Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

tthom Creative Commons License 2010.01.22 0 0 43605
Mi kapásból 308CC-vel kezdtük az ismerkedést. :)
Mentünk egyetemi évfolyamtársam esküvőjére, odaérünk, aztán ott nagyban telefonál, meg mondja, hogy mindjárt hozzák a kocsit. Mi nézünk nagyokat, hogy milyen kocsit? Hisz a sajátja az udvaron állt. Meséli, hogy regisztrált valahova, aztán nyert egy hétvégére egy 308CC-t, az lesz az esküvői kocsi. Elöször azt hittük, hogy viccel. :) De egy jó fél óra múlva telefon, hogy itt vannak. Robogunk le az udvarra, ott áll, sötétszürke, ugye full bőr, xenon, beépített navigáció, minden cucc, ami létezik, 1.6THP-150le. Nagyon jól nézett ki. Később próbakör, miután visszaért valahonnan..
Hát, első benyomás, hogy belül is állat jól néz ki. Második, hogy eléggé szűkös a hely.. De nagyon finom kis járgány.. Csendes, szépen gurul, kényelmes.. Valamint én is megértettem, hogy miért jó a kabriózás.. Második autónak nem lenne rossz. :)
Viszont mivel nehéz, az a 150le eléggé elveszik benne. Megy persze, de egy sima 308ban biztos jobb.. De a hangja nagyon szép! :)

Kiskölyköt is beültettük hátra, elnézelődött, aztán elaludt... Tehát jó kocsi.
Előzmény: Martinka. (43581)
Xe3 Creative Commons License 2010.01.22 0 0 43604
Annyi problémád azért lesz, hogy
- nem lesz a kijelződön rádió infó (nem akkora gond)
- a beállításokat nem tudod változtatni (a rádió gombokkal lehet elérni a menüt)
- a kormányoszlopon lévő rádióvezérlő kar nem fog működni
- a computerrel nem tudom mi van, illetve a kijelző további soraival (bár azok gondolom megmaradnak)

Én is gondolkozok egy cserén, de zavar, hogy pár kényelmi funkciót elveszítek...
Előzmény: teejay83 (43603)
teejay83 Creative Commons License 2010.01.22 0 0 43603

Értem,tehát akkor valószínűleg nem lesz probléma ha egy másik nem gyári fejegységet akarok berakni a gyári helyére.Holnap neki is esek:)

köszönöm a segítséget mindenkinek

 

Előzmény: Jena307 (43601)
Smíró Creative Commons License 2010.01.22 0 0 43602
Azt nem tudom, hogy az idegen fejegységet automatikusan felismeri-e, van aki cserélt, majd hozzászól. Nekem cseréltek gyári fejegységet, egymással nem kompatibilis olyan értelemben, hogy nincs automatikus működés. A gyári újat is kódolni kellett. Amikor visszatették a régit, azt nem. Másik autóból is került át MP3-at kezelő fejegység, először azt is fel kellett kódolni, utána cserélgethettem a fejegységeket, már nem volt gond. Te mire gondolsz?
Előzmény: teejay83 (43598)
Jena307 Creative Commons License 2010.01.22 0 0 43601
Úgy néz ki a történet, hogy a cd pároztatva van az autóval, tehát ki be rakhatod a sajátodban, de ha másikba akarod szerelni a te gyári cd-d vagy a tiédbe akarsz másik gyári cd-t, akkor márkaszervizben kell a pároztatást végrehajtani. Ha másfajta fejegységet akarsz beszerelni (nem gyárit) akkor csak berakod simán, aztán használod, a bsi bedob egy hibát a tárolóba amit te nem látsz, és kész.
Előzmény: teejay83 (43598)
gombfoci Creative Commons License 2010.01.22 0 0 43600
gombfoci Creative Commons License 2010.01.22 0 0 43599

ha egy kicsit ügyesebb lettél volna, akkor rásózod a megmaradt ablakmosómotorodat is... :-O

Előzmény: Martinka. (43581)
teejay83 Creative Commons License 2010.01.22 0 0 43598
Nem a kocsi kódját modtam, hogy elfelejti hanem a cd lejátszónak valamiféle kódját,be akarok rakni egy másik fejegységet, elvileg szabványos a csatlakozása ezeknek miért vinném szervízbe??
Xe3 Creative Commons License 2010.01.22 0 0 43597
Nyilván, ha sima aszfalton használod, akkor nem megy tönkre. De itthon sajnos elég kevés az olyan út, ahol sima aszfalt van...
Előzmény: Smíró (43580)
Xe3 Creative Commons License 2010.01.22 0 0 43596
És mit szólsz ehhez:

http://www.riderauto.hu/large.php?fac=162&ctype=1792&des=192&rownum=20062
Előzmény: cichlidszsolt (43578)
Smíró Creative Commons License 2010.01.22 0 0 43595
Csak nem írnak, akkor laikusul: a gyertyák felett van egy fém rúd, ami tulajdonképpen összeköti őket, ez lehet a gyújtás elosztó. Ezt kell levenni a gyertyákról és utána férsz hozzájuk. Ha levetted a takaró műanyagot, meg fogod látni, hol fut a kábel és nyomon lehet követni. Nézd el nekem, hogy van segítő szándék, de nincs tudás, csak emlékezet, 2006 régen volt...
Előzmény: Vyzo307 (43590)
Smíró Creative Commons License 2010.01.22 0 0 43594
http://307kezikonyv.uw.hu/kezikonyv013.php#013

A látható 4 lyukba tolj be 1-1 kb. 50-70 es szöget. Vedd ki alóla a lom tartót. Ha ott benyúlsz, akkor hátulról finoman megtolva kicsúszik a rádió. Szerintem a saját rádió nem fogja elfelejteni a kocsi kódját - már vettem ki és nem volt gond -, de ha át akarod rakni más kocsiba, vagy abból csere a Tiédbe, akkor csak a szakszerviz - az általad is ismert okból...
Előzmény: teejay83 (43592)
Smíró Creative Commons License 2010.01.22 0 0 43593
http://307kezikonyv.uw.hu/kezikonyv102.php#102

Először is le kell venni a műanyag burkolatot, ami a motor fölött van. Gyertya kábelt ne keress. Szakszerűen nem tudom leírni, arra várj tovább, de meglepő módon lehet a gyertyához jutni - nem hagyományos Lada-Dacia módi. Nem is tudom, jó-e a sima gyertya kulcs a cseréhez...
Előzmény: Vyzo307 (43590)
teejay83 Creative Commons License 2010.01.22 0 0 43592

Üdv mindenkinek

 

A gyári Cd lejátszót, hogyan tudom kivenni? Meg olyat hallottam, hogy ha gyári a lejátszó és lehuzom a tápkábelt kitörlődik a memória és utána kér valami kódot, hogy újra használni lehessen? Van e valakinek ilyen tapasztalata esetleg?

Smíró Creative Commons License 2010.01.22 0 0 43591
"Ki tudja hogy mikor és hol lesz a következő tali?"

Ez csak a 307 tulajok és szívesen látott, más verdával érkező érdeklődőkön múlik. Kérünk több ilyen ígéretet, mert akkor biztosan nagyobb lesz a létszám;-) Már én is nagyon várom, de ez leginkább Ádi nyári érkezésén is múlik, mert őket biztos bevárjuk. Mivel én sem szeretnék lemaradni, már most kérem, hogy június 17 és július 8-án kívül essen az időpont, mert feltétlen el szeretnék menni, de erre a 3 hétre már le van kötve a nyaralásom. Most kivételesen nem autóval és életem eddigi legnagyobb kalandja lesz, de ez már igazán nem rajtam múlik és remélem nem is jön közbe semmi.
Előzmény: cichlidszsolt (43586)
Vyzo307 Creative Commons License 2010.01.22 0 0 43590
Szeretnék gyújtógyertyákat cserélni 2.0 16V benzines motorban! Már sok autónál kicseréltem itthon házilag, de egyszerően ennél nem találom őket. Tudna nekem valaki segíteni, hogy merre vannak? Mit kell levegyek hogy lássam őket?
-760 Creative Commons License 2010.01.22 0 0 43589
Mázlista... :-)
Előzmény: Martinka. (43581)
Martinka. Creative Commons License 2010.01.22 0 0 43588

Nem csináltam én semmi rosszat. Csak segítettem egy márkatársnak. :)

 

Most hagynom kellett volna, hogy koszos ablakon kuksizzon kifelé?? Biztosan Te sem hagytad volna. :)

Előzmény: cichlidszsolt (43587)
cichlidszsolt Creative Commons License 2010.01.22 0 0 43587
Nehogy az asszony is olvassa a fórumot mert akkor nem kapsz vacsorát elküld a szőkéhez kajálni.:D
Előzmény: Martinka. (43581)
cichlidszsolt Creative Commons License 2010.01.22 0 0 43586
Okkés rendben,én viszek sofőrt hogy ihassak.:D
Ki tudja hogy mikor és hol lesz a következő tali?
Előzmény: Martinka. (43584)
Druu Creative Commons License 2010.01.22 0 0 43585
Nekem is 17" gyári alufelni van fönt nyáron és úgy fogja az utat mintha odaragasztották volna, egyáltalán nem rázza szét a futóművet, szarabb utakon nem kell gyorsan menni, aztán szevasz! :)
Előzmény: Xe3 (43576)
Martinka. Creative Commons License 2010.01.22 0 0 43584
Következő totyiktalin megisszuk. Ha nem lesz sofőröm akkor csak alkoholmentest! :)
Előzmény: cichlidszsolt (43583)
cichlidszsolt Creative Commons License 2010.01.22 0 0 43583
Köszi igazad van,már le is ütöttem.Jövők egy sörrel!:D
Előzmény: Martinka. (43579)
Martinka. Creative Commons License 2010.01.22 0 0 43582

Ez meg hogy lett többméretű? :Đ A mosoly meg "J" lett...

 

Idex motor monnyonle! :/

Martinka. Creative Commons License 2010.01.22 0 0 43581
Életemben először ültem egy 307 cc-ben. 

 

De ennek története van...

Boltunkkal szemben a parkolóba beállt a cc, és kiszállt belőle egy kellemes külsejű 35-ös szőke szépség. Meg is néztem mindkettőt, végül bejött hozzánk. Vásárolt pár apróságot és közben kiderült hogy laza, közvetlen személyiség, így beszélgetni kezdtünk. Megdicsértem a kocsiját, aminek Ő nagyon örült, de máris panaszkodni kezdett hogy pár hete nem működik az ablakmosója és emiatt tök ciki neki az út szélén ablakot mosni egy vizes palackból. Nekem több se kellett már mondtam is a megoldást, mivel pont 1 hónapja szívtam vele én is, tudtam mi lehet a gond. Tutyi nem bízott bennem mert mondta, hogy majd tavasszal a nyári kerekek cseréjekor megnézeti egy szervizben. Tavaszig várni? Meg ciki is!? Na parkolj ide a bolt elé majd én megcsinálom. J Úgy is tett, én közben végiggondoltam, vagy nagy király leszek vagy beégek mint a reistag. de már késő ezen morfondírozni, már a motorházat kinyitotta. Motortéri biztosítékból kivettem az ablakmosóét és látszott hogy az bizony el van szakadva. Akkor már kicsi reményt láttam az arcán, kezdett bízni bennem. Azután beültem, talán el tudjátok képzelni mennyire volt parfüm illat abban a kocsiban!? Gondoltam ha sokat tökölök akkor otthon magyarázkodnom kell majd, honnan van a női illat, ezért inkább sietősre vettem a figurát. Belső biztosítékokat rejtő fedélben van tartalék bizti. Abból kivettem egy 10A-ost és minden visszaállítottam a helyére. Én az ülésben ülök a csajszi mellém áll és nyújtja a kulcsot próbáljam ki. Naná! Gyujtás, kar meghúz, és minden működik ahogy kell. Az én mellem (is) dagad, Ő meg sikongat, ugrál, önfeledten örül. Hát ekkora sztár vagyok!? J Legalább is én ezt gondoltam aztán látom a sminkjén hogy baj van. Kicsit eltalálta az ablakmosó folyadék. :DDDD Hát mégse nekem örült annyira. :/ Gondolom később volt még egy sikítós jelenet amikor tükörbe nézett de ez már csak találgatás. J

Végül átadtam a helyet Ő megköszönte és elkérte a számom hátha megint így jár. Inkább hozzám jönne mert én bizti megcsinálom. :P

 

Hát így ültem én először cc-be. J

Smíró Creative Commons License 2010.01.22 0 0 43580
"Én láttam 17"-ost, na az tutira szétba***a a futóművet..."

Na erre azért ne vegyél mérget...:-) Én nem csak láttam, hanem használom is és tutira nem baaaaa szét, jól is néznénk ki... Még csak különbséget sem érzek a 16-os, télen használt és előző autómról visszamaradt k.fém felni és a 17-es között, bár igyekszem is a szar utakat kikerülni. Ha meg nagynéha belehuppanok egy gödörbe, akkor azt bármelyik más futómű is megérzi, hála a magyar utaknak, bár a futóműnél sokkal nagyobbat káromkodok olyankor. Mellesleg én még a vasúti sínek előtti, betonba ültetett lassító szarokat is kikerülöm, áthúzódva a túloldalra a gumi és futómű óvása érdekében...
Előzmény: Xe3 (43576)
Martinka. Creative Commons License 2010.01.22 0 0 43579

Nem kell csinálnod! Az anyag is többe kerül mint ez:

 

http://www.vatera.hu/listings/index.php?q=peugeot+kalaptart%F3&c=0

Előzmény: cichlidszsolt (43578)
cichlidszsolt Creative Commons License 2010.01.22 0 0 43578
Azon filóztam csinálok egy kalaptartót mert egy helyen találtam 65 000ft ért,hát az kicsit sokkalom.Plexit vagy rétegelt lemezt burkolok posztóval,zongorazsanérral meg meg tudom oldani hogy harmonika szerűen felhajtogatható legyen.
cichlidszsolt Creative Commons License 2010.01.22 0 0 43577
Kösz az infót mert így legalább másokat is felhívtál rá hogy ne vegyenek.
Én is veszek egy ilyen kormányzárat,meg váltózárat,meg ha marad még lové akkor gravíroztatok.A kocsit úgy is el viszem teljes átnézésre hogy nyugodtan és biztonságosan tudjak kocsikázni.Remélhetőleg ott kiderül úgyis minden amit rá kell költene.Az infókat természetesen ami az állapotáról mondanak leírom részletesen.
Xe3 Creative Commons License 2010.01.22 0 0 43576
Nekem 16"-os a nyári, de egyáltalán nem érzem, hogy jobban ráz. Elvileg tényleg jobban kell ráznia, mivel kevésbé ballonos, de ne jelentős. Én láttam 17"-ost, na az tutira szétba***a a futóművet...
Előzmény: ghosty9 (43565)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!