Keresés

Részletes keresés

Jazzmedve Creative Commons License 2011.11.11 0 0 2481

Kérdésedre, még válaszolva, Igen, nagyob tölcsér, teltebb, nagyobb hang, nekem jobban bejön. az enyémnek is nagyobb a tölcsére, de szerintem nem csak ezen múlik. Ki kell probálgatni, aztán eldönteni, mi tetszik jobban.

Előzmény: Mubobi (2476)
Jazzmedve Creative Commons License 2011.11.11 0 0 2480

Igazából amikor én ezt vettem, akkor még nem nagyon voltak schagerlek forgalomban mo.-n

Nekem ezt a csövet a Kollmann Gábor válogatta ki, és hozta el. Én kiprobáltam sok mást is ezen kívül, ez nagyon megtetszett. Azóta is nagyon szeretem. több profi csövet fújtam azóta, és nem sok olyan van amire lecserélném. Könnyen szól, jó a hangja, mechanikája. Profi csövel se fujnék jobban, max kicsit könnyedebben. Én csak ajánlani tuom, ja és a Szilágyi Miki a garanciális javító. Amit én tudok javasolni, az az enyém a Superior T1- GM és a Superior Ezüst (ez utóbbi még jobban is tetszik mint az enyém). Ez a kettő nekem nagyon bejön. (azóta voltam kinn a schagerlnél é végigfujtam az összest.)

Előzmény: Mubobi (2476)
florg Creative Commons License 2011.11.10 0 0 2479

Akkor te ügyesen kereskedsz, mert nekem ez nem így megy (meg az ismeretségi körömben is mindenki veszteséggel ad el, persze nem hatos Selmerekről beszélek).

Előzmény: Fraktál fúvós (2477)
Mubobi Creative Commons License 2011.11.10 0 0 2478

 Az elktromikroszkóp melyik tipusára gondolsz? Lehetőleg olyat mondj ami annyiba kerül mint a Schagerl!

Előzmény: Fraktál fúvós (2477)
Fraktál fúvós Creative Commons License 2011.11.10 0 0 2477

Személyes tapasztalatom szerint, a fúvóshangszerek ára nem csökken. Eddig mindegyik csövemet haszonnal adtam el.

Schagerlből csak altó volt a kezemben, vörösréz corpusos kis cucc volt, a gazdája szépen fogdosta a fejét, hogy mennyiért is sózták rá. Mechanikailag kifejezetten nehézkes hangszer volt. A Yamaha egy elktromikroszkóp ahhoz képest.

Előzmény: florg (2475)
Mubobi Creative Commons License 2011.11.10 0 0 2476

Kopp-kopp... Jazzmedve!

Azt szeretném megtudni ha ezt olvasod, hogy a schagerl szaxinál a tölcsér méret kiválasztásakor figyelembe vetted  hogy milyen zenét szeretnél rajta játszani?

Vagy csak egyszerően tetszett a hangja és kész!

Nagyobb tölcsér nagyobb hang?

florg Creative Commons License 2011.11.03 0 0 2475

Ebben az árkategóriában, amit említettem, szerintem nem. Nyilván mesterhangszernél akár ez is előfordulhat, főleg, ha egy tuti cuccról van szó, ami kipróbált, bevált, mert két milláért pl. nem szívesen kockáztat az egyszeri ember. (Nem vagyok ideges amúgy. :))

Előzmény: jazzface1 (2474)
jazzface1 Creative Commons License 2011.11.03 0 0 2474

nyugi Gábor,ne szívd mellre! én speciel egy használt hangszerre gondoltam,amit 2-3hónap távlatában esetleg ugyanannyiért el lehet adni,mint amennyiért veszed.:)

Előzmény: florg (2473)
florg Creative Commons License 2011.11.03 0 0 2473

Ez nyilván csak az én álláspontom, de úgy gondolom, hogy ha egy használt hangszer ára megegyezik azzal, amennyit újonnan kérnek érte, inkább megveszem újonnan. Csak akkor éri meg használtan, ha jelentősen olcsóbb. Tehát csak veszteséggel lehet eladni (kivéve, ha behúzunk a csőbe valami tájékozatlan embert, de az meg szemétség.)

Természetesen a Mark VI és társai ritkaságok nem tartoznak ide, mivel nem veheted meg újonnan, így az értéke annyi, amennyiért el lehet adni.

 

Új hangszeren akkor nincs veszteség vétel és eladás esetén, ha közben megtermelte a különbséget.

Előzmény: jazzface1 (2472)
jazzface1 Creative Commons License 2011.11.03 0 0 2472

nem hiszem,hogy mindenképpen veszteséggel tudod eladni(magyarul:olcsóbban). ha meg bejön a szaxofonozás,örülünk,hogy nem is kell eladni!

Előzmény: chevallier (2470)
pete53 Creative Commons License 2011.11.03 0 0 2471

Na, eljött a csütörtök, és az első próbálkozás a fogvédővel. Szokni kell, de működik, és a szám is szépen gyógyul. Na az is igaz, hogy jobban figyelek a rekeszizomtámaszra és a laza szájtartásra :)

Előzmény: florg (2464)
chevallier Creative Commons License 2011.11.03 0 0 2470

köszi

Előzmény: florg (2469)
florg Creative Commons License 2011.11.03 0 0 2469

Ez többször volt már téma, és kiderült, nincs ilyen lehetőség. Venni kell egy olcsót (80-100 körül lehet kapni használhatót), aztán hamar eladni veszteséggel, pont olyan, mint a bérlés. Ha bérelni lehetne, úgyis le kellene tenni leglább egy generálozásnak megfelelő kauciót, az meg kb. 60000.

Előzmény: chevallier (2468)
chevallier Creative Commons License 2011.11.03 0 0 2468

Sziasztok,

Segítséget szeretnék kérni szoprán szaxofon bérléssel kapcsolatban.

Tudtok-e üzletet vagy iskolát ahonnan 1-2 hónapra tudnék hangszert bérelni.

köszi

 

jazzface1 Creative Commons License 2011.11.02 0 0 2467

...természetesen szaxofonon!  ;-)

Előzmény: jazzface1 (2466)
jazzface1 Creative Commons License 2011.11.02 0 0 2466

Szevasztok! Ha valakit érdekel,diplomás,aktív jazz-, és session-zenészként tanítást vállalok! 06309041213

pete53 Creative Commons License 2011.10.30 0 0 2465

Csütörtökön kiderül :)

Előzmény: florg (2464)
florg Creative Commons License 2011.10.30 0 0 2464

Én is átharaptam a fogvédőt egy idő után, amikor bunyóztam, de a számat nem rágtam szét. Úgyhogy szerintem van megoldás.

Előzmény: pete53 (2463)
pete53 Creative Commons License 2011.10.29 0 0 2463

Sajnos, ez nálunk családi örökség. Éjszaka csikorgatjuk a fogunkat, vszeg ettől a kopás, de azért megpróbálom, amit javasolsz. Úgyis van az ismeretségi körömben, akinek éppen szüksége lenne egy ilyen fejre. Majd egyeztetek vele.

Meg még lesz a jövő héten egy dolog, amit kipróbálok. Bővebben majd akkor…

Előzmény: florg (2462)
florg Creative Commons License 2011.10.28 0 0 2462

Akkor is a szorítás lehet a baj. Mindenkinek sérti a száját az alsó fogsora az első időkben, kinek mennyire. Aztán az ott megvastagodik, és kész, nem sérti többet. De ki nem sebesedhet, akkor nagyon harapsz, szerintem próbálj ki egy extra kényelmes fejet.

Előzmény: pete53 (2461)
pete53 Creative Commons License 2011.10.28 0 0 2461

Igen, fogorvos látta már, és elcsodálkozott. Úgyhogy sajnos nem a szorítás - de az ötlet jó.

Tudtam, hogy ez lesz a reakció :)))))

Előzmény: florg (2459)
florg Creative Commons License 2011.10.28 0 0 2460

Szerintem vegyél egy Rico fejet, mondjuk B3-ast. 4700, tartaléknak is jó, ha nem jön be, nevetséges áron van, nem vesztettél semmit. Kipróbálni nem kell, mert nem az a lényeg, hogy tetszik-e a hangja, hanem az, hogy hosszú távon mi történik. Ha elmúlik a probléma, akkor vagy tetszik a hang és megtartod, vegy keresel egy ugyanolyan nyitású fejet.

 

Előzmény: florg (2459)
florg Creative Commons License 2011.10.28 0 0 2459

Fogorvos látta már? Mert szerintem az alsó fogsor a természetes kopás következtében tompul, nem élesedik.

 

De ha mégis: szerintem ilyen nincs. Nem szétrágni kell a nádat, hanem szorítani, de nem úgy, hogy átharapod a szádat. Veszel egy kényelmesebb lehúzású fejet, és mindjárt nem kell annyira harapni, és akkor lehet akármilyen éles a fogad.

Előzmény: pete53 (2458)
pete53 Creative Commons License 2011.10.28 0 0 2458

No erre csak azt tudom mondani, hogy nekem a napi rendszerességű gyakorlások között időnként be kell iktatni egy kis szünetet, mert természetes kopás folytán a fogaim felső éle szó szerint éles, és rendre kikezdi az alsó ajkamat.

De már körvonalazódik a megoldás ;)

Nem az, amit a tecsőn láttam, hogy egy ürge nem használja az alsó fogsorát, simán ajakkal támaszt alulról. Próbálkoztam is vele - szerintem bejött -, de tanaram eltiltott tőle :(

Előzmény: florg (2448)
Mubobi Creative Commons License 2011.10.27 0 0 2457

Azt a hétszünyü kapanyányi monyóját!! :)

Előzmény: pete53 (2456)
pete53 Creative Commons License 2011.10.27 0 0 2456

"Fél oldalt írtam, elszállt..."

Igen, számos esetben jártam már én is így. Mivel kvára útálom a fölösleges időtöltést, most már azt csinálom, hogy elküldés előtt kikopizom a teljes szöveget, és ha b..tt végrehajtani, csak visszamásolom és ismét elküldöm. Így tuti.

Egyébként ez nem bug, hanem fícsör :) (hogy csak annyit írjál, amennyit feltétlenül muszáj).

Előzmény: florg (2455)
florg Creative Commons License 2011.10.25 0 0 2455

Fél oldalt írtam, elszállt. Röviden:

 

Majdnem minden kereskedő a saját cuccát akarja eladni, ezért hazudnak, csalnak, akármi. Leszólnak bevált, jó hangszereket, nevüket adják olyan véleményhez, ami nevetséges (pl. a kínai/tajvani/koreai hangszerek esetében az utolsó öt évben), csak azért, hogy a saját dolgaikat nyomják. Leszólnak egy kínai hangszert (amilyet ők nem árulnak), majd eladnak neked egy másik kínait, ami kétszer annyiba kerül, de az tuti ám.

 

Nem ismert márka: Tony Lakatos P. Mauriat szaxit reklámoz. A hangszer tajvani, nem olyan régen vannak a piacon. Tony nem adja a nevét vacakhoz. Úgyhogy ennyit erről.

 

Schagerl jó hangszereket gyárt(at Kínában). A Yamaha meg a trágya és a mesterhangszer között mindent, de egységesen jó drágán (bármilyen hangszerből amúgy).

Előzmény: disdropsz (2454)
disdropsz Creative Commons License 2011.10.25 0 0 2454

Olvastam a fórunon a schagerl tenor szaxiról. Felkelltette az érdeklődésem. Utánnanáztem a neten. Nagyon kevés infó van rólla olyanoktól akiknek már volt a kezükben és nem a gyártó szponzorállja őket. A honlap szerint A&A az egyik magyarországi forgalmazó. Elmentem , hogy megnézzek egyet. Nekik nem volt. Azt mondták vegyek inkább olyan márkát aminek multja is van, ne pedig egy Tayvanit.  Nekik véletlenül épp van egy eladó felújított yamaha szaxi eladó! :)

Azért jó lett volna egy schagerlt kipróbállni!

 

 

Előzmény: florg (2453)
florg Creative Commons License 2011.10.25 0 0 2453

Mindenki másé vacak. :)

 

Nincs ilyen, nagy a szórás, mind minőségben, mind ízlésben, igényben.

Előzmény: disdropsz (2452)
disdropsz Creative Commons License 2011.10.25 0 0 2452

Feltud valaki állítani valami ártól független rangsort a "középkategóriás" szaxik között?

Vagy teljesen szubjektív a dolog?

Vagy mindenki másé vacak! :) 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!