Keresés

Részletes keresés

DennisVT Creative Commons License 2011.05.24 0 0 60166

Barca drukkerként (először is bocs h idetolakodom:)) nem vitatom h VDS a jobb kapus, de azért nem az a zongorázható különbség, de jobb.

Bocs, de Evrát semmivel nem tartom jobbnak Abidalnál, sőt... Az egyetlen ami az előbbi mellett szólhat az Abidal műtétja és kihagyása. Ha mindketten fittek és formában vannak Abidalt jobbnak tartom, de szintén nem a zongorázható különbség. A belső védők helyzete sztem egy picit csalóka, összességében tényleg erősebbnek tűnik a MU-é, de egyénileg Vidicet pl nem érzem jobbnak Piquénél, és a másik párosban is mások az erősségek, gyengeségek, necces dolog egy fél pont előnyt adnék a MUnak ezek a duplaposzton.

Középpályán a Busi Carricket én egyenlőnek érzem sztem előbbi a tehetségesebb játékos, de egyben felelőtlenebb is, több a hiba, és a rutin is inkább Carrické...

A többiben egyetértek Everreddel...

red-devil Creative Commons License 2011.05.24 0 0 60165

Nos, aki ismer, az most tudja mi fog következni, aki nem, annak javaslom az övek bekötését...

 

Megnéztem az elmúlt 10 év statisztikáit, és a spanyol középcsapat, mint kifejezés viccesnek hat. Megnéztem az elmúlt 10 évet a BLben, és beza ha hiszed ha nem, szám szerint több angol csapat szerepelt, mint spanyol, ráadásul a spanyoloknál a 2 nagyot leszámítva a másik 3 (Depor, Villarreal, Valencia) 1-1 értékelhető eredményt tud csak felmutatni (ami alapján tényleg lehetne őket nagyoknak, vagy legalábbis nagyobbacskáknak nevezni), de nézzük a számokat :

 

Real  - 2004 negyeddöntő, 2001, 2003, 2011 elődöntő, 2002 győzelem

Barcelona - 2003 negyeddöntő, 2002, 2008, 2010 elődöntő, 2006, 2009*** győzelem, 2011 döntő

Valencia - 2003, 2007 negyeddöntő, 2001 döntő

Deportivo - 2001 negyeddöntő, 2004 elődöntő

Villarreal - 2009 negyeddöntő, 2006 elődöntő

 

Manchester United - 2001, 2003, 2010 negyeddöntő, 2002, 2007 elődöntő, 2009, 2011 döntő, 2008 győzelem

Chelsea - 2011 negyeddöntő, 2004, 2005, 2007, 2009 elődöntő, 2008 döntő

Liverpool - 2002, 2009 negyeddöntő, 2008 elődöntő, 2007 döntő, 2005 győzelem

Arsenal - 2004, 2008, 2010 negyeddöntő, 2009 elődöntő, 2006 döntő

Leeds - 2001 elődöntő

Spurs - 2011 negyeddöntő

 

már szerintem elsőre is érzékelhető, hogy feltűnően tömöttebbek az angol csapatoknál lévő sorok, de összesítsünk :

 

győzelem : 2 angol vs 3 spanyol *****

döntő : 6 angol vs 4 spanyol

elődöntő : 16 angol vs 13 spanyol

negyeddöntő : 26 angol vs 19 spanyol

 

Konklúzió : bárhonnan nézzük, az angol csapatok összességében eredményesebbek az elmúlt 10 évben az elsőszámú kupában(csillagokat kéretik figyelembe venni, nálam az egy megvásárolt BL cím, nem megnyert). Továbbá 2005-ben a legjobb 8 közé nem tudott bejutni spanyol csapat. A másodszámú kupában ugyan jobbak a spanyolok, de azért egy bajnokság színvonalát inkább lehet egy BL alapján, mint egy EL alapján megítélni, ráadásul a spanyoloknál az elmúlt 10 évben 15 csapatból csak 5 tudott többször is bejutni, míg az angoloknál ez 9-ből 5, tehát a spanyol csapatokra nem igazán jellemző a konzisztencia - ezáltal hadd ne vegyem komolyan az általad komolynak említett spanyol középcsapatokat.

 

De ha gondolod megnézhetjük a vicces idei 21-pontos tabellaszétszakadást, vagy hogy az elmúlt pár évben mennyire szakadt ketté a tabella a spanyoloknál, és mennyire a PLben. úgyhogy szerintem játszuk azt, hogy te örülsz a Barcadnak és máshol vitatos meg, hogy VDS mennyire leáldozó...de hogy mutassak néhány mozzanatot az elmúlt 1-1,5 hónapból, mert láthatóan neked ez a sok spanyol középcsapat nézése közben kimaradt, íme néhány VDS féle leáldozás :

 

 

Előzmény: holalé (60156)
Szerg Creative Commons License 2011.05.24 0 0 60164

hát dehogynem lehet.Van Der Saar a világ legjobb kapusa és pont.

 

innentől kezdve pedig Valdes lehet akármilyen jó kapus.Nem is tudom,hogyan lehet komoly arccal összehasonlítani a kettőt

 

 

a kapott gólokhoz meg annyit,hogy talán azt is érdemes lenne megnézni,hogy kinek hány kapuralövésből jött össze,lehet egy tipped h kinek kellett többet védenie

Előzmény: holalé (60156)
MagicBoy Creative Commons License 2011.05.24 -1 0 60163

Köszönöm a reakcióitokat.

 

Az összehasonlítással lehet vitázni, hiszen más a két csapat játékrendje, ahogy az is tény, ha más embereket rakunk szembe más lesz az eredmény.

 

A lényeg, hogy szombaton győzzön a jobb csapat és ne legyen sérülés.

 

Végül így küldtem el:

Manhester United - FC Barcelona

Manhester United: Van Der Saar – Fabio/Rafael/ O’Shea, Vidic, Ferdinand, Evra – Valencia, Carrick, Fletcher, Park – Rooney – Hernandez

FC Barcelona: Valdés - Alves, Piqué, Puyol, Abidal – Xavi, Busquets, Iniesta – Messi - Pedro, Villa

Azt a kezdőt vettem figyelembe, ahogy szerintem fölállhatnak a csapatok.
Ahogy látod a jobbhátvéd helye bizonytalan a Manchester Unitednél.

Megpróbálom 4-4-2-nek venni (bár egyik csapat se azt játszik), hogy össze lehessen hasonlítani.

Összehasonlítás:
Kapus: Van Der Saar – Valdés: Edwin a világ egyik legjobb kapusa, míg Valdes csak símán jó kapus. 1-0
Jobbhátvéd: Fabio/Rafael/ O’Shea – Alves: Itt bárki is játszik majd a Manchester Unitednél annál jobb Alves. 1-1
Jobboldali Középhátvéd: Vidic – Piqué: Piqué volt a Manchester United játékosa, de nem váltotta be a hozzá fűzött reményeket és bár azóta soka fejlődött, de Szerbminátor jobb nála. 2-1
Baloldali Középhátvéd: Ferdinand – Puyol: Mindketten posztjuk legjobbjai, de Puyol könnyebben átjátszható levegőben, mint Ferdinand. 3-1
Balhátvéd: Evra – Abidal: Evra klasszis, míg Abidal csak jó játékos. 4-1
Jobboldali Középpályás: Valencia - Xavi: Valenciaának jót tett az a sérülés, amiből nem sokan épülnek föl, hisz azóta még jobb lett, de Xavi a világ egyik legjobbja. 4-2
Jobközéppályás: Fletcher – Busquets: Fletcher formába lendült a sérülése után és jobb játékos, mint Busquets még a Barcások szerint is. 5-2
Balközéppályás: Carrick  - Messi: Messi a világ legjobbjai között van a posztján. 5-3
Baloldali Középpályás: Park – Iniesta: Iniesta a világ egyik legjobbja. 5-4
Jobboldali Támadó: Rooney – Pedro: Rooney a szezon végére megtalálta önmagát, míg Pedronak még sokat kell tanulnia erről a játékról. 6-4
Baloldali Csatár: Hernandez – Villa: Hernandeznek nagyon jó szezonja van, de Villa Rutinos sokoldalú támadó, aki jelenleg még jobb Hernandeznél. 6-5

A Barcelonának nincsenek igazi szélsői, hanem a szélsőhátvédek szoktak felfutni.
Mondjuk a játékstílusukhoz nem is kellenek szélsők.
A Barcelona fogja többet birtokolni a labdát (erre épül a játékuk), de azért lesz a pályán a Carrick, Fletcher páros, hogy nehezebben játsszák át a középpályát. A védelmünk és a kapusunk a világ legjobbjai között van, de a középpályájuk egyértelműen jobb, míg a két támadósor kb. egyforma erejű.
Nagy meccs lesz két nagyon jó csapat között.
A végeredmény megjósolhatatlan, de mivel a football lelke a középpálya így a Barcelona egy kicsit esélyesebb sajnos.
Az dönthet, hogy ki rúgja az első gólt.

For-dzsi Creative Commons License 2011.05.24 0 0 60162

Mikor felmerült, hogy Valdes el akar igazolni, erősen szurkolt minden jó érzésű United szimpatizáns, hogy maradjon csak ott, nehogy véletlenül Manchesterben kössön ki. Nekik biztosan ő az isten, de VdS jobb. Ez nem lehet vita tárgya.

Előzmény: Everred (60157)
holalé Creative Commons License 2011.05.24 0 0 60161


lehet, h így lesz.

de persze lehet, hogy messi 3 kötényt ad neki, amiből 3 gól lesz.

majd meglátjuk.
Előzmény: Törölt nick (60160)
Törölt nick Creative Commons License 2011.05.24 0 0 60160

Élete utolsó tétmeccse lesz. Ráadásul egy bajnoki cím utáni BL döntő. Én hiszek abban, hogy felteszi pályafutására a koronát és fantasztikusan véd majd. Ja és természetesen a serleget is a magasba emeli a meccs végén, ami rendes játékidő 4:4-es döntetlenjén követően, VDS két kifogott büntetőjének köszönhetően lesz a miénk :)))

Előzmény: Everred (60159)
Everred Creative Commons License 2011.05.24 0 0 60159

mondjuk ezek után garantálható, hogy egy akkora potyát fog beszedni, mint annak a rendje. 

Előzmény: Törölt nick (60158)
Törölt nick Creative Commons License 2011.05.24 0 0 60158

Nem azt mondtuk, hogy VDS-é a jövő, hanem azt, hogy jelenleg jobb kapus, mint Valdes és ez azt gondolom megállja a helyét. Az hogy VDS egyre öregebb lesz azért szombatig csak nem lesz annyira befolyásoló tényező :)))

Előzmény: holalé (60156)
Everred Creative Commons License 2011.05.24 0 0 60157

imádom a Barca-drukkereket.

 

Mindenki elismeri, hogy övék a világ legjobb csapata, mindenki lehidal Xavitól, Messitől, Iniestától.

 

De nem bazmeg, nekik ez nem elég. Nekik az is kell, hogy Victor fucking Valdes is jobb legyen, mint Van der Sar. 

 

Hát elmondom: nem jobb. Semmiben. Edwin tapasztaltabb, egész szezonban élete formájában védett, megbízhatóbb, az egész védelemnek magabiztosságot sugároz. Jelen pillanatban a világ legjobb kapusa, ami durva 40 évesen (meg jelzi azt is, hogy Casillasék visszaestek). 

 

Valdés egy ügyes bravúrkapus, ennyi, de Edwinnél gyengébb. Azzal jönni, hogy melyikük hány gólt kapott, teljes epic fail: nem ugyanabban a csapatban, nem ugyanabban a bajnokságban játszanak. Most mondjam, hogy a BL-ben a United kapta a legkevesebb gólt? Az is pont ilyen lényegtelen statisztika a kapusok kvalitásának megítélésében.

Előzmény: holalé (60149)
holalé Creative Commons License 2011.05.24 0 0 60156

hulladéknak nem nezeném a spanyol ligát, hiszen az elmúlt 10 évben a legtöbb európai kupát a spanyol csapatok nyerték (nem néztem statisztikát, de ha visszagondolok a spanyol középcsapatok szereplésére, ez jut eszembe.)

szombaton úgyis eldől, h ki a jobb, szerintem van der sar-nak leáldozott, bár már sokadik virágzását éli, valdes fiatal és jó formában véd, nem lehet kijelenteni szerintem, hogy a holland jobb kapus lenne.
Előzmény: red-devil (60154)
Jay-X Creative Commons License 2011.05.24 0 0 60155

mondjuk az hogy Primera az kétcsapatos bajnokság a PL meg 18

 

Valdesnek sokkal több laza meccse van

Előzmény: holalé (60149)
red-devil Creative Commons License 2011.05.24 0 0 60154

A helyes válasz erre : a spanyol bajnokság egy hulladék, kb 2 csapatból áll, a többi csak statisztának van ott, és ha bármelyik kimegy a pályára a többi csapat összafossa magát, és rögtön az éljük túl taktikát választják. na most ebből kiindulva, így max 2 meccset kell játszania Valdesnek egy évben, míg mondjuk VDSnek 10-12-t. Azért ebből belátható, hogy miért kapott VDS több gólt.

 

Amúgy halványan jelezném, hogy idén 33 bajnokin védett csak. És gondolom ezen hsz-ed alapján a Chelsea elleni BL meccseinket se láttad - pedig látod, ha youtube-on megnéznéd, akkor tudnád, hogy miért mondjuk ezt.

Előzmény: holalé (60150)
Mirrmurr Creative Commons License 2011.05.24 0 0 60153

Nem csak azt vitatom, a posztonkénti összehasonlítás eleve elég komikus, mert hát két különböző taktika, ahhoz különböző emberek, és lehet egy klasszisokkal telepakolt csapatból totál lúzergárda is, bár itt most nem erről van szó. De nekem mindegy, Puyol ott van mindenütt, csak ezt akartam érzékeltetni.

Előzmény: Everred (60147)
red-devil Creative Commons License 2011.05.24 0 0 60152

Azért ne legyünk igazságtalanok, csomó mindenben nyerne Park, pl kinek ferdébb a szeme, ki tud több rizst megenni...

Előzmény: Törölt nick (60145)
Mirrmurr Creative Commons License 2011.05.24 0 0 60151

Na ennyi.

Előzmény: Matt (60148)
holalé Creative Commons License 2011.05.24 0 0 60150

csak azért kérdezem, mert van der saar 38 meccsen kapott 37 gólt (23 nyert meccs - 11 döntetlen - 4 vereség mellett 23 nyert meccs), míg valdes 38 meccsen 21 gólt kapott (30-6-2)
Előzmény: holalé (60149)
holalé Creative Commons License 2011.05.24 0 0 60149


csak kérdeném, hogy szerinted mi dönt van der sar mellet valdessel szemben, aki évek óta a topon van, a holand meg öregsztik azért rendesen...
Előzmény: Everred (60147)
Matt Creative Commons License 2011.05.24 0 0 60148

szombaton nyerünk

Everred Creative Commons License 2011.05.24 0 0 60147

Komolyan, pont a Puyol-Ferdinand összehasonlítást vitatod? Kábé az egyetlen, ahol tényleg egyértelműen jobbak lennénk, ha lenne értelme összehasonlítani őket, de nincs, mert Ferdinandet Piquével kell összevetni, Vidicet meg Puyollal.

 

Van der Sar > Valdes

Fabio < Alves

Vidic > Puyol

Ferdinand > Piqué

Evra > Abidal/Maxwell/Adriano

 

Carrick < Busquets

Giggs (mert szerintem ő fog kezdeni) <<<<< Xavi

Park <<<<<< Iniesta

 

Valencia = Pedro

Rooney < Messi

Hernández > Villa (forma alapján, képességek alapján fordítva)

 

Még ez is necces összehasonlítás, nyilván, mert nem ugyanazok a posztok, nem ugyanaz a felállás (pl. Hernández nem bal oldali támadó, Rooney nem "false nine" lesz, Valencia és Pedro feladata igencsak eltér).

Előzmény: Mirrmurr (60146)
Mirrmurr Creative Commons License 2011.05.24 0 0 60146

Hm, Puyolnak három tüdeje és két szíve van, valamint ha lerúgják az egyik lábszárát, még térden állva is úgy megy, mintha mi sem történt volna. Ferdinand kőkemény, de hamar ki tud esni valami nüansz miatt. Na de mindegy.

Előzmény: MagicBoy (60138)
Törölt nick Creative Commons License 2011.05.24 0 0 60145

Valami hasonló jutott nekem is eszembe.

Parkot én nagyon szeretem, mint játékost, de Iniestanal csak akkor jobb, ha maratonon indítjuk őket :)

Előzmény: C. (60143)
Jay-X Creative Commons License 2011.05.24 0 0 60144

Irigykedsz?

Előzmény: Magnetico (60140)
C. Creative Commons License 2011.05.24 0 0 60143

ezt az értékelést betudom annak hogy elfogult vagy. Park Iniesta:Park jobb, ez vicc,Valencia Xavi:döntetlen ez is.. stb

Előzmény: MagicBoy (60138)
Magnetico Creative Commons License 2011.05.23 0 0 60142

megirigyelte Rooney-t biztos

 

 

Előzmény: giornalista (60141)
giornalista Creative Commons License 2011.05.23 0 0 60141

izgasd a nagyanyádat, valóvilág-buzi. 

Előzmény: Magnetico (60140)
For-dzsi Creative Commons License 2011.05.23 0 0 60139

Szerintem az dönt, hogy ki rúgja az első gólt. :-)

Nagyjából ugyanaz a koreográfia lehet, mint az előző döntőben, azonnal nekikmegyünk. Ha gólt találunk, beállás sündisznóba+kontrák. Ha ők lőnek gólt, akkor eldugják a lasztit.

Akkor van esély, ha fegyelmezetten játszva a passzos játékunk is összeáll, egyébként csak nyomozni fogjuk a játékszert. Az átlagos labdakezelés kevés lesz a törpék ellen.

Előzmény: MagicBoy (60138)
MagicBoy Creative Commons License 2011.05.23 -1 0 60138

Készítettem egy összehasonlítást a BL döntő két csapatának a játékosairól némi esélylatolgatással:

Manhester United: Van Der Saar – Fabio/Rafael/ O’Shea, Vidic, Ferdinand, Evra – Valencia, Carrick, Fletcher, Park – Rooney – Hernandez

FC Barcelona: Valdés - Alves, Piqué, Puyol, Abidal – Xavi, Busquets, Iniesta – Messi - Pedro, Villa

Azt a kezdőt vettem figyelembe, ahogy szerintem fölállhatnak a csapatok.

Ahogy látod a jobbhátvéd helye bizonytalan a Manchester Unitednél.

Megpróbálom 4-4-2-nek venni (bár egyik csapat se azt játszik), hogy össze lehessen hasonlítani.

Összehasonlítás:
Kapus: Van Der Saar – Valdés: Edwin a világ egyik legjobb kapusa, míg Valdes csak símán jó kapus. 1-0
Jobbhátvéd: Fabio/Rafael/ O’Shea – Alves: Itt bárki is játszik majd a Manchester Unitednél annál jobb Alves. (A Fabio/Rafael párosnál csak a rutinja miatt. 1-1
Jobboldali Középhátvéd: Vidic – Piqué: Piqué volt a Manchester United játékosa, de nem váltotta be a hozzá fűzött reményeket és bár azóta soka fejlődött, de Szerbminátor jobb nála. 2-1
Baloldali Középhátvéd: Ferdinand – Puyol: Mindketten posztjuk legjobbjai, de Puyol könnyebben átjátszható levegőben, mint Ferdinand. 3-1
Balhátvéd: Evra – Abidal: Evra klasszis, míg Abidal csak jó játékos. 4-1
Jobboldali Középpályás: Valencia - Xavi: Valenciaának jót tett az a sérülés, amiből nem sokan épülnek föl, hisz azóta még jobb lett, de Xavi is nagyon jó. Így legyen döntetlen. 5-2
Jobközéppályás: Fletcher – Busquets: Fletcher formába lendült a sérülése után és jobb játékos, mint Busquets még a Barcások szerint is. 6-1
Balközéppályás: Carrick  - Messi: Messi a világ legjobbjai között van a posztján. 6-3
Baloldali Középpályás: Park – Iniesta: Park igazi örökmozgó energiabomba, aki kiszámíthatatlanul cselez. 7-2
Jobboldali Támadó: Rooney – Pedro: Rooney a szezon végére megtalálta önmagát, míg Pedronak még sokat kell tanulnia erről a játékról. 8-2
Baloldali Csatár: Hernandez – Villa: Hernandeznek nagyon jó szezonja van, de Villa Rutinos sokoldalú támadó, aki jelenleg még jobb Hernandeznél. 8-4


A Barcelonának nincsenek igazi szélsői, hanem a szélsőhátvédek szoktak felfutni.
Mondjuk a játékstílusukhoz nem is kellenek szélsők.
A Barcelona fogja többet birtokolni a labdát (erre épül a játékuk), de azért lesz a pályán a Carrick, Fletcher páros, hogy nehezebben játsszák át a középpályát. A védelmünk és a kapusunk viszont a világ legjobbjai között van.

Nagy meccs lesz két nagyon jó csapat között.

Amit érzésem szerint a kapusok közti különbség dönthet el a Manchester United javára.



[b]Várom az észrevételeket![/b]

C. Creative Commons License 2011.05.23 0 0 60137

attól mert ott voltak még mehetnek :D

Előzmény: For-dzsi (60134)
Simek_2.0 Creative Commons License 2011.05.23 0 0 60136

Az egyik szemem sir, a masik nevet. orulok, hogy nyertunk, ugyanakkor nagyon sajnaltam a Blackpoolt.

 

Miert nem tudott kiesni inkabb a szutyok Blackburn?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!