Keresés

Részletes keresés

mutantattila Creative Commons License 2012.03.12 0 0 6917

Rendhagyó ez a fórum, mert nem egy klasszikus fórum szabályai szerint működik. Rajtam kívül itt mindenki tudja, hogy ki kicsoda és itt üzengetnek egymásnak. Én gyüttmentként tényleg csak az ötleteimet írom le és kimaradok a személyeskedő egymásnak írogatásból. Számomra elég megdöbbentő volt az a primitív ok nélküli gyűlölet, ami abból az irományból átjött. Remélem elszigetelt egyedi esettel állunk szemben.

Előzmény: bottyáni (6916)
bottyáni Creative Commons License 2012.03.12 0 0 6916

Nem orvosi eset, mert azok betegek és gyógyíthatóak. Ő képességei alapján hijján van minden emberi értéknek. Három éve írt először egy fórumra idézve a bibliából, következő alkalommal egy növény felismeréséhez kért segítséget, most meg próbál igazságot szolgáltatni itt.

Sajnos nem csak ő, hanem sok hozzá hasonlóak nem értenek sem a politikához, sem az üzlethez, sőt lehet a saját életének az irányításához sem. Én elég gyakran olvaslak benneteket különösen akkor, ha valamilyen érdekes esemény van amiről írtok. Azt hittem ez a rendőrségis ilyen lesz, de nem. Rics barátunk részese, részvevője volt valamilyen történésnek és így sem érti mi a baj.

 

Nem ismeri azt az alapviccet, hogy a két szomszéd árulja a házát, az egyik egy összeférhetetlen de ugyanolyan a háza mint a normálisabbé aki viszont nem érti miért árulja a rossz szomszéd drágábban a házat!

Nem is tudja megfejteni most sem.

Előzmény: mutantattila (6914)
makkoslaszlo Creative Commons License 2012.03.12 0 0 6915

2012.03.13-án, kedden, 18 órai kezdettel Képviselő-testületi ülés lesz.

 

Napirendei pontok:

1.    Az Önkormányzat 2012.évi költségvetési rendeletének tárgyalása, elfogadása.

Előadó: polgármester

2.    Egyebek

Előadó: polgármester

3.    Szociális és személyi ügyek (zárt ülés)

Előadó: polgármester

 

A testületi ülésre mindenkit szívesen vár a képviselő-testület.

 

Makkos László

önkormányzati képviselő

mutantattila Creative Commons License 2012.03.11 0 0 6914

Hűűű...

Te orvosi eset vagy. Ráadásul előrehaladott stádiumban.

A saját érdekedben keress fel egy szakorvost. :)

Előzmény: Törölt nick (6913)
Törölt nick Creative Commons License 2012.03.11 0 0 6913

Kedves vácdukai fórumozók!

Figyelmesen olvassátok levelemet, mert többször nem szeretnék lealacsonyodni a társasághoz, a levélírásra fordított időt is pazarlásnal vélem.

Kedves Lisbeth.Salander: (Csak hogy a társaság a másik felét is hallja a történetnek) Két srác sétál a hegyalja utcában. Erre kedves feleségeddel elkezditek szídni őket, amit még a mai napig sem értenek hogy miért. Kedves feleséged többször is elküldte őket oda, ahonnan jöttek (anyjukba). Ők erre 80cm-magas "hógolyókkal" körbepakolták a kocsitokat. Te normálisan rendezted a dolgot, beszéltél egy kicsit velük, mindenki vol lázadozó gyerek. De erre kedves feleséged már vitte volna őket a rendőrségre. Ja, röhögőgörcsöt kaptam ennél a résznél. Mi szerepelne a jegyzőkönyvben: "Bűntett": Gépjármű mozgásának hogolyók általi akadályoztatása. Nem poén??

Szóval a srácokat ti kezdtétek szivatni, csodálkoztok hogy visszaszivattak titeket? Nos erről nem írsz, mert te vagy a mintapolgár aki megváltja vácdukát? Nos lehul a lepel róatok..., és arról hogy a srácok nem vandálok. (ennek ellenére vannak bulis kedvű fiatalok akik fő tevékenységük a városháza előtti buszmegállóban való csövezés, az tényleg szomorú)

 

Innen jön a fő probléma. Néhány új lakó azt hiszi, mert 50milliós háza van, mindent megtehet, azt védnie kell, a mi örömünkre terheljük a falura a kamerahálózat költségeit. 

Egy kicsit nagyon is beképzeltek vagytok, azt hiszitek minden a tietek, mert ti is a pénzt lesitek, nem lennétek jobbak a mostani polgármesternél se. Azt hiszitek hogy mi nekünk kell megváltani az elmaradott dukát. A falu nagyrésze legszívesebben hányna tőletek.

Tudjátok, fikarcnyit se tudtok a faluról. Ajánlom figyelmetekbe a 800éves Vácduka könyvet.

Talán kicsit okosabbak lennétek (bár az talán merész feltételezés).

 

Többet nem írok ide, és becsülöm azt akiben van annyi tartás hogy alig néz ide erre a topikra.

Megyek, mert "A hülyékkel azért nem szabad vitatkozni, mert ha az ember lealacsonyodik hozzájuk, legyőzik őket a rutinjukkal!"

 

ÉS legvégül Kedves forumozók!, akinek nem inge ne vegye magára a levél második részét, mindenki tudja hogy kinek szól! Akiket nem érint elnézést tőlük!

 

Szép jó estét!

egy épeszű vácdukai lakos

 

 

Előzmény: Lisbeth.Salander (6877)
dukai0001 Creative Commons License 2012.03.11 0 0 6912

A pályát, a kulturházat az önkormányzattól kell bérelni, akkor oda fog befolyni a pénz is. Ha a polgármestet nem a focira költi el akkor lehet utat csinálni belőle.

Szerinted érdekel itt valakit a lehetőség?

Előzmény: tölgyfakéreg (6911)
tölgyfakéreg Creative Commons License 2012.03.10 0 0 6911

Akkor a jövőben lesz nagy jövés menés az edzőtábor miatt. Fellendül a kereskedelem, lesznek rendezvények. Lesz kastély, meg templom látogatás, jönnek a horgászok vadászok.

Lesz miből építeni utat, esővíz elvezető árkot. Ez nagyon jó hír.

Előzmény: jakabbarna (6902)
fenyőgomba Creative Commons License 2012.03.03 0 0 6910

Van egy szlovák rendszámú, szoktam látni amikor a busztól megyek haza ott áll a községház előtt, valamelyik képviselőé.

 

Előzmény: dukai0001 (6909)
dukai0001 Creative Commons License 2012.03.01 0 0 6909

Nem gondolod, hogy valakinek is lenne ilyen a faluban.

 

Elkezdte kézbesíteni a polgármesteri hivatal a kommunális adó értesítéseket úgy hogy mindenkihez kiviszik és átvetetik (vagy megpróbálják átvetetni) a papirt és a csekkeket.

Nem lenne ezzel semmi bajom, biztos spórolni akarnak a dolgon, közmunkásokkal kivitetni akiket nem az önkormányzat fizet.

A boritékot és az átvételit is meg tudták volna, miért nem tették. A festés közben ezt is kitalálhatta volna Sándorunk.

Előzmény: málnaszeder (6907)
mutantattila Creative Commons License 2012.03.01 0 0 6908

Dolgozom. A többit megbeszélhetnénk privátban. Emilem publikus.

Előzmény: jakabbarna (6906)
málnaszeder Creative Commons License 2012.03.01 0 0 6907

Egy tájékoztató azoknak akiknek külföldi rendszámú autója van.

 

http://www.origo.hu/itthon/20120301-orszagos-rendszamrazzia-indul-csutortokon.html

Előzmény: jakabbarna (6902)
jakabbarna Creative Commons License 2012.02.29 0 0 6906

Holnap, csütörtökön?

Előzmény: mutantattila (6905)
mutantattila Creative Commons License 2012.02.29 0 0 6905

Sajnos dolgozom. Késő este érek csak haza.

Előzmény: jakabbarna (6904)
jakabbarna Creative Commons License 2012.02.29 0 0 6904

vasárnap jó idő esetén utcai tanácskozást tarthatnánk. Van más téma is.

Előzmény: mutantattila (6903)
mutantattila Creative Commons License 2012.02.28 0 0 6903

Természetesen. Örülök, hogy nem mindenki csak arról értekezik, hogy hogyan nem lehet megoldani dolgokat.

Előzmény: jakabbarna (6902)
jakabbarna Creative Commons License 2012.02.27 0 0 6902

Nagy ötletelés van itt most. Javasolnék egy megbeszélést, hogy az utcánkba SZEM égisze alatt milyen megoldást tudunk kitalálni, ebben számithatunk rád?

 

Egyébként meg itt egy jó hír, hogy ismertebb legyen a falu.

 

http://www.edzotaborok.hu/000vacduka.html

Előzmény: mutantattila (6901)
mutantattila Creative Commons License 2012.02.26 0 0 6901

Nem mondta senki, hogy annyira szükségünk van rá. Egyszerüen egy költséghatékony bűnmegelőzési eszköz. Tudtommal Veres is be van kamerázva. A médiában naponta mutatnak falukat bekamerázva. Nem túl életszerű, hogy "lehetetlen engedélyeztetni". Kitől kellene engedélyt kérnie a falu vezetésének? 

Előzmény: Rzola (6900)
Rzola Creative Commons License 2012.02.26 0 0 6900

Tegyetek fel állkamerákat ha annyira szükségetek van rá,de egyébként nem egyszerű az engedélyezése gyakorlatilag nem is lehet.

Előzmény: mutantattila (6899)
mutantattila Creative Commons License 2012.02.26 0 0 6899

Többek között ezekre a feladatokra választottunk képviselő-testületet meg polgármestert.

Előzmény: filozófus01 (6898)
filozófus01 Creative Commons License 2012.02.25 0 0 6898

Miért nincs egyetlen utcai kamera sem? Először is valakinek meg kellene fizetni a felszerelést. Másodszor üzemeltetni kellene. Harmadszor ez azért felvetne némely jogosultság kérdést is.

Én örülnék ha a mi utcánkban lenne kamera. Itt azt érzem, hogy ehhez kell valamilyen engedély.

Előzmény: mutantattila (6897)
mutantattila Creative Commons License 2012.02.24 0 0 6897

Köszönjük az infót. A mi falunk ebből a szempontból különösen jó adottságú, mert ha jól számolok összesen kettő úton lehet bejönni kocsival. Első lépcsőbe lehetne ott kamera, meg nagy táblák, hogy "kamerával megfigyelt falu". Szerintem ezzel a külső "támadások" 99%-át el is hárítanánk. Aztán, ahogy van pénz lehetne fejleszteni. Működhet az, hogy tényleg egy utca összefog és a két szélső házra tenni egyet-egyet. Ha kiírnánk szavazást lehet, hogy megszavazná a többség, hogy emeljük fel a kommunális adót és csináljuk meg abból. Gondolom lehetne pályázni is....

Előzmény: tarizsolt (6896)
tarizsolt Creative Commons License 2012.02.24 0 0 6896

Sziasztok!

 

Én foglalkozom ilyennel, nagyjából úgy lehet számolni, hogy egy kamera költsége kb. 100.000.-. Ebben benne van a kamera (30-40.000.-) a rögzítő berendezés egy kamerára jutó költsége (20-30.000.-) és a kiépítés költsége (kábelezés stb.). A wifi-s megoldás közterületre nem igazán jó, mert a kamerának áram kell, és az wifi-n nem megy oda. A wifi inkáb beltérre, vagy ház környékére alkalmazható. Illetve a kameránál és rögzítőnél sem érdemes az alacsony árkategóriát választani, mert használhatatlan komoly célra.

Még azzal is kell számolni, hogy kell valaki (valakik), akik ezt az egészet felügyelik. Ez lehet olyan, hogy nem valós időben, hanem csak akkor, ha gond van (értelemszerűen ez az olcsóbb), magát a rendszer működését pedig távolról is lehet ellenőrizni. Vagy lehet valós időben is figyelni, de ez jóval nagyobb költséget vagy valamilyen társadalmi összefogás keretében vállalt munkát jelentene.

Illetve az egész természetesen adatvédelmi, adatkezelési szempontból is szigorú kezelést igényel, hisz ez a rendszer nyilvánvalóan nem arra való, hogy kifigyeljem a szomszédot :)

Előzmény: mutantattila (6895)
mutantattila Creative Commons License 2012.02.24 0 0 6895

Most beszéltem az egyik partneremmel, aki ezzel is foglalkozik. Többféle technikai megoldás létezik. Lehet drótozni, mehet a jel kábeles neten, mehet wifin. Lehet azt, hogy a kamera nem is küldi sehova a jelet, mert a helyszínen van hozzáépítve adatrögzítő berendezés. Ezek manapság már nem földöntúli dolgok. Emberem szívesen segít, ha van rá igény. Esetleg csinál felmérést, hogy ez nagyjából mennyibe kerül. A dolog jogi hátteréhez nem értek, mert az nem az asztalom. Abban segíthetne valaki...

mutantattila Creative Commons License 2012.02.24 0 0 6894

A betörés és erőszakmentes falu képe egy komoly ütőkártya lenne a kezünkben a környék településeivel szemben. Sokan minket választanának, ha a környékre akarnának költözni, így a befektetés hamar meg is térülne. A dolog csak úgy sikerülhet, ha kimarad belőle a politikusbűnözők haverjának valamelyik cége, aki zsebre rakja a pénz felét majd kiadja valami félkegyelmű alvállalkozónak, aki összecsapja. A "csatorna projekten" láttuk, hogy ez nem a legjobb módszer.

mutantattila Creative Commons License 2012.02.24 0 0 6893

Egész Pest be van kamerázva. Nem hiszem, hogy ennek különösebb jogi akadálya lenne. Az ötlet nem rossz. Függetlenül attól, hogy ki fizeti a kamerák lehetnének magánterületen így nem lehetne ellopni vagy megrongálni őket.

Előzmény: erdődomb (6892)
erdődomb Creative Commons License 2012.02.24 0 0 6892

Szerintem is a faluról kellene itt beszélni. Nem lehet, hogy az aggódás íratta dukai0001-el amit írt? Ahhoz is kellene valami engedély, hogy a saját házam előtti utcát kamerámal megfigyeljem? Ha nem akkor lehetséges olyan megoldás, hogy az utca összefog és a két végén lévő házaknál a sarkokra kitesz két-két kamerát és uccu senki nem mozoghat onnantól szabadon. Erről tud valaki megfelelő információt adni?

Előzmény: mutantattila (6891)
mutantattila Creative Commons License 2012.02.23 0 0 6891

Azt hittem, hogy ez a fórum Vácdukáról szól és a falu ügyeit kell itt megbeszélni. Nyithatunk egy fórumot az én privát életemről is és akkor ott megbeszéljük, hogy én mit miért csináltam vagy nem csináltam. Ezen a fórumon ez OFF.

Továbbra is fenntartom, hogy az egyetlen elérhető alternatíva a közbiztonság javítására a falu bekamerázása.

Előzmény: dukai0001 (6890)
dukai0001 Creative Commons License 2012.02.22 0 0 6890

Mi az oka annak, hogy pl. te nem kameráztad be a házadat és az utcát?

Előzmény: mutantattila (6889)
mutantattila Creative Commons License 2012.02.22 0 0 6889

Ettől az ügytől függetlenül nem értem, hogy miért nincs bekamerázva a falu? Manapság már gombokért
(a falu költségvetéséhez képest) lehet kapni időjárásálló vezeték nélküli kamerákat. Az egész
rendszert lehetne automatizálni. Egy számítógépre küldené a felvételeket, ami néhány hétig archiválná.
Csak akkor kellene visszanézni, ha történne valami a faluban. Ennek hamar elterjedne a híre és egyből
nem lennénk célállomás különböző bűnözői csoportoknak.

Előzmény: erdődomb (6888)
erdődomb Creative Commons License 2012.02.21 0 0 6888

Nem csak kitaláltad a dolgot, mint az író a Te nevedet és figurádat?

Tényleg nagy felelőtlenség, ha láttad őket(őt) és nem írod le, mi történt, mit csináltak.

Azt hallottam , hogy a faluban rossz hangú autó volt különböző utcákban, ők is azzal voltak?

Előzmény: Lisbeth.Salander (6885)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!