Keresés

Részletes keresés

bogyó Creative Commons License 2003.09.01 0 0 1299
Van Kréta topik, ott igencsak mélyégi infókat kapsz Krétáról.
Előzmény: zsandár (1298)
zsandár Creative Commons License 2003.09.01 0 0 1298
Bocs,hogy nem olvastam végig a fórumot. Ha van köztetek olyan aki megbízható infórmációkkal rendelkezik Krétáról az alábbi kérdésekben kérem,hogy segítsen.
Milyen az idő ott általában október közepén ,lehet e fürdeni,stb,stb?
Árak a boltokban ,tavernákban ?
A gyerekeinkkel mennénk /5 és 3 év/tehát inkább csendes helyre,kis falu is jó, a lényeg hogy a tengerpart korrekt legyen.Nem kell a nyüzsgés.Sajnos autóval nagyon messze van /plussz kompköltség -tényleg tudja valaki a kompdíjat /úgyhogy marad a repülő.
Eddig csak autóval voltam G.országban úgyhogy kérem ajánljatok egy jó utazási irodát is.
És minden egyebet amit még tudtok Krétáról.
Köszi szépen !!!!!!
Lokator Creative Commons License 2003.09.01 0 0 1297
hehe. pedig megeloztelek, csak nem tudtam leiirni ide, mert otthon nincs netem. :-))) Ill. csak majdnem, mert nem gyros, de azert gorog kaja. :-)))
Szoval a 7vegen csaptunk egy nagy gorog vacsorat. A Bogyo fele tzatziki istenkiralycsaszaruberszuper volt! Koszonjuk a receptet!!! Volt meg feta, gorog salata, vettem a tescoban konzerv dolmadest, tepsis krumpli (ami nem lett tul jo), valamint pulykamellett oreganoval megszorva, keves olajon kisutottem, amitol majdnem olyan lett, mintha grilleztem volna. :-)) Volt Ouzo, mazsolabor, gorog zene, olyan volt a lakas, mint egy taverna. :-)))))))) Ja es desszertnek a tzatziki alap joghurtra tettem mezet. Az ize fantasztikus volt, de tenyleg ikras mez kell hozza (mint odakint), mert a sima lefolyik.
Nagyon jol sikerult, mindenkinek ajanlom, hogy neha csinaljon egy ilyen bulit. :-)))

(bocs a 1/2-ig off-ert)

Előzmény: macislum (1294)
LUCzI FERencz Creative Commons License 2003.08.31 0 0 1296
Kalambaka a Meteorák kapuja, ez az Olimpusztól kb. 150 km.

kapucziner Creative Commons License 2003.08.31 0 0 1295
Szerintem Kalambaka lehet a település neve
macislum Creative Commons License 2003.08.31 0 0 1294
Öregem, Te a gondolataimban túrkálsz! Éppen ezt akartam megkérdezni.
De, hogy ne előzz be mégegyszer: azt is szeretném megtudni, hogy hol kapható Budapesten a legfinomabb gyros. Ez azért is nagyon fontos lenne, mert az eddig megkóstoltak ízvilága csak nem akart a kintihez hasonlítani.
Előzmény: Lokator (1293)
Lokator Creative Commons License 2003.08.29 0 0 1293
szucsati Creative Commons License 2003.08.28 0 0 1291
Litochoro, Enipea-kanyon.
Előzmény: Törölt nick (1290)
Törölt nick Creative Commons License 2003.08.28 0 0 1289
Jó nyaralást!
Előzmény: mbalintv (1229)
snowman Creative Commons License 2003.08.28 0 0 1288
Most érkeztek vissza ismerősök Sarti-ról, és minden nagyon jó volt, eltekintve egy apróságtól: visszafelé jövet egy csattanásra ébredtek, amiről az időben kissé túl sokat vezető sofőr azt állította, hogy egy kamion kihajtott elé a bekötőútról, és az törte le a tükrét. Viszont a többiek azt állítják, hogy elszunnyadt, és egy útjelző tábla lehett a bűnös. Érdekes, de szerencsére megúszták a dolgot. Az út egyébként attól volt hosszú (kb. 25 ill. 28 óra), hogy mielőtt Sartira értek volna azelőtt lepakolták a Stavros-Asprovalta vonalra utazókat is a buszról, ami tul.képpen plusz 200km/út. Viszont azt mondták, hogy a busz kényelmes volt, hangtalanul suhant, és jól működött a klíma is. A házivideó alapján nagyon kellemes kis helynek tűnik, a Narancspart (ahová 4 euróért vitte ki őket egy dzsipp) pedig tényleg csodás.
A városka maga elég hangulatos, és állítólag este nagyon kellemes.
A légkondi 7-10000 ft./hét.
Béreltek autót is, 70 euró/nap volt az ára.
Rosszat nem mondtak a helyról, sőt. Volt olyan nyugdíjas házaspár, aki már 2 hónapja ott dekkol (olcsóbb, mint a balatoni telken?). Mások meg az idén már másodjára mentek vissza. Ők a spanyol partokat tették át második helyre a listán a mégegyszeri Sarti kedvéért. (Bár ezt én nem találom okos ötletnek.)
Akkor talán nem is olyan rossz az a kis falu. :o)
marcipannyuszi Creative Commons License 2003.08.26 0 0 1287
Legfeljebb a szárazföldön.

Talán a szigeteket békén haggyák...

Szállás biztos nem lesz Athén környékén!

Előzmény: lukrisz (1286)
lukrisz Creative Commons License 2003.08.26 0 0 1286
Szerintetek mennyivel lesz drágább Görögország jövőre??? Az Olimpia biztosan éreztetni fogja hatását... :(((
Brigii Creative Commons License 2003.08.26 0 0 1285
Köszönöm szépen, tényleg érdemes volt átböngészni és nagyon tetszett. Azóta sok negatív dologgal traktáltak a környékről, ezért Korfut választottam uticélul. Tavaly töltöttem ott egy hetet, persze sok helyre nem jutott idő.
Előzmény: Munchausen (1284)
Munchausen Creative Commons License 2003.08.25 0 0 1284
A thallasa.gr site-on van némi információ, érdemes átböngészni.
ide kattints
Előzmény: Brigii (1279)
philhellena Creative Commons License 2003.08.25 0 0 1283
Szia!

Úgy látszik Paliuri-t nem említette még senki.
Nekem tetszett, igaz, jó 10 éve votlunk ott, a kempingben. Akkor i emlékeim a kempingről is, de legfőképpen a tengerről NAGYON szépek.

Előzmény: Munchausen (1264)
Munchausen Creative Commons License 2003.08.25 0 0 1282
Kedves Pávek Úr!
Sajnos nem sikerült az idén, jövőre meg az olimpia miatt gondolom eleve reménytelen a helyzet.
Addig is elkezdem kicsit tanulgatni a Görög nyelvet, még jól jöhet. ;-)
Mindenestre, mégegyszer köszönöm a hasznos információkat, ha bármi kérdésed volna PC fronton, na habozz feltenni.

Előzmény: Pávek Úr (1278)
philhellena Creative Commons License 2003.08.21 0 0 1281
VISSZAÚT HORVÁTORSZÁGON ÁT

Sajnos, az nem volt olyan sikeres, mint a lejutás.

Reggel 6 órakor indultunk Thes/nikiből, Bulgáriába (08.25) 1 óra belépés, áthaladás az országon 4 óra, kilépés 20 perc (13.10).
Egyszer, valamelyik jobb útszakaszon, ami még csak mindig autóút, nem autópálya (tényleg, ha nincs egyáltalán autópálya, miért kell pályahasználatot fizetni?) 90 helyett - állítólag- 100 km-es sebességen kaptak minket.
Valóban nagyon kedves, mosolygós, csinos fiatal rendőr behajol az ablakon: megkérdezi beszélünk-e németül, és elmondja a tényállást, és kér 20 EURÓT, meg vinné eljárásra, ha nem fizetnénk, az útleveleket.
Mi szabadkozunk, hogy tuti, 90.
Kérdés: honnan jövünk. Válasz GO-ból, rokonoktól. Mire GÖRÖGRE fordítja a szót, és mi magyarázzuk, hogy nyaralás végén nincs maradék pénzünk büntire.
Jó, akkor 10 EUR.
Nekünk kevesebb van.
OK.
Látja a pénztárcámban, hogy van még 1db!! 10-esem, és közben adom neki a 6 EUR-t, kéri a papír pénzt. Mondom, még el kell hazáig jutni.
És végül, hála Istennek, elfogadta a 6 EUR-t. Nincs papír, de mehettünk…

Lapovo 16.40 (50 perc pihi)

Belgrád előtt a legnagyobb emelkedőn, útépítés miatt 3 sávról 1 sávra szűkítették az utat, és felfelé az emelkedőn majd 1 órán át lépésben lehetett haladni, hogy a csúcson az 1 sávba be lehessen sorolni!

YU csont nélkül, egészen a YU/HR határig Batrovci –ig. (Batrovi érk. 20.06)

Ott találtunk egy legalább 5 km-es sort. Beállunk, majd pofátlanok elkezdenek a 3. busz és kamion sávban előre menni, mi meg sehova sem jutottunk.
Más magyar rajtunk kívül a láthatáron sehol. Törökök, albánok, görögök…
Végül volt egy kis cirkusz, nem engedték el a 3. sávban a pofátlanokat, és így sikerült CSAK 3 óra alatt átjutnunk. (23.19)

HR-ban mindenki vágatott, mint az őrült. Vigyázni kell, a törökök legalább 20-25 órája úton vannak már, és fáradtak. Egy jól kijelzett baleseti helyszínelést láttunk, sajnos. Rapityomra tört kocsi volt…

INA benzinkút vagy pár kilométerrel a határ után van, vagy jócskán kell még menni, 150-160km-t hogy nyitva levő kutat találjunk éjszaka.

Letnye 03.00 Itt megálltunk egy órát aludni, mert már nem láttunk ki a fejünkből…
Szóval jól elfáradtunk.

Mégiscsak volt igazsága hellokocsivigyáztam 820 sz. hozzászólásának az Autóval Görögországba topicban…
Legközelebb jobban tervezzük a török invázó elkerülését.

Előzmény: philhellena (1194)
philhellena Creative Commons License 2003.08.21 0 0 1280
Szia!

Remélem, még időben van az info: torpibusz 1231-es hozzászólsával szemben 12 bizánci templomot lehet felsorolni Thes/nikiben. Tulajdonképpen mindet érdemes megnézni, gyönyörűek, de ha csak egy válogatást állítasz össsze magadnak, akkor is
ízelítőt kapsz a thessaloniki bizánci templomokról.

Általában liturgiák előtt és alatt vannak nyitva. Az Agia Sofiánál láttunk egy pontos időpontot kiírva: 8-12.30 és 18-20 –ig. Gondolom, a többi templomra is érvényes.

A templomokat “illő” öltözékben szabad látogatni. (NEM short, top, nagyon mini.)
Jó, ha van nálad egy-két vékony strandkendő, abból szoknyát tudsz a short, vagy a miniszoknya fölé tekerni, ileltve szükség esetén a válladra vetni.

Érdekesség: a Meteorákra még férfiak sem mehetnek be shortban!

DODEKA APOSTOLI (12 Apostol), a város É-NY oldalán, Agiou Dimitriou és Olimpou utcák között: Szép fresco és mozaik maradványok, oszlopfők vannak.

AGIOU DIMITRIOU katedrális az Agiou Dimitriou utcán. A legnagyobb, a legjobban felújított, sok fresco és mozaik maradvánnyal, altemplomában kiállítással. Mi szombaton, vagy vasárnap láttuk és nem fizettünk belépőt. Nem tudom, hogy általában kell-e.

E felett, 1-2 utcával a hegyoldalban, az óváros szélén, kissé tőle ÉNY-ra AGAIA EKATERINI.

Pont az AGIOU DIMITRIOU felett: PROFITIS ILIAS

Már a felső, óvárosban, az Agia Sofia utca végén az OSIOS DAVID. Állítóla Pál apostol is prédikált itt. Kicsi, és a freskókból kevés látszik, de szelleme van a helynek.

E fölött, a régi városfalak alatt, a MONI VLATADON kolostor udvarán is van egy nagyon szép kis bizánci templom! A kolostor udvarán pávák egy nagy ketrecben, néhány püspöki sír (nem bizánci) és nagyon szép kilátás a városra.

Szintén a felső óvárosban az Apostolou utcában: AGIOS NIKOLAOS ORFANOS.
Zárt magas kőfal mögött egy kis kertben van. Igen régen találtam csak nyitva.

Lejjebb esik, az Egnatia útról nyíló Makedonomachos téren, az AHIROPIITOS templom.

Ettől lejjebb, az Ermou utca DK végében az AGIA SOFIA templom, hires arról, hogy az oszlopfői, egyedüllálló módon szélfútta akanthuszokat mutat.

Még lejjebb, szintén az Egnatia úton, az Aristotelous tér bal felső sarkánál, a KAPANI-val, a nagypiaccal szemben, nagyon szép kis kertben a PANAGIA HALKEON (Rézművesek Szűzanyája) templom van.

Ezzel gyakorlatilag egy kört írtam le neked.

A felsővárosból lefelé haladva az AGIA SOFIA templom felé, jóformán útba esik a ROTONDA: régen mausoleum, majd AGIOS GEORGIOS bizánci templommá alakított római kori építmény. Mi vasárnap voltunk ott, és nem fizettünk belépőt.

Kissé alatta, az Egnatia úton a KAMARA (diadalív).

Ezektől kissé lefelé sétálva a tenger irányába találod a római palota és a hippodrom romjait.

És persze, lent a tengerparton a FEHÉR TORONY, LEFKOS PIRGOS. Nincs benne semmilyen kiállítás (2003. nyara), ingyen fel lehet menni a tetejére. A kilátás megéri.

Az Aristotelous folytatásaként az Agiou Dimitriou út alatti területen van a Római Agora romcsoportja.

A felső óvárosban a városfalakat érdemes megnézni, továbbá ot van a JEDIKULE, ami börtön volt és az EPTAPIRGIO, Héttorony. (Ismerős nevek? Lásd Egri csillagok…)

A BIZÁNCI MÚZEUM-ot ás az ARCHEOLÓGIAI MÚZEUM-ot nem szabad kihagyni. Nyitvatartás és belépőjegyekre vonatkozóan lásd 1174/júl.17. sz. hozzászólásomat.

Nekünk a 9-12 éves gyerekekre nem kellett jegyet fizetnünk, csak a felnőtteknek!!!

A városi buszok pályaudvara a tengerparti Nikis sétány feletti Eleftherias téren van.
Innen kicsit ÉNY felé haladva tovább a Nikis úton, be tudsz menni a KIKÖTŐ utasforgalmi épületébe, ahova a TURISTA INFORMÁCIÓS IRODA költözött.
Itt kaphatsz Thessaloniki-Halkidiki prospektust, melynek középső oldala thessaloniki várostérkép.

Szintén találsz rövid leírásokat a műemlékekről a Macedonia prospektusban, ebben DION és VERGINA leírása is benne van. (Ha kirándulásokat terveztek, VERGINA, II.Fülöp sírja sem esik messzebb Thes/nikinél!!!)

Kaphatsz it továbbá GO más részeiről szóló prosit, Athén térképet, leírást.

A KAPANI-t, a nagypiacot, valamint az felső óvárosban, a szűk utcákon való barangolást ne hagyd ki!

Jó tervezgetést és jó utat!

philhellena

Előzmény: Cumicecid (1231)
Brigii Creative Commons License 2003.08.21 0 0 1279
Helló!

Időjárásról faggatóznék! Szept. 30-tól utaznék Asprovalta és Sravros környékére 1 hétre. Mennyire ideális az időpont nyaralásra?
Sajnos korábban nem tudok, nem ereszt a vendéglátás!!

Előzmény: Pávek Úr (1278)
Pávek Úr Creative Commons License 2003.08.20 0 0 1278
csak attól féltem, hogy nagyon puszta lesz a környék

Ettől ne félj, a Kassandra nagyon ki van építve - ahogy én láttam elsősorban a németek igényeinek próbál megfelelni.

Polichronoban egy 4 személyes apartman 40€, a 3 személyes 30€ volt naponta. Túl sok információm nincs a szállásárakról - mi itthon foglaltuk le -, de a nyugati parton Néa Skioni-ban (kicsi falu, még kisebb "bíccsel" - láttunk 30 euroért 2 szobás apartmant hatalmas erkéllyel, leereszthető napvédővel).
Szeptember eleje az már utószezon, de ebben is vannak fokozatok :)
Estefelé (sőt éjszaka, hajnalban - bármikor) nyugodtan sétálgathatsz, nem lesz semmi bajod :)

pávek

Előzmény: Munchausen (1276)
halley Creative Commons License 2003.08.19 0 0 1277
Széllovas Tomika !

Az általad említett lefkadai, szörfös levlista-béli tapasztalatok számomra ledöbbentőek (lévén korábban magam is jártam ott, illetve átéltem kisebb rengéseket, így magam elé tudom képzelni az ottani hatásokat is).

De mindezekről megtennéd-e, hogy a Görögország - Lefkada topicban is beszámolnál ? Sőt, ha van további információd is onnan, akkor minél több odavágó dolog hasznos lehet az odalátogatóknak.

Köszönettel :

halley
Előzmény: Széllovas Tomika (1269)
Munchausen Creative Commons License 2003.08.19 0 0 1276
Hello,

Köszönöm a válaszod.
Pont egy kis csendes helyre gondoltam, ahonnan nagy kirándulásokkal be lehet járni a környéket, nem vagyok, vagyunk az a strandoló tipus, csak attól féltem, hogy nagyon puszta lesz a környék, de amit írtál az megnyugtatott. No persze 17 év (akkor jártam arrafelé régebben) nem múlhat el nyomtalanul. Mennyibe kerülhet mostanság arrafelé utószezonban egy hétre egy ház, vagy egy kisebb appartman? Egyáltalán szeptember eleje már utószezon? ;-) Mennyire biztonságos estefelé sétálgatni?

Előzmény: Pávek Úr (1274)
xtazi Creative Commons License 2003.08.18 0 0 1275
a mi buszjegyünk sartira 18000 volt....és mi is leelőztünk az összes buszt.....
véleményem szerint a baksist az utazási irodának illik állnia...mert ha úgy nézzük,akkor az autópályadíjat a söfőrök élelmét..stb is nekünk kellen fizetni....márpedig ha jól tom az utazási irodák még így is jól járnak...pl:100ftbenzin/literel elég jól ki lehet hozni az utakat....mid1ik utazási iroda ott tankol:)
1 emberre tényleg nem sok a 2600..de ha már megy egy kis család akkor az igencsak sokra jön ki még pluszba....de ez csak egy vélemény volt
nem akartam botrányt:)))
kellemest nyaralást a most induloknak:))))
akik meg túlvannak rajta ...hát kitartás a következőig....
Előzmény: mEdvE (1261)
Pávek Úr Creative Commons License 2003.08.18 0 0 1274
Szia,

2 hete jöttünk meg a Kassandráról, nagyjából be is jártuk. A Sithonia természeti adottságai jobbak, a Kassandra viszont jobban kiépített, sokkal kevesebb a magyar, lengyel, szlovák stb. turista és sokkal drágább. Pefkochori-ig elég zsúfolt települések találhatók, ezek közül nekünk Chanioti tetszett a legjobban (mi Polichronoban voltunk). Pefkochori-tól délre, ill. a félsziget nyugati oldalán kevésbé kiépített, csendesebb üdülőhelyek vannak - némelyik szó szerint csak egy kis falu.
Nem tudom pontosan milyen helyre gondolsz, írd meg - ha tudok akkor megpróbálok tanácsot adni.

pávek

Előzmény: Munchausen (1264)
Széllovas Tomika Creative Commons License 2003.08.18 0 0 1273
Köszi, akkor azt hiszem kigyűjtöm...
Remélem nem lesz gond, hogy mondjuk 2 hónap múlva fizetem be...

Mindenki azt mondta, hogy Bulgáriában és Szerbiában féljünk a rendőröktől, görögöknél bármit... Végigjöttünk Szerbián, Bulgárián 40-el, 60-al, és a görögöknél szívjuk meg...

Előzmény: Abraka Dabra (1271)
bogyó Creative Commons License 2003.08.18 0 0 1272
Nekem is van egy hatvanakárhány eurósom :-)
Előzmény: Abraka Dabra (1271)
Abraka Dabra Creative Commons License 2003.08.18 0 0 1271
Nem csak görögországba belépéskor kapcsolnak le, hanem nem léphetsz be egyetlen schengeni országba sem, tehát az osztrák határon is lefoghatnak!
Előzmény: Széllovas Tomika (1268)
bogyó Creative Commons License 2003.08.18 0 0 1270
Nem évül el, a határon lekapcsolhatnak, úton lekapcsolhatnak, és ha hétvégén kapnak el, hétfőig a zárkában ücsörögsz. Ha akarsz még arra járni ilyen névvel :-) és ezzel az autóval, akkor fizesd be.
Előzmény: Széllovas Tomika (1268)
Széllovas Tomika Creative Commons License 2003.08.18 0 0 1269
"A földrengés izgi volt. A kocsi kb. 1 méteres amplitudóval mozgott elöre-hátra, csodálkoztam
hogy nem tört össze 1 jármü sem a zsúfolt campingben. Állitólag 4 fal közt elég szörnyü volt,
recsegett-ropogott minden. A fent emlegetett német sátorszomszédom:
- it was just like in the funpark...

Aki járt Lefkada-n csak 1 info: Porto Katsikin leszakadt a sziklafal. A rengés reggel fél 8-kor volt,
most képzeljétek el, ha kora délután történt volna..."

Idézet a magyar szörfös levlistáról...

Lefkada szigete tényleg nagyon szép hely, 1-2 várost kivéve abszolót nyugalom, semmi éjszakai élet, mozgás. Nagyon szép és nem felfedezett strandok, kevés műemlék jellemzi.

Széllovas Tomika Creative Commons License 2003.08.18 0 0 1268
Sziasztok! Megvágtak a görög zsaruk 167,5 euróra (természetesen csak a külföldieket, tilos helyen előztünk vagy 30-an németek, magyarok egy 20-al zötyögő kamiont). Azt mondták fizessük be a határon, de volt kb. 20 euró készpénzünk kettőnknek. Mondták jó, akkor M.o-n a nagykövetségen. Nekem nincs > 40e forintom erre. Tudja vki, mi lehet a következménye? Ha véletlenül utaznék G.o.-ba a jövőben, a határon letartóztatnak, felnégyelnek, 20 évig a börtönbe rohadok, 20 millió forintot kell fizetnem a kamatok miatt még? Gazdálkodjam ki, vagy felejtsem el? Köszi

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!