Keresés

Részletes keresés

borfoci Creative Commons License 2005.08.15 0 0 16713
Sziasztok! Az utóbbi pár évben sok 737-est ért baleset. Ez a gépek elterjedtségének és/vagy konstrukciójának köszönhető? Esetleg nem voltak megfelelően karban tartva? Tényleg, olyat tud valaki, hogy a polgári légiközlekedésben melyik utasszállító a leggyakoribb? Talán pont a 737? Előre is kösz a választ!
fscent Creative Commons License 2005.08.15 0 0 16712

Az Aloha úgy tudom nem volt olyan magasan, és a gép orra magmaradt, így többé kevésbé "szélárnyékban ültek....

 

A pilótafülke meg ép maradt, így a pilótákat a hátúlról jövő huzaton kívül más nem annyira terhelte, és maszkban repültek...

 

Ez olyannak tűnik - már korábban írtam - mintha valamilyen mérgezés is közrejátszott volna a dologban...

Előzmény: HA-SLN (16710)
embraer Creative Commons License 2005.08.15 0 0 16711

 'Ott mindenki túlélte, bár változatlanul állítom, hogy ez lehetetlen'

 

Nos, egy bizonyos szempontból részletkérdés, de nem mindenki élte túl, egy arra segétkező stewardesslányt kiszippantott a hawaii-i levegő. A holttestét soha nem találták meg.

 

 A gép egy interisland járat volt, talán nem is emelkedett 3-4000 méter fölé. Ezért sem volt olyan hideg, és még levegő is elég volt.

HA-SLN Creative Commons License 2005.08.15 0 0 16710

Sziasztok!

 

Az előbb szunyáltam egyet, nemtom m ért, de nekem ilyenkor jár az agyam!

 

A kérdés: Aloha??? Volt egy 737-200 Aloha gép, aminek nagy magasságban rendkívül gyorsan elment a légnyomása. Ott mindenki túlélte, bár változatlanul állítom, hogy ez lehetetlen.

 

- Mi van a hirtelen nyomáscsükkenéssel?

- Mi volt a hideggel?

- Honnan szedték a levegőjüket, hisz tető sem volt?

- Ekkora sebességnél nem is lehet levegőt venni! "A szájad ilyenkor mint egy pitotcső, nagy benne a nyomás. A tüdőd egyszerűen szétrobban!" Lásd ha vonatból nézel ki, és levegőt akarsz venni!

- Az UV sugárzásról nem is beszélek!:-)

 

Ezzel szemkben itt ez a szegény, akinél tönkremegy a légkondi....:-/

 

Laci

 

 

fscent Creative Commons License 2005.08.15 0 0 16709

Hát mediterrán körülmények között ez majdhogynem szokványosnak mondható....

 

Lehet, hogy ők átlátják.....

 

Vagy arra számítanak, hogy a rosszfiúk ugyan úgy megkeverednek mint te.... :-) 

Előzmény: Törölt nick (16707)
fscent Creative Commons License 2005.08.15 0 0 16708
Nos az ilyen "kezdeményezések" szoktak oda vezetni, hogy aki  a becsületes uton jár, azt még jobban megszívatják, aki meg kiskapukon közlekedik, ahhoz eddig se, meg ezután se szólnak egy szót sem.... :-(
Előzmény: Jazzman (16704)
aviator_eto Creative Commons License 2005.08.15 0 0 16706

Tokeletesen egyetertek Veled.

 

"Túlélhető vészhelyzetből lett elkerülhetetlen tragédia" - ez egy elhamarkodott itelkezes, nem ismerjuk a tenyeket egeszen pontosan. Azt hallottam hogy 10,000 meteren 10-12 mp alatt elajulhat-elkabulhat az ember. Namost ha a dekompresszio nagyon gyorsan kovetkezik be a pilotafulkeben akkor 10-12 mp alatt fel sem fogjak a pilotak mi tortent, nemhogy egy nyilvanvaloan konnyu veszsullyedest vegrehajtsanak.

Emlekszem 1995 kornyeken volt egy dehermetizacios baleset Tu-154-essel a Kamcsatka es Szahalin kozott. Erdekes modon ott sem tudtak "az elkerulheto balesetet" elkerulni.

Előzmény: Jazzman (16704)
Gregor83 Creative Commons License 2005.08.15 0 0 16705

Tudod Wilard, mindannyian ismerjük a médiát, a légből kapott pletykákat, és a heves emberi természetből fakadó túlzott reakciókat és legrosszabb esetben a kitalációkat.

 

Remélem ez is a fentiek közé tartozik. Erről többet majd Heliosair nyilatkozik. Jelen esetben csak az ő szavára adok.

Előzmény: wilard (16702)
Jazzman Creative Commons License 2005.08.15 0 0 16704
Hát, mi fiunk kölyke avagy sem, azért nagyon bízom benne, hogy repülési szakértő a vizsgálat jelen szakaszában olyat nem állít, hogy "Túlélhető vészhelyzetből lett elkerülhetetlen tragédia". Ez ugyanis a rendelkezésre álló infók alapján elég sommás ítélet. (Pont az ilyenek miatt szoktuk szídni a médiát (többek között).)
Persze ha nem teljesen direkt értelemben használjuk, akkor megállja a helyét, na de akkor nincs repesemény, amire ez ne lenne igaz.
De gondolom, felbukkan majd Újlaki prof, és elmondja maga, hogyan értette pontosan, vagy hogyan ferdítette el a média.

Teljesen más téma.
Ma kaptam egy emilyen minek-is-nevezzelek jellegű, hírnek látszó tárgyat:

TÖRVÉNYTELENÜL MŰKÖDIK A POLGÁRI LÉGIKÖZLEKEDÉSI HATÓSÁG

A Jobbik Magyarországért Mozgalom felszólítja Kóka János közlekedési
minisztert, hogy a törvény betartása érdekében lépjen fel és tegyen rendet
az általa felügyelt Polgári Légiközlekedési Hatóság intézményében. A
Jobbik hivatalos papírokkal tudja bizonyítani, hogy az állami felügyelet
törvénytelenül működik, és feltételezhetően korruptan is.

A magyar jogszabályok szerint a Polgári Légiközlekedési Hatóság feladata a
légi alkalmassági és a szakszolgálati engedély kiadása. A Jobbiknak
bizonyítékai vannak arról, hogy több vizsgán visszaélések történtek, vagy
egyáltalán nem is kellett azokat letenni. Felmerül a kérdés, hogy akkor mi
alapján lehet ma Magyarországon engedélyhez jutni. Mennyibe kerül ma egy
engedély vizsga nélkül?

Az elmúlt fél évben öt helikopter zuhant le Magyarországon, ebből három
ugyanolyan típusú tíz nap alatt. A Jobbik a további halálesetek elkerülése
érdekében is követeli: a miniszter tegyen rendet, és keresse meg a
felelősöket!

Metes György, a Jobbik közlekedésügyi politikusa és Nagy Ervin, a párt
országos választmányi elnöke sajtótájékoztatón ismertette a bizonyító
erejű iratokat, továbbá egy seprűt vittek ajándékba Kóka Jánosnak. A
repülősöprűre sem kell engedély, és talán biztonságosabb ez a több száz
éve bevált szerkezet, mint a manapság törvénytelenül engedélyt kapó,
polgári gépek nagy része.


Jóllehet ebben a formában olcsó populizmusnak, riogatásnak, pánikkeltésnek tartom a jobbik nevezetű szervezet hangoskodását, azért amit jómagam a PLH-nál tapasztaltam nemrégiben, az legalábbis nem mond 100%-ban ellent annak, hogy némi "rendberakás" ráférne a hatóságra. (Persze nem az és nem úgy, ahogy azt Metesék elképzelik.)
Amúgy mit gondoltok a fentiekről? Lehet ma Magyarországon szakszóhoz jutni vizsga nélkül?
sushka Creative Commons License 2005.08.15 0 0 16703
Szia Wilard,nem tudom emlekszel e meg a 34-es LBE-re.Azert az sem volt egy semmi vas.Nem igen szerettuk.
Előzmény: wilard (16702)
wilard Creative Commons License 2005.08.15 0 0 16702
"...A vasárnapi tragédia máris zavarokat okozott a Helios forgalmában. Hétfőn a légitársaság Szófiába tartó járatának személyzete és utasai is megtagadták, hogy a fedélzetre lépjenek...."

Ha ez igaz, akkor valami nagy gubanc lehet a társaságnál, mert az utasok reakciója még érthető és el is fogadható, de ha már a személyzet sem mer a gépre menni akkor...
LHR Creative Commons License 2005.08.15 0 0 16701

Szia Helios!

 

Nem akarok senkit megsérteni, főleg téged nem. Sokat jártam már görög reptereken és nem vagyok túl jó véleménnyel róluk. A szaloniki eset kapcsán is felmerült a nem teljesen részlehajlásoktól mentes vizsgálat. Bár az valamennyire természetes, hogy mindenki próbálja védeni a mundér becsületét, csak hát a lényeg a tanulságok leszűrése.

 

fscent Creative Commons License 2005.08.15 0 0 16700
Ja csak ezt ne mondtad volna.. :-)   :-(((
Előzmény: heliosair (16699)
heliosair Creative Commons License 2005.08.15 0 0 16699
Hey LHR

Miert nem vagy biztos? egyebkent angol is fogja vizsgalni az estet benne megbizol!?

Hidd el a gorogok sem rosszabbak mint a magyarok!
Előzmény: LHR (16676)
LAK Creative Commons License 2005.08.15 0 0 16698
http://www.ma.hu/page/cikk/ab/0/127601/1
Hülyesamu Creative Commons License 2005.08.15 0 0 16697
G-EMBD
Hülyesamu Creative Commons License 2005.08.15 0 0 16696
Itt egy kép a Hannoverben túlfutott gépről... (G-EBMD)
fscent Creative Commons License 2005.08.15 0 0 16695
Nekem ez csak görögül jött be....
Előzmény: Müllner (16682)
fscent Creative Commons License 2005.08.15 0 0 16694

Basszus, engem meg minden sz@rral cseszegt a Hatóság....., hogy így nem jó, meg úgy nem jó.....

 

Szóval ha szerenádozok az ablak alatt rögtön bevarnak, ha meg belövök az ablakon az nahát-nahát.......

 

Én meg nem értettem, hogy mitől tartják a hotelben bezárva azt a csapatot......

 

:-(

Előzmény: Törölt nick (16675)
HL7538 Creative Commons License 2005.08.15 0 0 16693
Ha minden igaz, egy Embraer 145, Birmingham-Hannover útvonalon.
Előzmény: Airbus A320 (16686)
fscent Creative Commons License 2005.08.15 0 0 16692

Szerintem az a probléma, hogy először is nem fogod időben felismerni, hogy nagy gáz van, aztán nem fogod időben elhinni hogy nagy gáz van, aztán nem mersz időben cselekedni, ha nagy gáz van....

 

Normális esetben az utast a pilótafülke közelébe nem engedik, így nehéz elhatározás lesz félretolni a félig, vagy egészen kábul tpilótát, miközben az utasok másik fele téged akar agyon ütni, mert szerintük el akarod téríteni a gépet.....

 

És mire ők is rájönnek, hogy te vagy az ameriken híró, addigra már vége a filmnek....

 

 

Előzmény: Echo Zulu (16671)
fscent Creative Commons License 2005.08.15 0 0 16691

Ajaj....

 

Valaki korábba írta, hogy nagyon gáz lesz, ha a műszak hibázott....

 

Szerintem ha elromlik egy repülő, ott mindíg van egy műszaki hiba.....

 

Viszont ha ma Európában lezuhan egy ilyen kategóriájú repülőgép, akkor ott marha sok szál van, és ebből legalább egy szinte biztos hogy oda vezet, amit Top Management-nek hívnak.....

 

dzsoszer3 Creative Commons License 2005.08.15 0 0 16690
Ez mikori eset??mostanában történ??mit lehet róla tudni??Szörnyű ez az augusztus...:(
Előzmény: Airbus A320 (16686)
Airbus A320 Creative Commons License 2005.08.15 0 0 16689
Előzmény: rice (16687)
HA-SLN Creative Commons License 2005.08.15 0 0 16688

Nemán még ez is?

Mi van mostanság???:-/

Hol láttad azokat a képeket?

Előzmény: Airbus A320 (16686)
rice Creative Commons License 2005.08.15 0 0 16687

hol lattal kepeket? a Ciprusi teven csak egy nagy leegett mezot mutatnak, amit par helikopter igyekszik eloltani.

 

 

 

rizsa

Előzmény: Airbus A320 (16685)
Airbus A320 Creative Commons License 2005.08.15 0 0 16686
Nem tudjátok milyen British Airways gép futott túl Hannoverben???
Airbus A320 Creative Commons License 2005.08.15 0 0 16685

Ma már jobban szemügyre vettem a balesetett és a képeket is megnézem .Majdnem eksirtam magamat olyan durva képek vannak.Nem lennék Helios helyében.

 

Nagyon sajnálom.

rice Creative Commons License 2005.08.15 0 0 16684

a teveben most olvastak be az utaslistat. tenyleg sok gyerek volt a gepen:(

sem szakerto, sem nagyon utazo nem vagyok, ennek ellenere furcsallom, ahogy a pilotak reagaltak a problemara. nem egyszer utaztam a pilotafulkeben, lattam eleg sok leragasztott hibajelentest, amit a foldi kiszolgaloknak jeleztek a pilotak es meg sokaig itt ragadtak a billentyukon, de soha nem ereztem, hogy pillanatokon mulnak a dolgok. tul sok ketyere van abban a fulkeben. ha elromlott a legkondi, mar ha az romlott el, miert szakadt meg az osszekottetes is, miert nem vette at az iranyitast a robotpilotatol a pilota?

 

par napja a Malev menetredszerinti jarata tobb mint 2 oras kesessel erkezett Larnacara. a gep nem toltott tobb idot a foldon  mint 30 perc.

 

 

 

rizsa

alfalima Creative Commons License 2005.08.15 0 0 16683
Erkölcstelennek tartom, hogy így közzé teszik.:(((
Szerintem abszolút magánügy, hogy ki volt ott és ki nem. Akiknek tudni kell, úgy is idejében értesülnek.
Előzmény: Müllner (16682)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!