Keresés

Részletes keresés

naox Creative Commons License 2011.08.31 0 0 1699

"nem túl kockázatos és garantált hozamú befektetésekkel?"

ha nem kockázatos, és "garantált" a hozam, akkor az államkötvény, valami normális országé (esetleg bef-i alap, konzervatív portfolio), 1-1.5% reálhozam max. Ha nem vállalsz kockázatot, akkor nagyon minimális hozamot tudsz elérni. 

Ha elfogadod, hogy dolgozni kell a portf. managementtel, akkor a kvázi biztonságos sávot valahol 10-15%   éves hozamnál hagyod el.

A válasz tehát 50-300M

Saját vélemény, hogy 100M alatt a legértelmesebb dolog, ha keresel magyar vállalkozást (esetleg többet), ahova beszállhatsz tőkével. Itt reálisan fel tudod mérni a kockázatokat, ismered a jogi/gazdasági környezetet amiben a cég működik, reálisan fel tudod mérni a lehetőségeket, etc. Minden szálat kézben tartasz, nem a FEDben (vagy a fehérházi gyakornokok orális aktivitásán) dől el a vagyonod sorsa. Rengetegen keresnek befektetőt, ha találsz tisztességes, normális partnert (ami nem lehetetlen), akkor hosszú távon, kevés munkával termel jövedelemt a tőkéd. Ja, és embereknek adsz munkát, ami nagyon jó érzés.

Előzmény: Job Less (1687)
balacy Creative Commons License 2011.08.31 0 0 1698

Topik elejet ha megnezed, kiderul, hogy a lufikialtok es egyeb veszmadarak mar akkor is itt voltak. 2008-ban. Akkor se volt igazuk :P

 

És milyen böszkék lesznek, hogyha 2500-ról leesik az árfolyam 2000-re, hogy ők előre megmondták, hogy luuufffiii! :)

Előzmény: V.4_BlackVoid (1689)
balacy Creative Commons License 2011.08.31 0 0 1697

Be fog zuhanni, ugyanúgy, mint a 80as évek elején.

 

Igen, ezt mindenki tudja. És? A világ ilyen, van fel és le.:)

 

Én személy szerint nagyon várom, hogy jóóól beszakadjon.

 

 

Előzmény: uhu20 (1681)
balacy Creative Commons License 2011.08.31 0 0 1696

Diverzifikálás az akkor jó ha nagyon sok pénzed van.

 

Én úgy gondolom, hogy a diverzifikálás mindig jó dolog, akár pár százezerről akár sok száz millióról van szó.

 

Lehet, hogy így soha nem leszek nagyon gazdag, de akármelyik zuhan be, akkor sem lesz nagy csődben részem.

 

 

Előzmény: V.4_BlackVoid (1676)
balacy Creative Commons License 2011.08.31 0 0 1695

Amit irtam: nem tetszik. Az érme szebb.

 

Előzmény: napsutott (1678)
V.4_BlackVoid Creative Commons License 2011.08.30 0 0 1694
tamas1000 Creative Commons License 2011.08.30 0 0 1693

azé a havi 500 ropi nem semmi :)))))))

 

lehet ebből kéne lefaragni....

Előzmény: Job Less (1687)
V.4_BlackVoid Creative Commons License 2011.08.30 0 0 1692

"5 even belul az aranyrol is valtani kell majd." - most ez latszik, ha a korulmenyek valtoznak, akkor a velemnyem is fog ;)

Előzmény: V.4_BlackVoid (1690)
V.4_BlackVoid Creative Commons License 2011.08.30 0 0 1691

Kezd evvel:

Robert Kiyosaki: Rich Dad, Poor Dad.

 

Angoltudas (de legalabb mas idegen nyelv) nelkul a szukseges tudast nehez lesz megszerezni. Ha csak a magyar nyelv megy - azt nezd, hogy mennyi ingatlan + termofold kell (ha henyelni akarsz nyilvan berbeadva), hogy meglegyen a szukseges jovedelem. De azert ebbe is kell idot es energiat fektetni, hogy nehogy butasagot vegyel.

Előzmény: V.4_BlackVoid (1689)
V.4_BlackVoid Creative Commons License 2011.08.30 0 0 1690

Pontosan ugy, ahogy a reszvenyek evagy ingatlanok vagy barmi mas. Minden befektetesnek megvan a maga 10-15-20 eve. Utana meg 10-15-20 evig pocsek ugyanaz.

 

5 even belul az aranyrol is valtani kell majd. De nem most! Most jon a java.

Előzmény: uhu20 (1688)
V.4_BlackVoid Creative Commons License 2011.08.30 0 0 1689

50M minimum. Avval adozas utan 12% + inflaciot kell minimum elerni, ami nem lehetetlen. De a bankban lekotes ehhez keves, ott megeszi az inflacio a penzedet. Az inflaciot a sajat fogyasztasi kosaraddal kell szamolni, nem a kormanyok szamaival.

 

Jelen vilaggazdasagi kornyezetben egyebkent a fenti is nehez. Kiveve persze ha aranyat veszel :D

 

Topik elejet ha megnezed, kiderul, hogy a lufikialtok es egyeb veszmadarak mar akkor is itt voltak. 2008-ban. Akkor se volt igazuk :P

Előzmény: Job Less (1687)
uhu20 Creative Commons License 2011.08.30 0 0 1688

Én csak arra utaltam, hogy az a mostanában divatos elképzelés, hogy az arany folyamatosan milyen stabil és jó hozamú befektetés, tényszerűen nem igaz. Pontosabban: vannak jó, kevésbé jó és kifejezetetten rossz időszakai.

Előzmény: tamas1000 (1685)
Job Less Creative Commons License 2011.08.30 0 0 1687

Sziasztok! Eddig csak olvasgattam, de a lenti hsz kapcsán fel is merült egy kérdésem:

 

A családi költsévetésünkhöz legalább 6 milla/év kell. Mekkor tőkéből lehet ezt kigazdálkodni, nem túl kockázatos és garantált hozamú befektetésekkel? Ne értsetek félre, betéti kamatokat én is ki tudom számolni, de ez csak elmélet és csak egy lehetőség. Gakorlatban mennyiből lehet ezt kihozni, és milyen lehetősgek vannak pénzügyi téren? Segítséget megköszönöm!

V.4_BlackVoid Creative Commons License 2011.08.30 0 0 1686

Amikor csupan a befekteteseid eltartanak az mar nagy penz.

 

10M alatt mindenkepp kis penz.

Előzmény: napsutott (1680)
tamas1000 Creative Commons License 2011.08.30 0 0 1685

hát akkor ne vegyél aranyat.

 

de nem is értem mit keresel itt a "Befektetés aranyba" topikban?  :)

 

persze ellensúlynak is kell lenni.

 

 

nekem van kis aranyam meg ezüstöm, de inkább amolyan madmax esetre, nem spekulációs célra...

 

nagy mennyiséget én se mernék venni mostmár.

Előzmény: uhu20 (1684)
uhu20 Creative Commons License 2011.08.30 0 0 1684

Ingatlan-lufi: az ezredforduló utáni USA (spanyol, ír...), 2007-ig. Nálunk az ezredforduló táján. De volt már máskor is, pl. a floridai a 20as években.

Részvény: erre hagy ne soroljak példákat a történelemből, de mindenki emlékez(het) a dotkomra és a subprime utáni pukkadásra. Kína?

Hitel kapcsán a (sokszor fedezet nélküli) nagyon alacsony kamatokra utaltam.

Előzmény: tamas1000 (1682)
Pénzméker Creative Commons License 2011.08.30 0 0 1683

"Usa szarban van, európa szarban van" - ráadásul, megy az egymásra szardobálás is, de jellemzően az usa részéről.

 

Amíg meg ez van, az arany halad felfelé...

tamas1000 Creative Commons License 2011.08.30 0 0 1682

"sok lufi (ingatlan, hitel, részvény)"

 

má bocs, de ez a mondatrész kicsit nem értelmes.

 

milyen "hitel-lufiról" beszélsz?

 

 

az ingatlan nem igazán lufi, nem is volt az, az árak mérséklődtek, de jellemzően a korrekció mértéke 10-40 %, 40 %-os esés felett inkább csak speciális ingatlanok vannak.

Mo-ról beszélek persze.

 

szerintem ilyen mértékű korrekció nem nevezhető igazán lufinak.

 

 

arany esetében pedig visszaesés lehet, volt pár napja komoly korrekció, de már sokat visszanyert megint az árfolyam.

 

Usa szarban van, európa szarban van, Mo-ról ne is beszéljünk....

 

 

 

 

 

 

Előzmény: uhu20 (1681)
uhu20 Creative Commons License 2011.08.30 0 0 1681

Be fog zuhanni, ugyanúgy, mint a 80as évek elején. Azaz lesznek, akik nagyon rosszul járnak. Érdekes, hogy a sok lufi (ingatlan, hitel, részvény) után kevesekben merül fel, hogy az arany is képes az esésre.

 

Azaz a kockázatok szerintem óriásiak, persze mehet szerintem is még egy jó darabig - ki tudja meddig....

Előzmény: balacy (1674)
napsutott Creative Commons License 2011.08.30 0 0 1680

Kérdés, ki mit tekint kis pénznek? 1 milliót? 10 milliót? 20-at? 50-et? 100-at?

 

Előzmény: V.4_BlackVoid (1676)
napsutott Creative Commons License 2011.08.30 0 0 1679

Utólag tudjuk, mit kellett volna csinálni akkor, de ez mindig könnyebb, mint előre kitalálni.

Előzmény: Törölt nick (1675)
napsutott Creative Commons License 2011.08.30 0 0 1678

A tömbbel mi a baj? Nem elég kerek? :)

Előzmény: balacy (1674)
V.4_BlackVoid Creative Commons License 2011.08.30 0 0 1677
V.4_BlackVoid Creative Commons License 2011.08.30 0 0 1676

Diverzifikálás az akkor jó ha nagyon sok pénzed van. Ha sokfelé van a pénzed jó eséllyel az egyik befektetés annyit megy föl, mint amennyit a többi le. Sőt a jelen környezetben többet fogsz veszteni ingatlanon és részvényen mint amennyit nyersz aranyon.

Tehát egy kis megtakarítás diverzifikálással kicsi is marad. Kis pénzzel muszáj valamennyi kockázatot vállalni.

 

"Be right and sit tight" - ahogy az angol mondja.

 

Ami a világban történik az alapján: 25-90% nemesfém (lakóingatlanon kívül). Ezen belül 50-50% arany és ezüst. A másik jó befektetés most a termőföld és esetleg egyes részvényszektorok  - majd az ősz után, mert most nagy szívás lesz a tőzsdéken hamarosan. Az arany meg megy 2000 fölé.

Előzmény: balacy (1674)
Törölt nick Creative Commons License 2011.08.30 0 0 1675

Nekem sem jelentős az "aranykészletem", de egyre inkább azon gondolkozom, változtatni kellene ezen. Még akkor is, ha az értéke csökken, mert a lényege az, hogy bármilyen helyzetben eszközt képezzen, ami eladható/cserélhető. Gondolom egy nagyobb pénzpiaci összeomlás esetén ez is vesztene az értékéből és csak kisebb földet kapnék érte, mint most, de kapnék. Az is megeshet, más nyersanyag, vagy részvény, vagy deviza jobban teljesít, de valószínű, hogy az arany nem azok között lesz, melyek teljesen elértéktelenednek. Több ezer éve érték az arany, pedig változtak az idők, változtak a piacok, a kereskedelem, lehetne sorolni mi mindent látott már ez a fém. Egy valami viszont nem változott, az emberi pszichológia. Eltelt több ezer év, de az ember legfontosabb ösztönei, a félelem, a kapzsiság, és a biztonság érzése örök maradt. Valahogy úgy alakult az emberiség történelmében, az arany jelenti a biztonságot, amit azon félelmeink hívnak elő, mi lesz, ha holnap nem tudunk mit enni. Hogy ezt elkerüljük, megteszünk mindent, amivel biztosíthatjuk a jövőnket. Mostanában kérdeztem idős embereket, hogy vélekednek az aranyról. Nagyanyáiktól tanulták ezek az emberek, hogy a háború alatt szinte csak ebből tudtak élelmet szerezni. Háziasszony nagyanyám kár nem vett pár tömböt leánykorában:) 

 

Előzmény: napsutott (1667)
balacy Creative Commons License 2011.08.30 0 0 1674

Nekem nem titok, az összvagyonom 5%-a van aranyban, kis cimletű érmében. A tömb nem tetszik.

 

Csak érdekességképp jegyzem meg, hogy ami aranyban van, az olyan pénzből van, amit arany certikkel vagy arany spottal kerestem. Ez nálam babona, hogy csak és kizárólag abból fektetek be aranyba, amit ezekkel kerestem.

 

5-10% fölé menni szerintem nem szabad az arannyal, jobb ha itt is a diverzifikálást választja az ember.

Előzmény: napsutott (1667)
naox Creative Commons License 2011.08.30 0 0 1673

pl. azért, mert nálunk csak névre szóló számlával lehet aranyat értékesíteni, és sokan nem akarják az apeh orrára kötni, hogy aranyat vesznek.

 

Előzmény: Pénzméker (1672)
Pénzméker Creative Commons License 2011.08.30 0 0 1672

Az oszták bankügyintézők meg azon röhögnek, hogy vásárolják fel a magyarok az aranyat. Szerintük, az osztrákok jellemzően nem veszik.

Az hogy itthon nincs, én is tapasztaltam, de okos hatóságok miatt miért vennék ausztriába az aranyat?

Előzmény: naox (1670)
naox Creative Commons License 2011.08.30 0 0 1671

nem tudnak száll. határidőt mondani.

Előzmény: Pénzméker (1669)
naox Creative Commons License 2011.08.30 0 0 1670

nem cáfoltam. Nem tudok itthon komoly kisker forgalmat (10+ milliárd huf/év) bonyolító cégről, még a báv is jóval alatta van. Így a magyar cégek a gyártóknál nem kerülnek kiemelt pozícióba, heti pár kilós forgalmak a szokásosak.Így az sem meglepő, ha hiány esetén nem nagyon törődnek velünk. Nem vagyunk tétel, az egész ország nem az.

Itthon befektetési céllal eleve inkább éxert vesznek az emberek. Tehát a magyar piac arany-befektetési szokásairól nem érdemes a bef-i termékek eladási statisztikái alapján messzemenő következtetést levonni. (pláne, mivel az okos hatóságainkank hála mindenki inkább ausztriában vásárol/ad el.)

 

Előzmény: V.4_BlackVoid (1668)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!