Keresés

Részletes keresés

Szepi bá Creative Commons License 2012.01.17 0 0 48923

  Esik a hó , a piciknek nagyon tetszik .

molera Creative Commons License 2012.01.17 0 0 48922

Köszi az érdeklődést:-) Kekszi tavaly márciusban költözött hozzám egy kedves tenyésztő ismerősömtől, akkor már fél éves volt.

Kb 2 hetes korában már láttam,akkor még nem gondoltam volna, hogy egyszer az én kiskutyám lesz, de pikk-pakk elvarázsolt a kis ördögfióka fél évvel később:-)) Jelenleg Bella labival kötöttek valami zsivány esküt, ketten bizniszelnek folyton, ki hitte volna, hogy Bella labi így 6 évhez közel átmegy csibészbe:-)) a kicsi feladta a leckét, beköltözése után volt két kemény hetünk, amíg sikerült elfogadtatni vele a szabályokat és beilleszteni a falkába. Főleg Bella labi szúrta a szemét, de azóta a legnagyobb spanok lettek.:-)

A két idősebb lány között mindig harmónia volt, nem gondoltam,hogy valaha ilyen problémákkal kell majd szembenéznem,hogy egy fél éves kutya probálja meg majd diktálni a szabályokat. Fel kellett nőnöm a feladathoz, hogy három ivarérett szukát hozzak közös nevezőre, de szerencsére sikerült, és minden fáradtságot megért.:-)) Kekszinek sokat köszönhetek,nagyon sokat tanultam általa, új kihívások elé állított. Azóta már ketten ivartalanok és a harmadik se marad ki a "jóból".

Hoztam pár képet, ha nem gond:

 Bellán aludni jó:-)

 

az szülinaposoknak nagyon boldog szülinapot kívánok:-))

 

Előzmény: lustica (48885)
Pisces72 Creative Commons License 2012.01.17 0 0 48921

Ááááá, akkor ezért maradt meg a szememben... :):):)

Vagy fél órán keresztül kóvály(j)ogtam a gép körül, mert vmi nem stimmelt, mire rájöttem, h mi az. :):):)

Előzmény: lustica (48919)
Pisces72 Creative Commons License 2012.01.17 0 0 48920

Meg akkor is, amikor elhangzik a "megfognád egy pillanatra a kutyát?", nyilván kényszerből, mert az adott pillanatban a szitut másképp nem tudjuk kezelni, na, ilyenben volt részünk párszor, csak épp legtöbbször ott volt a hasamon a kenguruban a fél éves lányom is. Ott nem tévedhet sem a kutya, sem a gazda. Ergo a retipóráz elengedhetetlen, még az egyébként max fegyelem mellett is.

Előzmény: lustica (48916)
lustica Creative Commons License 2012.01.17 0 0 48919

Én írtam először rosszul :-) mindegy, megjegyeztük :-D

Előzmény: Pisces72 (48918)
Pisces72 Creative Commons License 2012.01.17 0 0 48918

Nyugi, nekem szólt... :) Valszeg.... :)

Előzmény: lustica (48915)
lustica Creative Commons License 2012.01.17 0 0 48917

Boldog szülinapot utólag is! :-)

Előzmény: secperc (48845)
lustica Creative Commons License 2012.01.17 0 0 48916

Dehogynem.

A fémmel nem is értek egyet.

 

Viszont vannak helyzetek amikor korrigálni KELL! itt alapvetően most nem a hobbi-kutyákra gondolok, hanem versenyeken, vizsgákon. Vannak dolgok, amikor bár megcsinálja a kutya, de nem pontosan, és emiatt hibázik később. Lsd egy lábmunkánál vagy egy fordulásnál vagy ezer másik helyzetben. És ekkor jó a retr. póráz, amikor lényegében erősebb fizikai hatás nélkül tudatod vele, hogy kicsit jobbra, kicsit balra, kicsit közelebb stb.

Előzmény: Gabiiiiii (48911)
lustica Creative Commons License 2012.01.17 0 0 48915

Rögtön utána észre is vettem, de ez kb az egyetlen fórum, ahol nem enged javítani :-S

Előzmény: Lego75 (48909)
Pisces72 Creative Commons License 2012.01.17 0 0 48914

A retipóráz is fojtó, csak nem úgy... Vannak -lehetnek- helyzetek, amikor muszáj.

Előzmény: Gabiiiiii (48911)
Pisces72 Creative Commons License 2012.01.17 0 0 48913

Mit tippelsz, mi volt az a "jujj"? Életemben nem írtam még mellé, de most nagyon nem voltak ideálisak a körülmények...

Előzmény: Lego75 (48909)
goldigazdi19 Creative Commons License 2012.01.17 0 0 48912

Köszönöm a válaszokat!
A folyamatos munka, és tanulás a lényeg, tudom hogy sok idő, de így legalább biztosan előrébb jutok majd vele.

Gabiiiiii Creative Commons License 2012.01.17 0 0 48911

az lenne az utolso alkalom,hogy en megfordulok egy olyan kutyasuliban,ahol fojtot akarnak rakatni a kutyamra

 

 

nem az a cel,hogy fizikai rahatas nelkul is megcsinalja,amit szeretnek tole??

Előzmény: Pisces72 (48884)
Gabiiiiii Creative Commons License 2012.01.17 0 0 48910

a hetvegenkenti kutyasuli nem a kutyanak,hanem a gazdanak valo es ezzel kozel sincs befejezve a kutya nevelese....Siman el tudnek kepzelni olyan sulit,ami a gazdakat beulteti szepen a padba es oket es nekik tanitjak,hogy banjanak a kutyajukkal..Korom Gabornak vannak ilyen eloadasai

Előzmény: Lego75 (48908)
Lego75 Creative Commons License 2012.01.17 0 0 48909

Ja és nem szoktam ilyenért szólni, de ezt most nem tudom megállni: fojtó nyakörv... Bocsi! 

Lego75 Creative Commons License 2012.01.17 0 0 48908

Kis túlzással minden ebnek és gazdának kötelező lenne a kutyasuli, vannak alap dolgok amelyeket illene elsajátítani (pórázon való sétálás, más kutyákkal való viselkedes, társas együttlét stb.) Én jelenleg az erdőben már póráz nélkül sétáltatom a labit, szerencsére hallgat és figyel rám. Folyamatosan alkalmazom a kutya figyeljen rám módszereket - elbújok a fa mögé, visszafordulok stb. - úgy érzem megfelelően követ. Vannak persze olyan helyzetek amikor előtör a vére, ha őzet lát szinte kivétel nélkül utánuk ered, de szépen vissza lehet hívni. Illetve ha előre látom az ilyen szitut, akkor behívom és rövid időre pórázra veszem - tegnap pl. lovaskocsival találkoztunk. Az elején elhűlve néztem, hogy minden tócsába, kisebb nagyobb vízfelületbe belekívánkozik, mostanra már elfogadtam, hogy ez is kódolva van nála. Tegnap egy jeget is talált, még jobban élvezte a pancsolást, sőt egy helyen a szilárdabb volt a felület, esküszöm, hogy még csúszkált is. 

Előzmény: goldigazdi19 (48905)
donci2 Creative Commons License 2012.01.17 0 0 48907

csak ne arra számíts, hogy bemész és egy kész kutyát kapsz vissza. a sétánál én jelenleg ott tartotk, hogy igyekszem póráz nélkül csinálni. de még nem bízom annyira a kutyában, hogy csak úgy elengedjem, ezért én egy hagyományos pórázt viszek magammal, amit felkötök a nyakörvére. az libeg-lobog utána. ha el akarna menni, vagy látom hogy nem figyel, akkor megfogom a pórázt, rálépek a pórázra satöbbi.

Előzmény: goldigazdi19 (48905)
donci2 Creative Commons License 2012.01.17 0 0 48906

A reti póráz lényege valóban ez. Ezek vadászkutyák. Elvileg a dolguk az, hogy bozótban, vízben mozogjanak. Ott pedig a nyakörv problémás lehet, mert bármibe beakadhat. Egyszerűen veszélyes lenne. Erre találták ezt ki a régiek alapvetően, legalábbis tudtommal.

Előzmény: Abrash (48897)
goldigazdi19 Creative Commons License 2012.01.16 0 0 48905

Bízom benne hogy úgy lesz ahogy írtad! :)  Igen, sajnos nincs hozzá szokva a kutyákhoz, amikor az utcába is először végogmentünk, majd elrántott miattuk és hiába szóltam rá...mostmár jól ismeri ott az össze kutyát, ha elengedem oda sem megy ha ugatnak. Én már nagyon várom a sulit, jót tesz majd neki :) biztos élvezni fogjuk! :) 

Előzmény: lustica (48903)
Döme-Ádám Creative Commons License 2012.01.16 0 0 48904

Szia Secperc!

 

A hétvégén nem jutottam hozzá a nethez, most meg nem győzöm visszaolvasni....

 

Nagyon boldog szülinapot kívánunk mi is Berrynek!!!

S hogy idén se maradjon torta nélkül, Döme elküldi az Ő meglepijének a képét:

 

 

Sok-sok simi a szülinaposnak!

Előzmény: secperc (48852)
lustica Creative Commons License 2012.01.16 0 0 48903

Szerintem az alapgond nálatok az, hogy nincs hozzászokva más kutyákhoz, így mikor kimentek és látja őket, csak velük foglalkozik, és nem hallgat rád. Erre tökéletes lesz a suli, megszokja, hogy vannak körülötte, nem újdonság, és akkor is csinálnia kell a feladatokat. Az első pár alkalom mindig nehéz, de hamar rá szoktak érezni! És utána ebből kiindulva már könnyebb lesz korrigálni a többi hibát is ;-)

Előzmény: goldigazdi19 (48879)
lustica Creative Commons License 2012.01.16 0 0 48902

Hát amikor Kirára ráteszem  pórázt (most 9.5 éves), akkor első 2-3 lépésnél mindig belefeszül ebbe is. Viszont abban a 2 lépésben tisztázom vele gyorsan, hogy ebben nem tanácsos azt csinálnia, mint anno és onnantól már normálisan közlekedik :-)

Whitynél és Maránál már 9-10 hetesen ezzel vittem őket, ahova póráz kellett. Nekik eszükbe nem jut megrántani, mikor rajtuk van, mert tudják mivel jár :-P Hihetetlen kis mozdulatokkal lehet őket korrigálni lábmuka közben, lényegében egy kisgyerek kezébe oda tudom adni őket.

Nálunk nagyon bevált. De ezt is helyesen kell használni.

 

Fém nekem mindig is túl durva volt, csörög össze vissza, nehéz levenni stb. Ezt meg egyszerűen lekapod, mikor küldöd ki őket dolgozni magad elé.

Normál póráz-nyakörv kombó nincs is itthon, csak ez, meg pluszban még pár nyakörv, ha valamelyik kutya "kapaszkodós", pl. buszon ha viszem, legyen mivel megfogni őket :-)

Előzmény: Abrash (48893)
Pisces72 Creative Commons License 2012.01.16 0 0 48901

sk - hajókötélből... :)

Előzmény: goldigazdi19 (48898)
Pisces72 Creative Commons License 2012.01.16 0 0 48900

Csak tudod, én pénzt és bizalmat adtam annak az embernek, aki elkövette -elkövettette- velem azt a bizonyos hibát. Ráadásul még oktatónak is nevezte magát, és szakképzett is volt. :(

De suliválasztásban legalább többet nem tévedünk. :)

Előzmény: lustica (48891)
Pisces72 Creative Commons License 2012.01.16 0 0 48899

Ja, odébbhúzod a külső stoppert, aztán mehet, de nem ez a lényege. :)

A fémmmel az a baj, h van súlya, és a szemek könnyen elcsúsznak egymáson, így egy  jól irányzott mozdulattal a kutya le tudja ereszteni a szügyére, ahol már nem nyakörvként, hanem majdhogynem szügyhámként üzemel. Márpedig a nyaka legtetején kellene maradnia ahhoz, h hatékony legyen.

Szépészeti versenyzők felvezető pórázként ismerik, ott az a lényege, h a fejét szépen magasan lehet vele tartani, és már más munkakutyásoktól is hallottam (roti-póráz :) ), h maguknak követelik a nevet. A rotiknál szintén az a lényege, h a kutya ezzel visszafogható, ha megugrana.

Előzmény: Abrash (48897)
goldigazdi19 Creative Commons License 2012.01.16 0 0 48898

akkor nekem is be kell szereznem egy retr. pórázt! 

Abrash Creative Commons License 2012.01.16 0 0 48897

és ezt egy vékony fémlánc nem tudja?

 

suliban azt hallottam, hogy a könnyen nyitható retipóráz léynege, hogy vadészaton hamar leakasztható

Előzmény: Pisces72 (48896)
Pisces72 Creative Commons License 2012.01.16 0 0 48896

A pórázban a nyakörv a lényeg, amit rögzíteni tudsz a nyaka legtetején -gége fölött, fülnél- olyan helyzetben, h ha nem húz, a póráz nem fojt, de ha húz, akkor ott szorul, amivel szemben a kutya nem tud érdemben erőt kifejteni. Mivel nem éri el a célját, ugyanakkor elég kellemetlen neki, nagyon hamar leszoknak a póráz rángatásáról.

Előzmény: Abrash (48893)
Pisces72 Creative Commons License 2012.01.16 0 0 48895

Jujj!!!!!

Előzmény: Pisces72 (48889)
goldigazdi19 Creative Commons License 2012.01.16 0 0 48894

Köszönjük!! :)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!