Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2010.08.12 0 0 46781
Igen, én is ezt mondom...
Előzmény: Wattocsak (46779)
Zoltanuss Creative Commons License 2010.08.12 0 0 46780

  Hát látod ezzel kellett volna kezdeni. A gyerek már napok óta házal itt nálunk ezzel a szivattyúval. Mindenki csak szivatta, b... gatta !

 Jav. Nem mindenki csak páran !

Előzmény: ZE (46778)
Wattocsak Creative Commons License 2010.08.12 0 0 46779
Elzáró szerekezet nem lehet a biztosnsági szerelvény és a kazán között. Ha úgy vesszük, hogy nem lehet elzáró akkor a radiátor szelep sem szabade beépíteni. :-)
Előzmény: Törölt nick (46774)
ZE Creative Commons License 2010.08.12 0 0 46778
Megmaradt építőanyagok, gépek adás-vétel - na ebbe a topicba rakd fel a megmaradt kb. 300 darabot :-P Hülyének meg mást nézz.
Előzmény: dlscucc (46771)
ZE Creative Commons License 2010.08.12 0 0 46777
Nem arra célzott :-)
Előzmény: Törölt nick (46770)
Zoltanuss Creative Commons License 2010.08.12 0 0 46776

   "akkor remélem a moderátor megunja."

 

 A moderátorok moderálását is meg kéne már oldani !

 

 Van nagyon sok részre hajló köztük  !

 

 

Előzmény: Epitkezos (46763)
Lasermouse Creative Commons License 2010.08.12 0 0 46775

 

EZT a kondenzációs kazánt pont ilyen helyzetekre tervezték.
Előzmény: Törölt nick (46773)
Törölt nick Creative Commons License 2010.08.12 0 0 46774
A vegyes kazán előremenőjére lehet mégis csapot tenni?
Csak mert nálam is van, ami nagyon jól jött a kazáncserekor, mert nem kellett így leüríteni az egész rendszert. Elzárni nem szoktam soha, csak a visszatérőt.
Kb fél éve a vegyes kazános topikban ment a nagy vita, konkrétan engem b*szott le mindenki, hogy szégyelljem magamat, mert az előremenőre tilos elzárószerelvényt rakni. És jöttek sorba a hasonló stílusú beszólások, mint ahogy itt is írt nemrég valaki, hogy ezzel így meg úgy akarom kinyírni magamat, stb.
Előzmény: Törölt nick (46768)
Törölt nick Creative Commons License 2010.08.12 0 0 46773
Ja, jó ez a gravitációs rendszer. Még áramot se fogyaszt. Csak találjak olyan gázkazánt, amit ilyen nagyvízteres nyitott rendszerbe bele lehet passzítani a lehető legköltségkímélőbb módon!
Ezek a régi ÖV radiátorok sem a leghatékonyabbak. Kell nekik az előremenő megfelelő hőfoka, hogy dolgozzanak. De ha lecserélem korszerűbb lemezre, akkor meg a gravitációs üzemmód nem fog menni megfelelően valószínűleg.
Előzmény: pajaci (46765)
Törölt nick Creative Commons License 2010.08.12 0 0 46772
Mért nem apróhirdetés? Ezt nem értem... Attól hogy csak egy darab, attól még hirdetés.
Előzmény: dlscucc (46771)
dlscucc Creative Commons License 2010.08.12 0 0 46771
Nem értelek hiszen láthatod nem apróhirdetés hanem egy szivattyúm van eladó ami megmaradt és gondoltam felteszem egy aktuális fórumban. Ez még csak nem baj.
Előzmény: Epitkezos (46763)
Törölt nick Creative Commons License 2010.08.12 0 0 46770
Csak azt írtam, hogy delej nélkül nem mén a szivattyú.
Előzmény: Dunit (46769)
Dunit Creative Commons License 2010.08.12 0 0 46769
  Már megint egy szivattyús  !!
Törölt nick Creative Commons License 2010.08.12 0 0 46768
Egyébként meg itt egy példa a vegyestüzelésű kazán megfelelő alkalmazására:1
Törölt nick Creative Commons License 2010.08.12 0 0 46767
Sokan meg avval érvelnek, hogy meghagyják a vegyestüzelésű kazánokat, mert mi lesz, ha nem lesz gáz? Akkor nem lesz semmi sem. Az elektromos hálózat órák, vagy percek alatt omlik össze a túlterheléstől. A vékonycsöves rendszereken meg nem akar cirkulálni a vasszer szivattyú nélkül. Főleg visszacsapóval.
Törölt nick Creative Commons License 2010.08.12 0 0 46766
Csak sokan ott qrják el, hogy a vegyestüzelésű kazánokat felrakják spagetticsöves rendszerekre. Na, ha ott nincs áram...
Előzmény: pajaci (46765)
pajaci Creative Commons License 2010.08.12 0 0 46765
Ez a legjobb megoldás, áramszünet esetén sincs baj.
Előzmény: Törölt nick (46764)
Törölt nick Creative Commons License 2010.08.12 0 0 46764
Azért nem mindenhol van így.
Nálam pl csak a gázkazán megy szivattyúval, a vegyes gravitációsan.
Gravitációsnál talán egy bírószelep működhet.
Előzmény: peterch (46752)
Epitkezos Creative Commons License 2010.08.12 0 0 46763
Korrekt ember vagy! Nem unod, hogy többször is megsértetted a szabályzatot, és regisztrációid törlésre kerültek?

Ha te nem, akkor remélem a moderátor megunja. Én azt az ötletet adnám neki, hogy keresse fel a jogtanácsost, aki majd egy kedves hangvételű levéllel felszólít, hogy fizesd ki a reklámjaid után megjelenésenként elfogadhatónak ítélt mondjuk 20 forintot, tekintettel arra, hogy regisztrációidnál elfogadtad a felhasználás feltételeit. Remélem ez egy szép nagy számot fog jelenteni :) Szerencsére elég buta voltál, így a korábbi regjeidnél megadott adatokkal elégséges információt nyújtottál ahhoz, hogy hivatalosan is elérhető legyél! Nem vicc, ez drága mulatság lehet, valószínű jobban jársz, ha még te törölteted valamint befejezed a jogsértést...
Előzmény: dlscucc (46761)
Törölt nick Creative Commons License 2010.08.12 0 0 46762
Szereltess be termosztátos zuhanycsaptelepet.
Előzmény: Notes (46740)
dlscucc Creative Commons License 2010.08.12 0 0 46761
s mi lesz még itt
hihetetlen de bármikor bárhol lehet regelni
Előzmény: nixon70 (46760)
nixon70 Creative Commons License 2010.08.12 0 0 46760
ÓRIÁSI!!!!!!!!!!
Előzmény: dlscucc (46758)
nixon70 Creative Commons License 2010.08.12 0 0 46759
Erről a készülékről semmi infó a neten:-(
Átfolyós,vagy tárolós?
Amikor bekapcsol a fűtésed indul el?
Előzmény: oilali (46737)
dlscucc Creative Commons License 2010.08.12 0 0 46758
Grundfos 25 60 180 keringető szivattyúmat eladnám. Teljesen új beszerelve még nem volt visszamaradt termék dobozában

Érdeklődni emailben dlscucc@citromail.hu

Köszönöm!
digium Creative Commons License 2010.08.12 0 0 46757
Nem az ügyfelet kell megtanítani biztonságosan fűteni, hanem biztonságos fűtést kell készíteni!

Aki az aktív hibás működés gátlót vagy a segédenergia-nélküli biztonsági szerelvényeket nem építi be a több kazános fűtési rendszerbe, az bizony hibás kivitelezést végez! Káreseménynél felelősség csak akkor nem a kivitelezőé, ha írásos nyilatkozata van arról, hogy az építtető vállalja a felelősséget a biztonsági szerelvények kihagyása miatt. Ha nincs ilyenje és nincs felelősségbiztosítása akkor a zsebébe kell nyúlnia káreseménykor, valamint bíróságra járni foglalkozás körében elkövetett veszélyeztetés netán testi sértés vagy (tömeg)halál okozásáért:

Btk.171. § (1) Aki foglalkozása szabályainak megszegésével más vagy mások életét, testi épségét vagy egészségét gondatlanságból közvetlen veszélynek teszi ki, vagy testi sértést okoz, vétséget követ el és egy évig terjedő szabadságvesztéssel, közérdekű munkával vagy pénzbüntetéssel büntetendő.
(2) A büntetés
a) három évig terjedő szabadságvesztés, ha a bűncselekmény maradandó fogyatékosságot, súlyos egészségromlást, vagy tömegszerencsétlenséget,
b) egy évtől öt évig terjedő szabadságvesztés, ha a bűncselekmény halált,
c) két évtől nyolc évig terjedő szabadságvesztés, ha a bűncselekmény kettőnél több ember halálát okozza, vagy halálos tömegszerencsétlenséget okoz.
(3) Ha az elkövető a közvetlen veszélyt szándékosan idézi elő, bűntettet követ el, és az (1) bekezdés esetén három évig, a (2) bekezdés esetén - az ott tett megkülönböztetéshez képest - öt évig, két évtől nyolc évig, illetőleg öt évtől tíz évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.
(4) E § alkalmazásában foglalkozási szabályok a lőfegyver használatára és kezelésére vonatkozó szabályok is.
Előzmény: babarucu (46754)
peterch Creative Commons License 2010.08.12 0 0 46756
Szia!

Sajnos nem ertek veled egyet!
Visszacsapobol femsziveset kell hasznalni es nem gumis/rugossat,mert az a forroviz hatasara deformalodhat is. A csapok allasarol meg csak annyit, hogy a csaladban lehet,hogy Te megjegyzed, de a csalad tobbi tagja nem biztos, hogy erdeklodessel kiseri a magyarazatodat es meg is jegyzi. Sajat peldambol tudom, hogy a hazunk rendszeret mar elmagyaraztam a ket fiamnak es a paromnak tobbszor is, de szerintem ha eltunnek egy evre es valami problema volna, biztosan nem tudnak, hogy mit hol ellenorizzenek.
Ezert kell a rendszert ugy kiepiteni, hogy minimalis legyen a beavatkozas lehetosege. Mindig legyen tartalek hoforras, ami kifuti a hazat. Nalam a sorrend -5C fokig klima, aztan a gazkazan. Ha mind ketto leall, akkor a tarolo futopatronja biztositja a meleget, ha nincs villany, indul a dieselaggregator. Futesrasegitesre es HMV keszitesre meg pluszban ott van a napkoli. A szelloztetest meg a rekuperatoros szellozteto vegzi. Mindehhez minimalis hozzaertes kell, mert par nyomogombot kell csak tudni kezelni. Megis mindig azon imadkozom, hogy ne legyen semmi problema, mig nem vagyok otthon.

Udv , Peter.
Előzmény: babarucu (46754)
babarucu Creative Commons License 2010.08.11 0 0 46755

Napokig osztod az észt itt, kérdezek próbából hátha az is szar ami működik, eltűnsz, sokan válaszolnak, kérdeznek adatokat, írják a jó dolgokat, majd megjelensz és nem érted mi van.Vannak még modern anyagokkal kapcsolatos kételyek, 100 éves térfogat és teljesítmény adatok amit egy fűtés tervezőnek köpni kell...stb

Ezek is felesleges mondatok.

Előzmény: Wattocsak (46753)
babarucu Creative Commons License 2010.08.11 0 0 46754

Szvsz egy visszacsapó ugyanúgy leragadhat, mint egy szivattyú főleg a mostaniak

eddíg ebben az évben háromszor cseréltem igaz levegővezetéken.

Inkább azt mondanám, az aki fűt legyen annyira tisztába a csapokkal, mint a sofőr ha ránéz a váltóra hányasba van, vagy be van e húzva a kézifék..stb

Aki ránéz egy csapra és nem tudja zárva vagy nyitva az ne fűtsön.

Előzmény: peterch (46752)
Wattocsak Creative Commons License 2010.08.11 0 0 46753
Nem értelek. Minden elérhetőségem (mobil szám, iroda drótos száma, e-mail címen, postacímem nevem) két kattintásra van. :-)
Előzmény: babarucu (46751)
peterch Creative Commons License 2010.08.11 0 0 46752
Sziasztok!

Szabad belekotyogni?
Nem ertem, miert kell csapok elzarasaval bajlodni es itt ijesztgetni egymast. Mind a ket kazan koreben van keringetoszivattyu. A ket csapot kihagyni es az egyik helyere visszacsaposzelepet kell beszerelni ugy, hogy a ket szivattyu a sajatjat nyissa, de a szomszedet zarja. Ha mukodik a gazos, akkor a sajat keringeto mukodik, jon a lany es begyujt. A vegyeskazan korebe beepitett termosztat erzekeli a viz melegedeset es bekapcsol. Igy az o keringetoje is bekapcsol es nyitja a sajat koret. (egyforma fordulaton mukodnek a keringtetok es egyfoma teljesitmenyuek) Viz homerseklete emelkedik es igy a gazkazan termosztatja letilt, igy csak a vegyes fut tovabb.
Termeszetesen a vegyeskazan korebe ajanlott a biztonsagi hutokor ,biztonsagi szeleppel! Szerintem.

Udv , Peter.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!