Keresés

Részletes keresés

Laja1 Creative Commons License 2000.03.16 0 0 3121
Sama : Mi a Paratulokkal elvileg megyunk. Bar meg azt se tudom pontosan, hogy hanykor kezdodik a verseny es hogy akkor most hol is lesz pontosan ????

A Fradi csarnokban ami az epitok palya mellett van ? vagy az az epitok csarnok es a Fradi csarnok a mellett van ? Valami ilyesmirol volt szo eddig nem ?

Alexfux azert remelem (mivel te is mesz) elobb utobb megtudod, hogy pontosan hova kell menni es hanyra es aztan elmondod majd nekunk :)

Osu!

Előzmény: Sama (3110)
Burung Kuntul Creative Commons License 2000.03.16 0 0 3120
Jesszus Maria! Csak nem Olah Gyula az edzod? :)
Mond meg neki lecci, hogy Piskota (alias Szecska) udvozli :) Mar vagy egy eve nem lattam :)
Remelem jol vannak :)
Előzmény: Mtsz (3106)
hiryu Creative Commons License 2000.03.16 0 0 3119
Elmegy, bár nem tudom, hogy budohoz mennyire tartozik pld a kínai konyhaművészet. Na meg akadnak benne hibák is...

Kezdőknek ajánlom.

Előzmény: Alexfux (3116)
hiryu Creative Commons License 2000.03.16 0 0 3118
Hachiman nevében köszöntelek az ösvényen járók között.
Előzmény: Mtsz (3106)
praclee Creative Commons License 2000.03.16 0 0 3117
Kösz még nem találtam meg de majd meg fogom.Egy kérdés:Hogy hozod be azt,hogy elérhető legyen egy oldal?(jelen esetben a fókuszra gondolok.)
Előzmény: Mamut (3115)
Alexfux Creative Commons License 2000.03.16 0 0 3116
A kovetkezo konyvet talaltam a www.fokuszonline.hu oldalon:

A cime: Az ut, amin a harcosnak haladnia kell=Budoka Nagara no Michi Kiko no Do

kb. 6000 japán, kínai és koreai szót tartalmazó
harcművészeti szakszótár megpróbálja mindazokat a
szavakat megmagyarázni, amelyekkel e sportok
művelői találkozhatnak. A távol-keleti filozófia (pl.
taoizmus), kultúra (pl. ikebana) néhány kifejezésének
magyarázatával, ill. híres, iskolát teremtő mesterek
rövid életrajzával is megismertet a könyv.

Hatha valakot erdekel :-)

Mamut Creative Commons License 2000.03.16 0 0 3115
praclee,

Az info innen szarmazik : FOKUSZ, 2000. március 13.
Nem ujsag, hanem a musor osszefoglaloja, ugyhogy itt csak par sort talalsz rola, de csak leadjak megegyszer...

Előzmény: praclee (3108)
praclee Creative Commons License 2000.03.16 0 0 3114
Na mire idejutottam már mehetek is.
))mosolyszünet))
Remélem még ma vissza tudok jönni!
Alexfux Creative Commons License 2000.03.16 0 0 3113
Sziasztok!

A vasarnapi OB kezdodik a selejtezokkel 11.00-kor, a verseny megnyitoja 13.00-kor van. A verseny helyszine X. ker. Kobanyai ut 47/a az FTC kezilabda csarnoka. 9 busz, Egeszseghaz megallo, srehen balra a Nepliget fele es ott van valahol. Talalkozhatunk valahol, kuldjetek emilt.

Laa-Yosh Creative Commons License 2000.03.16 0 0 3112
Mamut,
Szerintem ki tudod találni hogy kire is gondolok... (nem rád).
Manócz Creative Commons License 2000.03.16 0 0 3111
Harc-művészet nálunk

Harc
Sok-sok év kemény edzés. Erősítés, formagyakorlatok, technikák, lazítás, nyújtás, azt hiszem tudjátok mire gondolok. Előbb utóbb mindenki eléri azt a szintet, amikor már hagymányos edzéssel nem fejlődik tovább. Hiába erősít, nem tud több fekvőtámaszt csinálni, stb. Ezért egy idő után elkezdünk chi-kung és nei-kung légzőgyakorlatokat csinálni, és egy meditációs gyakorlatot, (csak azt ami a mi stílusunkhoz kell), hogy ezt a korlátot kinyújtsa.

Művészet (ha már a harcról mindent tudsz)
A fejlődés korlátja maga a gyakorló. Van akiben az önfejűség az erős, van akiből a bizalom hiányzik, van aki nem tud koncetrálni, és szétszórja tudatát (akiből a kitartás hiányzik, el se jut idáig). Lényeg az, hogy mindenkinél van belső korlát. Ezért kell egy művészeti ágat választani (szobrászat, kalligráfia, költészet, stb), és ebben időközönként egy-egy alkotást elkészíteni, amit kiértékelnek (a mi mesterünk, vagy kiviszi a Nagymesterekhez keletre, nem tudom). Ebből az alkotásból kiolvasható, hogy a tanítványnak mire van szüksége a fejlődéshez.

Sama Creative Commons License 2000.03.16 0 0 3110
Ha a Kyo OB-re megy vki, akkor szoljon mar oda nekem, hogy ne menyjek egyedul.
Koszonet:
Sama
praclee Creative Commons License 2000.03.16 0 0 3109
Mtsz
A fene azt hiszem elkéstem na mindegy,ha már megvan akkor mondom:
Hayashi-ha shito-ryu kai
KARATE
Ságvári E. Ált. I.(Vásáry u. 10)
Felnött haladó
Kedd,Csüt.:19:00
Szomb.:16:00
edző:Szabó László Sándor 1dan fekete öv

AIKIDO
Edzés helye:Rendőrségi kiképző bázis("judo"edzőcsarnok)
Mikes K.u.4
Hétfő,Szerda:19:00-20:45
Péntek:19:00-20:30
érdeklődni a helyszinen,vagy tel.Budai Sándor 06(30)246-9810

Thai-boxCsokonaiV.M.G.
Szent A.u.
H.Sz.P.17:00-19:00érd:Tóth Mihály,Szalay Antal sportoktató
0630225-2915
0620941-0533
Ennyi.

praclee Creative Commons License 2000.03.16 0 0 3108
Kösz az infót.Melyik újságban olvastad?
Remélem meg tudom nézni(nem vagyok egy tv-zős tipus)
Előzmény: Mamut (3105)
bout Creative Commons License 2000.03.16 0 0 3107
1. Szívesen. Örülök, hogy találtál valamit.
2. Megszokod majd, sokan vannak(voltak) így vele. Tanácsként annyit adnék, bár a Gyula is biztos mondja, hogy a gurulás közben ne lefelé nézz, hanem egy pontra koncentrálj magad előtt, szemmagasságban, mint a balettosok pörgés közben.
3. A csoszogó lépések az aikido, meg még sok más harcművészet sajátosságai. A japán neveikben nincs is benne a csoszogó kifejezés, mert az magától értetődik, hogy a talp csak a legkisebb mértékben hagyja el a talajt. Ezzel elvileg a stabilitás fokozható. De a gyakorlásával a mozgáskoordináció és egyensúlyérzék javítható.
4. Az aikido edzések egyik jellemzője az utána jelentkező "kellemes fáradtság". Azaz, a végére leizzad ugyan az ember, de a minimális erőkifejtésre való törekvéstől a lelkes edzésvezetéstől ( :-) ) és a rengeteg légzőgyakorlattól szellemileg még fel is frissül. Persze ez nem mindig igaz, de az érzés, amit leírtál gyakori, mi úgy mondjuk: "feltöltődtünk".
Mondanom sem kell, hogy valószínüleg nem egyedülálló jelenség, azaz nem csak az aikido edzések eredeménye lehet.
5. Izomláz is csak rövid távon jelentkezik (a sok esés, gurulás, felkelés miatt) utána már csak az erősítőbb jellegű edzéseken fordulhat elő, vagy különlegesebb megterhelések esetén (földharc, hosszabb edzés).

Most hétvégén megy le hozzátok edzést tartani az én egyik tanítóm, Molnár János. Sajnos én most nem tudok menni, de ha maradsz, akkor biztos találkozunk egyszer.

Szia,
bout

Előzmény: Mtsz (3106)
Mtsz Creative Commons License 2000.03.16 0 0 3106
Hello!

(picit hosszu lett bocs)

Talan meg emlekesztek ram. En vagyok a kezdo aki erdeklodott.
Nos Beki (meg nem is koszontem meg. Koszonom) ajanlott egy klub-ot.
Sikerult megtalalni (egyebkent de kicsi ez a Debrecen... A szomszed az edzo).

Es akkor 14-n (marcius idusa) ott voltam.
Egy kicsike tornaterem (altalanos iskola). Voltunk vagy 25-30-an.
Haladoknak fegyveres edzes (bot), viszgara keszulok pedig egymassal foglalkoztak (mekkorakat repultek, csattantak). MI pedig (8-an ujjoncok 1-10 edzesig, ahogy elneztem)
bukfenc hegyek. Guggolasbol, fekvotamaszbol, allva. Esesek.
kb 1h utan mar ugy nezhettem ki mint egy narkos. Alig volt hanyingerem :(
.....
Szerintetek rosszul csinaltam, vagy majd hozzaszokom????
.....

Utana pedig (na es most vagyok bajban, nem jegyeztem meg a nevet) a csoszogas.
Csoszogo lepes. Plussz a variaciok.

Kellemes volt.
Meg is kerdezte, hogy mennyire teccet, meg satobbi.
En a fentit modtam. Erre a tobbiek megjegyeztek, hogy akkor nem is volt komoly.
Pedig megizzadtam, csak egyszeruen nem faradtam el ugy mint egy teli alapozo edzesen egy masik (meg nem nevezem, mert le fogtok loni :) sportagban.

Mamut Creative Commons License 2000.03.16 0 0 3105
praclee,
sajnos en sem lattam, csak a hirt olvastam, remelem belekerul a Fokusz kulonkiadasba....
( Vasarnap ? )
Előzmény: praclee (3097)
Mamut Creative Commons License 2000.03.16 0 0 3104
Laa-Yosh,
"Harcművész témában meg önmagunkkal ellentmondani az rulz. "
Bovebben ?
Előzmény: Laa-Yosh (3101)
Laja1 Creative Commons License 2000.03.15 0 0 3103
madjoe :

Forbidden

You don't have permission to access /~mg016/aikirei.gif on this server.

:(

Kaaar...

Előzmény: madjoe (3099)
Laja1 Creative Commons License 2000.03.15 0 0 3102
Wazull :

:-D Ez jo volt ! ;-) (Sajna nem tudom, hogy szelesebb vigyort hogy jeloljek :)

Előzmény: Wazull (3079)
Laa-Yosh Creative Commons License 2000.03.15 0 0 3101
Itt az újabb ok arra, hogy miért is vagyunk immár függetlenek. Reklámíz, szag, satöbbi.

Harcművész témában meg önmagunkkal ellentmondani az rulz. Meg mindig nekünk lenni igazunk is. Meg...

Előzmény: Mamut (3094)
hiryu Creative Commons License 2000.03.14 0 0 3100
Budo: a harcos ösvénye/útja
Bu: eredeti kinaí írásjel egyik olvasata a "lándzsák leeresztése" - a harc abbahagyása.
Kombináld.

Osu

Előzmény: praclee (3095)
madjoe Creative Commons License 2000.03.14 0 0 3099
:)

kicsit de off
Stempi:
Teged sem akartalak :)!
Meg jo... esetleg viszont ha akadna egy kedves aranyos megerto... aki meg fozni is tud.. :):):)

Laja1: neked csak ennyit:

praclee Creative Commons License 2000.03.14 0 0 3098
Olyan gyors voltam,hogy többször is elküldtem!
Előzmény: praclee (3097)
praclee Creative Commons License 2000.03.14 0 0 3097
És én ezt kihagytam!!!!!(OH)Melyik nap volt?Én sem szeretem ezt a "cirkuszi reklámozást"És mennyit mutatott a TV?
Előzmény: Mamut (3094)
praclee Creative Commons License 2000.03.14 0 0 3096
És én ezt kihagytam!!!!!(OH)Melyik nap volt?Én sem szeretem ezt a "cirkuszi reklámozást"És mennyit mutatott meg a TV?
Előzmény: Mamut (3094)
praclee Creative Commons License 2000.03.14 0 0 3095
Ezt az elrugazkodást,hogy érted!Nemrég nekem kellett egy angol szöveghez,és ezt írtam.
Előzmény: hiryu (3054)
Mamut Creative Commons License 2000.03.14 0 0 3094
praclee,

szoval a dolog igaz, csak most nem ugy sult el, ahogy szerettek volna. Korabban egy "kisebb" Jaguarrral is megelegedett, de ez most "megakadt a torkan". Szoval most a landzsa a tolas kozben, mintegy masfel centire furodott a torkaba, de a dolgot tulelte. ( forras : RTL klub Fokusz ) Ennek ellenere minden tiszteletem az ove, mert a kisebbik gyakorlatat sem tudnam megcsinalni, es nem is ajanlanam senkinek, hogy otthon gyakorolja.
Sokan nem hiszik a dolgot, de ok ezt a chi ( belso energia es annak egy pontra koncentralasa ebben az esetben ) letezesevel magyarazzak. Ez egy olyan ero, amelyet mindannyian birtoklunk csak nem tudjuk hasznalni. Sokfele lehet ilyet tanulni, es megtobben legyintenek a dologra : "Megint megjott Yoda"
Ilyen v. ehhez hasonlo "csikung" bemutatokon meg fucsabb dolgokat is lehet latni, kicsit cirkuszi jellege van a dolognak, bar itt veresen komoly dolgokrol van szo. Azt tartom sajnalatosnak az egeszben, hogy igy "reklamozzak" magukat. DE ha jol belegondolok ezt sem itelhetem el, hiszen a termeket, felszereleseket is penzert adjak, amit valahonnan elo kell keriteni.
Ha van meg valami, kerdezz...

Előzmény: praclee (3087)
praclee Creative Commons License 2000.03.14 0 0 3093
Találsz felül egy olyat,hogy felhasz.név,jelszó emellet van egy szöveg azt olvasd el!
Előzmény: avtidrof (2664)
hiryu Creative Commons License 2000.03.14 0 0 3092
Láthatsz kék Napot,
csak sajnos itt ritkán van
napfogyatkozás.

Bocs, de ma NAGYON le vagyok fáradva.

Előzmény: hiryu (3091)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!