Keresés

Részletes keresés

icrup Creative Commons License 2011.05.11 0 0 9128

Ok,szal vagy szerencsém lesz vagy nem ha ennél a megoldásnál maradok:-(

És ha nem lenne szerencsém mik lehetnek a következmények?

Előzmény: cseik (9126)
icrup Creative Commons License 2011.05.11 0 0 9127

Itt is ez lenne a felállás vagy leváltás:-)

Előzmény: joevagyok68 (9124)
cseik Creative Commons License 2011.05.11 0 0 9126

akkor sem. a homlokzati kivezetés engedély köteles és aminek szerelése engedélyköteles annak módosítása is az.

ez a jog.

ha most felraksz egy új kazánt és kapsz egy ellenőrzést, akkor nem mondhatod, hogy 2008 előtt raktad oda.

 

ha volt kivezetés akkor nagy esélye nincs, hogy feltünik valakinek, de megvan. nem mondom, hogy ne csináld meg, csak tudd, hogy mi lehet a következménye.

Előzmény: icrup (9121)
pjotrkolja Creative Commons License 2011.05.11 0 0 9125

Ez is valami ilyesmi lehet, pedig az tervköteles csere ...

:)

Biztosan a bátraké a szerencse!...?

Előzmény: joevagyok68 (9124)
joevagyok68 Creative Commons License 2011.05.11 0 0 9124

Én ismerek olyat, aki ZV4-et cserélt, SD Ecosyra....  ilyenformán....:-)

Előzmény: joevagyok68 (9123)
joevagyok68 Creative Commons License 2011.05.11 0 0 9123

Most végülis mit cserélnél, mire  (pontos tipus,teljesítmény).

A gázcsonkhoz kell nyúlni ?

Nem lehet úgy felrakni, hogy ne kelljen?

Ha nem fér el az új kazán, akkor 1 picit magasabbra?

És olyan szerelőt keresni, aki ismer olyan beüzemelőt, akinek nem problem ,ha  hogy nincs gázterv...:-))   Van olyan....

Ha eddig ott volt.......

Előzmény: icrup (9121)
Zoltanuss Creative Commons License 2011.05.11 0 0 9122

 A függő hidaknál a rezonanciával ne tévesztjétek össze. Attól is szakadhat/dőlhet a híd, erről van is egy jó kis film. Valamikor  1942 -ben történt.

 Itt amiről beszéltem , az  a tartó kötelekről leszakadó légörvények okozhatnak belengést és szakadást - legalább is a film szerint ezért díszítettték a tartókat ilyen spirálokkal, mint ami némely kéményen van. Igaz kémény emiatt még soha nem borult, így vehetjük azt díszítésnek is !!

Előzmény: Zoltanuss (9120)
icrup Creative Commons License 2011.05.11 0 0 9121

Ok,értem,de mi van ha a 10éve meglévő helyére menne ez is?

 

 

Előzmény: cseik (9116)
Zoltanuss Creative Commons License 2011.05.11 0 0 9120

 Az az esővédőnek nevezett lemez hivatalos nevén  : Meidinger tárcsa.

 Általában  az átmérője 1,5  D és aluktól való távolság is kb. ennyi . ha magasabban van akkor se történik semmi, ha alacsonyabban már lehet problém.

 Nade ha ott van ahol van és lekondezálódik a füstgáz akkor mivan ? Semmi !

 egyébként is ez a kondenzátum jobbára kátrány - némi  + víz.

 Csak a gáznál víz majdnem az egész kondenzátum.

 

 

 Szerintem hagyd ott.

 

 Sőt lesz egy jó indikátorod (jelződ) ha tényleg sok a kondenzátum ( a fekete kátrány ) akkor helytelenül tüzelsz, azon kell változtatni.

 Amúgy ennek a meidinger -féle tárcsának a szerepe még eléggé vitatott, objektive a hatását kimutatni nem lehet.

  Mint ahogy a lemezkéményeken felfelé menő spirál gallérok hatását se ismerik sokan.

 Én is építettem valaha kéményeket - néha rajta volt, néha nem. Magyarázat volt mindenféle.

 A legútóbb egy nagy hidépítése kapcsán  elmélkedtek erről ( egy külföldi tv- adásban ) ha jól emlékszem  az isztambuli hid hatalmas  tartóköteleinél mondták , hogy a leszakadó légáramok örvényei okoznak ilyen hatást - állítólag egy amérikánus hid emiatt össze is dölt.

 Na mindegy, teszik némely kéményre is. Igaz az ilyen kicsi  'icsányi háztartási kéményeknél ez nem igen fordulhat elő. De ha valaki felteszi - hát tegye.

Előzmény: Törölt nick (9118)
gmkiev Creative Commons License 2011.05.11 0 0 9119

És mikor átvette az "Istenadta", akkor mit írt a papírra?

Az + hogy nem baj, ha beleesik a kéménybe az eső? Menjen oszt nézzen meg egy két párszáz éves kéményfejet, oszt majd megtudja, hopgy az nem csak építészeti remek. Az igen is célirányos építkezés.

Előzmény: Törölt nick (9118)
Törölt nick Creative Commons License 2011.05.11 0 0 9118

Sziasztok,

 

vegyestüzelésű kazánomhoz szerelt kémény lett csináltatva.A kéményseprő ma kint volt és sokat nem vacakolt vele,csak azt jegyezte meg,hogy a kivezetés felett kb 20 centivel lévő esővédőt(vagy mi a neve) azt szerinte vágjam le,mert 40centin belűl van,ezért ott lekondezálódik a füstgáz.Amúgy saválló a kémény,de szerinte hasznosabb nélküle,még ha bele is esik az eső.

Igaza van,nekiessek a flexxel?

cseik Creative Commons License 2011.05.10 0 0 9117

 a 9111 hsz idézet a régi szöveg 2008.ig.

Előzmény: icrup (9115)
cseik Creative Commons License 2011.05.10 0 0 9116

a gmbsz a készülék oldaláról szabályozza. az működik 60 cm-el is.

az oték a környezetet veszi figyelembe, ezért szab meg lényegesn nagyobb távolságot. a 10 m az 10 m. javasolt betartani az oték előírásait, mert véletlenül is észreveheti önkori és akkor kapcsoltatják is ki gázt. sok önkorinál sarkalatos kérdést csinálnak homlokzati kivezetésből....

Előzmény: icrup (9112)
icrup Creative Commons License 2011.05.10 0 0 9115

Ez az OTÉK-os 10m mindig ennyi volt?

 

 

Előzmény: pjotrkolja (9114)
pjotrkolja Creative Commons License 2011.05.10 0 0 9114

Olyan hogy "szűken van meg", olyan nincs ... vagy megvan vagy nem ...

Amúgy, ha nem pestországi vagy akkor kérdezd a gázszolgáltatódat. Ha éphatóságot nem von be akkor nyert ügyed van, ha bevon akkor elvileg rákufircoltál!

:)

 

Előzmény: icrup (9112)
ép-it-ész Creative Commons License 2011.05.10 0 0 9113

Hali

int21h- é a 2 pont.

 

icrup Creative Commons License 2011.05.10 0 0 9112

Nálam minden lehet:-)

 

De akkor most melyiket is kell figyelembe venni/követni?

 

Nekem van egy "lukam" kifele,vizmelegitő,annak a helyére menne a kazán,de a 10m szüken van csak meg.

Előzmény: pjotrkolja (9111)
pjotrkolja Creative Commons License 2011.05.10 0 0 9111

Rosszul emlékszel, vagy legalább is keverd / összemosod, a GMBSZ 2008-ig érvényes előírásaival ...

 

2008.09.12.-ig:

80. § Homlokzaton (külső falon) égéstermék-kivezetési helyet kialakítani csak a helyiség légterétől elzárt égésterű gázüzemű tüzelőberendezés céljára lehet, akkor ha

a) az égéstermék tető fölé, a szabadba történő kivezetésére alkalmas kémény nincs, illetőleg a meglévő tartalékfűtés céljára szükséges,

b) a tervezett homlokzati égéstermék-kivezetés az épület állékonyságát nem veszélyezteti és az épített környezet értékeinek védelmére vonatkozó (településkép-, építészeti érték- vagy műemlékvédelmi) érdeket, továbbá táj- és természetvédelmi érdeket nem sért,

c) a tervezett homlokzati égéstermék-kivezetés az egészségvédelmi követelményeknek megfelel. 

 

Ez még ma is éles ellentétben áll a GMBSZ-nek, az EN 15287-2 szabvány alapján "honosított" előírásaival ... ott ez a 10 méter  60cm (70kW-ig)!!.

Nem elhanyagolható különbség ... nem mellesleg, ha ezt nem veszi figyelembe a gázszolgáltató (mármint az OTÉK-ot), és van egy jóakaród és befúj az éphatóságnál akkor kakukkkkk, neked má' rég rossz!

Előzmény: icrup (9110)
icrup Creative Commons License 2011.05.10 0 0 9110
gmkiev Creative Commons License 2011.05.10 0 0 9109

Szerintem, az árajánlat készítő program szorzó táblája lehet a baj fő oka.

Ne búsúlj. Én is csak minden 6-7.-ik ajánlatomat építem meg.

Előzmény: ép-it-ész (9105)
Zoltanuss Creative Commons License 2011.05.10 0 0 9108

 Ezek szerint csak drága voltál  - nem , ha más a feléért is vállalja !!

 Egyébként mit építesz ?

 Tán csak nem kéményfejeket ??

 Egyszerű kőmives munka !!

 kell hozzá : jó - megfelelő tégla, cementes habarcs, szerszám, állvány némi szaktudás és kész.

 Azért az építőiparnak ez egy nagyon pici szelete !!!

Előzmény: ép-it-ész (9105)
int21h Creative Commons License 2011.05.10 0 0 9107

Tipikus, bekéri a közös képviselő az ajánlatot, majd lemásolja Olcsó János ezermester haverjának aki egyébként nem tudna komplett anyagot kitételezve összehozni, és ezt viszik a haver neve alatt a lakógyűlésnek. Olcsó cuccokból összekokecolják, lóvén osztozkodnak, közös képviselő átveszi.

 

Előzmény: ép-it-ész (9105)
Gyurco78 Creative Commons License 2011.05.10 0 0 9106

És ha a csőgyártó fogja a csövét, meg a tégláját, és együtt elküldi az ÉMI-nek??

Előzmény: pjotrkolja (9098)
ép-it-ész Creative Commons License 2011.05.09 0 0 9105

Emlékeztek még mennyit görcsöltem a vacak téglakötésekkel és a fökétüsz-es ügyemmel .

Leadtam az anyagot el is fogadták de valaki pont a feléért elkészíti .Fel akartam robbanni .A pláne az , hogy szinte mértanilag a feléért . Ennél a közös képviselőnél ez a második ilyen peches esetem és ott is a feléért . értitek ? Én már kezdem ...

 

Na csáh.

 

 

Kell valami kémé ny ami t ki lehet tárgyaln i...

mynames Creative Commons License 2011.05.09 0 0 9104

Köszönöm a gyors reagálást és a felvetéseidet! Utánnanézek a kérdéseidnek!

 

köszönöm!

 

Üdv: mynames

Előzmény: Émile (9100)
fogltomi Creative Commons License 2011.05.09 0 0 9103

köszi,huzat amugy jo,de magasítani lehet ha kell!

Üdv

Előzmény: Zoltanuss (9102)
Zoltanuss Creative Commons License 2011.05.09 0 0 9102

  Szabad, csak egy szinten legyen a két készülék ! A bekötés viszont némi eltolással kell megoldani.

Kb. 30 cm, és jó !

 A szelvény jó !

 A magasság ?

 Hát az már nem biztos, de ha kevés a huzat, magasítani lehet !!

Előzmény: fogltomi (9101)
fogltomi Creative Commons License 2011.05.09 0 0 9101

Hello.

Szabad egy kéménybe vegyestüzelésű kazánt meg cserépkályhát is bekötni egyszerre?

Kémény uj 25x25-ös a belső mérete kis méretű téglábol 6 és fél méter hosszu!!

Émile Creative Commons License 2011.05.09 0 0 9100

 Hát ez nagyon kevés, mondhatnánk nulla.

 Tehát először a kéményről :

mekkora a szelvénye ? (jó közelítéssel 14x14 -es ),

 Azután a magassága  - ez setét.

Egyenlőre azt se tudni emeletes vagy földszintes a ház.

 Azután : bélelt e a kémény ?

 ha igen - nagy valószinűséggel nem, mivel konvektornak általában aluval bélelték a kéményt - ha bélelték.

 

 És a kandalló ?

 

Hát itt elsősorban a teljesítményt illene tudni -amiből jön a fűstcső mérete.

 De ha egy sima konvektor van/volt ott egy 14 x14 es kéménybe kötve , ami bélletlen és a kandalló csak egy kályha, kb. 7-8 kW ig, akkor meg lehet próbálni.

 Legfeljebb nem működik.

 

 És a kisérlet soha ne este kezdődjön, a  CO mérgezés szép halál, de csak halál azért.

 

Előzmény: mynames (9099)
mynames Creative Commons License 2011.05.08 0 0 9099

Üdvözlet!

 

Meglévő konvektor kéményébe szeretnék kandalót kötni, csak nem tudom, hogy annak a kéménye jó-e hozzá... Ebben szeretném a véleményeteket kérni. Elnézést de teljesen laikus vagyok a témában...

 

Előre is köszönöm,

 

Üdv: mynames

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!