Keresés

Részletes keresés

gmkiev Creative Commons License 2011.05.10 0 0 9109

Szerintem, az árajánlat készítő program szorzó táblája lehet a baj fő oka.

Ne búsúlj. Én is csak minden 6-7.-ik ajánlatomat építem meg.

Előzmény: ép-it-ész (9105)
Zoltanuss Creative Commons License 2011.05.10 0 0 9108

 Ezek szerint csak drága voltál  - nem , ha más a feléért is vállalja !!

 Egyébként mit építesz ?

 Tán csak nem kéményfejeket ??

 Egyszerű kőmives munka !!

 kell hozzá : jó - megfelelő tégla, cementes habarcs, szerszám, állvány némi szaktudás és kész.

 Azért az építőiparnak ez egy nagyon pici szelete !!!

Előzmény: ép-it-ész (9105)
int21h Creative Commons License 2011.05.10 0 0 9107

Tipikus, bekéri a közös képviselő az ajánlatot, majd lemásolja Olcsó János ezermester haverjának aki egyébként nem tudna komplett anyagot kitételezve összehozni, és ezt viszik a haver neve alatt a lakógyűlésnek. Olcsó cuccokból összekokecolják, lóvén osztozkodnak, közös képviselő átveszi.

 

Előzmény: ép-it-ész (9105)
Gyurco78 Creative Commons License 2011.05.10 0 0 9106

És ha a csőgyártó fogja a csövét, meg a tégláját, és együtt elküldi az ÉMI-nek??

Előzmény: pjotrkolja (9098)
ép-it-ész Creative Commons License 2011.05.09 0 0 9105

Emlékeztek még mennyit görcsöltem a vacak téglakötésekkel és a fökétüsz-es ügyemmel .

Leadtam az anyagot el is fogadták de valaki pont a feléért elkészíti .Fel akartam robbanni .A pláne az , hogy szinte mértanilag a feléért . Ennél a közös képviselőnél ez a második ilyen peches esetem és ott is a feléért . értitek ? Én már kezdem ...

 

Na csáh.

 

 

Kell valami kémé ny ami t ki lehet tárgyaln i...

mynames Creative Commons License 2011.05.09 0 0 9104

Köszönöm a gyors reagálást és a felvetéseidet! Utánnanézek a kérdéseidnek!

 

köszönöm!

 

Üdv: mynames

Előzmény: Émile (9100)
fogltomi Creative Commons License 2011.05.09 0 0 9103

köszi,huzat amugy jo,de magasítani lehet ha kell!

Üdv

Előzmény: Zoltanuss (9102)
Zoltanuss Creative Commons License 2011.05.09 0 0 9102

  Szabad, csak egy szinten legyen a két készülék ! A bekötés viszont némi eltolással kell megoldani.

Kb. 30 cm, és jó !

 A szelvény jó !

 A magasság ?

 Hát az már nem biztos, de ha kevés a huzat, magasítani lehet !!

Előzmény: fogltomi (9101)
fogltomi Creative Commons License 2011.05.09 0 0 9101

Hello.

Szabad egy kéménybe vegyestüzelésű kazánt meg cserépkályhát is bekötni egyszerre?

Kémény uj 25x25-ös a belső mérete kis méretű téglábol 6 és fél méter hosszu!!

Émile Creative Commons License 2011.05.09 0 0 9100

 Hát ez nagyon kevés, mondhatnánk nulla.

 Tehát először a kéményről :

mekkora a szelvénye ? (jó közelítéssel 14x14 -es ),

 Azután a magassága  - ez setét.

Egyenlőre azt se tudni emeletes vagy földszintes a ház.

 Azután : bélelt e a kémény ?

 ha igen - nagy valószinűséggel nem, mivel konvektornak általában aluval bélelték a kéményt - ha bélelték.

 

 És a kandalló ?

 

Hát itt elsősorban a teljesítményt illene tudni -amiből jön a fűstcső mérete.

 De ha egy sima konvektor van/volt ott egy 14 x14 es kéménybe kötve , ami bélletlen és a kandalló csak egy kályha, kb. 7-8 kW ig, akkor meg lehet próbálni.

 Legfeljebb nem működik.

 

 És a kisérlet soha ne este kezdődjön, a  CO mérgezés szép halál, de csak halál azért.

 

Előzmény: mynames (9099)
mynames Creative Commons License 2011.05.08 0 0 9099

Üdvözlet!

 

Meglévő konvektor kéményébe szeretnék kandalót kötni, csak nem tudom, hogy annak a kéménye jó-e hozzá... Ebben szeretném a véleményeteket kérni. Elnézést de teljesen laikus vagyok a témában...

 

Előre is köszönöm,

 

Üdv: mynames

pjotrkolja Creative Commons License 2011.05.08 0 0 9098

Kéményrendszer könnyen ... rendszer jellegű kémény nem.

Felújításhoz, javításhoz (béléscső alakalmazása mellett) stb. bármikor.

Nem mellesleg, nem tom milyen visszamenő hatálya lehet egy szabványnak ... ez kvázi ez szerzett jog.

Másodkézből van olyan infóm, hogy per is folyik ez miatt ... ÉMI kontra gyártó, amiben a hatálybalépést megelőző pár hétben adtak ki, az új szabvány miatt a forgalomba sem hozható béléscsőre engedélyt ... kissé furcsa, végtére is ez a piac korlátozásának egy "kifinomult" formája, amit érvényes, engedélyes termékekre alkalmaznak. 

 

Előzmény: gmkiev (9097)
gmkiev Creative Commons License 2011.05.06 0 0 9097

Jó!

De ettől hogyan lesz kéményrendszer?

Előzmény: pjotrkolja (9096)
pjotrkolja Creative Commons License 2011.05.06 0 0 9096

Érvényes: 2012. október 30.

Az kevés vagy sok?

:)

Előzmény: gmkiev (9095)
gmkiev Creative Commons License 2011.05.06 0 0 9095

Az írás jó.

Dátum, nem jó!:)))

 

Előzmény: Lasermouse (9094)
Lasermouse Creative Commons License 2011.05.05 0 0 9094
Előzmény: ép-it-ész (9093)
ép-it-ész Creative Commons License 2011.05.05 0 0 9093

Hali

 

Ismerem a téglakötéseket .

Van egy olyan probléma , hogy a régitípusú KM téglakéményt visszabontva az új tipusú KM téglából szakszerüen nem tudod tovább építeni ,mert a méreteik eltérőek . Erre sajnos semmi hivatalosat nem találok . Azt tudom , hogy hogyan szokás ezt csinálni .

 

Egyébbként meg gondoljátok végig : Magyarországon nincs ÉMI engedéjes KÉMÉNYTÉGLA .

Ha tudtok ilyet ne a beszerzési címet küldjétek hanem a Műszaki Bizonylatát !!

 

Izgalmas feladat .

 

Jó keresgélést .

na ez itt a gubanc .

 

cs

Előzmény: Zoltanuss (9058)
cseik Creative Commons License 2011.05.05 0 0 9092

működik, igen erősen.

Előzmény: dljutu (9087)
Gyurco78 Creative Commons License 2011.05.05 0 0 9091

Lyukat? Ki ne fúrd a szomszéd kéményét :)

De miért számít, hogy az alattad lakónak hol megy a kéménye? Amúgy ha legalább a tető látszik, a méretéből már ki lehet találni, hogy mondjuk dupla kürtős-e, vagy sem. Nálunk pl. dupla az összes, a padláson is látszik jól, meg a tetőn is. Méretéből ítélve egy sor tégla van a kürtők közt.

 

 

Előzmény: Zoltanuss (9089)
Zoltanuss Creative Commons License 2011.05.05 0 0 9090

 Padlás kulcs ?

 hát odáig még nem jutottunk.

 Egyébként egy másik mustrámon - miután az ingatlanos megmutatta a kéglit, egy  vagy kéthét múlva  elmentem szólóban a házhoz és bekéredzkedtem.

. Összejöttem egy vénasszonnyal (na nem úgy ) érdeklődtem erről arról . Mondá az öreglány , hogy náluk a pincét lezárták , mert nehány renítens lakó odahordta a lomjait - azután megfeledkezett róla. Így kulcs senkinek. Nuku.

 Meg megtudtam azt is, hogy bizony az a közösköltség amit az ingatlanos állított, majd a duplája .

 Így ezért is meg másért is felejtős az az ingatlan.

 Ja a társasházaknál tombol az önkény és  a manipuláció.

 A közös helyiségeket általában nehány lakó lenyúlja.

 Én meg a pechükre mindig rákérdezek !!

 

 Ja erről a kégliről még annyit (az öregasszonyosról ), hogy felhívtam az illetékes kéményseprőt, hogy adjanak némi infó a ház kéményeiről.

 E- mailban. Jött a válasz vagy 3 hét után, hogy személyiségi jogokra hivatkozva ők bizony adatokat nem adhatnak - csómó szöveg amit aláírt egy osztályvezető meg egy kirendeltségvezető.

 Pedig olyan eccerű volt a kérdés - bélelve vannak vagy sem azok a szerencsétlen kémények? Az első mustránál este volt.

 később láttam - világosban,  bizony meredeztek azok a kémények akár valami faszok - és mind bélelve volt. 

 A kégli azért se kellett - a környék ? hát a  II. világháború után a drezdai bombázás szinhelye tán külömb volt !!

 Annyi rom !!

 És erre a finom megfogalamazás  a hirdetésekben  : rehabilitációs környék !!!

 A piréz kérdést még nem is említettem  - azt is ki kell deríteni !!

Előzmény: Gyurco78 (9088)
Zoltanuss Creative Commons License 2011.05.05 0 0 9089

 Köszönöm a hozzászólásokat !

 

 A google térképet még nem említettétek.

  Azt gondolom , hogy csoportban mennek a kémények. Sőt a mustráim alkalmával - igaz csak egy helyen - találkoztam azzal a fogalommal - kéményfal - ahol egymás mellett több kémény is megy.

 De ez a lakás csak egy első emeleti, így feltételezésem szerint csak egy járat van a kémény kürtőim mellett. most már csak azt kell eldöntenem - jobbra vagy balra megy  az én kürtőmtől. De megoldjuk !

 lyukat akarok fúrni a falba !!

Gyurco78 Creative Commons License 2011.05.04 0 0 9088

Kedves eladónak nincs padláskulcsa? Elvégre a padlás közös helyiség!

Előzmény: Zoltanuss (9084)
dljutu Creative Commons License 2011.05.04 0 0 9087

Még egy kérdés!!Működik ez a jogszabály a gyakorlatban is??alkalmazzák is??vagy csak le van írva?Köszönöm MINDENKINEK a hozzászólásokat!

Előzmény: cseik (9078)
cseik Creative Commons License 2011.05.04 0 0 9086

általában egy kéménytestet építettek több kürtővel. vagyis valószínüleg a nálad lévők mellett.

Előzmény: Zoltanuss (9082)
gmkiev Creative Commons License 2011.05.04 0 0 9085

Távcső.

Tetőre felnéz.

Téglákat számol.

Oszt szoroz kiszámol.

Előzmény: Zoltanuss (9084)
Zoltanuss Creative Commons License 2011.05.04 0 0 9084

 Szédülős vagyok !

 Ja a padlás ? Hát az meg zárva van !!

Előzmény: gmkiev (9083)
gmkiev Creative Commons License 2011.05.04 0 0 9083

Felmész a padlásra oszt megszámolod!

Ott csak keresztül megy mindegyik.

Előzmény: Zoltanuss (9082)
Zoltanuss Creative Commons License 2011.05.04 0 0 9082

 Itt lenne egy társasházi lakás. Ennek a lakásnak két  kéménye van. (jelenleg egyik sem üzemel )

 Ime a lakás : 

 

Az egyik kémény fent a   8,5 m2 -es konyhában, a másik középen lent a nappali szobában (16 m2 ). A falak  általában 45 cm -esek - baloldal végig a tűzfal,  és az épület főfalai - kivéve az ablakoknál, ahol valamiért  csak olyan 30 cm -esek. Úgylátszik ez valamikor divat volt - a ház 1905 épült -ben.

 A kérdésem  : vajon hány kémény kürtő mehet még a falban ?

 szerintem max egy -egy,  mivel ez első emeleti lakás,gondolom csak az alattam lévőé. és hogyan tudom megállapítani ?

 Furkálom a falat ??

Zöldár Creative Commons License 2011.05.04 0 0 9081

 Szegény építők !

 Van még kedve ezek után valakinek építkezni ?

pjotrkolja Creative Commons License 2011.05.04 0 0 9080

Így is van!
A jogszabályok nyelvén:

9/2008. (II. 22.) ÖTM rendelet, II. fejezete:
11.3. Olyan kéményt nem szabad használni, amelynek falába B-F tűzvédelmi osztályba tartozó épületszerkezet van beépítve, amelynek műszaki állapota nem megfelelő, amelynél a jogszabály szerinti vizsgálatot és tisztítást nem végezték el.

ennek folyományaként:

27/1996. (X. 30.) BM rendelet, a kötelező kéményseprő-ipari közszolgáltatásról:
2.§ (2.) Közvetlen élet vagy tűzveszély:  .... h) a külön jogszabályban (fent) meghatározott feltételek hiánya miatt nem használható kémény használatbavétele, működtetése.
10.§ (5) Közvetlen élet- vagy tűzveszély esetén a szolgáltató köteles a kémény, illetőleg a tüzelőberendezés használatának azonnali megszüntetésére a tulajdonost írásban felhívni. Egyidejűleg a szolgáltató az első fokú tűzvédelmi, illetőleg építésügyi hatóságnak, továbbá gáz-tüzelőberendezés esetén a területi gázszolgáltatónak bejelentést tesz.

Közvetlen élet- vagy tűzveszély estén a kéményseprő – a fogyasztó egyidejű tájékoztatása mellett – az elosztói engedélyesnél köteles kezdeményezni az érintett készülék(ek) üzemen kívül helyezését. (GMBSZ, 6 Fejezet, AZ ÜZEMELTETÉS KÖVETELMÉNYEI. 7.7.fejezetben leírtak.)

És ezzel a kör bezárult!

Előzmény: cseik (9078)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!