Keresés

Részletes keresés

Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2014.12.28 0 0 60833

"A szomszéd szankció nélkül adhat nekem áramot amennyit csak akar."

 

Vigyázzunk, mert lehet, hogy ez is olyan nem hivatalos szóbeli közlés, amit a szolgáltató simán letagad, mihelyt hivatalos útra terelődik a dolog.

A vezérelt áramra is azt mondta a szolgáltató szerelője, hogy (saját felelősségre) bármit rá lehet kötni, ezzel ők már régen nem foglalkoznak, de hivatalosan a szolgáltató ezt soha nem fogja írásba adni, kérdés esetén mindent tagadni fog.

Lehet, hogy a szomszédtól kapott villany is ilyen "csak szóban" elérhető információ.

Előzmény: Dreamer (60827)
szakmókus Creative Commons License 2014.12.28 0 0 60832

Természetesen mikrofarad! Az mf valóban félreértelmezhető!

Előzmény: cucu (60826)
ha4nz Creative Commons License 2014.12.28 0 0 60831

Küldtem emailt.

 

Mindenkinek:

Egy olyan kérdésem lenne, hogy műszervásárlás előtt állok. A kiszemelt: Fluke 289. A munkahelyemen alapvetően karbantartó vagyok, de sok dologra kell vigyáznom. A terület IT és TN rendszerű alállomással van megtáplálva, de sok az analóg és digitális hajtásunk is. Ennek van két érdekes funkciója. Az egyik a kis értékű ellenállások mérése max 50 ohm-ig, ezzel mennyire lehet pontosan pl motortekercseket mérni? Eddig thomson és wheatstone híddal dolgoztam. A másik egy trms mérése, de aluláteresztő szűrővel, ami 1kHz-nél vág. A leírás alapján ez frekiváltókhoz készült. Tényleg ennyire sokat számít ez a szűrés? Nekem nagyon magasnak tűnik, főleg, hogy 60Hz fölött nem hajtunk motorokat. Ezzel a felharmonikusokat és a tranzienseket lehet jól szűrni a mérés alatt?

Valaki közületek használt már ilyen műszert? 

Előzmény: Tízenhármaska (60830)
Tízenhármaska Creative Commons License 2014.12.28 0 0 60830

Szia!

 

Ha Te,vagy barmelyik forumtars ir egy "helo" -t az mailemre,akkor szivesen atkuldom az egesz anyagot. Sok lenne a szkenneles.

Előzmény: Kecskés 01 (60829)
Kecskés 01 Creative Commons License 2014.12.28 0 0 60829

Szia !

 

Szkenneld légyszíves ide a fórumra hogy bárki láthassa olvassa , tájékozódni tudjon belőle. Fáradozásodat lőre is köszönjük.  

Előzmény: Tízenhármaska (60828)
Tízenhármaska Creative Commons License 2014.12.28 0 0 60828

Az unnep elott kaptam mailt Soosne-tol a 2015-os valtozasokrol, elvarasokrol, nyomtatvanyokrol. Meg igazabol teljesen nem olvastam el,eppen csak bele olvastam.

De azt mar lattam,hogy foldkabeles csatlakozasnal kernek rajzszerkeztest,illetve ha 1 evet meghaladta a kikapcsolas es kered vissza,akkor fizetos a csatlakozo. Ilyen nem volt meg.

Előzmény: Dreamer (60827)
Dreamer Creative Commons License 2014.12.27 0 0 60827

Azért a karácsony tartott "számomra" egy meghibásodást.

Borsodban voltam, mikor telefonál édesanyám, hogy otthon tegnap vibrált néhányszor a lámpa, ma öt óra körül pedig elment az áram. Megnézte a szomszédban, utcán van áram.

 

Reménykedtem, hogy csak valami kötés adta meg magát az elosztóban, de sajnos nem.Kaptunk a szomszédtól egy tápot a kazánhoz, így rámértem, hogy a nulla él-e, mert úgy nézett ki, hogy fázisunk nincs. Fázis nem volt.

 

Felhívtam az E-Ont, bejelentettem a hibát (kb. 19:30kor).

Nem reménykedtem, hogy este még elhárítják a hibát, de kilenc óra felé megjött a két E-Onos szerelő.

 

Mondtam a helyzetet, nézték a csatlakozó vezetéket, elméletben kint minden rendben volt.

A mérő alatt szintén minden rendben volt, de hol marad el a delej?

Vissza még1* a ház előtt készült kötési ponthoz, elméletben jó. Már készített fel a szerelő bácsi, hogy hívni kell egy regszerelőt, mert valahol valami szakadás van a méretlen fővezetékben. Csodálkoztam, mert tudom, hogy 16-os AL meg 10-es CU volt behúzva ráadásul tényleg kötés nélkül.

Megkértem, hogy nézzük már megint bent hátha a HLAK alatt van hiba. Ez volt a szerencse, mert most meg volt bent áram, az első terhelésig. Kintről szólt a másik kolléga, hogy mit csináltunk mert hallotta a szikrázást.

 

Vissza immár harmadjára a kinti kötésekhez. Az egyik ENSTO okozta a meglepetést:

Megmozgatáskor csillagszóró jött.Élt 3 évet. :(Kicsit fostam, mert elég tré állapotban van a mérőhely, de nem kötekedtek, nagyon rendesek voltak.Viszont két infót is elcsepegtettek:- Az egyik, hogy nem kötelező, hogy a mérőhely külterületről látható legyen. (E-On Hajdú Bihar)- A szomszéd szankció nélkül adhat nekem áramot amennyit csak akar.Happy End!Dreamer

cucu Creative Commons License 2014.12.27 0 0 60826

Biztosan mF? (milliFarad)

Az piszok sok! Főleg 25 és 400 voltban...

Előzmény: szakmókus (60825)
szakmókus Creative Commons License 2014.12.27 0 0 60825

Kb 20-25mf , 400v-os kondi. De közben kellene áramot mérni is.

Előzmény: lsanyi18 (60812)
liptak1 Creative Commons License 2014.12.27 0 0 60824

a fő gond az hogy ezek a mozgásérzékelős kapcsolók csak fázist szakítanak tehát marad valahogy a lámpa átalakítása

Előzmény: cucu (60818)
liptak1 Creative Commons License 2014.12.27 0 0 60823

Nem a régi szabvány szerint minden kapcsoló csak a fázis kapcsolhatja, ez alól pont a vizesblokk a kivétel mivel itt  régen előírt volt a nulla - fázis szakítása. Manapság már áramvédővel kell védeni a vizesblokkot de a szabvány most sem tíltja a fázis - nulla megszakítását a vizesblokkban, igaz ,máshol sem de nemigen szereltek kapcsoló szálakat úgy hogy benne lenne a nulla is , hacsak nem symalen csővel szerelnek mert itt előfordul.

Előzmény: cucu (60818)
pajaci Creative Commons License 2014.12.27 0 0 60822

Csak annyi az eltérés? Akkor az azt jelenti, hogy nem olyan mint ami a képen van.

Nem olyan bonyolult ez. Vagy ilyen, vagy nem ilyen :-)

Előzmény: joevagyok68 (60821)
joevagyok68 Creative Commons License 2014.12.27 0 0 60821

szerinted..

A képen látható relém van annyi eltéréssel hogy 1 nyitó és 1 záró érintkező van rajta.

Előzmény: pajaci (60820)
pajaci Creative Commons License 2014.12.27 0 0 60820

Ennek nincs nyitó érintkezője szerintem.

Előzmény: fadamm (60817)
joevagyok68 Creative Commons License 2014.12.27 0 0 60819
Előzmény: fadamm (60817)
cucu Creative Commons License 2014.12.27 0 0 60818

Igen, ez valóban nem korrekt, mert felhívhatnák a vevő figyelmét, hogy ezeket a cuccokat nem elég áramtalanítani a kikapcsoláshoz, hanem feszültségmentesíteni kell.

 

A legtöbb helyen (de javítsatok ki, ha nem jól gondolom) a kapcsolókhoz két vezeték megy, kivéve a vizes helységeket. Tehát egy fázis oda, egy meg tovább a fogyasztó felé. Itt nincs hová kötni a hidegítő kondenzátort, mert ahhoz ott kéne lennie a nullának is. Tehát a kérdés -ez esetben- nem annyira egyszerű.

Ha meg kétsarkú a kapcsoló, azaz feszültségmentesítő a megszakítás, -vagyis ott a fázis meg a nulla- akkor meg eleve nem áll fenn a probléma....

Előzmény: liptak1 (60813)
fadamm Creative Commons License 2014.12.26 0 0 60817

Sziasztok még mindig várok kis segítséget!

Relékkel kapcsolatban kellene segíteni, mivel most használok ilyet először. A képen látható relém van annyi eltéréssel hogy 1 nyitó és 1 záró érintkező van rajta. A következőt szeretném megoldani: külső kapcsoló hatására (zárt állapotban) a mágneskapcsoló áramtalanítson.

A jelölések a következők rajta: 
A1-A2 tekercs
R1-R2 nyitó érintkezők
1-2 záró érintkezők

R1-re rákötöm a bejövő fázist, R2-re kimenő fázist
A1-re fázist A2-re 0-át amit megszakítok a kapcsolóval.
Jól gondolom? Kérdés még hogy kell e bármiféle átkötés stb, illetve 1-2 kötni vmit?

Köszönöm a segítséget.

Jahno Creative Commons License 2014.12.26 0 0 60816

Az másik fajta földhurok.

Előzmény: Törölt nick (60815)
Törölt nick Creative Commons License 2014.12.26 0 0 60815

Egy ilyen földhurok, lehet, hogy soha nem okoz semmi gondot, esetleg búg a hifi, nem jó a kamera-rendszer, netán vakriasztások riasztónál.

Viszont van még egy érdekes eset: Mi van, ha jön a mennykű???

Ott még összetettebb a helyzet.

Előzmény: liptak1 (60814)
liptak1 Creative Commons License 2014.12.26 0 0 60814

Ez akkor így nem jut sehova. Mindenesetre megér egy kis méricskélést most már kíváncsi vagyok mi lesz az eredménye.

Előzmény: Törölt nick (60810)
liptak1 Creative Commons License 2014.12.26 0 0 60813

Ezek szerint akkor csak be kell egy ilyet iktatni és kész? Működni fog azzal a kapcsolóval is aminél nem tudott lekapcsolni? Csak azt nem értem hogy ha ez ennyire tudható akkor a lökött forgalmazó már gyárilag miért nem talál ki valami ijesmit?

Előzmény: cucu (60811)
lsanyi18 Creative Commons License 2014.12.26 0 0 60812

Heló fiuk ! 

Egy kis segitség kellene . 

Van egy 220/380-as 550wattos halytóműves villanymotorom.

3fázisról üzemelt  átt kellene kötni 1fázisra ,úgy hogy forgásirány váltó kapcsolóval üzemelne .

A kapcsoló tipusa EATON 3-821.2      erre kellene ákötnöm 

És nem tudja valaki hogy mekkora kondenzátor kell rá -és milyen?????

 

 Esetleg egy rajzot tudnátok küldeni ?

 

Jelenleg igy van bekötve csillagban.:

 

 

 

Segitségeket előre is köszönöm!                                               

 

cucu Creative Commons License 2014.12.26 0 0 60811

A hidegítés mint fogalom azt jelenti, hogy ne a betáplálás felé forduljon meg a "jel" (ami lehet akár zavaró is) ezért a táp pozitív kimenetére teszünk egy kondit, -ezzel hidegítjük, vagyis megakadályozzuk a zavaró jel vissza jutását- amelyen keresztül vissza tud fordulni. Gyakorlatilag rövidre zárva azt. Így nem okoz "gerjedést". 

Ezek nagyfrekvenciás ismérvek, de adaptálhatóak ide is.

Előzmény: liptak1 (60793)
Törölt nick Creative Commons License 2014.12.26 0 0 60810

Jogos, az is földhurok gyanús.

Előzmény: liptak1 (60805)
votinka Creative Commons License 2014.12.26 0 0 60809

Köszi!

Előzmény: Szirty__ (60807)
Kecskés 01 Creative Commons License 2014.12.26 0 0 60808

Szia!

 

A záró érintkezőt használd fel. 

Előzmény: fadamm (60803)
Szirty__ Creative Commons License 2014.12.26 0 0 60807

Az első igen, a második nem.

 

Előzmény: votinka (60804)
liptak1 Creative Commons License 2014.12.26 0 0 60806

nyilvánvalóan az,  védővezető, de itt a kialakításról volt szó és az EPH kialakítását legalább 6-os réz vezetőhöz köti a szabvány ez a legtöbb régi típusú lakásban még PEN vezetőként sincs meg, (nem ritkán találkozom 2,5-es, 4-es alu vezetővel, erre hiába löksz 6-os réz gerincvezetéket EPH-hoz az akkor is szabványtalan (amit jómagam sokszor látok , hogy a kötődobozból állnak ki 6-os vezetékkel nem ritkán 1.5-es vezetékről és kötik a vezetéket hilti szalaggal,vagy találkoztam már sima vízvezeték tartó bilincsel is erre kötve) , egyébként szabványosan a PEN vezető előtt kialakítva a védővezető kapcsáról(ami földelő szondával is be van kötve) kell levenni az első EPH csomópontot de láttam egy szép rajzot azon gyönyörűen meg van szerkesztve hogy szabályos, visszatérve lesz kis időm a napokban utána olvasok, ja és ki is próbálom így is úgy is szerelve , sőt megnézem miként reagál az áramvédő erre a megoldásra , rámérek műszerrel, de szerintem ha jól olvastam valamelyik villanyszerelő honlapján egyáltalán nem lehetetlenség egy önálló szondával megerősített védővezető belépési pontján kialakítani az első EPH csomópontot,

szép is lenne ha mondjuk egy 5 hektáros területen lévő bungallók EPH gerincvezetékét a bejárat mellett lévő elosztóig kéne kivinni. Egyébként ma Magyarországon vannak szolgáltatók akik a kerítésbe tetetik a mérőt, innen már csak Nulla , Fázis és Védővezető megy be a lakás elosztóra a házon belül. Az EPH csomópont mégis a lakáselosztóban kerül kialakításra. Vagy te láttál már 3 fázisú rendszert a kapuból bevinni 6 vezetékkel? Főleg úgy hogy az EPH gerinc 6-os réztől kisebb nem lehet?

Előzmény: Tízenhármaska (60801)
liptak1 Creative Commons License 2014.12.26 0 0 60805

nem  hanem a bojler fém bekötésén keresztűl, mivel akár fémhálós flexi cső akár henkó akár horganyzott vagy réz mindenképp érintkezik fémmel

Előzmény: Törölt nick (60802)
votinka Creative Commons License 2014.12.26 0 0 60804

Sziasztok!

Adott két motor!Szeretném megkérdezni,hogy beköthető e mindkettő csillag-delta indítással 3 fázisba?

Segítségeteket előre is köszönöm!

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!