Keresés

Részletes keresés

danic Creative Commons License 2015.01.12 0 0 61036

Üdvözleheletem..

 

Megoldódott a problémám,és pozitív tapasztalattal lettem gazdagabb az Elműt illetően!

Vasárnap bejelentettem a panaszt és rá két órára meg-is jelentek..

Két bojlerben nem volt meleg víz, mert a hangfrekvenciás vevő meghibásodott,,mint kiderült..- ami indította volna a vezérelt áramot.

Sajnos nem tudtam lefényképezni,megégett alul ahol a vezetékeket kell bekötni, szagból persze gondoltam...(kérdeztem a szerelő urat mi lehetett az oka)

nem volt kellőképpen meghúzva a csavar...jó kis alu vezeték hajlamos "megtréfálni"  az embert..

és kicserélték egy kisebb,újabb vevőre,teljesen ingyen!

Ezek után konstatáltam hogy megváltozott  a vezérelt áram vételezésének ideje..

vagyis az eddig megszokott idő helyett máskor add (kap) indító jelet..

És 10 amperes a bizti és működik...

 

Tízenhármaska Creative Commons License 2015.01.12 0 0 61035

Jó a symalen cső,bele MBCU vagy MT kis kábelt.

Szerelvények: Fk. Vm-s legyen,a kapcsoló 102-s. Lámpatest pedig legyen védőrácsos,ilyen pl. az óvális vagy a kerek "hajólámpa".

Előzmény: Bediiii (61034)
Bediiii Creative Commons License 2015.01.12 0 0 61034

Padlásra szeretnék villany felvinni. Milyen szerelvényeket érdemes használnom, hogy biztonságos, meg szakszerű, védhető (biztosító?) legyen?

Symalen csövem van maradék, ha az megfelelő. Van kifejezetten ide alkalmas külső szerelvénytípus?

 

Köszönet a segítségért.

Törölt nick Creative Commons License 2015.01.12 0 0 61033

Szép napot!

 

Egy régi épületben annak melléképületi részében vált szükségessé a hálózat megújítása (ezméletlen barkácsolt olvadóbiztosíték felfedezése stb.) után. Az egész ház rendszerben nincs Fi-relé (későbbi komplexebb felújítás része lesz, most kivitelezhetetlen), ellenben tekintettel arra, hogy a melléképületből megy fűnyírás stb., ha már ezt hozta a helyzet, szeretnék betenni erre a körre. A melléképületi rész egy külön kismegszakítót is kap persze, hogy ne az egész házban menjen el az áram, ha valami azon az alkörön van.

 

Kérdés:

A Fi-relét ennek a melléképületi körnél a kör kismegszakítója elé vagy mögé érdemes tenni?

Benedek L. Creative Commons License 2015.01.12 0 0 61032

Vásároltunk egy lakást, s közben kiderült, hogy csak a vizesblokkokban van földelve. A szakember (akit egyébként a kazánbekötéshez hívtunk) aki ezt észrevette, azt javasolta, hogy ahol nincs föld bekötve, ügyeljünk főleg zivatarkor és vizes kézzel ne kapcsoljunk villanyt...Hát ez mennyire veszélyes vagy veszélytelen?

lacus117 Creative Commons License 2015.01.12 0 0 61031

Üdv!

persze...:

 

 

http://tilka.hu/wpen/tukros-gomb-izzo-cserelheto-halogen-betettel-2/

https://www.vilagitas.eu/mirror_izzo

 

 

Laci

Előzmény: Törölt nick (61027)
Tízenhármaska Creative Commons License 2015.01.12 0 0 61030

Szia!

 

Megeri-e?

150ezer vagy a csalad,lakotarsak,lakas es a Te biztonsagod?

Ne viccelj igy kora reggel.

Szerintem tobbet ker majd el az ugyved.

Es nem olyan biztos, hogy majd villszerelod is nem ul ott majd melletted.

Csak annyit,hogy ahol ketsarku dugaljzat van, es azt lecsereled modern erintkezosre,akkor a vedovezetonek is bekell kotve lennie,es igy tovabb es igy tovabb.

Tessek ezen elgondolkodni.

Előzmény: kissalbert (61028)
Jahno Creative Commons License 2015.01.12 0 0 61029

Ízlés kérdése, sok ilyen lakás ég le, vagy csak füstöl, esetleg megráz valami trükk miatt, szóval szerintem érdemes.

Előzmény: kissalbert (61028)
kissalbert Creative Commons License 2015.01.11 0 0 61028

Hello!

 

Én arra keresek választ, hogy megéri-e egy panellakást átvezetékezni, már ahol lehet, és nem kell vésni, mert ez + 150 ezer Huf, a szerelvények, megszakítótábla cseréje pedig meglenne 100 ezerből. Ez az árajánlat.

Alu vezeték helyett rezet tetessek-e be?

Egy másfél szobás 70-es évekbeli lakásról van szó, porcelánbiztosíték, földelés csak a vizesblokkokban, ezzel kéne valamit kezdenem.

 

Kösz, ha tud valaki tanácsot adni!

Törölt nick Creative Commons License 2015.01.11 0 0 61027

Üdv!

 

Valaki gyárt ma olyan fényforrást, (izzó, kompakt, LED)

ami főként a foglalat felé világít?

Egyfajta antispot. A konszolidált cuclizmusban csinált ilyet a Tungsram,

aranyszínű festékkel.

Tízenhármaska Creative Commons License 2015.01.11 0 0 61026

Gondolom,hogy az aramkori es a fo kismegszakitot kapcsolta le.

Viszont ha javitasz akkor eleg az aramkori kismegszakitot lekapcsol.

Viszont van egy fontos teendo, muszeresen ellenorini, meggyozodni a feszmentessegrol.

Előzmény: Victor86 (61025)
Victor86 Creative Commons License 2015.01.11 0 0 61025

Az biztos, hogy az átalakító volt rossz. Csak rohadtul megijedtem, mert nem számítottam rá, hogy lekapcsolt állapotban van benne áram. Ha a 2 biztosítékot lekapcsolom, amiket levert, 100% hogy nincs benne áram?

Előzmény: Tízenhármaska (61024)
Tízenhármaska Creative Commons License 2015.01.11 0 0 61024

Ha a nullat szakitja akkor ugye akkor nem igen van zarlatja a foglalatban,az atalakitoban.

Viszont azt nem irja,hogy esetlek forditva kapcsol a kapcsoloja,csak elfelejtette.

Vagy esetleg valto/kereszt kapcsolas van,ugye ezt nem kell ecsetelnem.

A hib pedig vagy meghibasodo fenyforras,vagy pedig betekeresnel osszezarta az oldalerintkdzot a talperintkezovel.

Előzmény: Jahno (61023)
Jahno Creative Commons License 2015.01.11 0 0 61023

Villanykapcsolónál kapcsoltad le, ami nem a fázist szakította meg, hanem mondjuk a nullát...

Előzmény: Victor86 (61021)
liptak1 Creative Commons License 2015.01.11 0 0 61022

Hát igen azt se igen tudjuk mennyi idő alatt fűtötték fel a vizet

Előzmény: Dreamer (61020)
Victor86 Creative Commons License 2015.01.11 0 0 61021

Sziasztok!

Ma éppen izzót cseréltem a mennyezeti lámpámban, amihez e14-e27 átalakítót használok, amikor is valamiért nehézkesen ment az átalakítóba az izzó, egyszer csak sercegett és leverte mind a benti, mind a kinti biztosítékot. Az átalakító megégett, ott volt valami gebasz. Természetesen le volt kapcsolva, úgy csináltam. Hogy volt benne áram?

 

Én vagyok a tudatlan, vagy valami baj van a lámpával?

 

Üdv

 

Dreamer Creative Commons License 2015.01.11 0 0 61020

De ennyi erővel lehetett bennük kisebb teljesítményű fűtőbetét, mondjuk két 1,2kW-os (mert ugye az előéletet nem ismerjük...)

 

Dreamer

Előzmény: liptak1 (61017)
liptak1 Creative Commons License 2015.01.11 0 0 61019

Én is így gondolom , gyanúsabb hogy machináltak a biztivel.

Előzmény: GeriSoft07 (61018)
GeriSoft07 Creative Commons License 2015.01.11 0 0 61018

biztos nincs sorba kötve, akárki is talált ki ezt a feltételezést, mivel ha egyik hideg, másik meleg, akkor a hideget a büdös életben nem fűti az, amelyik miatt épp kikapcsolna a hőfokkapcsoló.

Az elv is téves

Előzmény: liptak1 (61017)
liptak1 Creative Commons License 2015.01.11 0 0 61017

A 120 literes bojlerek1800 W-os fűtőszállal készülnek gyárilag(de találkoztam már 2 kW-ossal is) Így azt hiszem van ott valami túrpisság a játékban mivel kétlem hogy évekig kibírta volna ezt a terhelés. Sorba kötjük a fűtőszálakat akkor kapunk két 110V-on működő bojlert aminek következtében nem képes a bojler teljesen fűteni ami egyszerűen ökörség hisz nem az a cél hogy a pénztárcát fogyasszuk hanem hogy több meleg vize legyen ami ugye vagy csak hosszabb távon fűtve lesz vagy sose.

Előzmény: GeriSoft07 (61016)
GeriSoft07 Creative Commons License 2015.01.11 0 0 61016

két darab 1500W-os fűtőszálat röhögve elbír, némi villamos alapismeretek és jelleggörbe ismeret után...

13A-t akár 2 órán át is elbír egy 10A kismegszakító, ellenben tönkremegy benne hosszú távon.

Ha nagyon megerőlteti két 1800wattos is belefér (15A=1,5In kevesebb mint egy óra egyidejű üzemmel)

Előzmény: Mekk Elek ezermester (61015)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2015.01.11 0 0 61015

Nekem valami gyanús...

 

Tehát azt állítod, hogy

- egy mindössze 10 amperes kismegszakítóról

- két darab, párhuzamosan kötött 120 literes bojler

évekig hibátlanul működött?

Hány wattos fűtőszál van abban a két bojlerben?

Mert egy 10 amperes biztosíték összesen maximum 2300 wattot bír el.

 

Nem-e lehetséges-e, hogy eredetileg a két bojler fűtőszála sorba volt kötve (hogy ne verje le a kis biztosítékot),

de most a javítás után már párhuzamosan lettek kötve?

Előzmény: danic (61013)
Tízenhármaska Creative Commons License 2015.01.11 0 0 61014

Szia1

 

Elso lepes,de azt maris,kapcsold le a kismegszakitot,nehogy tuz legyen.

Majd hivj egy villszerelot,gyozodjon meg arrol, mi a hiba, kinek a felelosege azt elharitani.

Ahogy leirtad a hibajelenseget, arra kovetkeztetek, hogy az elmus kismegszakito adta fel a harcot.

De ez csak a helyszinen dontheto el.

A meroora fuggetlen a vezerelttol,mivel mind a ketto a kismegszakitotol kapja az aramot.

Előzmény: danic (61013)
danic Creative Commons License 2015.01.11 0 0 61013

Üdvözletem!
Én problémám összetett,adott egy kertes ház,két 120 literes villanybojlerrel el látva.
évek óta működnek hibátlanul párhuzamosan, vezérelt áramról..
Csak hát most pár napja az egyik bojlernek ki lett cserélve a teljes belseje!
És ezután jöttek a gondok,még 1-2 napig semmi baj nem volt,aztán fürdésnél konstatáltam hogy nincs meleg víz!(se az újnál se réginél.)
Természetesen néztem hogy hátha a biztosíték ment le..Nem erről volt szó,amúgy egy 10 amperes biztosíték van külön a vezérelt órának.ami csak a bojlereket látja el..
Arra lettem figyelmes a villanyóra szekrény kinyitásakor hogy valami bűzlik,égett szag...
És nem a szomszéd vegyes-tüzelésű kazánjából jön..
azt tudom hogy napközben mikor add az Elmű vezérelt áramot.és mivel újfajta villany óránk van digitális, láttam hogy nem kap áramot.(erre gondoltam biztos hangfrekvenciás kütyü lehet csak az oka.) a biztosíték többszöri fel és le kapcsolása után láss csodát elkezdett villogni a piros led az éjszakai órán..és számláló is megindult...
ÉS A kérdés az hogy mi okozhatta ezt a jelenséget, a bojler csere???. és ha még nagyobb teljesítményű fűtőszálat is raktam volna bele,, akkor is a biztosítékot le kellet volna vernie,ha jól sejtem?most csak a szag aggaszt!mit tegyek mit nézzek??
Előre is köszönöm a válaszokat!

Szirty__ Creative Commons License 2015.01.10 0 0 61012

Helló Mekk Elek ezermester!

 

"A kazán tűzterébe berakható fa menyisége véges"

 

Hogyne. A rendelkezésre álló idő viszont temérdek. Meg lehet rottyantani. kW ide vagy oda.

 

Előzmény: Mekk Elek ezermester (61010)
C200UF Creative Commons License 2015.01.10 0 0 61011

+1

Előzmény: peterch (60995)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2015.01.10 0 0 61010

"Feltéve persze, az is fel nem forr ugye.... :-)"

 

A kazán tűzterébe berakható fa menyisége véges,

tehát egy kazán-megrakás által legyártható hőmennyiség is véges.

A víz viszont hatalmas hőmennyiséget képes felvenni, tehát megfelelő méretű (és nem túl forró) puffertartály mellett egyszerűen nem lehetséges úgy begyújtani a kazánba, hogy a puffertartály elérje a forrási hőmérsékletet.

 

Egy példa:

- a kazán hatásfoka legyen olyan, hogy 1 kg tűzifából kb 2,5 kWh hőt képes produkálni (legtöbb esetben nagyjából ez a hihető arány, egyes gyártók/kereskedők parasztvakításaival ellentétben - tisztelet a csekély kivételnek)

- a kazánba mondjuk 20 kg fa fér bele, tehát egy megrakásból maximum 50 kWh hőenergiát kaphatunk

- ha a puffertartályunk 1000 literes, akkor a fenti 50 kWh hő a tartály hőmérsékletét kb 43 fokkal tudja megemelni

- tehát ha mindig 57 fokos tartályhőmérséklet alatt gyújtunk be, akkor ezzel a kazánnal ennyi vizet soha nem tudunk felforralni

 

Persze ha a puffer éppen 90 fokos, de az okos gazdi ennek ellenére mégis begyújt a kazánba, akkor így is felforrhat a víz - de hát hülyeség ellen nincs orvosság :-)

Előzmény: Szirty__ (61007)
gepesz Creative Commons License 2015.01.10 0 0 61009

Egy rákötő cső a felszálló ágban és egy túlfolyó. Az alant említett kazánom kicseréltem (tettem). Az meg nagyon érzékeny volt. A megoldást már nem mondom, mert semmi köze a fórumhoz.

Előzmény: pajaci (61005)
liptak1 Creative Commons License 2015.01.10 0 0 61008

Olyan nincs ezeknél a rendszereknél , hogy zárt(minden egyes fűtésfajtánál van biztonsági rendszer) ha normálisan meg van szerkesztve akkor teljesen mindegy ha túl fűt akkor a nyitott rendszernél egyszerűen kiömlik a víz míg tágul a zárt rendszerűnél pedig egy puffer van biztonsági szeleppel aminek ugyan az a szerepe mint a nyitottnál , túlfűt lefúj ennyi, valójában a kombinált rendszereknél van baj magyarán gáz és szilárd tüzelés mivel nagy többségében van egy vagy több golyós csap  aminél vagy ki van nyitva vagy sem , ha mondjuk valaki gázzal fűt akkor ugye keringető van és az viszi a vizet ha gravitációs a rendszer akkor is , elzárod a gázt kinyitod a golyós csapot és fűtesz kazánnal gravitációsan vagy keringetős módszerrel általában a bibi akkor van ha mondjuk lezárt állapotban fűtünk rá a rendszerre mert ugyebár a biztonsági tartályok is a csap után vannak, na akkor megy a kazán a szomszédba. A többi csak felesleges agyalás, régen is használtak az emberek központi fűtést (keringetővel is), régen is volt áramszünet, mégis a legtöbb baleset a túlkomplikált rendszerekkel vagy az emberi hülyeség következtében történik. Akinek van pénze az tehet akár milyen frankó védelmet bele de elektromos hiba vagy áramszünet bármikor előfordulhat. A fűtést mechanikusan kell biztonságossá tenni nem elektromosan. Bár ez csak az én véleményem .

Előzmény: szucsinet (61001)
Szirty__ Creative Commons License 2015.01.10 0 0 61007

Helló Mekk Elek ezermester!

 

"rá kell kötni egy akkora puffertartályt, amely akár 20-30 kiló tűzifa hőjét is kacagva képes befogadni és attól kezdve többé nem kell félni az áramszünettől."

 

Feltéve persze, az is fel nem forr ugye.... :-)

 

Előzmény: Mekk Elek ezermester (61006)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!