Keresés

Részletes keresés

Boyteam Creative Commons License 2006.08.09 0 0 9628
Szia! :)
Mit jelent, hogy folyamatosan?(és melyiket)
Előzmény: krampuszka1 (9627)
krampuszka1 Creative Commons License 2006.08.09 0 0 9627
Vitaflora ( vassal dúsitott ) virágzásinditót használok, tápok helyett, belocsolásra, augusztus végéig.
És természetesen osmocote-ot folyamtosan a növények földjében, továbbá száritott marhatrágyát.
Előzmény: olea (9625)
krampuszka1 Creative Commons License 2006.08.09 0 0 9626
Én nem használok wuxalt..............
Előzmény: olea (9625)
olea Creative Commons License 2006.08.09 0 0 9625

 

   T. Krampuszka!

 

     Nagyon érdekelne a Vuxálos módszer ,

      csak a részletek ,amelyek mindig fontosak azok érdekelnének.

         - tömény vuxállal kell permetezni?

           előtte vizezni kell e a törzset?

           hány naponként kell megismételni?

           érdemes augusztusban elkezdeni a kezelést?

krampuszka1 Creative Commons License 2006.08.09 0 0 9624
További kellemes estét !
krampuszka1 Creative Commons License 2006.08.09 0 0 9623
Nem gyökérről jön a hajtás, hanem a korábban kopasz szárról !
Előzmény: anblock_italia (9614)
krampuszka1 Creative Commons License 2006.08.09 0 0 9622
Itt vagyok azokkal, amiket még nem vagdostam vissza.
Mert a többiekkel kapcs. űgy döntöttem, magastörzsre nevelem............
Most akkor mit csináljak, ha visszalevelesedik ?




Előzmény: krampuszka1 (9620)
krampuszka1 Creative Commons License 2006.08.09 0 0 9621
Szijjjjjjjjjjjjja ! :)
Nálam a szép szám, nem olyan nagy :DDDDDDDDDDD
De van már három cserepem "megtöltve" saját gyökereztetéssel :)
Inkább ne lásd meg azt, hogy mi rohad még üvegben :(
Előzmény: monarda (9595)
krampuszka1 Creative Commons License 2006.08.09 0 0 9620
Nem permetezek, csak locsolok !
Ma végigfényképeztem ( eső után, között ) az öregeket.
Majd hozom.
Előzmény: anblock_italia (9619)
anblock_italia Creative Commons License 2006.08.09 0 0 9619

Hát akkor csak növesszük őket! Most már beszereztem annyi tápszert, hogy csak úgy válogattam köztük, mint a kendermagban. Elkezdtem a kísérletet is, ami persze csak az én körülményeimre ad eredményt, da ha már kigondoltam, elkezdtem. Szerintem egyformák lesznek.

Azt még nem tudjuk, hogy Te permetezni is szoktál e vele, vagy csak belocsolni, bár gondolom, inkább csak az utóbbi.

Előzmény: krampuszka1 (9617)
krampuszka1 Creative Commons License 2006.08.09 0 0 9618
Az jó !
Kemény papir , impregnált, vagy műanyag vagy akármi.
Négyze4 alakú , bevágva jobbról, balról, kiszélesitve a dugvány száránál !
Akadályozza a párolgást, és azt is, hogy a leveles rész belecsűsszon az üvegbe.
Előzmény: TTNora (9603)
krampuszka1 Creative Commons License 2006.08.09 0 0 9617
Én kizárólag a kopasz szár benövesztése cimmel szólok !
Előzmény: anblock_italia (9614)
krampuszka1 Creative Commons License 2006.08.09 0 0 9616
:DDDDDDDDDDDDDDD

A józan ! :) Ész !
Előzmény: rágica (9609)
Boyteam Creative Commons License 2006.08.09 0 0 9615
Szívesen :)
Előzmény: manóvilág (9613)
anblock_italia Creative Commons License 2006.08.09 0 0 9614
Aztán amiről itt a téma folyik, az nem az alsó, gyökérről jövő hajtások, hanem a kopasz szár benövesztése, ami lehet, menne magától is, de lehet, hogy nem. Tény az, hogy eddig semmi nem volt a száron, most meg tele van kis hajtásokkal. Hogy a rápermetezett, vagy az öntözővízzel adott tápszer a csodatévő, az kérdés, de lehet, együtt a kettő volt hatásos. Csak így lenne a többin is!
Előzmény: rágica (9609)
manóvilág Creative Commons License 2006.08.09 0 0 9613
Boyteam, megérkezett a küldemény, nagyon köszönöm! :))
anblock_italia Creative Commons License 2006.08.09 0 0 9612
Ha több egyformát hajtatok, akkor én is egybe teszem és megtartják egymást, mert persze azért nem szerencsés, ha nyakig vízben vannak. Hát, ki így, ki úgy, soszor a lazaság a legcélravezetőbb:-) De az tény, hogy sokkal könnyebben atkásodnak a szorosan összerakottak. Meg persze a gyakorlat sem elhanyagolható:-)
Előzmény: rágica (9609)
manóvilág Creative Commons License 2006.08.09 0 0 9611

Szia Nóri, nálam is sörösüvegben van most vagy harminc hajtás, ebből az egyiken a gyökérkék nem csak az alján jönnek, hanem az egész növényen, a levelek között is! Még soha nem láttam ilyet. Remélem, ki lehet venni a fotón.

 

Előzmény: TTNora (9601)
anblock_italia Creative Commons License 2006.08.09 0 0 9610
Honnan vannak Neked ilyen parányi hajtásaid, 15, 21 centisnél kisebbet ritkán szoktunk használni. Oleandrónak a Chopinból adott olyan pici, dehát maga a növény is picike nagyon.
Előzmény: TTNora (9608)
rágica Creative Commons License 2006.08.09 0 0 9609
Sziasztok!
Ma kicsit hanyagoltalak benneteket, de itt vagyok! Látom hosszasan taglaljátok a szűk szájú, orvosságos, sörös, meg papírlap, hogy ne érjen bele témát.
Na én elárulom Nektek! Fogom a széles szájú befőttesüveget, engedek bele vizet, oszt beleteszem a hajtásokat. Sose foglalkoztam vele, hogy leér-e a szára, sötét van-e neki, sőt levelet is csak ott szedtem le, ami beleér a vízbe. Sose kurtítottam meg a fennmaradó leveleket.
Ne értsetek félre! Valószínűleg nagyobb hatásfokkal gyökeresednek a taglalt módszerrel a leanderek, de nem olyan életveszélyes dolog ez!
DE!
Csinálja Mindenki úgy, ahogy szokta, amelyik módszer megtetszett neki!
És még valami!
Nálam az eredeti alsó hajtások felszaporodása még akkor kezdődött, amkir Volldüngert használtam. Tavaly volt először, hogy Vitaflóra virágzásindítót kaptak.
Tehát nem lehet letenni egyik szer mellett sem a nagyesküt. Az biztos, hogy az Osmocot szuper! 2 hét után elég rendesen beindítja a növényeket! (Remélem nem köveztek meg?! A leandereknek pedig még Osmocotot sem adtam. Kis zacsival vettünk, és "sajnálom" tőlük.)
TTNora Creative Commons License 2006.08.09 0 0 9608

Nekem is vannak ilyen kis 2 dl-es üdítős üvegeim. kékek. De annak is szűk a szája, gyorsan párolog a vízszint.

A növénykék nagy része max. 5-6 cm.  Van aminek csak 1-2 levélkéje maradt a víz felett.

Ha meg belecsúszik a vízbe, elrohad, nem?

Jó lesz ez a szélesebb edény, kitámasztós módszer! Orvosságos üveg jó lenne, de az nincs.

Előzmény: anblock_italia (9604)
TTNora Creative Commons License 2006.08.09 0 0 9607
ez is jó ötlet!
Előzmény: oleandro (9605)
anblock_italia Creative Commons License 2006.08.09 0 0 9606

Jónak tűnik az ötlet!

Nekem egy egész arzemálom van hajtató üvegcsékből, de a kedvenceim Olaszországból származnak, kicsi, talán egy decis üditősök, lehet, hogy babáknak való gyümölcslé volt benne, de a lányunknak vettünk vagy három tucatot, mert a kupakjukon nemzetek zászlói voltak és ez nagyon tetszett neki, meg persze ami benne volt, az is finom volt. Igaz, ezekbe csak egy, max kettő hajtás fér, de kényelmesek és nem fogy ki belőlük a víz. Ezeket a hűtőtáskába téve hoztuk haza a sok hajtás annó. A lányom persze nevetett, azt mondta, valljuk be, hogy nem az ő kedvéért vettük az italkákat, hanem a leanderek kedvéért. Valami volt benne:-)

Előzmény: TTNora (9603)
oleandro Creative Commons License 2006.08.09 0 0 9605
Én általában tejfölös fedőket szotam kivágni, emiatt, de nem igazán aggódom, ha egy-két hajtás lecsúszik.
Előzmény: TTNora (9603)
anblock_italia Creative Commons License 2006.08.09 0 0 9604

Ja, az a probléma, hogy rövid a szára. És ha levágnál még egy levéladagot, annyira nem lehet pici az a hajtás. Igaz, Olenandrónak amit adtam, az tényleg nagyon pici, tán öt centi az egész, de ez ritkaság.

Arra ne kockáztass akkor, hogy a legalja beérjen, mert egyrészt feljebb is hajthat meg úgy tényleg kockázatos. Az a baj valóban, hogy a sörösüvegnek szűk és hosszú a szára,  én nem is használtam mostanáig. Barna gyógyszeres üveget, ha nagyon barnát akarok. De nagy ágaknak biztos jó.

Előzmény: TTNora (9601)
TTNora Creative Commons License 2006.08.09 0 0 9603

Mi lenne, ha szabnék valami papírkarikát a nagyobb kancsó szájára, amibe lukakat vágok, oda teszem a növénykéket, hogy fenntartsák?

A papír nem kerülne rá légmentesen, nem poshadhat be a víz, mégis felemeli a növénykéket. Annyira picurkák, félek egy nagyobb üvegbe belefulladnak.

Előzmény: oleandro (9600)
oleandro Creative Commons License 2006.08.09 0 0 9602
Nálam a konyhában voltak, pont a nagy kánikula alatt, és bizony 2 hét alatt kiszáradtak a teli üvegek
Előzmény: anblock_italia (9599)
TTNora Creative Commons License 2006.08.09 0 0 9601

A konyha árnyékosabb sarkában tartom, sörösüvegben. Annak meg ugye jó szűk a szája, gyorsan látszik a fogyás.

A növénykék picurkák, alig pár centi lóg bele az üvegbe.

1-2 nap alatt 1-2 cm-et sűllyed a vízszint (az üveg szűk szájánál!), és ez már elég ahhoz, hogy aggódjak, hogy az egész szár szárazon maradjon.

Meg ha esetleg nem a legalsó bütyök hajtana ki, hanem feljebb is, akkor annak is vízbe kéne érnie. Vagy mindig a legalja hajt csak?

Előzmény: anblock_italia (9599)
oleandro Creative Commons License 2006.08.09 0 0 9600

Igen, de azért néhány lecsúszik, de hát ez van. Teljesen légmentesre azért szerintem ne gyömöszöld be, mert attól behoshadhat a víz.

Előzmény: TTNora (9597)
anblock_italia Creative Commons License 2006.08.09 0 0 9599
Mégi áruld el, hol tartod azokat az üvegeket, hogy ennyire párolognak? Én talán még soha nem kényszerültem arra, hogy feltöltsem a vizet, sosem párolgott annyira. Igaz, viszonylag kicsi hajtásokat használok, de kicsi az üveg is. Ami a sörösüveget illeti, az állítólag nekem tulajdonított üvegbe most először raktam hajtásokat és kipurcantak, pedig úgy 80, 90 %-os eredményességet mondhatok magaménak. Igaz, amikor levágtam utána ugyan vízve téve, de kinnfelejtettem vagy fél órára a napon, talán ez nem tetszett neki.
Előzmény: TTNora (9582)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!