Keresés

Részletes keresés

fakeco Creative Commons License 2010.10.30 0 0 1557

   sancibacsi

 

 

  ez a helyes ;   www.professor-butakov.ru

 

fakeco Creative Commons License 2010.10.30 0 0 1556

sancibacsi

 

 Nezdmeg legyszives  ezt az oldalt, ugyan ez nem tomegkalyha  de a gaz kepzodese

 

 erdekes ,talan tomegkalyhanal is hasznalhato lenne az otlet ( a video resz az erdekes)

 

 

 www.butakov.ru

 

pitypang26 Creative Commons License 2010.10.30 0 0 1555

 

Köszönöm a választ ha jól értelmezem kb 40% gázt lehet megspórolni és minél olcsóbban  fát venni.

Ha valakinek lenne még tapasztalata azt megköszönném.

Előzmény: sancibácsi (1551)
sancibácsi Creative Commons License 2010.10.30 0 0 1554
Elég GÁZ volt ez a melléütés :-)
Előzmény: HegyenVolgyon (1552)
sancibácsi Creative Commons License 2010.10.30 0 0 1553
m2*m-ben=>az a m3 :-)
Előzmény: HegyenVolgyon (1552)
HegyenVolgyon Creative Commons License 2010.10.30 0 0 1552
Felétek m2-ben mérik a gáztot? :-))
Előzmény: sancibácsi (1551)
sancibácsi Creative Commons License 2010.10.30 0 0 1551
Én sajna nem tudok neked erre egzakt választ adni, de azért megpróbálok!
Először is, a gázt még az előző fűtési szezonban támogatott áron kaptam (3 gyerek). Ez lesz az első tél amikor azonos lesz mindenkinek.
Másodszor fát is lehet sokféle áron venni. Szerintem ha keményfát 2000-2.párszáz forintért veszel, akkor is kb. fele lesz a gázhoz viszonyítva! Én az idén 4 utánfutó nyárfa gallyat vettem (vastagság: ujjnyitól a combvastagságig), ára pedig: 6000+benzin=>10.000 alatt van. Durván 10 m3 (nem erdei, hanem sima). Ha ilyet tudsz szerezni töredéke lesz csak a fűtésszámlád.
Mégis tájékoztatásul annyit tudok elmondani, hogy 10 éve lakunk ebben a házban. A nappaliban kandalló volt a tömegkályha előtt. Míg az volt 1600 m3 gáznál kevesebb nem fogyott. A tavalyi hideg tél volt, (a főzés, meleg víz továbbra is gáz) és 1200 m2 nem fogyott el. Remélem az idén még kevesebb fog, ha a 2 hálóra is rásegít a kályha!
Előzmény: pitypang26 (1549)
stukov1 Creative Commons License 2010.10.29 0 0 1550

Szüleim ~70m2-es cssaládi házban laknak: tufakő falak, redőnyös ablakok.

Két cserépkályha van 1987ben lett rakva (nem volt átrakva - nincs is csúcs rajáratva, volt, hogy évekig nem volt benne fútve) Felváltva fűtenek be, gyakorlatilag kiváltja a gázt.

 

Ha nagyobb hideg lesz, majd ideírom a fogyasztást.

Előzmény: pitypang26 (1549)
pitypang26 Creative Commons License 2010.10.29 0 0 1549

Sziasztok

 

Segítséget szeretnék kérni tömgkályhaépittésén gondolkodom olyan kályhatulajdonosok véleményére lennék kíváncsi hogy tömegkályha megépítése előtti fűtés számla összege menyi volt ill. kályhával ezt menyire sikerült leszorítatni.

 

Köszönöm

sancibácsi Creative Commons License 2010.10.29 0 0 1548
Jó a nagyméretű is! Különösen ha jó állapotú: összeütöd, és pengő; nem pedig repedtfazék hangja van!
stukov1 Creative Commons License 2010.10.29 0 0 1547

Helo! Nagyon szép a kályha, ez már valami külső burkolat rajta, vagy ilyen mag a tégla?

Meg tudod mondan ia méreteit? Milyen a falvastagsága?

 

Nekünk több raklapnyi régifajta nagyméretű téglánk van (30x15x6,5cm!)

Ez 15cm-es falvastagságot eredményezne! Az jó? Vagy kéne rendes kisméretű tégla? (25x12x6cm?)

Előzmény: dpek (1543)
sancibácsi Creative Commons License 2010.10.29 0 0 1546
Mint írtam, nem a hátfal fűti (ill az is az előszobát:-)
Ez a hőmérséklet 2 begyújtás után (nincs hideg 8-10 kg) volt mérhető, és nem a hátfal mögött, ne feledd, hanem a szigeteletlen csövön 7 méterre!
Előzmény: dpek (1544)
HegyenVolgyon Creative Commons License 2010.10.28 0 0 1545
Szép a tiéd is, de nekem az a Vackoré tetszik a legjobban. Mondjuk mások a fényviszonyok.
Előzmény: dpek (1543)
dpek Creative Commons License 2010.10.28 0 0 1544
A légfűtésnél kicsit alacsonynak találom a 35-40 fokot.
NEkem 10kilónál is 70-80 fokos a levegő amit nyom, ventivel is 50-60.
tavaly, 15-20 kilónál kiolvadt a ma. szellőző rács.
120-130 fok jött belőle.
Még le sem ég a tűz de már tolja.
Nekem a mag hátulja fűti direktbe a szobát, nem tudom nálad hogy van megoldva.
Amúgy én még csak most kezdek áttérni a napi begyújtásra, mert eddig 2-3 naponta kellett csak 10-15 kilóval. folyamatosan 23-24 fok van bent.
Előzmény: sancibácsi (1541)
dpek Creative Commons License 2010.10.28 0 0 1543
szerintem sem érv. Pusztán izlés dolga.
Amúgy az első kép vackor műve, arról vettem a mintát.
Az enyém ez.
Előzmény: HegyenVolgyon (1529)
sancibácsi Creative Commons License 2010.10.27 0 0 1542
Mondjuk az árak nekem semmit nem mondanak, mert rubelben vannak. Ha jól látom 700.-900.000 a dob, ehhez még másik 350-900.000 a külső burok. És még plussz a meló?
De azok a gerenda házak nagyon jól néznek ki!
Miért nem kuznyecov féle téglakályhával épülnek, vagy ez a cég csak ezt forg-a? Vagy ezek csak szauna fűtők?
Előzmény: fakeco (1533)
sancibácsi Creative Commons License 2010.10.27 0 0 1541
És egy kicsit más! Talán érdekel valakit.
A saját kályhámmal kapcsolatban ígértem tavaly, ill. az előző fűtési szezon végén, hogy írok tapasztalatokat.
A lényeg, emlékeztetőnek:A kályha a nappaliban áll, azt fűti (30 m2)+ hátfala előszobát (8m2), valamint egy külön légfűtő járat került benne kialakításra. Azzal a céllal, hogy két hálóra, ami2+5,5=>7,5 m-re vannak, egy közlekedő végén, arra légfűtéssel rásegítsen. A probléma tavaly az volt, hogy mire a légtech.-s rész elkézsült, legalábbis a kályhára rácsatlakozott, és a folyosó feléig elkészült véget ért a fűt-i szezon. Most sokat voltam távol, de múlt pénteken hazajöttem, és szombat vasárnap felfűtöttem a kályhát! Hétfőn mértem a kijövő levegőt és meglepődtem: 37,8 C.Bekapcsoltam a ventit és felment 39-re! Tegnap kedden reggel 37,2-ről az esti begyújtásig 33 ra csökkent le, úgy hogy egész nap nyomta a venti.
A venti egyébként hideg oldalról dolgozik, és nem foglalja el a keresztmetszetnek csak 30 %-át, nélküle is kell működni, gravitációs úton (csak talán jobban lehűl addig??).tegnap kevés fával gyújtottam be, mert a nappaliba majd 25 C volt. Ma még nem tüzeltem. A nappali 22,5 C most este, a konv. járaton pedig 31,2 C.
További tesztelés folyamatban, és hát a nagy hideg még előttünk van. De meglepően jónak találom az eredményt, írok később is természetesen.
sancibácsi Creative Commons License 2010.10.27 0 0 1540
Te forgalmazod?
Előzmény: fakeco (1533)
sancibácsi Creative Commons License 2010.10.27 0 0 1539
Légfűtő kályhák, orosz szauna kályhák, ha jól látom:-))
Előzmény: HegyenVolgyon (1535)
szijozsi Creative Commons License 2010.10.27 0 0 1538
Megyek-ha megtalálom:)
Előzmény: HegyenVolgyon (1537)
HegyenVolgyon Creative Commons License 2010.10.27 0 0 1537
Gyere át a kandallós topikba!
Előzmény: szijozsi (1536)
szijozsi Creative Commons License 2010.10.27 0 0 1536
Hali!

Skacok, van egy sima olcsó, mobil kandallóm.
Megpróbáltam téglával körbe rakni hogy lassabban hűljön le ha éjjel abbahagyom a fűtést, de kiderült: már a második téglasor sem melegszik át a fűtés hatására.
Igaz, elég hitvány, nyers fám van pillanatnyilag.
Gyakorlatilag mit lehet tenni, nem csak azt csinálom hogy leárnyékolom a hősugárzó helyeket a téglával, és csak rontok rajta?
HegyenVolgyon Creative Commons License 2010.10.26 0 0 1535
De mi ez egyáltalán?
Előzmény: sancibácsi (1534)
sancibácsi Creative Commons License 2010.10.26 0 0 1534
Nézem, nézem; nem semmi! :-))
Előzmény: fakeco (1533)
fakeco Creative Commons License 2010.10.26 0 0 1533

Sancibacsi

 

    Figyelmedbe ajallanam  ezt.

 

 

 

      www.mironoff.com

sancibácsi Creative Commons License 2010.10.26 0 0 1532
A felvetésed végül nem igazán értem: vagyis nem értem mit nem értesz:-))
Én is elolvastam a cikket, és nagyon jónak tartom. Már a megírását is eleve, hogy nem csak 'fényezik' a tömegkályhát, és boldog-boldogtalannak ajánlják ugyanazt a dán tipusú kályhát, mivel az nem mindenkinek jó: kandallóból kérdezem én miért van tucatnyi, csak egy gyár gyártmány kinálatában? Mert többféle igényre más-más termék a jó választás.
Nos:"mert ez idézett linkben a problémák említésénél néhány egzaktul megfogalmazott konkrét probléma felvetése történik, mintegy ellenjavallatként, nem pedig az amit írtál." ezt nem értem. Én ott minden egzakt problémára egzakt választ/alternatívát olvasok.
Pl:
-hétvégi ház/néha gyújtanak be?=>platnival kiegészülő orosz kályha.
-kicsi kémény a dánnak=>harang kályha.
-nagy légtér, kicsi a dán? (ezen a fórumon már régen feljön)=>megfelelő méretű dupla harang rendszerű...
Ezért írtam én a helyszíni adoptálás fontosságát!
A 8-12 kg fa pedig csak a Helbro álltal épített/tanított álltalunk 'dán-tipusú'-nak nevezett kályhára vonatkozik. Adott a tűztér-külső... méret. Erre igaz (egy begyújtásnál) a 8-12 kg. Fűtő teljesítmény kb:2-2,5 kw. A Csernov féle brutál méretű (7-8) kw olvashattad 20 kg. Valóban nagyobb kályhához több tüzelő: de hogyan várhatnánk el a kimeneti leadott hőteljesítményt beletett tüzelő nélkül?
A probléma abban van, ha túl nagy/szigeteletlen helyiségbe, hétvégi házba beteszünk egy dán kályhát, egyetlen kizárólagos fűtésnek! Mivel a házban hideg van, a tulaj pedig nem szeret fázni:-(( ezért begyújt. Eddig OK. Mivel a 2 kw-os fűtő felület nem tud kimeneti oldalon 4-et, ezért ha leégett a felülről meggyújtott adag tesz, és tesz rá! (így fűtik 'szét' a csempekályhát is). De mivel a külső hőleadó felület irreálisan kicsi, ezért indokolatlanúl sok fát kell eltüzelni benne, ez pedig már nem gazdaságos. A másik esetnél pedig hideg a 150 samottból álló mag! Karácsonykor a nyaralóba leruccan a családdal doktorbácsi. A ház hideg! gondolja begyújt az álltala legkorszerűbbnek hitt (az is! csak nem neki-nem oda) Dán tömeg kályhába. Beteszi a 15 kg fát, a tűz leég, de ez a 2 tonnás kályhánál csak annyit ért, hogy: a samott mag felmelegedett, de a külső éppen hogy nem hideg, csak egy kis langyosodás tapasztalható. Mivel a fűtőképesség függ a külső felület hőmérsékletétől (minél magasabb (nagyobb hő-különbség) annál jobb az áramlás), a langyos kályhályával a szobában hideg marad! Ő is elkezdheti pakolni a fát a tűzre, de mivel az ELLENÁRAMÚ KÁLYHÁT NEM (csak) a füstgázok, hanem a magas hőmérsékletű mag melegíti fel a tűz leégése után=>ezért gazdaságtalanná válik!
Alternatíva lett volna egy platnis Gazdasszony kályha, vékony falú harang kályha, vagy egy kandalló betét:-((; ezek ugyanis szinte azonnal elkezdik a hőleadást!
Remélem segítettem értelmeznem az ott leírtakat, ha nem csak kérdezz bátran!
Üdv:Sancibácsi.
Előzmény: HegyenVolgyon (1530)
sancibácsi Creative Commons License 2010.10.26 0 0 1531
Igen, gyönyörűek, és főleg Kanada, Usa a lelőhelyük:-)) van is itt vagy két kép, nekem nagyon tetszenek a görgeteg kövek!
Bár nem jártam ott, de tudtommal Kanadában óriási távolságok vannak, nincs vezetékes gáz mint nálunk többnyire, ezért vannak ilyen monstrumok, amik nagy területet befűtenek (fával), és legfeljebb villamos kiegészítő fűtéssel párosúlnak. Azért ezekről valóban tudni kell, hogy álltalában a külső falvastagság kb 20 cm! Nagy a hőtehetetlenségük, és októberben elkezdik fűteni, és márciusig adják neki:-))
Egy ilyen kályhában ha két hétre elmennek decemberben, egy begyújtás 'elvész'. Csak a kályhát melegíti, a házat alig!
Előzmény: HegyenVolgyon (1530)
HegyenVolgyon Creative Commons License 2010.10.26 0 0 1530
Na, szeritem meg ezek a kerámia műcsodák a furák. Ilyenek ezek a pofonok. Viszont néha remek képeket látni terméskővel burkolt fél-szoba méretű masonry-heaterekről, gerendaházban, jellemzően amerikai területekről, ha jól gondolom.


"A másik félreértett témakör pedig pont ezen kályhák építőjétől citált: PROBLÉMÁK köre.
Szerintem Ti (M M-vel, ....) nem figyelmesen olvastátok végig. Az idézett cikk pontosan arról szól, hogy a tömegkályhák speciális kialakításából származó problémákat, hogyan, miként LEHET ORVOSOLNI! "

Azért érdekes amit írsz, mert ez idézett linkben a problémák említésénél néhány egzaktul megfogalmazott konkrét probléma felvetése történik, mintegy ellenjavallatként, nem pedig az amit írtál.

A másik, amit nem igazán értek, hogy ugyanebben a cikkben írnak a szerzők arról, hogy ezek a kályhák pontosan 8-12 (ha jól emlékszem) kg fával üzemelnek jól, ha ennél többel próbálkozik a gazda, akkor jelentős hatásfokromlás következik be, ebből pedig fakad a csalódás.
Namost te meg itt ismételgeted a méretezést, hogy adott hőigényhez adott kályha.
Számomra is ez utóbbi a logikus, végülis egyértelmű, de akkor hogy gondolhatja a cikkszerző?
Nyilván egy ilyen kicsi kályha mint itt alul kevesebb fával üzemel jól, mint egy olyan amerikai 4m x 3m-es monstrum, nem?
Előzmény: sancibácsi (1527)
HegyenVolgyon Creative Commons License 2010.10.26 0 0 1529
Így van, jobban illeszkedik, attól még nekem a másik jobban tetszik. Jajj, csak nem a tiéd az alsó? :-) A felső, ha jól emlékszem Dpek-é.
Amúgy csak a tanulságosságot nem értettem Sanyooo hsz.-ában, azért kérdeztem be, nem kenyerem (sajnos) a tömegkályha. Csak ezt a krematórium dolgot nem értem. Ennyi erővel lehet téglaégető, vagy kenyérsütő kemence is. Nem gondolom, hoy egy krematórium így néz ki. A natúr tégla vagy tetszik valakinek, vagy nem, de hogy azért nem, mert krematórium...?
Szóval szvsz. ez nem érv a tömegkályha ellen.
Előzmény: sancibácsi (1528)
sancibácsi Creative Commons License 2010.10.26 0 0 1528
Az ízlések és a pofonok régen tudjuk hogy nem egyformák (nekem például apukám nagyobbat tudott adni mint anyukám):-))
A második (középső) rusztikusabb felületű az igaz, viszont jobban illeszkedik a hajópadlóhoz, a bútorokhoz ha jobban megnézed. A felső (csá pista!) egy új házban, más berendezéssel...
Szóval a pofonok ugye.
Előzmény: HegyenVolgyon (1526)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!