Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2013.02.11 0 0 67905

Be bizony. Hanyinger.

Előzmény: titamita (67884)
titamita Creative Commons License 2013.02.11 0 0 67904
Birom a bordereket, a tanulekonysaguk miatt. Voltam itt egyszer egy bemutaton, ahol a pasztor affele nyekkenesekkel kuldte oket jobbra-balra es ok lelkesen csinaltak mindent. Es seta kozben is, ha talalkozunk borderrel, irto szofogadok, a gazdi korul sertepertelnek.
Előzmény: juditbaranya (67900)
titamita Creative Commons License 2013.02.11 0 0 67903
Igen, szuka-kan, de ivartalanitva van mindketto. (mivel egyelore nincsenek tenyesztesi terveim es pontosan az altalad felsoroltak miatt. Nem kis felelosseg.)
A labraszkar az en forditasom (copyrightoznom kene ;-)), eredetileg labradoodle-nek hivjak az ilyen keverekeket. Nagyon nepszeruek ezek a mixek, a legvadabb kombinaciokat talalod meg a neten. :-( (khm.. Majd egyszer talan beirom, miert lett enkunk ilyen).

Persze, hogy buszke vagy rajuk, szerintem meg az adatlapodba is tedd be, valahol el kell kezdeni.
Előzmény: juditbaranya (67900)
titamita Creative Commons License 2013.02.11 0 0 67902
Hat... En sem biztos, hogy talalnek, mert pl kell relevans tapasztalat, tulkepzett vagy stb. Vagy csak mert siman nem egyszeru munkat talalni.
Előzmény: juditbaranya (67897)
titamita Creative Commons License 2013.02.11 0 0 67901
Nem tudom, mit ertesz 'erdekes' alatt. Ha esetleg arra gondolsz, hogy nagy a mozgasigenye, akkor nem az. Sokan tevesen azt gondoljak, hogy a nagy kutyakkal egesz nap menni kell, pedig amig novesben vannak, csak ovatosan szabad es utana sem veszes. Ilyen szempontbol a labraszkar sokkal strapasabb.
Az altalam ismert sarpok egyikenek sincs nyaja egyebkent, aamnak sem volt soha, viszont hazorzonek remelhetoleg jobban bevalik, mint a Ginnie, aki orul mindenkinek.
Előzmény: seci (67896)
juditbaranya Creative Commons License 2013.02.11 0 0 67900

Ginnie, szuka? Merlin meg kan? Mi az a labraszkar,  labrador meg uszkar keverék?  Az enyémek: www. sheepthiefborders.  com , nem azér hogy reklamozom, nincsenek is kölykök, de azér buszke vagyok rájuk :-) 

Előzmény: titamita (67892)
juditbaranya Creative Commons License 2013.02.11 0 0 67899

Jaj ne piszkald már. Ma már nem csak annak van ilyen kutyaja aki nyájat tart. Nekem sincsen nyájam, igaz volt 15 rackam de eladtam mikor ide költöztünk. Szerintem szép kuttyer, jobb mint a szobacirkalok, nekem meg azok nem tetszenek. Legalább nem köt bele senki. Gondolom őt is sokat kell fésülni, mert a mieinket én két hetente szoktam legritkabban. Nyáron meg hetetnte. Nem a párodnak van kutyakozmetikaja? Egy ilyen kutya épp hogy befér a fürdetőbe :-D ha egyaltalán befér. 

Előzmény: seci (67896)
cam aro Creative Commons License 2013.02.11 0 0 67898

ez szerintem teljessen fals. 

Előzmény: 45eskoltozik (67889)
juditbaranya Creative Commons License 2013.02.11 0 0 67897

Most ugratsz hogy sikerült egy takarítos allast talalnom 1 honap alatt, vagy komolyan kérdezed??? Szerintem ez nem egy nagy valami . Nagyon sajnalom hogy a laboros allast nem tudtam elvallalni, mert az segített volna a későbbiekben, de mint azt irtam nem birok napi 10 orat allni . Amugy nem olyan rossz ám ez a takarítós. Adnak kocsit , napi négy melo van ami kb ténylegesen 5-6 ora munka a többi meg egyik helyről a másikra atózgatás, szoval akárki akármit mond nekem megfelel. Örülök hogy fizetnek full time-ba és nem itthon vergődök, hanem inkabb megteszek mindent hogy meg legyenek elégedve. Amugy europass-os önéletrajzom van. Beleirtam mindent ami voltam nem varialtam semmit. Sőt eddig sehol nem is takarítottam azaz csak ugy melo utan Kanadaban volt néhány kuncsaftom, de ez nem érdekelte őket, fölvettek, Ez a harmadik hetem , remélem megfelelek nekik:-) 

Előzmény: pigee (67895)
seci Creative Commons License 2013.02.11 0 0 67896

Meggugliztam... Hol van a nyáj??? Mert ez a kutya nyáj nelkul "erdekes" jelenseg lehet.

-seci

Előzmény: titamita (67894)
pigee Creative Commons License 2013.02.11 0 0 67895

Ne csigazz, milyen cv-t toltottel ki, hogy azonnal sikerult takaritoi allast kapnod?

Nekem ket honapomba tellett, mire egy nyavalyas kavezoi konyhai allast sikerult kibrusztolni.:-(

Előzmény: juditbaranya (67863)
titamita Creative Commons License 2013.02.11 0 0 67894
???
Előzmény: seci (67893)
seci Creative Commons License 2013.02.11 0 0 67893

"sarplaninac"

Syntax error.

Bad command or filename.

-seci

Előzmény: titamita (67892)
titamita Creative Commons License 2013.02.11 0 0 67892
Teazni :- DD
Nekunk ket bolgar no takaritott anno, tok gyorsak voltak es szepen dolgoztak, de folyton olyan erzesem volt, hogy rolam beszelnek.
Fuh, mi mostanaban szedtik le a gyerekracsokat, tokre elegem lett a csukogatasbol, folyton raleptem az also lecre, a masik meg eleg szuk volt, az egyik kutya meg rendszeresen atmaszta es kidontotte a kisebbiket. Ok sem jonnek fel az emeletre, ami meglepett, azt hittem, lesznek majd probalkozasok.
Szerintem teljesen korrekt, ha egy kutya vedi a teruletet.
Fuh, ez a puszinak nevezett kutyanyalatas az nalam is boaaa . Bar egyszer megfeledkeztem magamrol es cuppantottam az egyiknek a bubifejere :-)
Ugyes vagy, ha meg kulon kerted is van, en nem vagyok egy kerteszkedos tipus, ugyhogy valoszinuleg sartenger lesz itt egy ido utan. Vagy lerakunk mufuvet. :-))
Ginniet, aki labraszkar (hehe, ehhez ragaszkodom ;-)) itt vettuk, Merlin pedig Mo-rol jott sarplaninac.
Tavaly nyaron koltoztunk uj hazba, ami kicsit le van pukkanva, de amikor meglattam a kertet, el lett dontve a dolog. Evek ota akartam egy ilyen kutyat (kb amiota apamnak voltak a 80-as 90-es evekben) meglattam a kertet es jesssz. :-)
Ez az elso, hogy ket kutyank van es nem tokeletes egyik sem, de ahhoz kepest, hogy a ket gyerek mellett mennyi idom van rajuk, egesz okesak.
Luton eleg vegyes, en a belvarost kerulom es tenyleg vannak gazos reszek (bar en egyedul elsetalgatok a legpakisztanibb helyen is, csak a kocsit nem vinnem arra, meg a sracokat. En pl siman elvagyok egyetlen feherkent ilyen helyen. De vannak olyan reszek, ahova ember nem enged). Mi Luton szebbik reszen lakunk, korabban is normalis kis ujhazas reszen laktunk. Igy teljesen oke. Nem mmondom, hogy nem tudnek jobb helyet,mde amikor anno filoztunk a Londonba bekoltozesen, irto kompromisszum lett volna meg kisebb hazba koltozni. Most meg mar a kert miatt.... Majd ha nyerunk a lotton. :-)
Eh, en tokre orulok a kutyas temaknak, ha meg valakit zavar, akkor bedobunk valami autosat es ket hetig az megymmajd. :-)
Előzmény: juditbaranya (67876)
45eskoltozik Creative Commons License 2013.02.11 0 0 67891

About peoplemovin

peoplemovin shows the flows of migrants as of 2010 through the use of open data (see Data Sources). The data are presented as a slopegraph that shows the connections between countries. The chart is split in two columns, the emigration countries on the left and the destination countries on the right. The thickness of the lines connecting the countries represents the amount of immigrated people.

 

Előzmény: seci (67890)
seci Creative Commons License 2013.02.11 0 0 67890

Szepek ezek a szamok de vajh milyen idointervallumra vetitve ertendok?

-seci

Előzmény: 45eskoltozik (67889)
45eskoltozik Creative Commons License 2013.02.11 0 0 67889
seci Creative Commons License 2013.02.11 0 0 67888

https://www.the-mousetrap.co.uk/

Ha valakit esetleg erdekel, foleg londoniak figyelmebe!

-seci

AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2013.02.11 0 0 67887

Es a penz csak egy dolog... A rohej az, hogy ha a Nagykovetsegen akarod csinaltatni az ultelevelet, akkor kb. 3 honap varolista, majd aztan meg 8-12 het mire megjon az utlevel... Azaz 6-7 honap egy utlevel ugyintezes a Nagykovetsegen keresztul. Azert ez elegge kritikan aluli 2013-ban, EU-ban...

Előzmény: seci (67886)
seci Creative Commons License 2013.02.11 0 0 67886

A mi 4 utlevelunk tavaly augusztusban jart le, en akkor nezegettem a dolgot es akkor mar igy volt.

Mondjuk annyit finomithatnanak rajta, hogy per csalad - es az akkor tulajdonkeppen rendben is lenne.

-seci

Előzmény: netszkvid (67885)
netszkvid Creative Commons License 2013.02.11 0 0 67885

Koszi, nem neztem eleg melyen a weboldal melyere!

(ez azert erdekes, mert 2 eve biztos nem igy volt, igy jo nagy meglepi volt. )

Előzmény: seci (67882)
titamita Creative Commons License 2013.02.11 0 0 67884
Jofej sracnak tunsz...
Biztos regota laksz erre es bejartad az egesz varost es kornyeket.
Előzmény: Törölt nick (67877)
seci Creative Commons License 2013.02.11 0 0 67883

Igen, ezt tudhatnak es mondhatnak otthon, amikor beadod es ide kered.

Merthogy ugye ti azert a laza 132 fontert akar haza is ugorhattatok volna atvenni (egyikotok).

-seci

Előzmény: seci (67882)
seci Creative Commons License 2013.02.11 0 0 67882

Nem kotekedni akarok veled, de http://www.mfa.gov.hu/NR/rdonlyres/C45E58E6-A8CA-4CAA-B7E7-FA567614E299/0/%C3%9Atlevelekk%C3%A9zbes%C3%ADt%C3%A9se130126.pdf

 

Amennyiben Magyarországon az útlevélkérelme benyújtásakor azt kérte, hogy azt Londonba, a külképviseletre továbbítsák, vagy egyéb okiratot kérelmezett Magyarországon, magyar hatóságnál és az okirat kiküldését a londoni külképviseletre kérte, az útlevél, illetve okirat kézbesítéséért  33 ₤konzuli közreműködői díjat kell fizetni.

 

-seci

Előzmény: netszkvid (67880)
Dorka 57 Creative Commons License 2013.02.11 0 0 67881

Nem érted miért kérik?

Nagyon egyszerű, BÜROKRÁCIA!

 

Nekem meghatalmazást kellett adnom egy ügyben, kérik a személyi számot hozzá.

Azt az adatot, amiről az alkotmánybíróság 1991-ben kimondta, hogy alkotmányellenes.

Az 1996 évi XX törvény pedig negnevezte a helyette alkalmazandókat. Valamint azok körét akik még használhatják. Ez a hivatal nincs a felsorolásban.

Itt tartunk :-(

 

Egy jó írás: Mit hoz majd a félmillió? - Határátkelő

Előzmény: netszkvid (67880)
netszkvid Creative Commons License 2013.02.11 0 0 67880

A konzulatus temahoz:

Mi az utleveleket otthon csinaltatjuk (nem kell sorban allni, kb 30 p alatt a 3 ember utlevel intezese megvan) es aztan kikuldetjuk a nagykovetsegre. Mar egyszer csinaltuk, akkor jol mukodott. Most is ezt csinaltuk, meg is erkezett az utlevel, email, erre irjak, hogy utlevelenkent 33£ ert adjak oda a Mo on keszitett utlevelet. Hmmm Ez sehol nincs leirva raadasul 2 eve sem igy volt. ami  a hab a tortan, hogy valami rejtelyes okbol az igenylolapot is kerik. ezt nem tudom hogy vedjuk ki, mert szerintem mi azt kidobtuk.... Most akkor nem adjak oda?! Miert kell ez az igenylolap, mit bizonyit vajon? (az uj utlevelet csak a regi leadasaval egyidoben adjak ki, ugyhogy arrol sem lehet, szo, hogy esetleg mas igenyelte volna a nevunkben)

 

AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2013.02.11 0 0 67879

A konzulatus honlapjan fennt van. Idopontot kell kerni, par honap varakozasi ido van... Utana par honap az ugyintezes. (Rohejes, de tenyleg ez van). Es a kijelentes sem olcso. De szerintem megeri nyugodtan aludni. Ha esetleg mentek Mo-ra, ott az illetekes hivatalban (okmanyiroda?) ugyanez ingyenes, ha jol remlik. A lenyeg az, hogy VEGLEGES kulfoldi letelepedest kell bejelenteni es TOROLTETNI magatok a mo-i nyilvantartasbol. A szemelyit bekerik (nem tudom milyen alapon egyebkent, tok logikatlan), szoval legyen ervenyes utleveletek :-))

Előzmény: titamita (67874)
seci Creative Commons License 2013.02.11 0 0 67878

Kutyasok/macskasok figyelmebe: http://www.facebook.com/groups/425786444159898/

-seci

Előzmény: juditbaranya (67876)
Törölt nick Creative Commons License 2013.02.10 0 0 67877

Egesz Luton gaz....

Előzmény: juditbaranya (67876)
juditbaranya Creative Commons License 2013.02.10 0 0 67876

Szia, igen szerencsénk volt, előtte mondjuk lakott itt kutyas, és ezért is engedte a főbérlő, de volt mit takarítanom pedig allitolag jart itt professoinal end of tenancy cleaning ...hat....szerintem csak beültek egy teára.:-) Mindegy a lényeg hogy jo hely. Reggel fél ora séta , nappal bent vannak a lakasban az étkező rész van nekik elkerítve az csak az övék, és a konyhaba raktuk az étkezőt . A nappaliba nem jöhetnek sem az emeletre.Vettünk olyan gyerekrácsot. Este meg amennyire van kedvünk altalaban 1 ora , de most is most értünk haza. Egy erdő van az utca végében kb 60 m-re a masik végében meg egy golfpalya+ 2 db nagy focipalya, + dupla akkora terület ami csak sima nyirt füves. Nem ugatnak, csak ha valaki ba akar jönni a hazba de akkor harapnak is, mert a kutyasuliban meg lettek tanitva. Amugy nem egy haraposak a borderek, de ezek képezik a kivételt :-) Amugy szabadon nem haraposak csak ha a sajat területükön vannak. És nagyon erős a falkaszellem. A szomszéd néninek is van egy szobacirkaloja , és imadja a kutyakat a Trevorral meg is nyalatta már magát mert kért tőle puszit, annak meg nem kell kétszer mondani:-D Szerintem undorito kutyaval nyalati valakinek a képét de ez őt nem zavarja. Van egy kert ami nagyon pici, tiszta igénytelen volt , de kétszer egy ora kellemes kertészkedéssel ugy rendbe vagtam, hogy öröm rá nézni. A kutyakat meg csak a fűre engedem, nem mehetnek be az ágyásba. Nagy a szigor:-D különben gyorsan a fejemre nőnek. Nektek milyen kutyatok van? Mo-rol hoztátok? Luton milyen hely? A kocsinkat vettük ott, egyszer lattam de szerintem nekünk pont sikerült az indiai negyedbe bekerülni mert az elég retek volt de a több rész ahogy a városban mentünk egy kört elég jónak tünt, csak az a 2-3 utca volt gáz.Ja és most nem lesz alom, mert ahoz két honapot itthon kellene maradjak és nincs is meg még itt a kialakitott hely , de lehet jövőre már lehet alom. Folytatom persze, a fiatalabb szukamnak még nem is volt kölyke de már 3 éves elmult, mondjuk elkésve nincsen csak nem is akarom hogy kiöregedjen , ő barna-fehér és van már kiállitasi eredménye neki is meg tenyésszemléje, szoval most már itt lenne az ideje, de a kölykökkel sok a dolog , meg szülésnél is én szoktam segiteni mindkét alkalommal kiszedtem néhány kölyköt a burokbol mert az szuka nem győzte, mikor kettő jött 5 perc különbséggel, szóval ezek miatt nem hiszem.  Bocsi a többiektöl hogy igy kiveséztem a kutyas valaszt, de hat nekem meg ez az életem.:-)

Előzmény: titamita (67873)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!