Keresés

Részletes keresés

Tízenhármaska Creative Commons License 2015.01.21 0 0 61314

Ezen sajnos ne lepodj meg.

Mondjuk mult evben mi igy jartunk mozgaserzekelokkel :-))

Előzmény: King_of_Giants (61311)
Tízenhármaska Creative Commons License 2015.01.21 0 0 61313

En biztos,hogy az egesz lakast vedenem vele.

Előzmény: Törölt nick (61312)
Törölt nick Creative Commons License 2015.01.21 0 0 61312

Ha szeretnék FI relét is a kétszobás panellakásba, akkor azt hova célszerű tenni? Csak a fürdő léáramköréhez, vagy a fürdő és a konyha áramköre elé, vagy mehet nyugodtan az egész lakás "elé"?

King_of_Giants Creative Commons License 2015.01.21 0 0 61311

Én égtem.

Haver felé járt  egy ismerős villanyász, szólt neki nézze már meg

N-LT nulla -fix fázis és az L a kapcsolt fázis

Szerintem hülye így a felirat. De az se igaz hogy nem kötöttem már igy is amikor már "mindegy volt"

Örüljünk hogy megy

Előzmény: King_of_Giants (61285)
King_of_Giants Creative Commons License 2015.01.20 0 0 61310

Hosszabb fúró, vagy meghosszabbitani és finoman addig nyomni mig picit megjelenik a hegye ahol éppen kibújna

Hegesztettem már gömbvasat fúróra mert rövid volt

 

Esetleg megmérni a furat ferdeségét és  szögfüggvénnyel kiszámolni, majd átvetitetni/rajzolni a falra az egészet :)

 

Mit számit hogy 2 cm-t vagy 10-et kell bontani?

Szépen helyre lehet álllitani, még ha fűrészporos tapéta is

Freskónál már nyűgösebb :)

 

De mondok mást

Ma már nagyon erős, neodymium,  mágnesek is kaphatók. Esetleg cérnára függesztve megmozdul ahol a fúró hegye van

Előzmény: kernyebauer_ (61309)
kernyebauer_ Creative Commons License 2015.01.20 0 0 61309

Valahogy így történt! 50 cm a fal vastagsága, ajtó nagyjából középen van, külső vakolat jobban rá van takarva az ajtó keretre, mint a belső. Ezért úgy szerettem volna, hogy belül a fúró hegye az ajtó kereten bújjon ki, de a vakolaton kívül. De sajnos nem sikerült, mert a furat végét az ajtókeret mellett, belül csak vakolat bontással lehetne megtalálni.

Azt éreztem, amikor az ajtó keretet átfúrta, de sajnos vakolat alatt maradt a hegy. Sokat nem akarok bontani, ezért kéne pontosan tudni hol van a hegy vége. Kicsit bonyolult lett, elnézést :)

Előzmény: King_of_Giants (61307)
Törölt nick Creative Commons License 2015.01.20 0 0 61308

A múltkor így jártam :) Átfúrtam a panelt, oszt a strangban kötött ki. 3 centivel odébb. Fúrhattam a másik oldalról rá, az meg telibekapta a vasat. Jó, akkor kisfúróval a vas alá, na meglett az alagút! Innen már "csak" fel kellett bővíteni annyira, hogy átférjen a koaxkábel.

Előzmény: King_of_Giants (61307)
King_of_Giants Creative Commons License 2015.01.20 0 0 61307

Szerintem a téglában kezdte, de az ajtókeretben végezte és nem jött ki a fúró vége

Másképpen semmi gondot nem látnék

Előzmény: Tízenhármaska (61305)
Tízenhármaska Creative Commons License 2015.01.20 0 0 61306

Lehet hogy a belso helyseg oldalfalaba furt bele.

Előzmény: Tízenhármaska (61305)
Tízenhármaska Creative Commons License 2015.01.20 0 0 61305

Valahogy en is igy vagyok ezzel a kerdessel,varom a fejlemenyt :-))

Előzmény: King_of_Giants (61304)
King_of_Giants Creative Commons License 2015.01.20 0 0 61304

Miért kellene mágnesesnek lenni a vasnak?

Az iránytű meg fel-le nem fogja mutatni

Radiesztézia mérés kell, vagy varázsvessző :)

 

 

Számomra érthetetlen a kérdés

Átfúrta vagy nem? Azt irja átfúrta, akkormeg? Mi az hogy a vakolat alatt akadt el?

 

Ugyanabban a furatban egyenesre kell kényszeriteni a fúrót. Egy 10cm-es falban azért már látszik hogy merre ferde

Előzmény: Törölt nick (61301)
Jahno Creative Commons License 2015.01.20 0 0 61303

Mikró konzolon, hifi másik felében, vízforralót akkor dugjuk be, ha használjuk... Alakul, nem? Attól függ kinek mit. Ki is lehet találni, van aki csak borogat a kihúz/bedug opciókkal, vagy letépia  konnektort, van aki szekrényben tárolja, főleg ha keveset használja.

Előzmény: Benedek L. (61295)
Törölt nick Creative Commons License 2015.01.20 0 0 61302

Nem véletlenül van ott csak annyi. Robotgép, húsdaráló, és csak akkor, amikor éppen kell. Nem nonstop bedugva tartandók a vízcsap mellett.

Előzmény: Benedek L. (61300)
Törölt nick Creative Commons License 2015.01.20 0 0 61301

dugj bele egy felmágnesezett vasat, és mérj rá iránytűvel :)

Előzmény: kernyebauer_ (61299)
Benedek L. Creative Commons License 2015.01.20 0 0 61300

Nos, megvilágosodott most már előttem minden. Jobban megfigyeltem (még nem lakjuk azt a lakást) és a férjem is felvilágosított. A falon egymás fölött van 2-2 konnektor, nem pedig elosztó...És én arra gondoltam, ha már 2 van, miért nem lehetne 4?! Na de ez így badarság. Igazad van, átrendezést is csináltam. Lassan megyünk előre!

Előzmény: Törölt nick (61298)
kernyebauer_ Creative Commons License 2015.01.20 0 0 61299

Jó napot kívánok!
Átfúrtam a falat az ajtó mellett a kávánál (kívülről befelé fúrva), de sajnos rossz helyen jött ki a vége, mert belül a vakolat mögé érkezhetett, meg kellene bontani a vakolatot, hogy megtaláljam a furat végét.
Van valami eszköz arra, ami kimutatja, hogy pontosan hová érkezett a furat vége, hogy lehetőleg minél kisebb helyen kelljen megbontanom a vakolatot?

Törölt nick Creative Commons License 2015.01.20 0 0 61298

Itt inkább egy kis átrendezés kellene, és nem mindent az asztalra összehordani. Mikrót elpakolni a pultról egy konzolra, vagy a szekrény alá, hifit szintén... kötöződobozból levezetni külön vezetéket oda ahol nincs, de jó lenne, és minden minden sokkal komfortosabb, és biztonságosabb lenne.

Előzmény: Benedek L. (61295)
Tízenhármaska Creative Commons License 2015.01.20 0 0 61297

Szia

 

Es akkor ebbe a negyes elosztoba bedugol negy darab gepet.

Es akkor meg arrol nem is irtal-remelem nem voltam figyelmetlen-hogy milyen vezetek csatlakozik majd hozza.

En ugy gondolom,sot hitem,hogy konyhaba nem valo eloszto sem negyes dugalj.

Előzmény: Benedek L. (61296)
Benedek L. Creative Commons License 2015.01.20 0 0 61296

Úgy érted, hogy a konektort  a szakember leveszi és beszereli a kapcsolóval is ellátott pl. 4-es elosztót? Jó lenne.

Előzmény: pajaci (61287)
Benedek L. Creative Commons License 2015.01.20 0 0 61295

...mert a konyhapulton a sok kábel megőrít! Mikro, kávéfőző, hifi, vízforraló; sok! vagy nem is szabad ennyit?

Előzmény: Törölt nick (61288)
Törölt nick Creative Commons License 2015.01.20 0 0 61294

Óh, nekem a 70-es évek végéről való van, a csúnyasárga. Egy ilyen bakelitszépségbe biztos a routert rejteném az íróasztalom mellett :)

 

Na, akkor a furkálás is megoldott.

Előzmény: ha4nz (61293)
ha4nz Creative Commons License 2015.01.20 0 0 61293

A mai fk lakáselosztók furathelyeit te fúrod ki a doboz hátulján, biztos megoldod. A nullbontó meg méréshez kell, jelenleg kihagyható, de ha az ávk-ból elmenő nullát kikötöd, akkor ugyanezt valósítod meg áramkörileg.

Villesz elosztó: http://retronom.hu/index.php?q=node/38340

:)

Előzmény: Törölt nick (61292)
Törölt nick Creative Commons License 2015.01.19 0 0 61292

Köszi! Elosztótábla-csere lesz, remélem találok a régi "villesz" dobozzal kompatibilis furathelyűt. Úgyis több áramkörre lesz bontva mint volt.

 

A nullavezető-bontónak mi a szerepe? Ez is csak egy régi dolog? Logikusan semmi értelmét nem látom, csak egy príma hibaforrás, hiszen szükség esetén sokkal egyszerűbb kikötni azt a nullvezetőt, nem?

Előzmény: Lacivill (61291)
Lacivill Creative Commons License 2015.01.19 0 0 61291

Régen így volt. Most vidd a táblába.

Előzmény: Törölt nick (61290)
Törölt nick Creative Commons License 2015.01.19 0 0 61290

A panelházban a gyári lakáselosztótáblától külön, 20 centivel arrébb van a földelővezetékek összekötése egy 80-as dobozban. Feltétlenül fontos ez, vagy ha az új táblán már eleve van erre kialakítás, akkor odavezethetem? Az a felszabaduló 80-as doboz ugyanis pont jó lenne egy trafónak, ami a telefon-pótcsengőknek adná a csengőfeszültséget. (ezek külön lennének bevezetve minden helyiségbe, kábelcsatornában) Az ajtócsengő fény és hangjelzése, de csak ezeknek a hangja jöhet szóba, a gyári bimbam-trillalillák nem váltak be.

Törölt nick Creative Commons License 2015.01.19 0 1 61289

A második apró pici, de jónak tűnik. De én se értem, ilyen "szirszar" dolgot miért nem lehet tisztességes, használható kialakításban csinálni? Nekem van egy 5 ledes csipeszes kütyüm, ami a drótját még be is tudja húzni, szóval a netbook tetejére lehet csippenteni, és remekül bevilágítja a klaviert. Persze ez se tökéletes, mert ha a klavierre belövöm, attól még simán ki.assza a szemem, mert az élelmes konstruktőr arra nem gondolt, hogy szögben szokás használni... Egy kis szigszalagcsíkkal némileg leárnyékoltam, így szinte csak lefelé világít. Nem tökéletes, olyan 80%-os megoldás, (az igazi a világítós klavierlenne, ahol a betűk világolnak, nem a köztük lévő tér) de azért így már sokkal komfortosabban lehet áramot spórolni, többieket nem zavarni. (koli, vonat)

Előzmény: Jahno (61283)
Törölt nick Creative Commons License 2015.01.19 0 0 61288

A konnektorbadugós elosztók, ha földelés is van, akkor általában 3-as T a kapható. Többet nem ildomos összedugdosni, de persze működik karácsonyfaként is, csak jobb, ha nem szoksz rá. Obiban van bőven választék mindenféle szirszar verzióban, kapcsolóval, Euro elosztóval.

 

De miért nem jó neked egy sima kábeles hosszabbító?

Előzmény: Benedek L. (61286)
pajaci Creative Commons License 2015.01.19 0 0 61287
Előzmény: Benedek L. (61286)
Benedek L. Creative Commons License 2015.01.19 0 0 61286

Egy konnektorba hány db-os elosztót lehet használni - mennyit bír el? Én úgy szeretném, hogy kb egy 4-es elosztót, de úgy, hogy ne lógjon a vezetéke sehol, hanem "feküdjön" a falra. Van e, lehet e ilyet?

King_of_Giants Creative Commons License 2015.01.19 0 0 61285

Jó estét!

"Szégyenben" maradtam ma

 

Haver szól, kössem be az elszivó ventilátorját, időzitős

3 sorkapocs L-TL-N

Három vezeték, kettőben, kék-fekete fix 230, fekete kapcsolt

Nyilván az N-L a fix  230 és a TL a kapcsolt szál

Nem ment

Aztán már mindenféleképpen kötöttem de vagy ment mindig, vagy csak addig amig a kapcsolt szálat rátettem a TL-re

Szoval bezavarodtam mint vasorrú bába a mágneses viharba

Kapcs.rajz van,  de természetesen a 4 közül egyik sem az elszivóra vonatkozik

De mindegy is a rajz, nem az elsőt kötöttem már

 

Ismétlem: az N-L a fix  230 és a TL a kapcsolt szál?

Lehet hibás az elszívó, találkozott már valaki hibással?

 

Bekötöttem egy 3eres kábelt és mondtam a havernek menjen vissza a boltba mutassák meg neki , hogy működik vagy cseréljék

 

Szerintem én fogok "égni valamiért"

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!