Keresés

Részletes keresés

Nadzsi Creative Commons License 2009.09.28 0 0 1851
Nu és a mikró?
Előzmény: Nika cica (1850)
Nika cica Creative Commons License 2009.09.28 0 0 1850
A mágneses hullámok hatására melegszik az edény.
Ezt a hőt átadja a benne lévő kajának.
Ami szuper benne, hogy pl a főzőfelület nem lesz nagyon meleg, nem éget.
Csak addig működik, amíg rajta van az edény.
Egyébként minden főzési móddal az edényt melegíted fel először.
Mindegy, én imádom és kész!
Előzmény: Nadzsi (1849)
Nadzsi Creative Commons License 2009.09.28 0 0 1849
Miért előny az, hogy "nem a kaját melegíti, hanem az edényt"? Mit akarsz csinálni a konyhában, főzni, vagy edényt melegíteni?
Előzmény: Nika cica (1848)
Nika cica Creative Commons License 2009.09.27 0 0 1848
Szia!

Mi volt a badarság?
Előzmény: Nadzsi (1847)
Nadzsi Creative Commons License 2009.09.27 0 0 1847
Nem a tűzhely gyártók hülyék, csak ne írkálj badarságokat.
Előzmény: Nika cica (1844)
Nika cica Creative Commons License 2009.09.25 0 0 1846
Szia!

Létezik, ha érdekel privátban szívesen segítek!

Üdv
Előzmény: Manita75 (1845)
Manita75 Creative Commons License 2009.09.25 0 0 1845
Sziasztok! Én egy Zepter értékesítőt keresnék, aki informálni tudna, hogy kapható-e még a Top Szett aminek TF-1001-C. volt a száma. Ha kapható tájékoztatna annak a jelenlegi áráról? Előre is köszönöm a válaszát! Üdv. A.
Nika cica Creative Commons License 2009.09.25 0 0 1844
Most nem a Zepter edényről volt szó, hanem a bármilyen márkájú indukciós főzőlapokról.
Tehát már minden tűzhelygyártó hülye, csak ti vagytok okosok.
Előzmény: Nadzsi (1840)
Otto Normalverbraucher Creative Commons License 2009.09.23 0 0 1843

Pl. buyer kolléga itt elég jól levezette:

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=42076577&t=9027323

 

No de lovakkal sakkozni elég nehéz, ugyebár..... :-)

 

 

Előzmény: Otto Normalverbraucher (1842)
Otto Normalverbraucher Creative Commons License 2009.09.23 0 0 1842
Még valamikor a topik elején megpróbáltuk megvilágítani az elméjüket pl. arról, hogy energia nem keletkezik a semmiből. Azaz: azért tartja tovább a hőt a vastag szendvicstalp (persze nemcsak a Zepter edényeké!!!), mert eleve tovább tart annak a felmelegítése is. És hasonló gyöngyszemek voltak akkor is.... :-)
Előzmény: Nadzsi (1840)
Otto Normalverbraucher Creative Commons License 2009.09.23 0 0 1841

Hagyd, nem érdemes...

Az ecceri MLM-ügynök agyát úgy átmosták, hogy simán elhiszi, hogy a két-három hétvégi tanfolyamon többet tanult, mint egy ELTE-t végzett fizikus. Ez már itt és a többi MLM topikon is többször bebizonyosodott. :-D

Előzmény: Nadzsi (1840)
Nadzsi Creative Commons License 2009.09.23 0 0 1840
Hallottál olyanról, hogy fizika?
Előzmény: Nika cica (1839)
Nika cica Creative Commons License 2009.09.22 0 0 1839
Mielőtt valamit leszólsz, azért utána lehetne nézni:
A legtöbb nagy márkának van indukciós főzőlapja.
Ha ennyire nem tudsz róla semmit, akkor talán nem kellene beleszólni.
Nézd meg a következőt!

http://www.epulettar.hu/cikk/21175.aspx

Utána lehet tovább mocskolódni, és fitogtatni a tájékozottságodat a modern konyhában.
Előzmény: Nadzsi (1838)
Nadzsi Creative Commons License 2009.09.22 0 0 1838
Elképesztő butaságok. Nem azért főz az ember, hogy az edény meleg legyen. A benne lévőt óhajtja hevíteni. Egy forró edényre miért nem ég rá semmi? Mit értesz fölösleges hőleadásnak? A forró edény hőt ad át a környezetének. Az indukciós tűzhely csak a felületi hőátadást iktatja ki az edény és a főzőfelület között, egyébként ugyanúgy működik, mint egy gázrezsó. Maradj inkább a csodalámpánál, azt lehet dörzsölgetni, mint Aladin.
Előzmény: Nika cica (1836)
John Zero Creative Commons License 2009.09.22 0 0 1837
"Indukciós lap, csak a mágnesezhető edényekkel működik, mert mágneses elvű."

Magyarul bármilyen vas edény illetve sok acél edény jó rá (de nem minden acél, valóban csak a mágnesezhető).
Igazából az a lényeg, hogy a talpában (akár belül) legyen mágnesezhető anyag, pl. vas, és kész. Lehet szendvicsszerkezetű is (belül mágnesezhető acél, középen aluminíum, hogy egyenletesen eloszoljon a hő, alul pedig szintén lehet acél.

Előzmény: Nika cica (1836)
Nika cica Creative Commons License 2009.09.22 0 0 1836
Szia!

Indukciós lap, csak a mágnesezhető edényekkel működik, mert mágneses elvű.
Ugyanakkora, mint egy normál kerámialapos tűzhely, viszont kevésbé melegszik.
Ennek az oka, hogy nem a kaját melegíti, hanem az edényt, ezért nem ég rá semmi, és ahogy leveszem az edényt, máris hűl.
Nincs fölösleges hőleadása, tehát energiatakarékos.
Általában a porcelánbetétes edények nem mágnesesek.
Én úgy vásárolok, hogy viszek magammal egy pici mágnest, és akkor veszem meg az edényt, ha tapad rá.
Így vettem a zeptereseket is.
Előzmény: nati69 (1835)
nati69 Creative Commons License 2009.09.20 0 0 1835
Azért megnézném a háztartásod, ha még a tűzhelyed sem műxik. Azon a kis szerencsétlen indukciós lapon mire megfőznél egy öttagú családnak egy valamire való kaját (a mennyiségre is értve) azt hiszem a .... is folyna a víz. Én 20 éve vezetek háztartás, nekem is vannak zepteres dolgaim, de azért a tavaly a barátnőimtől ajándékba kapott edénykészletet nem cserelném el zepteres kotlákra.
Előzmény: Nika cica (1828)
joy Creative Commons License 2009.09.19 0 0 1834

Keziccsókolom.

Egy ágytálhordozó ápolőnőnek 4 évig kell tanilnia.

az öt alkalom max annyira elég, hogy megtudja különböztetni a dugót és a konnektort.

:o(

 

Gratulálok mtökéletes ismereteidhez!

Azt áruld el, hogy akkor miért műxik tökéletesel leányom indukciós platniján?

 

Bravó. Én 40 éve vezetek önálló háztartást, 32 éve nejjel közösen.

 

Hűtő. Aki fizet az ámításért, megérdemli.

Nálam tökéletes a saját módszerem.

Felvágottat pölö max másnapig tárolom. Már azt sem veszem meg ami a boltban fölszeletelve órákat állt, és megsápadt.

Zöldség: Városunkban hetente 2* van hetipiac, de ünnepnap kivételével bármikor vehetek nekem tetsző friss zöldséget. Tárolása? A hűtő aljában levő arra szolgáló dobozban akár 1 hétig is, bár nem szokásom. Fölösleges. Amit 2-3 hétre készítek az a saját "frisss vegetám".

Mivel a hűtő, és a fagyasztóm is emberes méretű, van bennük hely mindennek bőven.

 

Az arcüreg gyulladásom kezelésének módozatáról gőzöd sincs. Mivel látatlanul, ismeretek nélkül ítész meg, kénytelen vagyok veled azonos mélységbe süllyedve drasztikusan fogalmazni:

Léccccci ne hazudozz tovább vele kapcsolatban!

Szakorvost kérdeztem meg róla, ő közölte azt, amit magam is tapasztaltam. Az arcüreg gyulladás mélyen a csontokon belüli üregekben tombol. Ahhoz, hogy azon ilyen fényezés segítsen több napig-hétig tartó kúra kell-ene, ha valaki kibírná azt a kínt addig!

Hogy mennyire nem vagy tisztában a gyógyítással, sőt olvasni-értelmezni sem tudsz mutatja a lükeség, amit írtál a melegítés-begyulladásról.

Mi a búst gondolsz, a forró-gőzölgő kamilla-mentatea talán hűt?

A gyulladásos betegségeknél épp az a cél, mihamarabb átvezetni a krízisen a beteg szervezetét, fölszabadítani a gyulladásos gócot!

Ehhez vagy antibiotikumok, vagy a gyulladás lefolyásának gyorsítása szükséges.

 

Jobb lenne, ha a sarlatánkodás helyett vennél pár hónapnyi vöröskeresztes-elsősegélynyújtó tanfolyamot legalább, hamár beleártod magad az egészségügybe!

Előzmény: Nika cica (1828)
joy Creative Commons License 2009.09.19 0 0 1833

Nagyjából ismerem az első éveket, azzal nem voltam tisztában, hogy a zepter nem 1*űen lenyúlta, hanem megvette a feltalálónővel együt találmányát.

Vajon miért kellett megváltoztatniok az eredeti nevet???

 

A lényeg ott van soraidban.

Lehet dörzsölni, fényezni a bioptron lámpást, a dzsinn nem ugrik elő belőle. Nekem is csak a szemeim akartak kiugrani. Amikor kellett úgy hagyott cserben, ahogyan leírtam.

Bőrgyógyászatra, felületi kezelésre alkalmas, másra nem. Humbug amit róla állítanak.

Ráadásul szakember kezében műxik, amatőrökéban annyit ér, mint a 60-as wolframszálas ízzó: világít.

Előzmény: nati69 (1826)
Zitka Creative Commons License 2009.09.19 0 0 1832

Utánanéztem, már itt is szerepelt ez az információ korábban:

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=60210354&t=9027323

 

 

Előzmény: Zitka (1831)
Zitka Creative Commons License 2009.09.19 0 0 1831
A NLC fórumon többször "összefutottam" egy ottani fórumozóval, aki - még gyerekként - részt vett az evolite klinikai kísérleteiben, mert az édesanyja abban a kórházban dolgozott. Kizárólag a felületi bőrkezelésekre lehet hatásos a lámpa, az összes többi "csodahatás" humbug, a Zepter marketingeseinek kitalálmánya. :-(
Előzmény: joy (1825)
Nika cica Creative Commons License 2009.09.19 0 0 1830
Szia!

Ez az újdonság erejével hatott rám!
Mármint a cím!
Tudod a Zepter a Váci u. 189-191-ben van.
Legalább a munkahelyed címét érdemes tudni, hogy odatalálj.
A képzések nem kötelezőek, és ha olyan menedzsered volt, aki nem szólt róla, az elég szomorú!
Bár nálunk, hangsúlyozom vidéki régió vagyunk, a nagycsoportos értekezleten mindig elhangzottak ezek, sőt tanfolyami naplónk is van.
Én is járok Pestre ügyintézni, és látom, hogy ott éppen a nagy létszám miatt valahogy máshogy mennek a dolgok.
A mi régiónk vezetője pl. személyesen elbeszélget minden kollégával, pedig 3 megyéje van, és mindenkit személyre szabottan próbál segíteni.11 év gyakorlatából, illetve főiskolai oktatási anyagokból tart képzéseket. Rendezvényeket szervez, jótékonykodik, stb.
Arroganciát nem tapasztalhat nálunk senki, mert nagyon jó csapat vagyunk, segítjük egymást, és örülünk a másik sikereinek is.
Kinek a csapatába tartoztál?
Csáti, Máté, Dudás?
Előzmény: nati69 (1829)
nati69 Creative Commons License 2009.09.19 0 0 1829
Idén januártól dolgoztam a Váci út 147-ben mint már említettem. És az alapképzés 2 nap volt utána a vizsga. Valóban volt még projektros képzés is, de vizsga nem. És akkor még csak két bank volt. Az Otp és a HSBC Credit. Lehet hogy történtek változások de egy valami nem változott. Az arrogancia az ott dolgozók részéről.
Előzmény: Nika cica (1827)
Nika cica Creative Commons License 2009.09.19 0 0 1828
Nem rémlik, de mindegy.
A te kotlád nekem nem válna be, mert nem működik a tűzhelyemen.
Indukcióshoz sajna nem jó.
Biztosan szuper az edényed, de ahogy én nem akarlak meggyőzni, hogy a Zeptert használd, nem tudom miért kell az enyémet leszólni.
19 éve vezetek háztartást, és eddig ez a legjobb, ami történt a konyhámban.
A vakum pedig nagyon jó akár dió, kávé tárolására, de én meg szoktam venni a felvágottat, leszelem, és akár 1 hétig tárolom.
A zöldség, gyümölcs sem fonnyad, rohad, töpped benne össze.
Nem szeretem a fagyasztott dolgokat.Más az íze.
Meg nem mindenkinek van nagy helye a fagyóban.
Ha arcüreggyulladást kezeltél, és ilyen tüneteid lettek, akkor 1 nagyon fontos szabályt nem tartottál be:TÁVOLSÁGTARTÁS!
Gyulladást mindig nagyobb távolságról kell kezelni, mivel ha túl közelről csinálod, akkor melegít, és a melegtől a gyulladás belobban, és a leírt tüneteket okozhatod magadnak.
Ennyi
Előzmény: joy (1824)
Nika cica Creative Commons License 2009.09.19 0 0 1827
Nem tudom, hogy mikor dolgoztál a Zepternél, de tavaly indult egy nagyon szuper képzési program.
Miután az alapvizsgát letetted, 5 alkalmas képzés van.
Ezek anyagából vizsga, majd 2 hetente képzések 2 órában.
Nyilván nem mindenhol egyformán veszik komolyan, de a mi régiónkban, ahova 3 megye tartozik nagyon szigorúan elvárják a részvételt ezeken.

A hitelekkel le vagy maradva, mert 3 bank van.
Előzmény: nati69 (1826)
nati69 Creative Commons License 2009.09.19 0 0 1826
Ha rákeresel dr. Fenyő Mártára, akkor több érdekes infót is találhatsz. De nem hiszem, hogy itt az a lényeg, hogy kinek a találmányáról van. Hiszen azt már több fórumon elmondta ő is, hogy hiába volt '80-'86 között több ezer megrendelése a lámpára Németországból, a magyarok ebben akkor még mindig nem láttak fantáziát.

Szerintem itt most az a lényeg, hogy azok az ügynökök akik ezt a lámpát árulják mennyire képzettek, és mennyire becsületesek.

Én dolgoztam náluk és tudom, hogy mennyire nem azok. A képzések is nevetségesek. Egy-két nagy arcú, hombáragyú fickó osztja az észt. A kezdő tanfolyamot amire pl. én is jártam nagyon sokan kezdtük, de csak kb. 10-en fejeztük be "sikeresen". És talán én voltam a tízből az utolsó öt hónap után aki legtovább bírta.

A tanfolyam anyaga nem egy nagy durranás, két nap az egész, utána "vizsga", aminek a kérdéseit le lehet tölteni a zepter oldaláról. Kapsz egy anyagot a hitelekről mindkét hitelintézet részéről. És azt azért el kell mondanom, hogy az első időben én jól éreztem magam ott. Jó volt a társaság, de arra gyorsan rájöttünk, hogy ezt a mi gyomrunk nem veszi be.

Én azért kezdtem bele, mert már 12 éve otthon voltam a gyerekekkel és a férjem vállalkozásában dolgoztam így ki akartam magam próbálni más területen is. Hát nem ez volt az.....

Előzmény: joy (1821)
joy Creative Commons License 2009.09.19 0 0 1825

Visszatérve a Bioptronra.

Dokumentációjában szerepel az arc-homloküreg gyulladás kezelése.

 

Senki ne kísérletezzen vele!

Hatása több nap mulva jelentkezik, ha a páciens addig bele nem pusztul a kínba.

Nekem -sajnos- krónikus, 2-3 évente előjön.

Mintha higanytóban ólomgolyó úszkálna a fejemben, ami a legaprób mozdulatra is belülről koximnak ütődik. Vagy a szemeim akarnak kiugrani, vagy fülemen folyik ki velőm, homlokom-pofacsontom robban szét, fogaim fájnak kegyetlenül, mind külön-külön, az is amelyik már évek óta nincs. Folyamatos szédülés, hány? inger, has menés...

Nos ezt "gyógyítja egy 7 alatt a Bioptron.

Nem hiszem, hogy létezik olyan mazochista perverz őrült, aki kibírja.

 

Valódi gyógyír:

2 l lobogva forró vízbe dobunk 2-3 eka kamillát, ugyan annyi mentát. 1 bögrényit félre teszünk, a többit lavórba öntjük, fejünkre takarót boríva ráhajolunk, és a forró gőzben leülve inhalálunk, míg kívül-belül, alul fölül alaposan le nem izzadunk. Föltétlen ülve, mert akiknek gyenegébb a záróizomzata, becsúszhat egy csokirudi a gatyába!

Ezután szárazra törölközünk, gyorsan befexünk a gumilepedővel vetett ágyba magunk mellé készítve egy hegynyi pzsepit, és méretes szemetes zsákot, betakarózunk több réteg vastag pokróccal, paplannal, és a nagyi dunyhájával. Megisszuk a bögre mentás kamillát.

Ha bennünk marad, már nyertünk.

Ezután 4-5 órán át izzadunk mint állat, patakokban dől rólunk víz.

Nyugodtan, bőven fogyasszuk a pzsepiket.

Végén ájult, álmatlan álomba merülve kialusszuk az összes kínt, és másnap reggel boldogan, fájdalmak nélkül, tisztán szelelő orral ébredünk.

EVO!

Lájt!

joy Creative Commons License 2009.09.19 0 0 1824

Hm.

Lehülyézned sikerült, meggyőznöd kevésbbé.

 

Nem igaz, hogy senki nem látott az Evolite-ben fantáziát, mert a klinikai tesztjei is Magyarországon folytak végig. Csupán pénz nem volt az üzlet beindításához, mint annyi más találmány esetében sem.

Sajnos, a hazai piac 10 M, és nem 5-600 M-es, így kitermelnie lehetetlen egy világszabadalom árát.

Evvvan.

 

Az én kotlakészletem, mint írtam már kerámiabetétes szendvicstalpú és 10-ed annyiba kerül, mint egy Zepter készlet.

25 000 HuF-ért tökéletesen azt produkálja, amiket leírtál.

Bár, nem szokásom meghamisítani az igazi recepteket.

A főzéstechnológiáról, háztartásvezetésről van pirinyó fogalmam.

Nem köll fényezned a Zeptert. Elég, ha bármely nemro kotlába 1 burofix tablettát teszel, csurig töltöd vízzel, és éjszakán át bennehagyod. Reggelre olyan csodásan tiszta-fényes lesz, mint új korában sem.

 

Vákuumos tároló marhaság.

Egy rendes háztartásban nem tárolunk 2-3 napnál tovább semmit fagyasztás nélkül. Annyi ideig meg fölödleges a csoda-drága vákuum kotla.

Előzmény: Nika cica (1823)
Nika cica Creative Commons License 2009.09.18 0 0 1823
Szia!

A Rubik hogy jön ide?
Ha a Bioptront nem forgalmazná a Zepter, akkor hol lenne?
1981-ben, amikor a feltaláló díjat nyert vele, senki Mo-on nem látott benne fantáziát.
Éppen abban van a lényege a Bioptronnak, hogy nem kell hozzá eü. végzettség, hogy használd.
Nem segédeszköz, hanem orvostechnikai eszköz, más kategória.
Nem árulok edényt, és ha dolgoztál a Zepternél, akkor tudnod kellene, hogy külön brand a kettő.
Amiért én megvettem:
-Kevesebb zsiradékkal,
-gyorsabban,
-kisebb energiaköltséggel főzök.
-jó az indukciósomhoz,
-hosszú élettartam,
-könnyű mosogatni,
-alkalmas tálalni is, mert gyönyörű,stb.
Az edényt csak használom, és imádom.
Már szinte csak Zepteres van:főző, sütő, vákumos tároló.

Nem veszed észre, hogy aki megelégedettséggel használja a termékeinket, azt nem érdekli, hogy másnak mi a véleménye?

Egyébként már írtam, hogyha valaki KONKRÉT problémával keres meg:
Név, szerződésszám, kereskedő neve, akkor megpróbálok segíteni, de eddig még egyetlen konkrét megkeresést sem kaptam:-(
csak gyalázást.
Előzmény: joy (1822)
joy Creative Commons License 2009.09.17 0 0 1822

A Rubik kocka hány orszában érhető el?

 

A bioptron ajánlásai jóadag reklámot tartalmaznak, nem fedik a valóságot!

Minden gyógyászati segédeszköz hatásos megfelelő esetekben, szakorvos kezében, de nem hívő amatőrökéban.

 

A Zepter vigécei semmit sem tudnak.

Beetető brigád.

Te pölö el tudod mondani, miért vegyek Zepter serpanyőt, vagy fazekat?

Előzmény: Nika cica (1820)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!