Keresés

Részletes keresés

-Barbarossa Isegrim- Creative Commons License 2002.04.23 0 0 12

Na megtaláltam én is a topciot.

Ha vkinek kérdése van, tegye fel nyugodtan, hülyére buzultam magam künnyűfegyverek, nehézfegyverek, tüzérség, harckocsik, vadászok, bombázók, csatahajók terén. HÁtha vkinek még haszna is lesz belőle :)) .

kuller Creative Commons License 2002.04.23 0 0 11
Nem tiszta az sem, hogy mi az a hidrosztatikus "drive". Angolszász szövegekben így írják. A Pz4-nél volt ilyen prototípus, most amerikában áll egy mezőn. Gondolom nem azt jelenti, hogy vízzel ment, mert akkor Peipernek csak egy patakot kellett volna keresnie :)
kuller Creative Commons License 2002.04.23 0 0 10
Mindez ok, csakhogy:
Pz1: a gyenge tűzerő miatt (2*MG) jól jött volna a 20mm-s. (nem 45-re gondoltam, hanem inkább 35-40 környékére amikor azért még tudott volna karcolni a csúzli)
Pz2: technikai adatai (védelem, tűzerő, sebesség) nagyjából megfeleltek a Pumáénak, az meg a második világháború (egyik) legjobb felderítője volt. Csak a Pumát az utolsó csavarig új alkatrészekből kellett előálítani a PzII-hez meg volt alváz, motor, löveg.
Pz4: Láttam róla fotókat és elég magas volt a tornya (hogy beleférjen a löveg) emiatt a sziluttje is nagy volt, ami meg előnytelen egy csatában. De más negatívumot nem hallottam.
Ez nem azt jelenti, hogy nincs :)
Előzmény: Yoshi (9)
Yoshi Creative Commons License 2002.04.23 0 0 9
Izee... ha kozbekotyoghatok:
Pz1: lealltak az alvaz gyartasaval, gyenge tuzero+gyenge pancelzat.

Pz2: gyenge pancel + modositott alvazbol keveset is gyartottak, nehezen volt megoldhato a gyartas, ugyisfelderito, akkor megminektokolni.

Pz4: 10,5 cm, mert a nemetek centibe attak meg az adatokat, es asszem, a mozgekonysaggal meg a toronnyal voltak gondok.

De en biztosat nem tudok, mert az agyam, mint a szita :)

Előzmény: kuller (5)
kuller Creative Commons License 2002.04.23 0 0 8
Szerintem ugyanaz a 105mms mint amit a Stug3ba raktak.
Előzmény: WaseK (7)
WaseK Creative Commons License 2002.04.23 0 0 7
10,5mm-es harckocsilöveg, vagy 105 mm-es?Mert ez nem mindegy.
Előzmény: kuller (5)
repepe Creative Commons License 2002.04.23 0 0 6
Sziasztok!

Engem a legendas Mauser K98 -as (mod.98) tipusu 2.VH. - ban hasznalt nemet karabely adatai erdekelnenek, pontos leirasok, bontott abras rajzok, stb.

Udv: repepe

kuller Creative Commons License 2002.04.23 0 0 5
Lenne is egy kérdésem:
A pz1-nél kísérleteztek 20mms gépágyúval, a pz2-nél 50-essel, a pz4-nél pedig 10,5mms harckocsilöveggel, de valamiért nem váltak be. Kérdezem miért, mert a technikai adatok szerint jóval nagyobb tűzerejű harcezközöket eredményezett volna. A pz2-es esetében a Pumáéval hasonló tűzerőt, mozgékonyságot és páncélvédelmet érhettek volna el, sokkal olcsóbban mert meglévő alkatrészekből kellett volna összeállítani a pz2őt 50-es ágyúval. Mégsem így tettek....
Üdv:K
kuller Creative Commons License 2002.04.23 0 0 4
Üdvözlet a régi ismerősöknek!
Köszönöm a jókívánságokat.
Azért indítottam el a topicot mert van néhány topic melyek témája valóban hasonló, de nem ugyanaz.
A tankmániásoknál nemcsak második világháborús tankokról van szó, és a harckocsikon kívül (elvileg) másról nem. A második világháború topicban viszont többen írták, hogy a fegyverzet nem érdekli őket. A holocaust, a politikai rész, a vezetők pedig engem nem érdekelnek, csak és kizárólag a fegyverzet.
Abban reménykedem, hogy vannak még "sorstársaim".
Üdv:) K
Előzmény: Hamburger (3)
Hamburger Creative Commons License 2002.04.23 0 0 3
Sziasztok!

Ne legyen igazam, de úgy gondolom, hogy az eddigi topicok is elég lehetőséget adtak
a valóban nagy téma "vesézgetésére"! Mindenesetre: Sok sikert!

Üdv: Hamburger

WaseK Creative Commons License 2002.04.22 0 0 2
Ha repülésről akarsz hallani, akkor gyerek a Propelleres repülő szimulátorokba, vagy a Második vh topickba.Természetesen amíg be nem indul ez a topic:)
Előzmény: Mekett_Elek (1)
Mekett_Elek Creative Commons License 2002.04.22 0 0 1
Soxerencsét a topichoz!

Tényleg kissé nagy, de sztem ebből később lehet nénhány specifikusabb fórum is.

Ami német repülés, az nekem jöhet minden mennyiségben. Már kezdek elszokni tőle a suli miatt... A ti felelősségetek, hogy ne hagyjátok :)
Üdv
Mekett

WaseK Creative Commons License 2002.04.22 0 0 0
Nagyon nagy témát akarsz átfogni:)Persze kívánom, hogy meginduljon a topic:)
kuller Creative Commons License 2002.04.22 0 0 topiknyitó
Mindenről ami belefér: tankoktól a tőrökig, felderítőgépektől a rakétákig, tengeralattjáróktól az anyahajókig, bunkerektől a kiképző központokig. Mindenkinek akit érdekel. (Modellezőknek, hivatásosoknak, (had)történészeknek, tanároknak, diákoknak.)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!