Keresés

Részletes keresés

ganser Creative Commons License 2016.02.18 0 0 24049

Szia kiss_atti!

Nem vagyok a winkhaus fogadatlan prókátora, de érdekes módon a kömmerlingnél is volt winkhaus és soha nem volt vele semmi problémánk.

Soha nem találkoztam egyetlen vasalathibával sem.

Jelenleg a GU-val szerelt ablakoknál már tapasztaltunk számos gondot.

Két esetben pedig nagyon súlyos hibát.Már amennyire súlyos hibának számít ha elenged az ollókar szegecselése és a kuncsaft fejére esik az ablakszárny.Bocs,az egyik az enyémre esett....

Előzmény: kiss_atti (24044)
kiss_atti Creative Commons License 2016.02.18 0 0 24048

Láttam, köszi,

 

holnap beleásom magam, de szerintem össze kell majd üljünk ...

Előzmény: I.POLY (24045)
gabeeen Creative Commons License 2016.02.18 0 0 24047

A garancia többi részét is figyelembe kéne venni:

-vasalat

-beépítés

-kiegészítők (pl: redőnyök)

 

Előzmény: bcslaci (24043)
gabeeen Creative Commons License 2016.02.18 0 0 24046

Én dolgozom naponta Brügmann profillal,semmi bajom vele.

Igaz Roto NT vasalattal,a Winkhaussal nincs tapasztalatom.

Előzmény: bcslaci (24043)
I.POLY Creative Commons License 2016.02.18 0 0 24045

Szia! 

 

Küldtem levelet neked.

 

I.

Előzmény: kiss_atti (24044)
kiss_atti Creative Commons License 2016.02.18 0 0 24044

A profilt nem ismerem közelebbről,

 

sosem dolgoztunk vele, de a Winkhaus vasalattól - tapasztalatból - úgy óvnám Önt, mint ördögöt szokás a tömjénfüsttől.

-)))

Előzmény: bcslaci (24043)
bcslaci Creative Commons License 2016.02.17 0 0 24043

Üdv!

Tapasztalt kivitelezőktől kérdezném az alábbi műszaki tartalmú műanyag ablak mennyire megbízható, merjünk-e esetleg mellette dönteni?

Műszaki tartalom: Alkalmazott üveg fokozott hőszigetelésű kétrétegű 4/16/4mm Ug=1,0W/m2K.

A termékek 73 mm vastagságú, hőhídmentes, horganyzott acélmerevítéssel ellátott öt légkamrás Brügmann Salamander profilból, fehér színben készülnek, dupla gumitömítéssel (szürke),

hibásműködés gátlóval és résszellőzővel ellátott biztonsági vasalattal. Vasalat típusa: Wink Hause

Garancia: 5 év alapanyag tartósságra, színtartósság, UV állóság, két üveg közti páraképződésre.

 

Köszönöm

 

Törölt nick Creative Commons License 2016.02.16 0 0 24042

Van az a hely ahol, akinél ezt simán megéri betenni, ha tud ilyen lehetőségről, és nem olyan igénytelen, hogy sima ablakot gányoltasson be.

Előzmény: kiss_atti (24041)
kiss_atti Creative Commons License 2016.02.16 0 0 24041

Alapára lehet 100 ezer négyzetméterenként.

---

Életszerű bemutató,

 

rögtön emelték a panellakás értékét vagy 20%-kal..

:-))))

Előzmény: Törölt nick (24033)
Törölt nick Creative Commons License 2016.02.15 0 0 24040

Na pont ez az az apróság amit nem szabad kihagyatni a vevővel, ha jót akar magának és egy rakat pénzt már eleve elkölt. Ha a kereskedő ezt nem mondja neki, akkor eszébe se jut, csak nyáron, és nagyon pipa lesz.

Előzmény: curiousboy (24039)
curiousboy Creative Commons License 2016.02.15 0 0 24039

Rendelhető, előre beépített árnyékolóval is. -:)

Előzmény: Törölt nick (24038)
Törölt nick Creative Commons License 2016.02.15 0 0 24038

Jó tudni! Ha ma nyertem volna a lottón... Addig marad minden a régiben. Tutira visszahozná az árát, mert nagyon meg tudja az ilyen növelni az ingatlan használati értékét, és a ház összképét se rontja el. Apró pici gond lehet, hogy ha déli oldal, akkor nyáron is üvegház, nem csak télen. :)

Előzmény: curiousboy (24037)
curiousboy Creative Commons License 2016.02.15 0 0 24037

Szerintem simán megoldható. Az üveg meg a profil bírja.

Előzmény: Törölt nick (24035)
botsinkai Creative Commons License 2016.02.15 0 0 24036

Nem rossz, jó nagy az üvegfelülete, szinte szabad kilátást (benapozást) biztosít zárt állapotban is.

Aki fizikális tartózkodásra is használja az erkélyét, annak megéri. Akinek csak lomtároló, annak nem igazán.

(Kedvenc öcsém régi lakásában ilyen volt, októberben nyitott erkélyajtónál, zárt üvegfüggönynél lehetett kint teázni. Plusz nem ázott el a mindig kint lévő bőrkanapé.)

Előzmény: Törölt nick (24035)
Törölt nick Creative Commons License 2016.02.15 0 0 24035

Tízemeletesben egy kiugrós betonerkélyt be lehet ezzel borítani? Felső széle beton, onnan a vaskorlátig. Kétoldalon fixen, így marad kb 3200×1200 ami eltologatós lenne. Ha olyan helyen van, akár meg is érhetné, mert nagyon esztétikus, szellőzős, nincs bezártságérzet. Qrva galamb, eső, hó kilőve, szellőzés marad.

Előzmény: curiousboy (24034)
curiousboy Creative Commons License 2016.02.15 0 0 24034

Annyi igen, beépítve. Annyira nem foglalkoztam még vele, 6, 8, 10-es üveggel létezik. Általában 8-as az ajánlott. Ha jól emlékszem 2,5 m magasságig lehet vele elmenni, de tuti lesznek akik magasabbra is mennek. 60 centinél nincs szélesebb üvegtábla. Legalábbis ami nálunk van, annál ez a max.

Előzmény: Törölt nick (24033)
Törölt nick Creative Commons License 2016.02.15 0 0 24033

Gondolom biztonsági üveg a beugrója, plusz sokegyéb hülye- és szélbiztos megoldás. Alapára lehet 100 ezer négyzetméterenként.

Előzmény: curiousboy (24032)
curiousboy Creative Commons License 2016.02.15 0 0 24032

Üvegfüggöny az egység neve. Csak annyira találkoztam vele, hogy van nálunk bemutató darab. De őrületes ára van neki. Nem is merem ideírni :-)

Előzmény: Törölt nick (24031)
Törölt nick Creative Commons License 2016.02.15 0 0 24031

Ilyen érdekes tologatós-elpakolhatós szélfogós galambtávoltartós :) megoldással, vagy valami hasonló elven működő beltéri térelválasztóval találkozott már valaki?

https://www.facebook.com/WonderfulEngineering/videos/972908699467810/

gabeeen Creative Commons License 2016.02.15 0 0 24030

Kérd meg az ablakost hogy mutassa meg neked hogyan emel a nyíló szárnyon.

Egyébként nem biztos hogy fél évente állítani kell majd rajta.

Előzmény: Scytha (24029)
Scytha Creative Commons License 2016.02.15 0 0 24029

Ez igaz, csak feltételezem, hogy nem utoljára jött elő a probléma, így gondoltam én nyúlok hozzá. Fél évente nem akarok ablakost hívni e miatt. Ha csak egy kis finombeállítást igényel (mint mondjuk a zsanéroknál), akkor hozzá merek nyúlni, igazából az volt a hozzászólásom lényege, hogy nagyon el lehet ezt gányolni?

Előzmény: kiss_atti (24028)
kiss_atti Creative Commons License 2016.02.15 0 0 24028

Ha tavaly tavasszal szerelték,

 

akkor hívd vissza az ablakost nyugodtan, ingyen meg kell(ene) csinálja a 12 hónapon belül.

Előzmény: Scytha (24027)
Scytha Creative Commons License 2016.02.15 0 0 24027

Kedves Ablakosok!

 

A következő problémám merült fel. Tavaly tavasszal szereltek be Rehau Euro 86-os ablakokat, 3 rétegű üvegezéssel, Roto Nt vasalattal. Ki kellette a beszerelés után hívni a mestert, hogy állítsa be jól, mert alul akadt a vasalatban (egy kör alakú fém pöcök) és forgácsolta szét a műanyag keretet. Ez megtörtént, jó is volt minden egészen 1-2 hónappal ezelőttig, amikor ugyanaz a probléma merült fel. Annál a két ablaknál, amit napi szinten többször használunk a szellőztetés miatt.

A kérdésem az, hogy házilag imbuszkulccsal merjek-e hozzányúlni? Hosszú távon nem megoldás állíttatni az ablakossal, meg nincs is kedvem fizetni ilyen miatt. Egyébként ez mennyire normális, hogy ilyen időközönként elállítódik? Az ablak, vasalat minőségével nem szabadna, hogy probléma legyen. Köszönöm!

kiss_atti Creative Commons License 2016.02.15 0 0 24026

Van egy gyártóm Dunakeszin,

 

ahol a megrendelő lapon be kell "X"-elni (temérdek más paraméter mellett, ami a legyártandó redőnyt jellemezni fogja), hogy a zárólécbe kérek-e vasat ? Ha a kollegina elfelejti "X"-elni, akkor nem lesz benne.

Árat nem befolyásol, nyilván mindig kérjük, de ennek ellenére - speciális esetben, mint pl. egy múltkori, 475*1520-as, zsinóros redőnynél -van, amikor "nem jön le", de ilyenkor eszünkbe jut, hogy van a vasnál nehezebb anyag. Lejött.

:-))))

Előzmény: curiousboy (24023)
ganser Creative Commons License 2016.02.15 0 0 24025

Amikor 25évvel ezelőtt elkezdték gyártani a pillekönnyű műanyag lamellákat akkor még az volt a "divat",hogy a redőnyös szakik automatikusan belefűzték a zárólécbe a nehezéket.

Legjobb tudomásom szerint még ma is így kellene csinálni.

Amúgy ne aggódj, az említett problémád nálunk is szinte mindennapos.

Hiába a csúnya fizika....

Előzmény: curiousboy (24023)
0l0 Creative Commons License 2016.02.15 0 0 24024

Mindent nem, de mivel vízálló, könnyű, jól szigetel, viszonylag kemény (is van belőle) és könnyen kezelhető, vágható, ragasztható így sok mindent igen. Ezért sokszor előjön, mint nyílászárók környékére alkalmas anyag.

 

Az ilyen-olyan megoldásokkal kapcsolatban nyilván van, amikor kókányolást jelentenek, meg van, amikor éppen a leghatékonyabb megoldást jelentik az adott helyzetben. Nyilván nem azt mondom, hogy ipari méretekben összevissza mindenféle taknyolást kell csinálni, csak azt, hogy ha felmerül egy probléma, egy újszerű megoldás, egy szokatlan igény, akkor érdemes körüljárni kicsit a kérdést, mert sokat lehet belőle tanulni, ha valaki elég nyitott, és nem képzeli azt, hogy már mindent tud, amit tudni érdemes.

Van egyébként, hogy éppen aki kérdez az szeretne kókányolni magának, és ha ez őt nem zavarja, és egyébként számára költséghatékony, műszakilag pedig nem túl kockázatos, akkor lehet éppen számára konstruktív tanácsot adni, vagy ötleteket felvetni, még akkor is ha magunk ezt nem csináltuk már meg akárhányszor, és esetleg mások sem.

Előzmény: curiousboy (24023)
curiousboy Creative Commons License 2016.02.14 0 0 24023

Mindenki elhiszi, hogy csak jót akarsz az ötleteiddel. De mindent nem lehet megoldani XPS-l. -))))

Tudod ezek az ilyen-olyan megoldások, sok ügyfél szemében csak kokányolást jelent. Egy egyszerű példa: Szereltünk redőnyöket. De ha felhúztuk koppanásig, egyszerűen nem indult el. Nem szorult, nem akadt, nem volt ferdén fúrva a bevezető. Nem tudtam mást kitalálni, elmentem vettem laposvasat, és befűztem a zárólécbe.

Most erre mit mond az ügyfél? Szarok ezek a redőnyök.

Előzmény: 0l0 (24022)
0l0 Creative Commons License 2016.02.14 0 0 24022

Akkor tartanám ezt valószínűnek, ha a reakciók ezt valószínűsítenék.

Azonban a szakmai ellenvetések a felvetett témákban mélységükben kb addig terjedtek, hogy nem standard, nem így szoktuk, nincs rá igény, nem fizetik meg, gányolás, ökörség, baromság, hülyeség....

Amikor konkrét ellenérvre lett volna szükség, akkor hirtelen nem volt ideje, vagy türelme az érintettnek válaszolni és mások is csendben maradtak.

Ezen kívül számtalanszor olyan dolgokba kötöttek bele (főleg a korábban is említett nagymester), amit félreértettek, félremagyaráztak, félreolvastak, vagy csak szimplán nem vették a fáradságot, hogy felfogják.

Olyan ellenérvvel nem is emlékszem, hogy találkoztam volna, hogy ezzel az ügyfél rosszul jár.

Egyébként nem egy normális módon kérdezőt fogadott itt olyan reakció, hogy rögtön el is ment a kedve a kérdezgetéstől.

Biztos megvan ennek is az oka a válaszolók oldaláról, de azért ez jellemzi a helyzetet valahol.

Ez utóbbit nem csak én észrevételeztem már, de egyes szakemberek is.

Egyébként nem tudom megfigyelted-e, de a különböző profilok stabilitását és a különböző gyártók minőségét firtató kérdésekbe nem szóltam bele, tehát nem arról van szó, hogy mindenbe beleütöm az orromat.

Amit mondtam vagy saját tapasztalat volt, vagy ez alapján született értelmesnek ható ötlet.

Egyébként nagyon jól rávilágítottál, éppen az X-elés jelzi, hogy akik ezt tették azok vagy nem tartanak veszélyesnek a kérdezőkre, vagy nem érdekli őket a kérdező esetleges félrevezetése. El lehet dönteni melyik verzió a szimpatikusabb.

Egyébként sosem mondtam, hogy bármely ötletem biztosan jó, csak legalább próbáltam elérni egy normális cáfolatot, amit rendre nem sikerült.

Előzmény: asdf_ (24021)
asdf_ Creative Commons License 2016.02.14 0 0 24021

Nem tartod valoszinunek, hogy egeszen veletlenul, akar csak egy hangyanyi eselye van annak, hogy -szakmai szemmel nezve- akkora es annyi egbekialto butasagot ir az x-elt tanacskent/otletkent, hogy ez osszefuggesben van magaval az x-elessel? Tudod, elsore az ember meg elovassa, reagal is ra, ramutat a hibara, aztan ugyanezt eljatssza meg parszor es amikor latja, hogy nincs foganatja, a vegen megunja, hogy ennyi suletlenseget olvasson/menjen fel benne a pumpa ismet emiatt es rabok az x-re? (amivel persze amugy ti mindaannyian jol jartok, egyedul a kerdezo nem -pedig pont ez lenne a forum ertelme, hogy o jarjon jol-, mivel a szakmabeliek nem latjak a sok butasagot, igy nem is tudjak megvedeni a kerdezot az "okos" tanacsoktol).

Előzmény: 0l0 (24018)
gabeeen Creative Commons License 2016.02.14 0 0 24020

"Szeretnék rá redőnyt is és  szúnyoghálót, emiatt ugye nem furkodják össze az új ablakkeretet? Bocs ha hülyeséget kérdeztem volna."

 

Amennyiben külső tokos redőnyt lehet felszerelni kézi kezelés (gurtni vagy zsinór) esetén annak a bevezetésének a helyét ki kell fúrni. Erre a célra van a toktoldózás (redőny előkészítés), aminek a lényege hogy azt átfúrva vezetik be majd a gurtnit.

 

Az ablakcserét kivitelező cég választásához pedig ajánlom neked "kiss atti topictárs" nyílászárót vásárlók 1*1-ét :-)

Erre rá tudsz keresni a topicban, többször belinkelte már.

 

 

Előzmény: miazmi (24019)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!