Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2017.07.12 -2 3 20612

Félreértettél! Nem dolgozom mert táppénzen vagyok. Mindössze van munkahelyem "még". Majdnem 1 évig lehetek táppénzen aztán felmondanak mivel ilyen egészségi állapotban nem tudom végezni a munkám, és még újabb műtétek következnek . Nem mindegy, hogy egy évig még táppénzt kap az ember majd végkielégítést, vagy felmond a komplex vizsgálat miatt és jó esetben kap 20 ezer forint segélyt....

Elsősorban olyanok válaszát várnám akik munkaviszony mellett voltak komplex hatósági vizsgálaton.

Előzmény: Sztahanov a közmunkás (20611)
Sztahanov a közmunkás Creative Commons License 2017.07.11 0 1 20611

"munka miatt képesek felülírni az egészségügyi állapotot?"

 

Ne feledd, hogy a munkaalkalmasságnál a régi rendszerben a károsodásokat "értékelték", most már a megmaradt egészségi állapoton, képességeken van a hangsúly.

Ha dolgozik valaki, akkor jogos az alacsonyabb értékelés, hiszen képes munkát végezni: nincs ami akadályozná benne.

És aki képes dolgozni az természetes, hogy dolgozik. Aki nem képes, azt pedig gyógyítsák meg és utána dolgozzon majd.

Előzmény: mrduckhead (20583)
Törölt nick Creative Commons License 2017.07.11 0 0 20610

Egyetértek!

Előzmény: bandolesa (20609)
bandolesa Creative Commons License 2017.07.11 0 0 20609

A nyugdíjas státusz átalakul szociáis segélyezett státusszá.

 

A gyerekek megléte miatt is megkülönböztetnek,ez már szegregáció.

Előzmény: Törölt nick (20606)
Törölt nick Creative Commons License 2017.07.11 0 1 20608

Sajnos,jelenleg így van.Látod,már a kormányablaknál

igazolni kell,hogy nincs munkahely,stb.

Előzmény: Törölt nick (20607)
Törölt nick Creative Commons License 2017.07.11 0 2 20607

Értem. Összefoglalva arról van szó, hogy muszáj felégetnie valakinek maga mögött a munkahelyhez fűződő köteléket, hogy még a kórházi ápolás se legyen ingyenes, annak érdekében, hogy az orvosi bizottság megállapítsa az egészségkárosodás mértékét? Nem segélyeztetni szándékozom magam egyenlőre, csak az egészségi állapotom százalékos értéke érdekel. HA kiderül "egészséges" vagyok, akkor se táppénz semmi?

Ez így elég faramuci.

Előzmény: Törölt nick (20605)
Törölt nick Creative Commons License 2017.07.11 0 3 20606

Elvették tőlünk a szerzett jogunkat,nyugdíjas státuszunkat.

Elég szomorú a mostani rendszer.

Az ellátások összege is kevés.

És hogy különbséget tesznek,van gyereked,vagy nincs miatt.

Előzmény: Törölt nick (20604)
Törölt nick Creative Commons License 2017.07.11 -1 1 20605

Gondoltam,de akkor elutasítanak a határozatban,

erre számíts.

Előzmény: Törölt nick (20603)
Törölt nick Creative Commons License 2017.07.11 0 3 20604

Szervusztok! Nagyon gáz, mi itt fennmaradásunkért küzdünk, mert valahogy el vagyunk feledve. A gyerekesek, az idősek, a nem tudom én még kik, különféle kedvezménnyel vannak kecsegtetve, senki nem sajnálja tőlük. A beteg, vagy középkorú, vagy mindkettő egyedűl élő és álló MIÉRT számkivetett? Szégyen.... Évente mehetnének az emberek felülvizsgálatra, de félnek, hogy ami van, az is elúszik. Kinek és hol mondja el az ember legbelsőbb titkát, ami akár évtizedeken át nyomasztotta. Pszichiáternek, pszichológusnak? O.k. Leírja ezek után a dg.-t, beadja az ember, oszt emelnek 1000.-ot? Hányan, de hányan nem tudják feldolgozni életük bizonyos szomorú szakaszát. Manapság divat a "pszichológus segít a feldolgozásban" megfogalmazás.

Természetesen segíteni kell. Emberek vagyunk, ezzel együtt az általam imént  felvetett téma akkor is kérdőjelekkel van tele. 

Törölt nick Creative Commons License 2017.07.11 -2 1 20603

Köszi a választ! A komplex határozat birtokában dönteném el, hogy felmondok-e, vagy kihasználom még azt az egy év táppénzt ami megillet. 39 év munkaviszonyt nem szivesen dob ki az ablakon az ember.

Előzmény: Törölt nick (20602)
Törölt nick Creative Commons License 2017.07.11 -1 1 20602

Igen jól mondták,mert nem fogják tudni megállapítani az ellátásod.

Mivel első körben a rehab.bizottság ad komplex szakvéleményt,

ennek alapján,a kormányhivatal hoz határozatot.

Feltétel hogy kereső tevékenységet nem végezhetsz.

Lásd Mmtv.2012.

Előzmény: Törölt nick (20601)
Törölt nick Creative Commons License 2017.07.11 -2 0 20601

Sajnos ott azt mondták, hogy mondjak fel elősször. Nem hiszem, hogy előzőleg fel kéne mondani egy komplex felülvizsgálathoz, amire az örvös meg írta a beutalót.

Előzmény: Törölt nick (20600)
Törölt nick Creative Commons License 2017.07.11 0 1 20600

A lakóhelyed szerinti kormányhivatal,kormányablakánál 

terjesztheted elő a kérelmedet.Ők intézik.

Előzmény: Törölt nick (20599)
Törölt nick Creative Commons License 2017.07.11 0 1 20599

Sziasztok! Tanácsot szeretnék kérni leszázalékolási ügyben. 4 infarktuson vagyok túl. Jelenleg 25%-os a szívkapacitásom és műtét előtt állok. Ezenfelül cukorbeteg stb.

A háziorvosom meg írta a több oldalas véleményt amelyet be kell nyújtani, hogy a bizottság kiértékelje, hány százalékra vagyok érdemes.

Jelenleg táppénzen vagyok és van munkahelyem.

A kérdésem az lenne, még milyen papírokat és hova kell benyújtani, hogy ezt elbírálják. Sajnos annyi féle információt és helyszínt mondtak és olvastam, hogy teljes a káosz.

A munkahelyemen addig nem akarnék felmondani (a táppénz miatt sem) míg ki nem értékelik az állapotom.

Előre is köszönöm a segítséget!

560707 Creative Commons License 2017.07.10 0 1 20598

Nem neked kell kérned, majd hivatalból küldik.

Előzmény: vas0rrú (20596)
vas0rrú Creative Commons License 2017.07.10 0 1 20597

(Nem tudtam szerkeszteni az előző posztomat.). Elfelejtettem mondani, hogy 57 éves vagyok, tehát még nem esem bele az "kevesebb, mint 5 éve van a nyugdíjig" kategóriába.

vas0rrú Creative Commons License 2017.07.10 0 1 20596

Segítsen már valaki, legyen olyan szíves, teljesen el vagyok bizonytalanodva. B2-es rokkant ellátást kapok, a 3. évem most, jún. végén járt le. Várom a behívót a soros felülvizsgálatra, amely egyelőre nem jött. Ugye ezt nem nekem kell kérnem, hanem csak várnom, majd küldik maguktól? köszönöm.

Törölt nick Creative Commons License 2017.07.10 0 1 20595

A link több cikket tartalmaz, érdemes  a többit is elolvasni!

Sajnos nem szerepel a pontos dátum.(Talán 2016-ban keletkezhetett.) Az öregségi nyugdíj előtt lévő beteg embernek jól lefaragták az ellátását.

..."a megváltozott  munkaképességű személyek ellátásai tekintetében sajnos rendkívül megszigorodtak a szabályok 2012. január 1-jétől. Ön több százezer sorstársával együtt szenvedi el ezeket a változásokat"

Egyetértünk. 

Előzmény: mrduckhead (20594)
mrduckhead Creative Commons License 2017.07.10 0 1 20594

Nem egészen értem a levél tartalmát,mivel nem tudom eldönteni,hogy "mostanában" íródott,vagy pedig jóval korábban,a 2015-ös felülvizsgálat után.

Vagyis értem a lényeget,csak a levélben szereplő idörendbeli dolgok miatt nehéz behatárolni a levél megírásának tartalmát,vagyis azt,hogy mikor kért segítséget-tanácsot.

 

A válaszban azért ki van mondva egy fontos momentum,ami a valóság alapja:

--Ön több százezer sorstársával együtt szenvedi el ezeket a változásokat..

Előzmény: Törölt nick (20593)
Törölt nick Creative Commons License 2017.07.10 0 0 20593

https://www.nyugdijguru.hu/gyik/gyakran-ismetelt-kerdesek/megvaltozott-munkakepesseguek-ellatasaival-kapcsolatos-gyik

 

„Tisztelt NyugdíjGuru! Körülbelül 10-12 éve véglegesítettek rokkantnyugdíjasként. 2015. szeptemberéig 64000 forintot kaptam havonta. Szeptemberben - felülvizsgálatot követően - elvették tőlem az ellátást. Fellebbeztem és új felülvizsgálatra hívtak be. Most kaptam határozatot, miszerint március elsejétől 42000 forintot fogok kapni. Ráadásul azt mondták a nyugdíjfolyósítónál, hogy azért vonták meg az ellátást, mert két alkalommal nem vettem fel. Ez nehezen hihető, hiszen több, mint 9 éve átutalással kaptam az ellátást. 1954 januárjában születtem, tehát 2017 júliusától leszek jogosult öregségi nyugdíjra. Tudna valamit tanácsolni valamit ez ügyben? "

"Kedves Andriska Sándorné,

a megváltozott  munkaképességű személyek ellátásai tekintetében sajnos rendkívül megszigorodtak a szabályok 2012. január 1-jétől.

A rokkantsági vagy a rehab ellátás összegét nagyon szűk korlátok között lehet csak meghatározni, és a törvény semmilyen méltányossági elbírálási lehetőséget nem biztosít. Ön több százezer sorstársával együtt szenvedi el ezeket a változásokat...

Iratkozzon föl az ingyenes hírlevelemre, hogy időben értesüljön a rokkantsági vagy rehab ellátást érintő fejleményekről!

Kitartást és a lehető legjobb egészséget kívánva üdvözlöm,

Dr.Farkas András"

mrduckhead Creative Commons License 2017.07.09 0 0 20592

Az Unios jogszabály figyelembe vételével fognak eljárni.

Nem biztos,hogy külföldről-ahol dolgozott bejelentve-kapja majd meg a pénzbeli ellátást.

Tudni kell,hogy az Union belül két fajta rendszer van ilyen téren:

-van az "A" típus

-és van a "B" típus.

 

http://ec.europa.eu/social/main.jsp?langId=hu&catId=861

 

 

 

Előzmény: takianyu (20591)
takianyu Creative Commons License 2017.07.09 0 0 20591

Feltétlenül el kell indítani és minden bizonnyal D kategória a várható a pénz pedig ha a tárgyévben külföldön volt biztosított akkor az adott ország törvényei szerint fizetik. Ebben nem vagyok biztos de az Egyesült Királyság esetében igen. Az is igaz, hogy nagyon lelassítja az eljárást.

Előzmény: gabesz740102 (20584)
Törölt nick Creative Commons License 2017.07.07 0 0 20590

Majd írd meg - ha nem okoz nehézséget -,  hogy milyen kategóriát kaptál a Bizottságtól. Szorítunk Neked is és a legjobbakat kívánjuk!

Előzmény: gabesz740102 (20588)
Törölt nick Creative Commons License 2017.07.07 0 0 20589

Jó volna, ha mindig így bonyolódna. 

Előzmény: Andi58 (20587)
gabesz740102 Creative Commons License 2017.07.07 0 1 20588

Kollokvium köszönöm az irány mutatást. Végül is a folyamatot el kezdhetem és mikor le jár a max 4 hónap táppénz amit még fizetnek. És pozitiv elbírálást kapok fel kell mondanom és igazolni nekik. Ezzel talán időt nyerek ha van akkor a kezemben egy határozat. Üdv. Gábor  

Előzmény: Törölt nick (20586)
Andi58 Creative Commons License 2017.07.07 0 2 20587

Én is még táppénzen voltam, amikor beadtam a kérelmet. A határozat előtt kaptam egy levelet, hogy 15 napon belül küldjem be a kilépő papírjaimat, mert addig nem kaphatok ellátást. Én beküldtem a kilépőpapírokat, és pár nap múlva megkaptam az első utalást.

 

Előzmény: Törölt nick (20586)
Törölt nick Creative Commons License 2017.07.07 0 1 20586

Szervusz Gabesz740102!

 

Találtam egy  - a Te problémádhoz hasonló, a táppénz tekintetében - cikket (A hrportal.hu.-n 5 hónapja jelent meg):

 

"2016-ban megtörtént a komplex minősítése, mely szerint jogosult vagyok a rokkantsági ellátásra. A döntés: polycystás vese és tömlős májbetegség. Egészségi állapot 28%, egészségi állapot véleményezhető 2016. dec. 16. naptól. Össz-szervezeti egészségkárosodás: 72%, minősítés D. Rehabilitálhatóság: rehabilitációs javaslat szerint Rehabilitációs javaslat: Kizárólag folyamatos támogatással foglalkoztatható. Most jön a problémám: mivel én táppénzen vagyok (azt írták - keresőtevékenységet végez; rendszeres pénzellátásban részesül), így elutasították a kérelmem, melyben azt írták, hogy igényelhetem amennyiben a keresőtevékenységem megszűnik és csatolom a megszüntető igazolást , tartozási kivonatot, 2016-2017. évi jövedelem igazolást.

Az alábbira kell ügyelnie az ügye kapcsán.

A "2011. évi CXCI. törvény a megváltozott munkaképességű személyek ellátásairól és egyes törvények módosításáról" alapján:

"Megváltozott munkaképességű személyek ellátásaira jogosult az a kérelem benyújtásakor 15. életévét betöltött személy, akinek az egészségi állapota a rehabilitációs hatóság komplex minősítése alapján 60 százalékos vagy kisebb mértékű (a továbbiakban: megváltozott munkaképességű személy), és aki

a) a kérelem benyújtását megelőző

aa) 5 éven belül legalább 1095 napon át,

ab) 10 éven belül legalább 2555 napon át vagy

ac) 15 éven belül legalább 3650 napon át

a Tbj. 5. §-a szerinti biztosított volt;

b) keresőtevékenységet nem végez és

c) rendszeres pénzellátásban nem részesül."

Tehát azon a napon, amikor ellátás iránti kérelmet terjeszt elő a hatóságnál, igazolnia kell, hogy keresőtevékenységet nem végez."

Előzmény: gabesz740102 (20584)
Törölt nick Creative Commons License 2017.07.07 0 1 20585

Igen,megvétózhatja a döntést,pozítív,és

negatív irányba is.

Saját tapasztalatom,hogy eddig kétszer javasoltak nálam

végleges állapotot.De a bizottság elnök szakértője csak

kettő évet engedélyezett.2010 óta vagyok 100százalékos rokkant,

illetve Dkategóriás,állapotjavulásom nincs,havonta járok kontrollokra,ill.kórházi kezelésekre is szorulok.Eddig 8szor

voltam bizottság előtt.Ezért írtam,a konkrét kérdés esetében,

hogy igen megfontolandó végleges rokkantnak visszamenni,

tényleges állapotrosszabodást kivéve.

 

Előzmény: mrduckhead (20582)
gabesz740102 Creative Commons License 2017.07.07 0 0 20584

Sziasztok Gábor vagyok 43 éves olyan kérdéssel fordulok hozzátok ,hogy mivel kamionosként dolgozok de csak januártól itthon. És június óta vagyok táppénzen közbe beteg szabi stb. azt az infot kaptam, hogy táppénz csak max 4 hónapig jár mivel elötte külföldi bejelentéssel dolgoztam. Júniusba garat rákot állapitottak meg és eddig csak ct, petct ,peg gyomorszondát kaptam. A kemot jövő héten kezdik ami 2hónap és 8 hét sugár is lesz. Vagyis az a kérdésem el kezdjem (el kezdhetem e ?) intézni a leszázékolást a kezelések alatt? Mivel a táppénzt a tb még nem kezdte fizetni. De mivel azt is csak pár hónapig fogja, a kezelés vége fele semmi bevételre nem számithatok. Ami ház hitel rezsi stb.nél nem lenne szerencsés. Ha valaki tud tanácsot adni annak örülnék. Köszönöm Gábor     

mrduckhead Creative Commons License 2017.07.07 0 0 20583

Elvileg jogilag meg van határozva,hogy egyes betegségek melyik százalékba esnek,stb.

Szóval,ahogy írtam,vagyis kérdeztem,nincs állapotjavulás-rosszabodás,csak stagnálás,akkor is a 4 órás munka miatt képesek felülírni az egészségügyi állapotot?

Mert ha igen,akkor a jogszabályt semmibe veszi az ilyen vizsgálat.

 

(elnézést,de nem tudtom szerkeszteni a korábbi hozzászólást,ezért ezt ide írtam)

 

Előzmény: mrduckhead (20582)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!