legjobb minőségben szeretnéd csinálni.
Egyébként mindenkit csak biztatni tudok arra, hogy közkinccsé tegyen minden olyan tudást, információt, ami nem képezi más szellemi tulajdonát, illetve bírja a tulajdonos hozzájárulását. A saját szellemi termékével, tudásával ugyanis mindenki szabadon rendelkezik. Az önkéntes közkinccsé tétel nemes tett, a lopás bűn. Azt javaslom, hogy arról beszéljünk, amit mi, önként és bérmentve hozzá tudunk tenni, ne arról, amit mástól várunk térítésmentesen.

üdv,
v11
Előzmény: Törölt nick (1514)
Törölt nick Creative Commons License 2010.10.23 0 0 1514
És az őszinteséghez ez is hozzá tartozik.
PROBLÉMÁK

Előzmény: Törölt nick (1513)
Törölt nick Creative Commons License 2010.10.23 0 0 1513
Nos, ez azért sántít ...
Nem kicsit, nagyon.

Egyrészt, egy cserépkályhát megtervezni, megépíteni legalább akkora kihívás mint egy tömegkályhát.
Mégis találni hozzá szakirodalmat, számításokat, méretezéseket !!

Az általam megadott címen, /Kuznyecov/ MINDEN megtalálható!

Másrészt, egy ház építésével összehasonlítani?
Ne haragudj meg, de ez egy badarság.
Egy épület kivitelezése sokkal komplexebb dolog.
Ha részekre bontjuk, akkor is.
Az épületgépészet, a villanyszerelés mind-mind sokkal nagyobb felkészültséget igényel.

Nos, 25 éve az építőiparban dolgozom.
Engem ilyen "magyarázattal" nem lehet megvezetni.
Ha segíteni akarnál, akkor segítenél, hiszen nem konkrét terveket kérnek itt az emberek, hanem példákat, méretezési segédleteket.

Ti sajnos üzletet láttok ebben, és /a kitalálókkal ellentétben/ annyira titkolóztok, és misztifikáljátok ezt a "tömegkályhát", hogy az már szégyen.
Az igazi Mesterek is üzletet csinálnak belőle, de nem a működési elvből, a méretekből, a tervekből, /hiszen azt közkincsé teszik/ hanem a dizájnból.

Előzmény: sancibácsi (1512)
sancibácsi Creative Commons License 2010.10.21 0 0 1512
Nos egyrészt egyetértek veled.
Mi tanulunk a Kuznyecov-Csernov-Helbro-.....-tól, és nem ők tanúlnak tőlünk! Talán ezért nem tesszük fel a saját ....-at mert még nem tartunk ott, ahol ők:-))
Másrészt vegyük már észre:
-Ők sem töltenek fel olyan komplett, teljesen minden részletet átfogó anyagot, amiből boldog, boldogtalan nekilát kályhát építeni. ŐK IS !!! meeting-eket tartanak, ahol az amatőr, otthon hobbiból, stb kályhát építeni szándékozó láthatja, begyakorolhatja, FELMERÜLŐ KÉRDÉSEIT MEGVÁLASZOLJÁK, és azokat az apróságokat, anyagokat, stb. megmutatják, amit ezek az álltalad említett honlapok, címek, rajzok egyikén sem lehet megtalálni! Ezekkel nem is az a cél, hogy egy teljesen amatőr, bolti pénztáros, ... nekiláthasson a saját kályhájának. Aki viszont ismert már 18 félét, de spec. egy 19. féle kéne:ötletet meríthet, stb.
Erről jut eszembe:
Egy pár évet már eltöltöttem az építő iparban. Viszont olyat még nem láttam, hogy: ez egy jó házterv, nesze építs egy ilyet!
El kell menni, megnézni a telek méretét, tájolását, adottságait, a lakók számát, ....
Kályhát sem így kéne építeni. Meg kell nézni mekkora helyiségbe kerül, falak vastagsága, szigetel-e, kiegészítő, vagy elsődleges....
Erre az igényre tervezzük a kályhát. És nem a tulaj lát neki maltert kev-ni, falazni, tetőt ácsolni: kőművest, ácsot hív:-)))
Előzmény: Törölt nick (1497)
sancibácsi Creative Commons License 2010.10.21 0 0 1511
Szerintem meg ezek a vöröses-barna színű magnezites samottok. Én ezt tűztérbe, utánégető kamrába, ahol direkt láng érheti=> szóval én oda nem tenném!
sanyooo Creative Commons License 2010.10.19 0 0 1510
Szia!
Szedd szét a kályhát, nézd meg a téglákat, válogasd át és látni fogod jó-e, vagy sem.
Előzmény: xamika (1508)
Ak76 Creative Commons License 2010.10.18 0 0 1509
szia

semmi gond csk adjatok nehany napot elorre.Bar a haz morahalmon talalhato de meg tudnank oldani
Előzmény: Tipcsok (1507)
xamika Creative Commons License 2010.10.18 0 0 1508
Sziasztok! Remélem tud nekem valaki segíteni. Tömegkályha építését tervezzük. Van régi villanykályhánk, a kérdésem az lenne, hogy szerintetek annak a samottja beépíthető-e a tömegkályhába, vagy pedig vegyünk új samottokat?
Tipcsok Creative Commons License 2010.10.18 0 0 1507
Ha nem gond, én is felkeresnélek, mi is Szegeden fogunk építkezni, és hasonlóan gáz nélküli fűtés.

Üdv: Tibi
Előzmény: Ak76 (1505)
hardyTom Creative Commons License 2010.10.17 0 0 1506
Nagyon kösz a gyors választ. Jövő héten fel is hívlak.
Előzmény: Ak76 (1505)
Ak76 Creative Commons License 2010.10.17 0 0 1505
szia

Én is szegedi vagyok és épp most tárgyaltam egy tömegkályhás emberrel akivel majd a kályhát fogjuk megcsinálni.nállunk is gáz nélkül vizteres tömegkályha padlófütéssel majd késöbb napkollektor lesz a ház fütése.A közeli hetekben fogok vele ujra találkozni nálunk hogy a részleteket megbeszéljük ha érdekel a dolog 30 841 6303 hivhatsz.
Előzmény: hardyTom (1504)
hardyTom Creative Commons License 2010.10.17 0 0 1504
Sziasztok!
Mi most tervezzük a gázon kívüli fűtési technikákat,110m2 -es magánházunkban,fűtési költségek csökkentése miatt.Kérem minden tapasztalt valamilyen típusú kályha (cserépkályha,tömegkályha)tulajdonost v.kályhaépítő szakember segítségét a választásban! Szeretnénk minél gazdaságosabb és olcsóbb kályhát. Mi még kezdők vagyunk ezen a területen.Ha tudtok Szeged környékén megbízható ízig-vérig kályhás szakembert,kérlek írjatok elérhetőségeket! Addig is köszönöm a segítségeket.
sanyooo Creative Commons License 2010.10.16 0 0 1503
Köszönöm! Sokat segítene! Egy kisebb kályhát szeretnék, de jót! :)
Előzmény: Törölt nick (1502)
Törölt nick Creative Commons License 2010.10.16 0 0 1502
Szívesen!

Szerintem az OIK1-2 jó lesz.
OIK1-2

Itt találod meg a részleteket:
OIK1
OIK2

Ha szeretnéd, küldök pdf.-ben dán-rendszerűt is.
Vannak méretek, és építési segédlet is.

Űgy alakítód, ahogyan az ízlésed kívánja. :-)
Előzmény: sanyooo (1499)
dpek Creative Commons License 2010.10.16 0 0 1501
igen
Előzmény: sanyooo (1496)
sancibácsi Creative Commons License 2010.10.15 0 0 1500
Én debreceni vagyok, csak egész héten nem voltam itthon/net közelben:-((
Előzmény: stukov1 (1490)
sanyooo Creative Commons License 2010.10.15 0 0 1499
Köszönöm segítségedet!
Még egy (sok) kérdés: Tömegkályhát csak ekkorába (5x3 tégla méret), vagy kisebbe is lehet építeni?
80x80cm, 100x80 cm alapterületű férne el nálam esztétikusan.
Előzmény: Törölt nick (1497)
Törölt nick Creative Commons License 2010.10.15 0 0 1498
Talán most jó lesz a link:
Kusnetsovˇs Stoves
Előzmény: Törölt nick (1497)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!