Keresés

Részletes keresés

yushchenko Creative Commons License 2016.08.09 0 0 2848

Köszi, akkor csak odasétálunk a 72 órás vízummentes kapuhoz és odaadjuk az útlevelünket? Előtte senkinek nem kell szólni pl. a légitársaságnál, vagy semmit nem kell kitölteni?

Előzmény: balage8888 (2847)
balage8888 Creative Commons License 2016.08.09 0 0 2847

Sanghaj, Wuhan gond nelkul mukodik - wuhanban ugyan kicsit vakartak a fejuket, de megoldottak.

Előzmény: yushchenko (2846)
yushchenko Creative Commons License 2016.08.09 0 0 2846

Sziasztok!

Pekingi 72 órás vízum gördülékenyen működik? Szingapúrból visszafele állnánk meg 3 napra Pekingben.

_Alabástrom_ Creative Commons License 2016.08.08 0 0 2845

Sziasztok!

 

A kínai utam két közérdekű tapasztalatát megosztanám, hátha még nem volt szó itt róla:

 

A google translator mobiltelefonos (tabletes) változata csak akkor működik, ha a telefon (tablet) nem csatlakozik az internetre., azaz wifi és mobil net kikapcsolva! Kínlódtam párszor vele, mire rájöttem...

 

WeChat szinte mindenkinek van Kínában, és tud fordítani. Tehát remekül lehet kommunikálni valakivel úgy, hogy ő kínaiul ír én angolul kapom meg, és fordítva. (Néha több órán át beszélgettem így mellettem ülő emberekkel. Vicces.)

 

Remélem hasznos!

debramorgan Creative Commons License 2016.08.04 0 0 2844

Nem tudtuk összehozni sajnos, mert csak 4 éjszakánk lehet a Chengduba tartó gép indulása miatt, annyi meg kell a nemzeti parkra. Repülő csak kedden és pénteken van, úgyhogy annyit nem ért volna, hogy ennyivel tovább maradjunk. Fél napunk szabadon maradt ugyan a térségben, de abba meg nem fog beleférni oda-vissza, mert valami 5 óra az út csak egy irányba, úgyhogy ez most kimarad...

Előzmény: W.L. (2843)
W.L. Creative Commons License 2016.08.04 0 0 2843

Tehat megis csak Pingyao maradt, nem Fenghuang?

A legjobb persze mindketto lenne...

Es Makao?

 

OFF: Es Indoneziaba mikor jottok? ;-)

Előzmény: debramorgan (2841)
debramorgan Creative Commons License 2016.08.04 0 0 2842

Mármint Wulingyuan és EmeiShan és még amit mellé gépeltem, de úgyis tudod... :D

Előzmény: debramorgan (2841)
debramorgan Creative Commons License 2016.08.04 0 0 2841

Három hét múlva indulunk. :)

 

Peking, Datong, Pingyao, Zhangjiajie (Wuliangyan, Grand Canyon), Chengdu (Dujiangyan, Emeisahn, Leshan), Lijiang (Tiger Leaping Goeorge, First Bend of Yangtze, Jade Dragon Snow Mountain), Kunming, Guilin (Yangshuo), Kanton, Hongkong lesz az útvonalunk.

Előzmény: W.L. (2839)
balage8888 Creative Commons License 2016.08.04 0 0 2840

Matrix jo arat dobott az air chinara premium economyn es businessen is (amiket mar foglalasi oldalakon sajnos egyelore nem tudtam megtalalni...), ok meg pekingen keresztul repulnek - de vegulis TK lesz belole...

Előzmény: kb. (2838)
W.L. Creative Commons License 2016.08.04 0 0 2839

Apropo, ti lassan indultok, ugye?

Mikor is? Es mi lett vegul az utiterv?

Előzmény: debramorgan (2831)
kb. Creative Commons License 2016.08.04 0 0 2838

Én is kérdeznék egyet egy másik fórumban posztolt infó alapján. Miért akarsz Pekinggen át repülni HK-ba, ha ott nem tervezel megállni? Szinte bármi más útvonallal jobban jársz.

Előzmény: balage8888 (2837)
balage8888 Creative Commons License 2016.08.03 0 0 2837

Köszönöm, meglássuk :)

Előzmény: kb. (2836)
kb. Creative Commons License 2016.08.01 0 0 2836

Erre a célra tökéletes ez az 5 napos vízum, pár perc alatt megvan, olcsó.

Előzmény: balage8888 (2835)
balage8888 Creative Commons License 2016.08.01 0 0 2835

Szempontok?

- van partner shenzenben, akit megneznek

- shenzenben olcsobbak a szallodak, es az atallast szinte teljesen mindegy, hogy hol alszom at

- nem pesti vagyok, a kinai vizum (vizumdij, utikoltseg, stb..) dobna 40-50-60e-t a projekten

- transit visa tudom, hogy megy, de a bud-shenzen//hkg-bud dragabb, mint a bud-hkg-bud

- alapvetoen szeretem hongkongot (es makaot - no nem a kaszinokat, mert azert az vegasban jobb ;) )

 

Ezek menten hoznek ossze egy hetet augusztusban, es jo lenne, ha at tudnek ugrani nehany napra, kulonosebb erofeszites nelkul...

Előzmény: W.L. (2834)
W.L. Creative Commons License 2016.08.01 0 0 2834

Tudtommal igen, de minek?

Ott szinte semmi latnivalo nincs, max arra jo, hogy elmondhassad, voltal Kinaban is, bar arra meg ma mar Hongkong is eleg. Ha van mondjuk 2 ejszakad, inkabb vedd fel elore a vizumot es menj Kantonba, ott tobb a latnvalo es az egy "igazibb" kinai varos.

Előzmény: balage8888 (2833)
balage8888 Creative Commons License 2016.07.31 0 0 2833

Sziasztok,

 

Jól értelmezem-e, hogy Hongkongbol át tudok menni Shenzhenbe a határon felvett 5 napos (168RMB) vízummal?

 

Köszi

 

kb. Creative Commons License 2016.07.18 0 0 2832

Azt kérdezted: "Hol vannak a legismertebben kívül még kajás piacok, vagy utcák?". Én azért kérdeztem vissza, mert olyan, mint az általad is említett pekingi példa, nincs Kantonban. Mint ahogy itt nincs olyan piac, mint Pekingben, Shanghaiban, stb. ahol egy turista minden szuvenírt meg tud vásárolni egy helyen. Pl. hütőmágnest is inkább online rendeltem annak aki a múlt héten keresett, mert hiába vittem el az egyetlen boltba amit ismertem, az bezárt a magas bérleti díjak miatt. Itt pl. óriási kerékpárparkolókat sem igazán találni (mivel nincs nagy számú kerékpáros) - Kanton sok szempontból másképp működik mint a legtöbb kínai város.

Food courtok itt csak a modern plázákban vannak, az utcai kajálás a mai Kantonban csak a késő este (amikor már nincsenek szolgálatban a közterület fenntartók) illegálban kitelepülő utcai sütögetőket jelenti, persze rengeteg teljesen nyitott utcai frontos, kiülős kajálda van, de mondjuk frissen facsart gyümölcslevet szintén ne keress, legalábbis emberi áron nincs, minimum a duplája mint Hong Kongban. A Chimelong közelében van egy all you can eat opció mindenféle kostolására: http://www.sihaiyijia.cn/index.php?m=content&c=index&a=show&catid=25&id=4 (nem olcsó, hétköznap délben is 148/fő).
A történelmi látnivalók közelsége és a zegzugos, régi utcák miatt turistaként ott érdemes megszállni amit kinéztél, de az itt élő külföldiek közül szinte senki sem lakik arra. :D

Előzmény: debramorgan (2828)
debramorgan Creative Commons License 2016.07.17 0 0 2831

Hűűű, nagyon köszönöm W.L.! :)

Előzmény: W.L. (2829)
W.L. Creative Commons License 2016.07.17 0 0 2830

Jobban belegondolva, ha azt a hosszu setat egy napban probaljatok vegigjarni, akkor a nyitvatartasi idok miatt alighanem jobb eszakrol kezdeni az Orchideakerttel, mert a deli reszen Shamian fele mar nem kell amiatt aggodni, hogy meg nyitva legyenek a helyek, mikor odaertek.

Előzmény: W.L. (2829)
W.L. Creative Commons License 2016.07.16 0 0 2829

Akkor kicsit bovebb lere eresztve, a teljes setat, ami szetszedheto lenne 2 rovidebbre is, igy csinalnam:

Kezdes reggel a Shamian szigeten, majd utana az "ovaros". Ne szamits Lijiang vagy Pingyao jellegu ovarosra, regi kinai epuletek, XX. szazadiak es modernek kevereke, de valtozatos,hangulatos, es nem "hamis"!

Shamianbol a kis utcakon kis kajaldak, boltocskak es hagyomanyos gyogyszereket, teknosoket, skorpiokat arulo utcai piacok egyvelegen at setaljatok a Shangxiajiu setalo-/bevasarloutcaig. Az modern, de meger egy setat, olcso cucokkal, jopofa szobrokkal es par jo utcai kajaldaval. Innen nagyjabol a Huaisheng mecseten es a 6 Banyanfa templomon at setaljatok tovabb a Sun Yat Sen emlekcsarnok fele. Ha mar eleg, itt vaghatjatok felbe a setat.

Ha nem, akkor setaljatok be az emlekcsarnok parkjaba, majd mogotte ki es fel a Yuexiu parkba. Az eleg hegyes, jokora park, ott celozzatok meg a Zhenhai tornyot. Abban van egy muzeum,de en benne nem jartam soha, amugy kivulrol is erdekes. Ki a parkbol a nyugati oldalan es be a Nyugati Han Dinasztia muzeumba, ami modern es erdekes, egy gazdag kiralyi temetkezesi hely kincseire fokuszalva. Innen irany az Orchideakert, ami nevevel ellentetben nem csak orchideakert hanem egy nagyon hangulatos hagyomanyos del-kinai kert zegzugos osvenyekkel, tavacskakkal, teahazakkal. A bejarata meletti utca muszlim zarandokhelyhez is vezet, itt ujgurok arulnak prima kozep-azsiai lapos kenyeret, kebabot. A fout es a kis utca sarkan levo boltban pedig szuper ujgur dios sutemenyekre is bukkantunk. Erdemes bekukkantani a kert melletti mecestbe is, bar turistaknak bejarat asszem az eszaki oldalarol vann csak.

Ezzel a hosszu 1 vagy 2 napos setavl szerintem latjatok Kanton tortenelmi latnivaloinak javat, csak a Chen Clan  Ancestral Hall maradt ki, oda konnyu elugrani metroval.

 

A modern varos java, szerintem, a tartomanyi muzeum es a kozeli park amin mi nappal setaltunk vegig, akkor is gyonyoru. Innen atsetaltunk a Haixinsha szigetre is, onnan jo ralatas van a Kanton toronyra. Utana irany maga a torony, onnan pedig nagyon ajanlanek egy utazast az uj villamoson vegig a folyoparton majd kicsit beljebb a Wanshengwei vegallomasaig, ahonnan metroval visszamehettek ahova akartok.

Előzmény: debramorgan (2827)
debramorgan Creative Commons License 2016.07.16 0 0 2828

Köszönöm a kb. a sok okosságot!

 

Pont ez a bajom, hogy a 2-es és 3-mas metró között nem találtam átjárást, csak a 8-as vonalat. Így eredetileg a 3-mas vonalnál a Keleti-pályaudvar környékén néztem szállást, aztán rájöttem, hogy az nem lesz jó, mert a látnivalók nem ott vannak... Az új favoritom a sárga (1-es?) metró vonala lett, különösen a 2-es vonal és a folyó által határolt négyszög, vagy annak a túloldala (Beijing Road). Ott biztos jókat lehet sétálni éjjel-nappal. Nagyjából egybevág azokkal a látnivalókkal is, amiket ti ajánlottatok.

Kajás piacként olyan helyre gondolok, ahol olcsón lehet sok helyi érdekességet kóstolni. Nem nyers alapanyagokra hanem sült vagy főtt ételekre gondolok. Street food és nem éttermi vonalon. Olyan utca/piac, ahol egymás mellett vannak kis bódék, vagy asztalkák, és egy-egyféle ételre specializálódva árusítanak. Mint egy food court, csak az utcán. Ilyen jellegű éjszakai piac létezik Kantonban? De nem a turista csapda vonal lenne az érdekes... :D (lásd: Peking Ghost Street)

Előzmény: kb. (2824)
debramorgan Creative Commons License 2016.07.16 0 0 2827

Megnézegettem, köszönöm. Az Orchidea kert nekem is nagyon tetszik, úgyhogy azt felvettem a látnivalók listájára. A torony tényleg elég drága, meg az a baj ezekkel a "tájat uraló tornyokkal", hogy ha az ember lánya onnan fényképez, akkor hiányzik a képről. De kb. ötletei a torony kiváltására nagyon tetszettek, úgyhogy alakul ez... :)

Előzmény: W.L. (2823)
kb. Creative Commons License 2016.07.16 0 0 2826

A CTrip elég jó ügyfélszolgálattal rendelkezik, több mint tíz éve használom, ezalatt volt már olyan eset amikor nem írtak jóvá valamit ami szerintem az ő hibájuk volt, de általában kifejezetten korrektek. Gyakorlatilag majdnem ugyanaz elérhető náluk az angol felületen is mint a kínain, a telefonos ügyfélszolgálat is kompetens angolul, a Qunar esetében ebben nem vagyok biztos (a honlapjukon van angol rész, de csak repjegyre, náluk a szállás, vonatjegy, stb. csak kínaiul, így az utazók többségének már ezért is kiesik szerintem).  A China Lighlights-ot soha nem használtam, ők a kínaiul nem beszélő külföldiekre specializálódtak, abban nyilván jók, de nyilván megkérik az árát ennek a plusz szolgáltatásnak.

Előzmény: Robykee (2819)
kb. Creative Commons License 2016.07.16 0 0 2825

Közben látom mikor jöttök, addig már nem adják át a 7-es metrót. 

Előzmény: kb. (2824)
kb. Creative Commons License 2016.07.16 0 0 2824

Ha Guilinból jöttök Kantonba vonattal, akkor nagy valószínűséggel a déli pályaudvarra érkeztek (van 4 vonat a központira is, de a többi mind a délibe jön), amihez közel van a Chimelong, szóval ha későn érkeztek és aznapra már nem terveztek mást, akkor érdemes a Chimelong közelében aludni és másnap reggel ott kezdeni. Mikor jöttök? Sajnos a Déli és a Chimelongot összekötő metró átadása nagyon csúszik, így addig erre a szakaszra busz vagy taxi marad, mert a déli a 2-es vége, a Chimelong a 3-ason van és elég nagy kerülő lenne körbemenni. A másik két éjszakára viszont így is érdemes a belvárosban szállást keresni. Hogy Shamian, felette óváros, vagy a modern rész, az érdeklődési kör függő elsősorban szerintem, de mindenképp érdemes egy metró közeli szállást nézni.
Ahogy W.L. is megjegyezte, a történelmi látnivalók nem igazán változtak, így arra jó a Kanton Kalauz. A Canton Toweren kívül nincs olyan torony ahova turisták belépővel felmehetnek, de ha a belépő árát inkább egy-két koktélra költitek, akkor javaslom a Park Hyatt nemrég megnyílt, félig nyitott tetőtéri bárjába felmenni (https://www.instagram.com/p/BAUONWurOay/ elég jól látszik a város, persze este érdemes felmenni, a sima Hyatt is párszáz méter onnan, ne keverjétek össze). Mellette van az IFC torony is, oda fel tudtok liftezni (előbb a Four Season recepció szintig, majd tovább a legfelső szintre, ha valaki kérdezné, a bárba mentek itt is) és körülnézni, de ott csak üvegfalon át látszik a város (viszont a WC-ből is elég jó a kilátás). A tartományi múzeum (ha minden igaz, még most is az első pár ezer főnek ingyenes a belépés és mellette a Huacheng Square nevű központ park (aminek a másik oldalán van az IFC és a Hyatt is) elég látványos, a park szintén este az igazi a fények miatt. Ha bírjátok a gyaloglást, akkor az innen egy metrómegállóra lévő Liede bridge közepéről is elég szép a modern városrész, ezt akár a folyó mellett is le lehet gyalogolni. A másik estére a hajókázást én is csak ajánlani tudom. 
Szintén csak csatlakozni tudok az óvárosi sétához, Shamiantől egész fel a Lychee Bay parkig, ha bírjátok. Pár éve a park előtti egyik utcát felásták és egy csatorna létesült a helyén, a park melletti taoista templomot (Renwei), de leginkább az útközben található sok zegzugot ajánlom. 
Mire gondolsz mint kajás piac?

Előzmény: debramorgan (2822)
W.L. Creative Commons License 2016.07.15 0 0 2823

Szamos latnivalo van, es a tortenelmiek nem igazan valtoznak, tehat kb utikalauza hasznalhato azokra.

Szallasnak szerintem a Shamian-sziget a leghangulatosabb hely, az onmagaban latnivalo is, es onnan tobb latnivalo elerheto fel- vagy egynapos setara felfuzve.

Egyik kedvenc helyem a varosban az Orchideakert, ennek szomszedsagaban is van tovabbi 3 tovabbi jo latnivalo (egy masik park, 1 mecset es egy muzeum). Ez akar lehet egy egesznapos seta Shamiantol.

Az esti hajokazas tenyleg jo, a toronyba felmenest en dragalltam. Viszont szemben vele a folyo tulpartjan a tartomanyi muzeum nagyon jo, es nekem nagyon tetszett onnan a parkositott setany a modern epuletcsodak kozt eszaki iranyban.

Előzmény: debramorgan (2822)
debramorgan Creative Commons License 2016.07.15 0 0 2822

kb. itt vagy? Már Kantonnál tartunk, és igazán jól jönnének a tapasztalataid. :)
Ha jól rémlik, W.L. te is nemrég voltál...

Szóval 2 egész napunk, valamint egy esténk és egy délelőttünk lesz Kantonban, ami nem sok. Vonattal érkezünk Guilinból és vonattal mennénk tovább Hongkongba. Egy biztos: nagyon sokat szeretnénk enni :D, és valamelyik toronyba is felmennénk. W.L. írtál a hajókázásról, az sem rossz egy esti programnak... És a Chimelongba tuti megyünk. Mindezekhez hol érdemes megszállni? Hol vannak a legismertebben kívül még kajás piacok, vagy utcák? Van valami olyan hely, amit mindenképpen látni kell?

A kantoni kiadványt anno olvastam, de azóta eltelt már pár év, és az kínai léptékkel.... ;)

wanbo Creative Commons License 2016.07.05 0 0 2821

Ami lemaradt, hogy a ctrip elérhető, én anno telefonon beszéltem velük, válaszoltak. 

Előzmény: Robykee (2819)
wanbo Creative Commons License 2016.07.05 0 0 2820

Hali! 

 

Én jobban szeretem a qunar.com-ot. Árban általában jelentéktelen a különbség, viszont Ctrip-nél nekem volt már olyan, hogy valamiért nem engedett kínai kártyával fizetni, míg a qunar-on pillanatok alatt ki tudtam fizetni és a visszaigazolás is kb. 3 percen belül megjött, így azóta én ezt használom. 

Előzmény: Robykee (2819)
Robykee Creative Commons License 2016.07.05 0 0 2819

Ctrip-pel és belföldi repjegy foglalással kapcsolatos kérdésem lenne. Azt láttam, hogy többen is foglaltatok velük, de arra lennék kíváncsi, hogy volt-e rossz tapasztalat, volt-e szükség foglalás módosításra, törlésre, került-e visszautalásra pénz, egyáltalán működik-e a kommunikáció a céggel? Egyelőre egy foglalás fut, amiről a paypal visszaigazolásán kívül más értesítés nem jött, viszont utólag olvasgatva a reviewkat, találtam egy-két ijesztő sztorit. Az egyik mondjuk pont arról szól, hogy semmi visszaigazolás nem jött a foglalásról, ezért az emberünk befoglalta máshol is, majd 3 nappal később lereagálta a ctrp is, így 2 jegye lett az illetőnek, a törlést és refundot pedig nem tudta elintézni. Én egyelőre várok, de ezzel párhuzamosan a China Highlights-szal is intézek dolgokat, ahol mindent rögtön (munkaidőn belül) lereagálnak, egy egyszerű-mezei érdeklődő emailtől kezdve is, sőt előre szól az ügyintéző, hogy szabadságon lesz 3 napig és ne izguljak, ha nem válaszol. Szóval nagy a kontraszt így elsőre.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!